Ogrowe rozpiski

Ogre Kingdoms

Moderator: Afro

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Huss
Oszukista
Posty: 827

Re: Ogrowe rozpiski

Post autor: Huss »

Rozumiem że Ty Odoamar jesteś współtwórcą planowanych zmian;)

Koszt Najemników spadnie, przynajmniej w wersji combat? Dostaną "mistrz broni" - jeśli możesz zdradzić?;P

A w ogóle jeszcze rozważam czy nie pozbyć sievjednej 3 Bruisierow zdjąć tarcze że scraplingow i wrzucić 2 x 50 Scraplingow z muzykiem. Coś w nich ugrzęźnie:) Co sadzicie?

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Grałem jeszcze w 8ed na 42scrapach to nawet się spisywał taki klocek

Baszut
Mudżahedin
Posty: 282

Post autor: Baszut »

Ja grałem duzo na 2x60 scraplingow w rozpie na hunterach z wildheartem, ale byly za wolne i teraz zmienilem je na 2 klocki kotów z pieszycmi hunterami i spisują się super :) Tylko ze nie maja scoringa i to jest ból ale coz nie mozna miec wszystkiego :)

Awatar użytkownika
Huss
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Huss »

A testował ktoś 8 Tygryskow w Core ale bez huntera? Jak to widzicie?

Baszut
Mudżahedin
Posty: 282

Post autor: Baszut »

Moim zdaniem bez huntera taki klocek jest za slaby. Hunter w zasadzie nadaje im prędkości [vanguard] i siły bo to on wyplaca najwiecej, najmocniejszych hitów.

Ostatnio na turnieju grałem mniej wiecej czymś takim:

TOTAL 4496
CHARACTERS [max. 1800] 1765
1x Mammoth Hunter [GENERAL] 200 [660]
+ 45 Wildheart Big Name
+ 15 Lance
+ 400 Rock Auroch
Hunting Spear, light armour

1x Mammoth Hunter [BSB] 250 [505]
+ 45 Cult Leader Big Name
+ 15 Iron Fist
+ 45 Yeti Furs
+ 50 Lygur's Tongue
+ 100 Tusker mount
Hunting Spear, light armour

1x Mammoth Hunter 200 [325]
+ 40 Spinesplitter Big Name
+ 15 Iron Fist
+ 10 +1 AS
+ 60 Wrestler's Belt
Hunting Spear, light armour

1x Mammoth Hunter 200 [275]
+ 15 Iron Fist
+ 50 Heart-Ripper
+ 10 +1 AS
Hunting Spear, light armour

CORE [min. 900 Wildheart] 910
18x Sabretooth Tigers 590

9x Sabretooth Tigers 320

SPECIAL [no limit] 1521
3x Tusker Cavalry 458
Light Armour, Iron Fist

3x Tusker Cavalry 458
Light Armour, Iron Fist

1x Sabretooth Tiger 80

2x Yetis 175

2x Yetis 175

2x Yetis 175

CHAINED BEASTS [max. 1350] 300
1x Slave Giant 270
+ 30 Great Weapon

Koty spisywały się świetnie. W pierwszej turze już były na boku przeciwnika i czekały na szarże. Yeti ustawiał sie pod twarza wrogów do odgiecia a cała reszta armii szła max do przodu i czekała na wspolna szarże. Oczywiscie rozne rzeczy jeszcze sa do sprawdzenia ale gralo sie tym bardzo przyjemnie.

Myslałem o tym zeby generałowi dac tuskera i zabezpieczyc lepiej itemkami a aurocha puscic luzem dla bezpieczenstwa. Myslalem tez w drugiej opcji zeby dac generala na tuskerze, a zamiast dwóch klockow tuskerow dac dwa aurochy ale wtedy nie mam zadnych scoringów :P Zastanawiam sie czy po pierwsze mozna nie miec scoringów, a po drugie czy warto rezygnowac całkowicie z mozliwosci zdobycia 3 duzych punktow jesli nawet udawaloby sie przemielac przeciwników do zera :P [teoretycznie oczywiscie] :)

Awatar użytkownika
Huss
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Huss »

Bardzo fajna rozpa-z pewnością szybka i mobilna. Ja bym sobie generała wrzucił jednak na Tuskera.
Z drugiej strony już wiem dlaczego uznałes, że Scraplingi są zbyt wolne;)

Awatar użytkownika
Odoamar
Wodzirej
Posty: 759
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Odoamar »

Na pełne zmiany musimy poczekać, ale zapewniam Was że będzie dobrze. Najbardziej znerfiony Łowca na Tuskerze otrzymał trochę miłości więc wróci do łask.

Wspomniane przez Was koty w core są spoko ale mimo vanguarda są wolne, nie mają light troopsa i brak im muzyka ( spokojnie tym się zajęliśmy :) )

Design designem ale najważniejsza będzie cena nowości jak i zmiana cen najgorszych i najlepszych wyborów. Na szczęście Ogry nie mają już takich "baboli" jak stary Łowca na Tuskerze z Blufferem lub Spear Lord Elfów.
Obrazek

Baszut
Mudżahedin
Posty: 282

Post autor: Baszut »

Huss: Tak będę musiał przerzucić Generała na Tuskera, bo za duzo punktów jest skumulowane w jednym unicie, a i sam generał ma słabą ochronę przez Aurocha.
Scraplingi robią robotę jako bagno ale trzeba na nie poczekać zanim dojdą w odpowiednie miejsce, do scorowania też sie sprawdzały jak nic innego.

