Pare noobowskich pytań v2

Ogre Kingdoms

Moderator: Afro

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mysza_on
Mudżahedin
Posty: 336
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pare noobowskich pytań v2

Post autor: Mysza_on »

Pająk pisze:tył też strzela...

No to mnie kumple zwałowali i to bez mydła... nie ma to jak koledzy.

W tym wypadku polecam tak jak przedmówcy 2x3 . Postrzela i coś lekkiego na 50% zje :)
Stats 8ed :
Tomb Kings 6 K:
05/01/03
Ogres Kingdoms:
Plemię "Ironskin". My lubić małe zakute brody z gór. My niewolnicy oni nam blachę i duże BUUuuuM.
Infinity: Obrazek

Morok

Post autor: Morok »

Sevi pisze:2x4 spoko, tylko że taki oddział dużo kosztuje (a niewiele robi)
ale wole ich zamiast zwykłych bulli mimo że 13 ptk za sztukę więcej ale + że strzela ;p

Awatar użytkownika
Silvestro
Falubaz
Posty: 1023
Lokalizacja: Rawicz/ Twierdza Wrocław

Post autor: Silvestro »

Tylko że Bulle są w core, a Leadbelchersi w Specialach. Wolę wydać te punkty na coś lepszego (Mourny, a jak już koniecznie ma strzelać to Maneaterów), gdyby byli w Core to brałbym bez wahania ;)
Wierzę w Wolny Rynek, Niewidzialną Jego Rękę, kuców obcowanie, Unii rozwiązanie, lewaków zaoranie, Wolną Polskę. Amen.

_reszka
Chuck Norris
Posty: 556

Post autor: _reszka »

gdyby byli w core :) W specjalach to chyba najsłabszy oddział (może przed yeti, choć ona mają inne cechy).

Ale tak hipotetycznie, gdyby było ich 9 i wystawić 3 oddziały po 3, 2 w 1 szeregu i 1 z tyłu - mogą strzelać do różnych celów, są jakąś tam odginaczką w tej liczbie. Przy silnej liderce (dyscyplina) może? Aż mam ochotę spróbować.

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

co daje taka formacja? bo poza tym, że z działa może zginąć dwóch, to nie widzę sensu ustawiania ich w taki sposób
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

_reszka
Chuck Norris
Posty: 556

Post autor: _reszka »

większą manewrowość. Przód na 2 modele jest całkiem mobilny, na 3 już niekoniecznie, a jeśli nie chcemy maszerować bo zamierzamy strzelać, to 6 cali przy szerokości 3 szału nie robi.

A jeśli przeciwnik będzie z dział strzelał po nich, to będą dobrze wydanymi punktami. Przecież alternatywnie wali po ironach w 3-4 rzędach. Mi jakiś czas temu latarka trafiła maga lev 4 w ironach, LoS nie zdany, ranienie zdane, ward 4+ nie zdany, ilość ran 5 i od 2 tury bez generała.

No i jeśli mamy ich trójkę i nawet zginie 2 (zakładając, że zdamy liderkę i nie uciekną), to można spróbować się gdzieś skitrać ostatnim. Jeśli przeżyje, to nic przeciwnikowi nie da. Ostatnio mój bull (z trójeczki) na 1 ranie skitrał się za wzgórzem i przeciwnik mógł albo olać punkty albo poświęcić oddział który spróbuje jednak tą ranę zadać.

I od razu zaznaczę, że moim zdaniem ledzi ssą i to mocno, przynajmniej matematycznie. Pewnie się nie sprawdzą. Ale to 1 pomysł z nimi który jakkolwiek do mnie przemawia na razie.

Morok

Post autor: Morok »

Silvestro pisze:Tylko że Bulle są w core, a Leadbelchersi w Specialach. Wolę wydać te punkty na coś lepszego (Mourny, a jak już koniecznie ma strzelać to Maneaterów), gdyby byli w Core to brałbym bez wahania ;)
Tylko ja maxuje cory IG a oprócz mournów nic innego niż lb mi się nie podoba (no kotki);) a głównie chodzi mi o to by nie grać tak jak wszyscy nie muszę oczywiście przedstawiać rozpiski standard gdzie gra 90 % ludzi grający Ogrami... Bo sami nic nie kombinują i nie chcą grać czymś bo ktoś powie że to takie a to takie ale tu nie chodzi Tylko o jednostkę ale Twoje ruchy i trochę szczęścia w kościach...

Awatar użytkownika
Silvestro
Falubaz
Posty: 1023
Lokalizacja: Rawicz/ Twierdza Wrocław

Post autor: Silvestro »

Jeśli nie chcesz grać tak jak wszyscy to polecam Scrappę zamiast IB oraz oddział Yeti. Nie zapomnijmy o Gigancie. Maneaterami gra większość bo to dobra jednostka. Leadbelchersi tacy nie są. Jeśli chcesz koniecznie strzelać to zmień armię na krasnale. Ogry to zdecydowany napór ( BTW podobała mi się zasada z 7 edycji, kiedy strzelało się artylerką :P )
Wierzę w Wolny Rynek, Niewidzialną Jego Rękę, kuców obcowanie, Unii rozwiązanie, lewaków zaoranie, Wolną Polskę. Amen.

