Ogry na turniejach

Ogre Kingdoms

Moderator: Afro

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mate
Chosen of Khorne
Posty: 888
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mate »

Bania pisze:
Mate pisze: Jako że zarówno ogr, jak i jego wierzchowiec żyją ok 150 lat, doświadczenie bitewne czyni z najstarszych jeźdźców niezwykle groźnych przeciwników.
elfi jezdzcy zyja chyba troche dluzej ;)
Ale zarówno rhinox jak i ogr mogą zjeść jeźdźca wraz z koniem i odbeknąć elfem :P

Awatar użytkownika
zator
Wałkarz
Posty: 59

Post autor: zator »

a teraz wyobra sobie fulluf ogrow... wielkie nieuduchowione bestie zjadajace wszytko co stanie im na drodze i wstaw w to jezdzcow na swiniach... mniej wiecej swojej wilekosci (rinoxy mysle ze powodzeniem jezdzily by na swoich panach)nie majace czasu nic przekasic bo sa dzikie i tak jak pisales wyzej:P
bleee

Awatar użytkownika
Mate
Chosen of Khorne
Posty: 888
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mate »

zator pisze:a teraz wyobra sobie fulluf ogrow... wielkie nieuduchowione bestie zjadajace wszytko co stanie im na drodze i wstaw w to jezdzcow na swiniach... mniej wiecej swojej wilekosci (rinoxy mysle ze powodzeniem jezdzily by na swoich panach)nie majace czasu nic przekasic bo sa dzikie i tak jak pisales wyzej:P
bleee
Ogry nie są nieuduchowionymi bestiami, mają głęboko zakorzenioną wiarę, że przez odżywianie mogą połączyć się z Great Maw. Poza tym zdarzają się i ogry laicy, którzy po prostu jedzą by żyć.
W ewolucji ogry są ogniwem między ludźmi a orkami, są znacznie od nich inteligentniejsze, co wyraża się m.in umiejętnością przyswojenia mowy i niektórych zwyczajów ludzi. Także ich stylu ubierania, czasem nawet kulturę, styl walki, uzbrojenie (maneaters z różnych zakątków Starego Świata).
Społeczność ogrów jest znacznie bardziej uporządkowana niż u orków, goblinów, zwierzołaków. Cechuje ją wyraźnie struktura plemienna, lecz z naleciałościami systemów społeczności "ucywilizowanych" (imperium, tilea, estalia, bretonia).
Także struktura organizacyjna w czasie wojen jest bardziej podobna do tej, stosowanej przez ludzi, niż do niższych ras.
Słowem - ogrom bliżej do ludzi niż do orków/goblinów/zwierzołaków.

Awatar użytkownika
thral92
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 182
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: thral92 »

oczywiscie. ogry sa bardzo klimatyczne i bardzo podobne do ludzi badz innych cywilizowanych ras. co do elfich jezdzcow. moze zyja dluzej ale tylko do czasu az trafia na najemnego jezdzca rhinoxa:D co do tego ze rhinoxy moga jezdzic na ograch. nic bardziej mylnego.
1) ogr predzej zabije rinka
2) dorosly rinek jest okolo 2 do 3 razy wiekszy od ogra

Awatar użytkownika
Kedziorson
Masakrator
Posty: 2219
Lokalizacja: Rogaty Szczur Gorzów Wlkp.

Post autor: Kedziorson »

chłopaki pomalowałem i opracowałem schemat armii!!!!
skóra trupiaszcza<dla niektórych smerfowa> spodenkaski zielone a włosy ciemne:D
niestety nie mam aparatu teraz ale później zrobie foty:D
był to mój pierwszy model do ogrów...i 13 wogóle:D
nie wyszedł piękine a tragicznie też nie jest:D

Awatar użytkownika
Ypsilanti
Mudżahedin
Posty: 249
Lokalizacja: Łódź/Mannheim

Post autor: Ypsilanti »

Mate pisze:W ewolucji ogry są ogniwem między ludźmi a orkami
:shock:

W jakiej ewolucji? :P Ogry były kiedyś ludźmi, ale zostali spaczeni Chaosem - to nie ewolucja. Orki to orki - one nie ewoluują :wink:

