Ogry w 9 edycji

Ogre Kingdoms

Moderator: Afro

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Odoamar
Wodzirej
Posty: 759
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Re: Ogry w 9 edycji

Post autor: Odoamar »

Ja gram regularnie, minimum jedna gra w weekend. Graczem pierwszej klasy nie jestem.

Alchemia jest spoko - testowałem ją parę miesięcy - teraz jest tylko tańsza
Tyrant z pałką zadającą D3 woundy jest super - szczególnie, że na armii mam 10LD. Szkoda, że podrożyli pancerz dający 2+save więc jeszcze nie wiem jak do końca go ubrać.
Mam też podejścia do armii z Łowcą jako generałem ale nie wiem jak się za to zabrać - ten klimat armii najbardziej mi się podoba.
Grałem na leedach - nie robią na mnie wrażenia, ale pewnie dla tego że nie umiem na nich grać.
Najbardziej zadowolony to jestem zawsze hordy gnoblarów z łukami ( czasem się zwijam i długo trzyma steedfasta ), mournfangów w obu wersjach, scratapy ( akurat to pewnie kwestia farta ale zawsze ściąga przeciwnikowi pancerne rzeczy - te Letale są super szczególnie, że nawet jak lekko zniesie to taką kawalerie często zahaczy )

A na ostatnim turnieju to w 3 bitwie grałem z ogrami na ostatnim stole :D ale to jeszcze zanim Ogry dostały wzmocnienia
Obrazek

Kamil.Sz
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Lublin- Moria

Post autor: Kamil.Sz »

Stan pisze:mamut jest jednak średni, ściąga uwagę i w efekcie spada nic nie robiąc. Miałem dwa i w żadnej bitwie się nie spłaciły.
Słoń u mnie się nie spłacił w żadnej z 10 ostatnich gier, niestety poza szarża to niewiele co robi.
Stan pisze:magia metalu bardzo fajnie działa z ogrami. Najlepiej brać dużo boostów/debuffów. Wyłączenie broni, distracting, +1 do hita, te czary całkowicie zmieniają przebieg combatów a łatwo je rzucić.
Metal jest najlepszym z dostępnych dla nas lorów i dobrze kontruje obecną metę.
Odoamar pisze:Tyrant z pałką zadającą D3 woundy jest super - szczególnie, że na armii mam 10LD. Szkoda, że podrożyli pancerz dający 2+save więc jeszcze nie wiem jak do końca go ubrać
dla mnie Tyrant jest zbędny, choć przyznaję ze z płaka D3 ma potencjał.
Odoamar pisze:Grałem na leedach - nie robią na mnie wrażenia, ale pewnie dla tego że nie umiem na nich grać.
Ja z ledów jestem zadowolony.
Odoamar pisze:Najbardziej zadowolony to jestem zawsze hordy gnoblarów z łukami ( czasem się zwijam i długo trzyma steedfasta )
Raz grałem gnobami-łucznikami mieli swoje 5 minut ale bardzo słabo trafiają.
"Mam sto rąk, sto sztyletów... gdy chcę, sto ran zadam."

Awatar użytkownika
sorinmarkov
Chuck Norris
Posty: 525

Post autor: sorinmarkov »

Ja tam jestem happy z Kin-Eater`ów. Zawsze coś zjedzą zarabiając na siebie punkty. Zwykłe byki dają radę, jak się im zarzuci coś z ogrzego lora. Szkoda tylko mikrego WS na nich, gdyby nie to, że wypłacają masę ataków, to trafialiby słabiutko... Bruisers znowu takie sobie według mnie. Spadają od byle gówna. mamut służy przeważnie do strzelania z kusz i ściągania wszelkiego ciężkiego ostrzału. Za 190 punktów robi to ekstra :D Tyran z młotem jest śmieszny i w miarę skuteczny.

Moim czarnym konikiem jest Hunter na Tuskerze. Twarde, szybkie, klepie bardzo dobrze, drogie punktowo. Taki super-cowboy.
Niedawno pogonił hordę Szturmoszczurów, sześciu krasnoludzkich golemów, Mistrza-Inżyniera i Strzelców. Po mojemu ma wygar a przeciwnik często nie wie, co tak naprawdę z nim zrobić a sam Hunter jest w stanie ogarnąć bardzo dużo rzeczy.

No i wreszcie z ogrów można zrobić gunline :D Kusze, kusze, kusze!! :D
Kupię:
Thunder Canon
Giant
4x Sabertusk

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

U mnie lipa z tym mamutem bo zanim dojdzie dostaje ze 2-3 buły z magii/strzelania, w combacie też się jakieś szóstki na ranienie trafią i 250pkt poszło w cholerę zanim się spłaciło.
Już wolę kolejny oddział mournfangów z grejtami.

Awatar użytkownika
Odoamar
Wodzirej
Posty: 759
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Odoamar »

Macie jakieś fajne kombosy, bildy na bohaterów, ustawienia jednostek?