Morok

Post autor: Morok »

Silvestro pisze:Jeśli nie chcesz grać tak jak wszyscy to polecam Scrappę zamiast IB oraz oddział Yeti. Nie zapomnijmy o Gigancie. Maneaterami gra większość bo to dobra jednostka. Leadbelchersi tacy nie są. Jeśli chcesz koniecznie strzelać to zmień armię na krasnale. Ogry to zdecydowany napór ( BTW podobała mi się zasada z 7 edycji, kiedy strzelało się artylerką )
Nie ... mi o zmianie armii bo to nie o to chodzi strzelanie mnie nie interesuje ja chcę po prostu grać na LB i wszystko w temacie i mam to gdzieś czy komuś się to podoba czy nie... A po zavtym jak bym chciał strzelać wybrałbym the empire albo jakieś syfiaste elfy...
ale ja stawiam na cc a nie a strzelanie

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Graj tak abyś czerpał z tego jak największy fun :)
O to w tej grze chodzi.
Leadzi są ok, ale mają jeden minus - są mega losowi i mają 3 BSa.

Taki większy oddział o którym myślisz będzie dobry żeby czyścić śmietnik przeciwnika.
Wisła Kraków.

Morok

Post autor: Morok »

no dokładnie mi się to podoba że koleś wali z armaty xD

Awatar użytkownika
lahire12
Chuck Norris
Posty: 531
Lokalizacja: Pisz

Post autor: lahire12 »

Wali z armaty ale w najlepszym przypadku trafisz na 4+ ale to tak jest rzadko więc na 5+ czyli już trochę krucho ja z 30 strzałów zabilem 4 gobliny
Czy to żer, czy to wróg.
Żelazobrzuchy dadzą radę.
Najpierw pobijemy,
A potem to zjemy.

Morok

Post autor: Morok »

lahire12 pisze:ja z 30 strzałów zabilem 4 gobliny
pech? :)

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Statystyka mówi podobnie. Daleki zasięg to 5+, czyli z 30 trafia 10, na 3+ ranią czyli jakieś 6 spada.
Z czego, żeby oddać 30 strzałów statystycznie powinno być ok 8 LB, czyli 344pkt (statystycznie 28 strzałów - można wepchnąć 31,5 strzału z 9 LB, wtedy to 387pkt). 6 gobosów to o ile się nie mylę 18pkt. Słaby deal :P
Nawet przy założeniu, że statystyka to kłamstwo i teoria która nie ma przełożenia na grę, wygląda to na tyle pesymistycznie, że smutek człowieka ogarnia :P

Awatar użytkownika
ogrmasta
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 171

Post autor: ogrmasta »

Na temat LB dodam coś od siebie:
Ich losowość jest ich największą wadą - ale też zaletą. Ponieważ kupując armię ogrów były już tam LB (z 10 sztuk) to kilka razy na nich zagrałem. Oto kilka rzeczy, które się zdarzyły:
1. Wystawiając LB w formacjach 3 i 6 kilka razy zdarzało się, że ta 6 miała mniej strzałów niż 3.
2. Zdarzało się, że przez turę nic nie zrobili (absolutnie nic).
3. Zdarzało się, że 6 LB konsekwentnie strzelając w 4 demigryfów (Sv1+) przed 3 tury sprawiła, że demigdyry złamały się i uciekły za stół.
4. Jak już ktoś je złapie w CC to raczej słabo to wyjdzie bez wsparcia.
5. Tak samo jak mamy pecha - tak też mamy i szczęście. Na ogół w jednej grze zawsze trafiał mi się mega fart w kostkach (LB), który rekompensował mi poprzednie rzuty.

Wydaje mi się, że 3 są najlepsze do ogarniania śmieci a 6 już może sprawić problem przy odpowiednim ustawieniu (mourny straszą szarżą albo kontrą, LB strzelają).

Jednak odszedłem od LB z tego względu, że chcę wyeliminować jak najwięcej losowości z mojej gry :) Jednak sniper z poisonem robi większe zamieszanie u wroga.
Przyszedłem na świat pokryty cudzą krwią, krzycząc i kopiąc wszystkich dookoła. Odejdę w ten sam sposób.

Morok

Post autor: Morok »

no a jak to wychodzi przykładowo porównując LB a imperialnego muszkietera - co oni lepiej strzelaj ?

Awatar użytkownika
Necromanter
Falubaz
Posty: 1003
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Necromanter »

Nie dlatego też ich nikt nie wystawia.
PiotrB pisze:Oczami wyobraźni widzę te tłumy i uśmiechniętego Sola podającego kiełbaskę ...eh ...bezcenne :)

Morok

Post autor: Morok »

Necromanter pisze:Nie dlatego też ich nikt nie wystawia.

:lol2:

Morok

Post autor: Morok »

czy ktoś próbował grać na wyrzutni złomu? jak to się sprawdza w stosunku do innych katapult ?

Awatar użytkownika
Necromanter
Falubaz
Posty: 1003
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Necromanter »

Nie sprawdza się, bo nie jest w stanie spełnić podstawowej roli katapulty. Już szybciej bym to widział jako chariot tylko trochę drogo wychodzi.
PiotrB pisze:Oczami wyobraźni widzę te tłumy i uśmiechniętego Sola podającego kiełbaskę ...eh ...bezcenne :)

ODPOWIEDZ