Ogrowe rozpiski

Ogre Kingdoms

Moderator: Afro

ODPOWIEDZ
Kamil.Sz
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Lublin- Moria

Re: Ogrowe rozpiski

Post autor: Kamil.Sz »

JarekK pisze:Ktoś ma jakieś info o zmianach w booku?
Coś wiadome kiedy mają być?
"Mam sto rąk, sto sztyletów... gdy chcę, sto ran zadam."

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Podobno jakoś niedługo. Na forum ogrów na T9A goście piszą, że trzeba tylko jakieś dane uzupełnić a potem chwila i gotowe. Te dane to z turniejów chyba są i podobno (to samo źródło) dla większości armii już jest to zrobione.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Były jakieś "wycieki" na następującej treści:
- ponoć 42, 45, 48 tydzień.
- co gdzie: 8 armii + arcane, 8 armii, finalizacja
- zmiany w punktach, castingach, może 1 lub dwie zasady.

Awatar użytkownika
Odoamar
Wodzirej
Posty: 759
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Odoamar »

Ja słyszałem o dacie końca października, co jest najbardziej prawdopodobne. Rewolucji nie ma co oczekiwać, jeśli będą zmiany w zasadach to tylko na niekorzyść. Jeśli coś nie gra to w tym update tylko obniża punktowa.
Ile? Nie mam pojęcia ale poprzednio build GK potanial o 40pkt więc jest szansa na kolejne spore zmiany punktowe na Maneaterach czy Tuskerach bo nie pojawiają się w rozpiskach. Natomiast Hunterzy i Aurochy bardzo często, zobaczymy co się stanie.
Obrazek

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

No takie -10 pkt od modelu na vetach to bym chętnie przytulił. Ciekawe czy jak się zabawią mocno z punktami na hunterach i GK to przypadkiem nie zamienimy jednych na drugich.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Wątpię. Hunter jest tani jak barszcz w porównaniu do gk, ma scouta vsnguarda m7 swifta, kij z gownem i wgl i się dobrze sprawdza w roli kowboja. A gk to możesz sobie do busa brajzerów wsadzić tylko nie wiem po co.
Obrazek

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

GK za ~350 z itemami mógłby latać sam. To jest kozak w cc przecież. Niby scauta nie ma ale 5hp i wiecej opcji złożeń.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Czemu twój lord z itemami ma kosztować prawie nic więcej niż mój Hero goły na jaszczurce xD
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

bo twój ma z bazy 1+ save, szybciej biega i ma swifstride...
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

JarekK pisze:bo twój ma z bazy 1+ save, szybciej biega i ma swifstride...
3hp vs 5hp a 1 plus z bazy to ciężko. Bo ma tarcze i jest berlem wtedy :D weź bądź kulturalnym człowiekiem i chociaż 450 za. Klepacza z itemami wolaj.
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Teraz po 450 chodzi i nikt go nie gra, ale krakowskim targiem za 400 wezmę.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Kamil.Sz
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Lublin- Moria

Post autor: Kamil.Sz »

GK jest w obecnej formie nieprzydatny w armii.Jest jedynie generatorem ataków z duża siła, a dostęp do nich ogry mają z innych, bardziej opłacalnych, źródeł. Moim zdaniem GK nie powinien być tańszy tylko dostać zdolność dzięki, której będzie sens go brać.
"Mam sto rąk, sto sztyletów... gdy chcę, sto ran zadam."

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Kamil.Sz pisze:GK jest w obecnej formie nieprzydatny w armii.Jest jedynie generatorem ataków z duża siła, a dostęp do nich ogry mają z innych, bardziej opłacalnych, źródeł. Moim zdaniem GK nie powinien być tańszy tylko dostać zdolność dzięki, której będzie sens go brać.
Generalnie to się zgadzam, ale teraz patch będzie tylko punktowy, więc jakby z 310 spadł do 240-260 to może by się pojawił. Najłatwiej moim zdaniem go naprawić dając mu opcję bycia jednocześnie generałem i bsb. Taki bardziej dopakowany bsb jak ktoś chce, a jak nie to eko wersja zwykłego khana. Jednocześnie kloc trybsonów znowu miałby sens z tym pomysłem.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Niby gram ogrami a myślę sobie czemu oni gadają o tym green knighcie xD
Wchodzę w codex patrzę, że za 1 atak i 1 hp płaci 120pkt...lol nope.

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Jeszcze LD ma o 1 więcej co jest dość kluczowe i 200 pkt na itemki.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

No spoko ale dlaczego większy limit itemków ma podnosić cenę?
IMO najlepiej zrobić jak w imperium, jeden profil i jak nie bierze bsb to ma 200pkt na itemy.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

To podnosi cenę bo daje opcje na comba. Coś tam zmienia. Też nie kumam czemu bsb na Zabnie jest za 100 :)
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Odoamar
Wodzirej
Posty: 759
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Odoamar »

Ja tam uważam, że obniża ceny o 20-30, dodatkowo jakieś małe upusty na Ogrzych itemach mogą otworzyć jakieś combosy.

Zmiana Paska zmienić moze sporo:
*podniesienie ceny nic nie da, chyba że do 105 to zabija ten przedmiot
*opcja brania na hv armour, wtedy mógłby się pojawić na GK z Ironfistem z Lethalem
*najbardziej spodziewam się jakiegoś nerfa i zmiany ceny co w połączeniu z reszta zmian da pewnie jeszcze więcej kombinacji
Obrazek

Kamil.Sz
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Lublin- Moria

Post autor: Kamil.Sz »

Nasza armia potrzebuje combosów, bo i tak mamy najmniej jednostek i przedmiotów magicznych.

Tyran powinien bustować zwykłe ogry zwłaszcza bulle. Jeżeli chcą jedynie obniżać jego cenę to żeby był brany powinien kosztować mniej niż łowca, bo nie ma włóczni ani mobilności tego ostatniego.
"Mam sto rąk, sto sztyletów... gdy chcę, sto ran zadam."

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Jedyne co mogliby mu dać to stubborn, ale nie wiem czy to dużo zmienia.
Wątpię żeby dali mu jakieś +1 do hita na oddział czy podobne.

ODPOWIEDZ