Awatar użytkownika
thral92
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 182
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: thral92 »

ogry spaczone chaosem. to slysze pierwszy raz. ogry sa niezwykle stara rasa, zyjaca w dawnych czasach z ludzmi w pokoju, a obecnie sprzedajaca swe uslugi temu kto wiecej zaplaci. z tego co wiem u ogrow nie sa znane kulty bogow chaosu.
orki to od snotlinga imo sa

Awatar użytkownika
Ypsilanti
Mudżahedin
Posty: 249
Lokalizacja: Łódź/Mannheim

Post autor: Ypsilanti »

Podręcznik do Warhamca mówi co innego :wink: No ale to stare źródło i podaje oryginalny fluff, nie jestem do końca pewien co tam mighty Gav ostatnio wymyślił... :wink:

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

thral92 pisze: co do elfich jezdzcow. moze zyja dluzej ale tylko do czasu az trafia na najemnego jezdzca rhinoxa:D

jeśli mniejszy to nie oznacza, że od razu przegra. Ogra na rhinoxie to jest nie byle jaki ogr wiec postawice przeciw niemu Jeżdzca Caledoru, doprawdy na zwyczajnym wierzchowcu, jeednakże mysle, że ten pan by sobie z nim poradził, oczywiscie fluffowo :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
thral92
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 182
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: thral92 »

kosa ty zawsze bedziesz za swoimi elfami. chociaz jezeli mowimy o fluffie to chyab racje. caledornowy jezdziec bylby pewnie zbyt szybki. chociaz jezdzcy rhinkow sa tez nie lada wojownikami. maja chlopaki krzepe i pewne "umiejetnosci bojowe" :P:P:D:D

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

ja wcale nie wątpie w ich umiejętnosci, baaaaa wiem, że one sa potęzne w końcu nie każdy moze dosiadać takiego wierzchowca...

Jednak taki elfik byłby wszędzie dokoła tego ogra i zaciąłby go tak jakby ktoś CIebie pociął żyletką i w koncu byś padł z wyczenczenia ;)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Mate
Chosen of Khorne
Posty: 888
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mate »

Ypsilanti pisze:
Mate pisze:W ewolucji ogry są ogniwem między ludźmi a orkami
:shock:

W jakiej ewolucji? :P Ogry były kiedyś ludźmi, ale zostali spaczeni Chaosem - to nie ewolucja. Orki to orki - one nie ewoluują :wink:
Ogry chaosu są owszem spaczone, jednakże nasze ogry są oddzielną, najmłodszą rasą, stworzoną przez Prastarych w tym czasie co niziołki (i wbrew pozorom mają z nimi wiele wspólnego ;)

Nie wiem, co mówi najnowszy podręcznik warhammera, mój stary z IV ed nie wspomina o ograch w ogóle ;P

Awatar użytkownika
Mate
Chosen of Khorne
Posty: 888
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mate »

Kosa pisze:ja wcale nie wątpie w ich umiejętnosci, baaaaa wiem, że one sa potęzne w końcu nie każdy moze dosiadać takiego wierzchowca...

Jednak taki elfik byłby wszędzie dokoła tego ogra i zaciąłby go tak jakby ktoś CIebie pociął żyletką i w koncu byś padł z wyczenczenia ;)
A ogr odmachnąłby się łapą i elfik spadłby z tego swojego konika :P Poza tym rhinox jest po prostu za duży do walki 1 na 1 z elfim jeźdźcem ;) Raz chapnął by paszczęką i ylfa ni ma :twisted:

Awatar użytkownika
Bania
Falubaz
Posty: 1328
Lokalizacja: Twierdza Toruń - Fort Rogowo
Kontakt:

Post autor: Bania »

Ypsilanti pisze:Podręcznik do Warhamca mówi co innego :wink: No ale to stare źródło i podaje oryginalny fluff, nie jestem do końca pewien co tam mighty Gav ostatnio wymyślił... :wink:
w najnowszym rulebooku jest opis ras - ogry to stara rasa, stworzona przez przedwiecznych zaraz po elfach i krasnoudach. Podobnie jak niziołki troche nieudana :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Mate pisze:
Kosa pisze:ja wcale nie wątpie w ich umiejętnosci, baaaaa wiem, że one sa potęzne w końcu nie każdy moze dosiadać takiego wierzchowca...

