Border Princes

Border Princes

Niezależne Forum WFB/9th Age

Teraz jest 22 lip 2018, o 04:06

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: Co na dobry początek?
PostNapisane: 27 gru 2015, o 20:14 
Plankton

Witam, napadła mnie właśnie chęć by wyjść z wiekowej jaskini kolekcjonowania/ zaczytywania się Lore'em WFB na światło dzienne. Postanowiłem, że sobie popróbujemy moje ulubione Ogry.I tu zaczyna się kłopot: Posiadam sklejony battleforce, Tyrana i jednego z tych fikuśnych metalowych najemników (Nawet nie wiem co i po co, po prostu mi się podobał w tym płaszczu). Czy warto coś dokupić na start?
Grać pewnie będę w 8 na poważnie, bo coś wątpię, że znajde kogokolwiek chętnego na przyswajanie 9/ AoS od wielkiego dzwonu, dla zabawy.
Pewnie bez względu na wszystko i tak kupię sobie jeszcze sześciu bullsów, tak na ciężkie czasy. :?

Tytuł: Re: Co na dobry początek?
PostNapisane: 27 gru 2015, o 21:54 
Chuck Norris

Jeżeli zamierzasz grać for fun w 8ed, czyli rozumiem, że będzie to open to kupuj wszystko co Ci się podoba.
Można oczywiście ustalić jakieś priorytety, jak na przykład BSB (chyba, że Tyran go będzie zastępował), Mag albo dwóch, Ten metalowy w płaszczu to pewnie Maneater, możesz dokupić kilku (są mocni). Na 8ed Ironblaster działa lepiej niż w 9th Age, Mournfangi też są dobre. Jak dobrze pamiętam to z boxa Battalionu dało się złożyć więcej Irongutsów niż zakładało GW, co może oznaczać, że sprawę Corów masz załatwioną i nie potrzebujesz na razie Bullsów. Zależ to głównie od tego na ile pkt chcesz grać.
A tak z ciekawości skąd jesteś?

PostNapisane: 27 gru 2015, o 23:41 
Plankton

Z tymi Ironami z batalionu to prawda, ale ja ich zlepiłem po bożemu: 6 bullsów i po 4 Ironsów/strzelców. Musiałbym konwersje robić.
Ja jestem z Bielska. Trochę lipa z naszą sceną młotkową. Jakiś graczy zorganizowanych, resztki znajdę może jeszcze w Gnomie, bo w Strefie rządzi 40k. Ale to wygodna pozycja startowa do rajdów w wolnym czasie na Katowice, czy w ambitnym wariancie na Kraków.

PostNapisane: 28 gru 2015, o 09:17 
Chuck Norris

To nie graj na 8 edycję na poważnie chyba ,że na ETC ale tego wytworu już nie ma.

PostNapisane: 28 gru 2015, o 21:13 
Chuck Norris

Bielsko nie umarło. W Gnomie chłopaki grają i organizują turnieje na 9th Age

PostNapisane: 29 gru 2015, o 20:07 
Plankton

Pewnie tak, tylko ja tam bywam raz na ruski rok, a ichnie forum sklepowe martwe de facto. Trzeba odwiedzić i zbadać.
Dzięki za rady. Ciężko będzie butchera wynaleźć, wszedzie pustki. Poszukam używki.
Jeszcze da pytania: czemu wszędzie ironsi tak mocno górują nad bullsami? Great weapons aż tak > broni bullsów?
Polecicie jakieś konkretne farbki to pomalowania tej hałastry? Artysta-malarz ze mnie żaden.Tak, żeby nie trzeba było inwestować w całą walizkę citadelsów?

PostNapisane: 29 gru 2015, o 21:43 
Niszczyciel Światów

Ogry i tak mają słabą inicjatywę to czy uderzają z 0 (great weapon) czy z 2 (bulle) zazwyczaj nie robi różnicy.
Za to ironsi uderzają z s6 a bulle s4. O ile ironów się można bać to bulle się odbiją od lepszych pancerzy.

PostNapisane: 30 gru 2015, o 09:26 
Kradziej

Omni napisał(a):
Pewnie tak, tylko ja tam bywam raz na ruski rok, a ichnie forum sklepowe martwe de facto. Trzeba odwiedzić i zbadać.

Sorki, że Wam się tu wbijam w temat... Omni wysłałem Ci PW przedwczoraj, a widzę, że jeszcze nie czytałeś. Wysłałem Ci linka do forum gdzie więcej ludzi z Bielska i okolic się udziela. Umawia na gry, wyjazdy itp. Żyjemy jeszcze, jak Sly pisał;) Zerknij na PW i odezwij się tam do mnie, jak co.

PostNapisane: 30 gru 2015, o 09:56 
Chuck Norris

Omni napisał(a):
Ciężko będzie butchera wynaleźć, wszedzie pustki. Poszukam używki.

Ja mam model Scibora, jak Ci się podoba i chcesz nowy model to polecam.

Strefa czasowa: UTC + 1