Ogry w 9 edycji

Ogre Kingdoms

Moderator: Afro

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Huss
Oszukista
Posty: 827

Re: Ogry w 9 edycji

Post autor: Huss »

Brzmi interesująco, ale ten Pan jako klucz rozpiski a zarazem samotny model będzie podstawowym celem imo:/ wprawdzie nie wiemy jak bedzie wyglądała calosc booka ale gość jednak może zejść szybko.

A co sądzicie o bsb z 18" przerzutem w klocku Tribsmenow, w zasięgu kilka 3 Bruiserow oraz duży klocek najemników?

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Dopóki nie ma podręcznika to nie wiadomo nawet, czy będą duże klocki najemników i trójki bruiserów nadal :D

Awatar użytkownika
Huss
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Huss »

Wierzę, że w tych aspektach będzie tylko kosmetyka;) tam nie było przegiec:)

Awatar użytkownika
Odoamar
Wodzirej
Posty: 759
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Odoamar »

Nie zdziwiłbym się, gdzieś na forum przeminął się temat o minimalnej ilości MI.

Na tą chwilę Vermin Hulki zaczynają się od 4 modeli :)
Obrazek

Marek_W
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 101

Post autor: Marek_W »

Ciara pisze: (...)
Mi tam się gigant podoba. W każdej wersji. Może ugrywalnią jednostkę z losowymi atakami która mimo że była w bodajże 5 armiach to nikt na tym nie grał. Jak będzie miał bonus z paired weaponów (ironfist) to takie załóżmy 8 (albo nawet 12?) ataków trafiających na 3+, d3 impactów i d6 stompów może nieźle mielić piechotę.
Z tego co piszesz, to szykuje się mniejszy brat dla Rock Aurocha. Pytanie tylko o koszt.
"(...) brzydzić się wałem począł (...)"
Fluffy TM

Awatar użytkownika
Huss
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Huss »

Moze faktycznie Giant stanie sie grywalny. Rozumiem, że skoro będzie mu można dac Iron fist to dostanie również parry?

Awatar użytkownika
Huss
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Huss »

Nowe wieści o ograch:

Rottenjaw - models on foot only.
The bearer gains Poison Attacks and attacks against the bearer with Poison Attacks lose this Attack Attribute.

Hoardmaster - Khagans only.
The bearer gains Weapon Master, Plate Armour, Iron Fist, Great Weapon, Paired Weapons and Halberd. No weapons carried by the bearer may be enchanted.

Przedmioty:
Charm of the Frost Titans - Trinket
All enemy models in an entire rank belonging to the same rank as the enemy models in base contact with the bearer suffer -1 Attack Value, to a minimum of 1.
note: may be reworded due to issues with flanking, but playtesting is looking into it.

This magically imbued belt, grants additional protection while help shaping the muscular bulk of the Ogre, thus granting additional strength"
Ogre Belt - models on foot only.
Light Armour enchantment.
The wearer gains +2 Armour and +1 Strength.

Awatar użytkownika
Odoamar
Wodzirej
Posty: 759
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Odoamar »

Ogrzy Pasek, to chyba najbardziej giety przedmiot na tą chwilę. Wycenili go na 60pt :) najlepsza ,rzecz dla łowcy bo dzięki niemu jest w stanie mieć z buta 2+ save.
Obrazek

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

+2 do save ale tylko na light armour, a khan ma heavy armour z bazy.
Rzeczywiście item tylko na huntera, nie wiem tylko skąd save aż 2+, LA, pasek i fist to 3+.

Awatar użytkownika
Huss
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Huss »

Odnoszę wrażenie, że zespół odpowiedzialny za OK, po Hellfiscie postanowił mocno pójść w koncepcję armii łowców i zwiazanego z nią Wildhearta. Nawet nowe topowe skądinąd przedmioty jak ten pasek są stworzone pod łowców. Taki obraz widzę przez pryzmat ujawnionych zmian. Być może to sie zmieni gdy znana będzie całość, w ogólne zasady itp.
Nic natomiast nie słychać o Ironblasterze czy Najemnikach? Czy to oznacza, że nie będzie ingerencji w tych jednostkach?