Jednak taki elfik byłby wszędzie dokoła tego ogra i zaciąłby go tak jakby ktoś CIebie pociął żyletką i w koncu byś padł z wyczenczenia ;)
A ogr odmachnąłby się łapą i elfik spadłby z tego swojego konika :P Poza tym rhinox jest po prostu za duży do walki 1 na 1 z elfim jeźdźcem ;) Raz chapnął by paszczęką i ylfa ni ma :twisted:
próbowałeś kiedyś odgonić szerszenia?? :twisted: :twisted: :wink:
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Mate
Chosen of Khorne
Posty: 888
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mate »

Kosa pisze:
Mate pisze:
Kosa pisze:ja wcale nie wątpie w ich umiejętnosci, baaaaa wiem, że one sa potęzne w końcu nie każdy moze dosiadać takiego wierzchowca...

Jednak taki elfik byłby wszędzie dokoła tego ogra i zaciąłby go tak jakby ktoś CIebie pociął żyletką i w koncu byś padł z wyczenczenia ;)
A ogr odmachnąłby się łapą i elfik spadłby z tego swojego konika :P Poza tym rhinox jest po prostu za duży do walki 1 na 1 z elfim jeźdźcem ;) Raz chapnął by paszczęką i ylfa ni ma :twisted:
próbowałeś kiedyś odgonić szerszenia?? :twisted: :twisted: :wink:
Próbowałem... Dostał gazetą i się złożył :P :P :P

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

to jakiś plewiasty on był :P na pewno nie z Caledoru, co najwyżej zwykły Silverek ;)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Mate
Chosen of Khorne
Posty: 888
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mate »

Każdy podobny robal jest plewiasty w konfrontacji z gazetą :P Podobnie jak jakiś tam elfik może sobie potańczyć wokół ogra, a ten machnie maczugą i czapa ;)
Zresztą, jeżeli już mowa o fluffie, to siłą ogrzej kawalerii jest impet szarży, nie indywidualne walki ;) Jeżeli zastosujemy przelicznik gra/rzeczywistość 1/10, i wartośći punktowe (3 rhinox riderów, tych większych to 435 pts, bez CG; za tą sumę można w przybliżeniu wystawić 15 elfickich DP) to porównajmy impet szarży 150 kawalerzystów z siłą uderzenia 30 rozjuszonych nosorożców z ogrami na grzbietach :D
Zauważmy, że siła przełamująca kawalerii zależała od ilości szeregów w znacznym stopniu, pojedyńcza tyraliera jeźdźców szybko załamywała się w głębokich formacjach przeciwnika.
Załóżmy więc, że danych 150 DP uderza w trzech podwójnych szeregach po 25 jeźdźców, rozciągnąć ich można na szerokości ok 100m. Na takim pasie ziemi można rozstawić dwa szeregi po 15 nosorożców. Stosunek masy nosorożec/koń wynosi mniej więcej 6/1, z tym że rhinoxy są ok 1.5raza większe od "naszych" nosorożców, wychodzi więc 9/1; rogi, gruba skóra no i ogr na grzbiecie, (wg przeliczników silny jak pół tuzina mężczyzn) - wszystkie te czynniki powodują, że impet uderzenia 15 rhinoxów, pędzonych przez kolejny, tak samo liczny szereg, pozwoliłby na rozbicie głębokiej na 15 szeregów formacji falangi, praktycznie bez strat własnych (w przypadku "tradycyjnej" kawalerii sytuacja praktycznie niemożliwa). Rozpędzonye rhinoxy tratują wszystko na swojej drodze, rozrzucają rogami małych ludzików na lewo i prawo, depczą, masakrują, do tego dochodzą maczugi ogrów ich dosiadających.
Tyle fluffu, ogólnie rzecz biorąc szarża rhinoxów boli jak uderzenie fali tsunami ;)

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

a co powiesz na rój szerszeni?? :P :P
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

szerszenie?mnie się wydawało że rinox jest po prostu 3x większy od elfiego jeźdźca.Ja bym raczej to porównał do Ciebie na przeciwko pakera 2,5 M,140 kg,ale woniejszego od ciebie.

ODPOWIEDZ