Ja w następny weekend umawiam się na większe granie i chce ogarnąć takie coś:

4lvl alchemii w leedach
ludojadów z ironfistami
tribsmenów z ironfistami i hv armourem
tyrant z d3woundową pałką i mamoth hide armourem

wszystko ma 4+ save więc wystarczy jeden atrybut by wycisnąć maxa ( idealnie kombinuje się z tymi jednostkami ), do tego u leedów zawsze brakowało mi celności a teraz jest szansa dać im +1 ToHit z czaru. Dodatkowo inne czary z tego lora są bardzo uniwersalne.
Co myślicie? By na tym pomyśle oprzeć armię? Wiadomo reszta to bsb+cannon+śmieci
Obrazek

Kamil.Sz
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Lublin- Moria

Post autor: Kamil.Sz »

Grałem na magii metalu i ledach i raczej średni się to sprawdzało. Bez bonusu do hita z magii ledzi strzelają słabo.
Problemem jest też to, że metal jest mało użyteczny na armie bez pancerza. trafiasz na demony i okazuje się, że nie ma za bardzo co rzucać.
"Mam sto rąk, sto sztyletów... gdy chcę, sto ran zadam."

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Metal jest spoko, ledzi 10szt i nawet się to sprawdzało u nas na lokalu.

Awatar użytkownika
Silvestro
Falubaz
Posty: 1023
Lokalizacja: Rawicz/ Twierdza Wrocław

Post autor: Silvestro »

A jak wystawieni? Ja zawsze grałem 8 (2 x 4) jako ogarnianie śmieci i byli spoko, a jak trzeba było to odginali.
Wierzę w Wolny Rynek, Niewidzialną Jego Rękę, kuców obcowanie, Unii rozwiązanie, lewaków zaoranie, Wolną Polskę. Amen.

Kamil.Sz
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Lublin- Moria

Post autor: Kamil.Sz »

Ja grałem 10 ledów w jednym oddziale. Niestety taki oddział sporo kosztuje, a żeby był efektywny wymaga jeszcze wsparcia magii.
"Mam sto rąk, sto sztyletów... gdy chcę, sto ran zadam."

Awatar użytkownika
Odoamar
Wodzirej
Posty: 759
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Odoamar »

teraz chyba ucięli max modeli do 8modeli - ja chce wytestować 5 leedów + mag z magiczną bronią strzelecką
Obrazek

Awatar użytkownika
Odoamar
Wodzirej
Posty: 759
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Odoamar »

Jak wygląda sytuacja gdy w turze której szarżowałem przyjąłem pojedynek postacią, która stała w drugim szeregu?
Wypłacam impakty? a jeśli tak to z jaką siłą?
Obrazek

ślivek
Kretozord
Posty: 1658

Post autor: ślivek »

Wypłacasz impacty.
Z siłą modelu powiększoną o 1 za każdy pełny szereg po pierwszym. Naturalnie przestajesz liczyć ten bonus na tym szeregu w którym masz model który impactów nie ma (jeśli w pierwszym lub drugim szeregu masz taki model to nie ma w ogóle bonusu).
Obrazek

Awatar użytkownika
Odoamar
Wodzirej
Posty: 759
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Odoamar »

Czyli dla przykłady mam odział 5 ogrów + mag w drugim szeregu, na przodzie jest FCG. Po mojej szarzy rzucam wyzwanie magiem i przyjmuje to ktoś tam z oddziału. Więc wypłacam:
3 impakty za ogry z bazową siłą + 1 ( za pełen szereg )
mag w pojedynku zadaje D3 z swoją siłą +1 ( za pełen szereg ) mimo, że stoi w drugim szeregu a za nim nie ma już pełnych szeregów.

Czy coś mylę?
Obrazek

ślivek
Kretozord
Posty: 1658

Post autor: ślivek »

Wszystko prawidłowo.
Obrazek

Borysss
Chuck Norris
Posty: 422
Lokalizacja: .::ZadTrolla::. Shannon Éire

Post autor: Borysss »

Serwus!
Od czasu gruchnięcia AoS totalnie się odciąłem od młotka. Ale widzę teraz, że są jakieś rozpiski z punktami, ludzie pokazują na forum rozpiski wygląda to sensownie. Czy to jakieś zmiany w AoS czy może jakieś Third party mody ?

pzdr.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »


Borysss
Chuck Norris
Posty: 422
Lokalizacja: .::ZadTrolla::. Shannon Éire

Post autor: Borysss »

@up dzięki. Pamiętam, że jakiś czas temu bodajże Szwedzi coś tam pisali ale przestałem się tym interesować. A tutaj widać jest kompletne wydanie zasad i AB.

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

https://www.games-workshop.com/en-PL/be ... nd-assault
bardzo dobra cena jak na gw, aż nie mogę uwierzyć :D
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Odoamar
Wodzirej
Posty: 759
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Odoamar »

Ale kupić jeszcze podstawki to koszt się podnosi.
Lecz faktycznie poszli po rozum do głowy sprzedając większe paczki taniej niż modele na sztuki
Obrazek

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

Jak to? To teraz sprzedają modele bez podstawek?? :D
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

ODPOWIEDZ