Kamil.Sz
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Lublin- Moria

Post autor: Kamil.Sz »

Huss pisze:Rottenjaw - models on foot only.
The bearer gains Poison Attacks and attacks against the bearer with Poison Attacks lose this Attack Attribute.
Czy przeciwnicy strzelający w niego tez tracą poisona?
Huss pisze:Hoardmaster - Khagans only.
The bearer gains Weapon Master, Plate Armour, Iron Fist, Great Weapon, Paired Weapons and Halberd. No weapons carried by the bearer may be enchanted.
Ciekawa alternatywa dla magicznej broni. Jeżeli uczciwie wycenią to będzie opłacalna opcja.
Huss pisze:Charm of the Frost Titans - Trinket
All enemy models in an entire rank belonging to the same rank as the enemy models in base contact with the bearer suffer -1 Attack Value, to a minimum of 1.
note: may be reworded due to issues with flanking, but playtesting is looking into it.
Czy trzeba samemu mieć rankę żeby ten przedmiot zadziałał?
Huss pisze:This magically imbued belt, grants additional protection while help shaping the muscular bulk of the Ogre, thus granting additional strength"
Ogre Belt - models on foot only.
Light Armour enchantment.
The wearer gains +2 Armour and +1 Strength.
Dla pieszego łowcy super i tylko dla niego.
Stan pisze: +2 do save ale tylko na light armour, a khan ma heavy armour z bazy.
Rzeczywiście item tylko na huntera, nie wiem tylko skąd save aż 2+, LA, pasek i fist to 3+.
Pieszy łowca ma mieć możliwość wykupu jakiegoś "kożucha" dającego +1 do sava.
"Mam sto rąk, sto sztyletów... gdy chcę, sto ran zadam."

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Łowca na nogach ma mieć płaszczyk który będzie dawał +1 save, także light armour + belt + hunting furs + ironfist i mamy save 2+ z bucika ;) Podobno w 2.0 magowie będą mieć light armoury.
Obrazek

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Hoardmaster jest już teraz i szału nie robił.
Chociaż grałem kiedyś mirror na bsb hoardmaster ironfist i +2 do save z jakiegoś magic armoura, śmieszna sprawa mieć 1+ save z buta. Albo 2+ save i grejta.

Awatar użytkownika
Odoamar
Wodzirej
Posty: 759
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Odoamar »

Tak jest, łowca pieszo dostaje +1 save.

Teraz każdy heros będzie praktycznie miał light armory
I opcje kupienia hv/plate, więc Belt nadaje się dla każdego, ale największy będzie na Lowcy.

Hoard Master jest aktualnie nisko wyceniony więc będzie to spoko opcja.

Ironblaster i Maneaterzy tylko koszty punktowe.
Obrazek

Marek_W
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 101

Post autor: Marek_W »

Ironblaster zapewne pójdzie w górę, a maneaterzy? Cena też do góry, czy może będzie możliwość wystawienia ich w wersji eco? I czy dalej zostaje max 7 modeli?

edit:

I jeszcze pytanie o mamooth hide cloack oraz o axe breaker gauntlet, czy będą zmieniane, względnie czy w ogóle zostają.
"(...) brzydzić się wałem począł (...)"
Fluffy TM

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Maneaterzy w górę? A to dziwne, bo ostatnio w ogóle ich nie widać.
Obrazek

Awatar użytkownika
Odoamar
Wodzirej
Posty: 759
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Odoamar »

Maneaterzy w dół
Axe breaker do piachu
Mammoth Hide cena w dół ale działa tylko na siłę. Nie modyfikuje AP
Obrazek

Awatar użytkownika
Huss
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Huss »

Czyżby Ogrzy Book byl ukończony jako beta? [-o< Odoamar a o Ironblasterze już coś wiesz - działa jak dotychczas? Koszt punktowy w górę?

Wyrzucili #5 - Hereditary Spell
"Ale melle attack gabinet the target suffer -1 to wound."

Awatar użytkownika
Odoamar
Wodzirej
Posty: 759
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Odoamar »

Tak już jest.

Działo skromne 20pt w górę na tą chwilę i wstępnie straciło swifsteide.
Obrazek

Awatar użytkownika
Huss
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Huss »

To chyba nie najgorzej 20 pkt to niewielka różnica choć pewnie jest związana z limitami na oddziały z bronią strzelecką. Ponadto pisałeś że Najemnicy potanieli.
Brak swifstride troszkę osłabia jego możliwości wejścia w combat - chyba ze będą również zmiany w zasadach chariota.
A Wy jak uważacie?

ODPOWIEDZ