Odoamar: Jeśli Hunter się jeszcze polepszy to będzie ekstra. Moim zdaniem już jest świetny ze swoimi opcjami. A co do kotów uważam, że są super mobilne i szybkie
ale dodatkowo light troops i opcja muzyka :>? Mmm sounds good. Powiem tak, jest spoko a jeśli ma być jeszcze lepiej to czekam z niecierpliwością :)

Awatar użytkownika
Huss
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Huss »

Ja rowniez czekam z niecierpliwością na te nowe zasady i gdyby taka 8 Tygryskow dostała Light trops i/lub muzyka to bym ich sobie wrzucił do Core. Teraz właściwie tylko dla obstawy huntera ich sporadycznie - z wyjątkiem kolegi baszuta - widuje w tej liczbie. W innych nacjach zauwazylem ze czesto korzysta sie z opcji 8 jednostki z kategorii special dla zapelnienia core czymś przydatnym, na co nie ma inaczej wolnych pkt.

No nie mogę się juz doczekać zmian, poczynilbym kolejne zakupy wedle nowych potrzeb;)

Hehehe teraz dopiero sobie uświadomiłem, że grasz bez maga - daje radę?

Awatar użytkownika
Odoamar
Wodzirej
Posty: 759
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Odoamar »

Zdradzić mogę, że dostaną opcję swift reformow jeśli dołączy do nich Łowca. Mala zmiana a jak znacząca dla tej jednostki.

Większe zmiany zobaczymy w Najemnikach, Fire Blessingu, Rotten Jaw, Ritual Bloodletter, Łowcy na Tuskerze. Więc jeśli chodzi o zakupy to ciężko powiedzieć, Ogry są jedną z najlepiej zbalansowanych armii wewnętrznie wg mnie, więc trzeba mieć wszystko. Ja ostatnio dokupilem sobie 3Yeti i 6kotow.

Jak zwykle dużo będzie zależeć od kosztów, nowej mety jak i zmian w rule booku ( szczególnie przedmioty ).
Obrazek

Awatar użytkownika
Huss
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Huss »

A w samych Tuskerach coś się zmieni? I czy będzie opcja dołączyć huntera na tuskerze do Tuskerow?
Z góry dzięki za newsy Odoamar

Kamil.Sz
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Lublin- Moria

Post autor: Kamil.Sz »

Odoamar pisze:Większe zmiany zobaczymy w Najemnikach, Fire Blessingu, Rotten Jaw, Ritual Bloodletter, Łowcy na Tuskerze. u ( szczególnie przedmioty ).
Dobre zmiany, bo te rzeczy wyraźnie odstawały in minus.
"Mam sto rąk, sto sztyletów... gdy chcę, sto ran zadam."

Awatar użytkownika
Odoamar
Wodzirej
Posty: 759
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Odoamar »

Huss pisze:A w samych Tuskerach coś się zmieni? I czy będzie opcja dołączyć huntera na tuskerze do Tuskerow?
Z góry dzięki za newsy Odoamar
Wątpię by to było kiedykolwiek możliwe.
Obrazek

Awatar użytkownika
Huss
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Huss »

Zastanawiam się nad Thunder cannonem czy jeden ma sens? Tj. 2 szt. albo 0 i punkty na inne zabawki:/ jakie jest Wasze zdanie i doswiadczenia obecnie?

Awatar użytkownika
jaku
Pseudoklimaciarz
Posty: 34

Post autor: jaku »

Jak dla mnie albo dwa albo w ogóle grałem na jednym i w ogóle się nie spłacało robiło co najwyżej za straszak który często szybko spadał przy dwóch jest większa szansa że któreś się spłaci
Obrazek

Awatar użytkownika
Huss
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Huss »

Wracając do koncepcji z poprzedniej strony zastąpilbym działo i jednego kota dwoma Kin-eater 'ami:)

Awatar użytkownika
Huss
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Huss »

W najnowszym scrollu 9th znalazlem info/zapowiedź/propozyvja dotyczaca nowych jednostek w tym między innymi "kocioł" jako mount dla szamana dający mu ciekawe aury do wyboru.
Odoamar czy wiesz coś na ten temat? Będzie to w majowym patchu?

Awatar użytkownika
Odoamar
Wodzirej
Posty: 759
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Odoamar »

Oczywiście, że nie :p
Obrazek

Awatar użytkownika
Huss
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Huss »

Po zmianach w Fire Blessingu Pyro Shaman stanie się alternatywą?

Awatar użytkownika
Odoamar
Wodzirej
Posty: 759
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Odoamar »

Na pewno dla Szamana z Gut Roarem, trzeba poczekać na koszt punktowy itd.

Ten lore wg mnie nadal będzie niszowy, bo atrybut ma się nijak do specyfiki armii.
Obrazek

ODPOWIEDZ