Ogrowe rozpiski

Ogre Kingdoms

Moderator: Afro

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ogrowe rozpiski

Post autor: JarekK »

Mamut grasz rozpą bez gutstara i lygura, na tylko pyro? Imperium, breta czy woch chyba bardzo się cieszy na twój widok.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Mamut l2p =P~
Obrazek

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Ja tam ekspertem od ogrów nie jestem, ale wydaje mi się, że obie rozpy Łapomata są najbardziej optymalne (1. 2x cannon 2. 1 cannon 1 auchor)

Jedyna rzecz, którą kminiłem, żeby zmienić to ten drugi hunter 3+ 5++ na gościa z 6 tafa i headhunterem. Jak da mu się ahw to koszt ten sam, przy IF 5pkt droższy, a nie boli go ani alchemia (4+ save), ani bolce (6 res) ani lekkie strzelanie (tu regena woundów), za to zaczyna doskwierać banish, ale to w ograch i tak boli.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Grałem na jakiegoś francuza, który grał bez cannona - też fajnie to brykało. Imo w ograch jest worek fajnych złożeń teraz, nie ma co czegoś dyskryminować :P
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Mamut
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Kraków, ambasador "8smej Bili"

Post autor: Mamut »

JarekK pisze:Mamut grasz rozpą bez gutstara i lygura, na tylko pyro? Imperium, breta czy woch chyba bardzo się cieszy na twój widok.
Na krzemiego grałem i nie narzekam, to jest takie trochę avoidance. Woch się właśnie boi, bo w 3ciej turze miał po helence, jedno działo trafiło, a dwaj hunterzy który od pierwszej tury zagrażają mu szarżą są straszni.
Ogólnie to gra skończyłaby się 10:10 ale w ostatniej turze jego chosen rydwan przeżył na ostatniej ranie i zabił mi oddział z magiem bo nie zauważyłem że ledwo mnie widzi oddziałem wojowników.
Na imperium grałem, co prawda na Eltarionową cavę ale też fajnie, hunterzy wyskoczyli na pałę i byli w backline w pierwszej turze, działa szachowały czołga, a kloc kawy zasypany odginaczkami dostał w końcu w plecy gigusa i zwiał. Mogłoby być jeszcze lepiej ale szarża w gościa na gryfie na bok przez 8 piesków i huntera najlepszego zakończyła się 3ma turami walki po której hunter zginął gryf zdał 3 brejki bez przerzutu i musiałem giganta dopchać żeby dobić go.
Idea jest ogólnie taka że robisz presję piesami hunterami i aurochem na tyle że przeciwnik nie dojdzie do maga, a nawet jak dojdzie to mag przeskakuje do belcherów albo do scraplingów. No taki to avoidance, taki styl mam :P
Pyro to test, na razie grałem 2x thauma 1x pyro, sprawdzę jeszcze szamanizm, bo na razie thauma wygrywa.
Keep Calm
and
Przestań Mamucić
"Making people happy is something to be proud of, especially if you can do it by accident"
~!
177013
"You make my heart pussy go poggers!"
~Anon to PM
"Mamut Ty weź się rozpędź a ściana sama Cię znajdzie"
~Biggos

Mamut
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Kraków, ambasador "8smej Bili"

Post autor: Mamut »

-Qc- pisze:Grałem na jakiegoś francuza, który grał bez cannona - też fajnie to brykało. Imo w ograch jest worek fajnych złożeń teraz, nie ma co czegoś dyskryminować :P
Działa juz nie są tak dobre bo teraz mało kto gra na potworkach/solo herosach, a jak ktoś gra to albo chowa albo ma w dupie działa(VC).
Keep Calm
and
Przestań Mamucić
"Making people happy is something to be proud of, especially if you can do it by accident"
~!
177013
"You make my heart pussy go poggers!"
~Anon to PM
"Mamut Ty weź się rozpędź a ściana sama Cię znajdzie"
~Biggos

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Szczerze mówiąc moim ostatnim faworytem jest taka kompozycja:
duży mag (G) trauma
bsb 18cali
hunter scaut regena if dzida
3x hunter vanguard if kusze
irongutsy swiftstride sztuk 9
klocek gobosów dzidy
klocek gobosów łuki
klocek gobosów scaut
gigant
stonehorn x2
4x bombardierzy

Dostajemy całkiem sensowny pakiet strzelania (4 bombardierów ,2 kusze stonehorn, kusza bsb, 3 kusze huterzy, łuki na gobnosach, śmieci na scautach, dzida na "dużym łowcy")
close combat bardzo syty. Czy to puszki czy to klocki ataków sporo, większość s5+. Do strzelania warto wrzucić -1 do tafa i wtedy naprawdę robi się miło. A jak nie wpuszczą to zionięcia, pociski czy sniperka/kometa też się przydają.
A że hunterzy mogą walić z balist po marszu bo light troops to śmieszne akcje czasem wychodzą :)

Mamut
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Kraków, ambasador "8smej Bili"

Post autor: Mamut »

bez dział grasz to ja bym się nie ruszał z domu bez 4xdzida. Jak trafisz na jakiegoś demona dużego np. to będzie słabo.
Keep Calm
and
Przestań Mamucić
"Making people happy is something to be proud of, especially if you can do it by accident"
~!
177013
"You make my heart pussy go poggers!"
~Anon to PM
"Mamut Ty weź się rozpędź a ściana sama Cię znajdzie"
~Biggos

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Gdzieś ty ostatnio mamut widział dużego demona?

Na samych dzidach też nie bardzo można polegać, bo to jednak 12" zasięgu ma i łatwo zrobić dookoła monstera death zone z kontr i nie podejdziesz, żeby rzucić.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Kusze lepsze, jak przeciwnik nie ma gigantic to te włócznie niewiele robią.

Mamut
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Kraków, ambasador "8smej Bili"

Post autor: Mamut »

Znaczy ja dzidy uwielbiam osobiście od kiedy zaczęło się mnożyć graczy WDG, bo takie 4 huntery są bardzo dobrą kontrą na helenę, a nią trzeba zabić do 3ciej tury bo się źle zacznie robić.
Keep Calm
and
Przestań Mamucić
"Making people happy is something to be proud of, especially if you can do it by accident"
~!
177013
"You make my heart pussy go poggers!"
~Anon to PM
"Mamut Ty weź się rozpędź a ściana sama Cię znajdzie"
~Biggos

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

A tam słabo od razu, pocisk lub sniperka wbijają woundy, są losowe, ale mogą zrobić przykrość. pestkowanie z bombardierów też daje radę. A jak nie to 2 stonehorny i gigant potrafią rozkręcić nie jednego kozaka ;)
Działa działa działa, to trochę jak trzymanie się noki 3210 w epoce smartfonów. Niby można, ale są ciekawsze opcje.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

kubencjusz pisze:A tam słabo od razu, pocisk lub sniperka wbijają woundy, są losowe, ale mogą zrobić przykrość. pestkowanie z bombardierów też daje radę. A jak nie to 2 stonehorny i gigant potrafią rozkręcić nie jednego kozaka ;)
Działa działa działa, to trochę jak trzymanie się noki 3210 w epoce smartfonów. Niby można, ale są ciekawsze opcje.
<3
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Mamut
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Kraków, ambasador "8smej Bili"

Post autor: Mamut »

kubencjusz pisze:A tam słabo od razu, pocisk lub sniperka wbijają woundy, są losowe, ale mogą zrobić przykrość. pestkowanie z bombardierów też daje radę. A jak nie to 2 stonehorny i gigant potrafią rozkręcić nie jednego kozaka ;)
Działa działa działa, to trochę jak trzymanie się noki 3210 w epoce smartfonów. Niby można, ale są ciekawsze opcje.
Znaczy ja w ogóle chciałem zacząć grać ogrami tylko i wyłącznie z powodu dział, więc mnie te inne opcje troszkę nie interesują :) Ale też mam specyficzny styl gry którego się trzymam w każdej armii którą gram więc to może też decydować o tym.
Keep Calm
and
Przestań Mamucić
"Making people happy is something to be proud of, especially if you can do it by accident"
~!
177013
"You make my heart pussy go poggers!"
~Anon to PM
"Mamut Ty weź się rozpędź a ściana sama Cię znajdzie"
~Biggos

Awatar użytkownika
Zielony
Kretozord
Posty: 1714
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Zielony »

kubencjusz pisze:Działa działa działa, to trochę jak trzymanie się noki 3210 w epoce smartfonów. Niby można, ale są ciekawsze opcje.
Parafrazujac klasyka.
Jak sie nazywa rospa ogrow bez dział?
"Nie działa"...

A tak na serio to uwazam, ze canon bardzo sie przydaje przy rozstawianiu.
Obrazek

Awatar użytkownika
sorinmarkov
Chuck Norris
Posty: 525

Post autor: sorinmarkov »

Mamut, jak Ci się Shaman chowa do scraplingów, jak one Insignifant są a szaman nie? :D
Kupię:
Thunder Canon
Giant
4x Sabertusk

Mamut
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Kraków, ambasador "8smej Bili"

Post autor: Mamut »

sorinmarkov pisze:Mamut, jak Ci się Shaman chowa do scraplingów, jak one Insignifant są a szaman nie? :D
A, no tak. Na swoją obronę powiem że nigdy tak nie zrobiłem, bo zwykle o tym pamiętam.
Keep Calm
and
Przestań Mamucić
"Making people happy is something to be proud of, especially if you can do it by accident"
~!
177013
"You make my heart pussy go poggers!"
~Anon to PM
"Mamut Ty weź się rozpędź a ściana sama Cię znajdzie"
~Biggos

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Mamut pisze:
sorinmarkov pisze:Mamut, jak Ci się Shaman chowa do scraplingów, jak one Insignifant są a szaman nie? :D
A, no tak. Na swoją obronę powiem że nigdy tak nie zrobiłem, bo zwykle o tym pamiętam.
mhmm :P

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Mamut całkiem nieźle ogarnia zasady. Miałem przyjemność na kozłowie z nim grać i dopytywać jako sędziego.

Ktoś ma jakieś info o zmianach w booku?
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Spoko Jarek, droczę się.

Laik powiedział, że będą kosmetyczne i raczej niewiele zmieniające. Ale więcej rąbka tajemnicy nie uchylił zasłaniając się niewiedzą.

ODPOWIEDZ