Ogry na turniejach

Ogre Kingdoms

Moderator: Afro

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Re: Ogry na turniejach

Post autor: kubencjusz »

Gratuluję, choc z wąskich opisów ciężko Ci będzie coś doradzić na przyszłość :)

Awatar użytkownika
Odoamar
Wodzirej
Posty: 759
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Odoamar »

Gry były raczej bez rewelacji, poza:
moimi błędami w pierwszej walce,
dużym szczęściem a raczej nieszczęściem przeciwnika w drugiej

głównie chodzi mi o pomysł na rozpiskę co doświadczony Ogrzy dowódca by w niej zmienił
Bo mam pomysł dać 2 mourony i zostawić paru ludojadów ale dać im snipera z poisonem, bo jednak na 1200pkt prawie każdy bohater jest goły albo pół goły i łatwy do ustrzelenia.
Obrazek

Awatar użytkownika
Silvestro
Falubaz
Posty: 1023
Lokalizacja: Rawicz/ Twierdza Wrocław

Post autor: Silvestro »

Były jakieś ogry na DMP? Zdajcie relacje :)
Wierzę w Wolny Rynek, Niewidzialną Jego Rękę, kuców obcowanie, Unii rozwiązanie, lewaków zaoranie, Wolną Polskę. Amen.

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

2 maski do przodu, 2 maski w plecy i chyba 11-9, czyli mój ostatni masterowy standard ;D
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Silvestro
Falubaz
Posty: 1023
Lokalizacja: Rawicz/ Twierdza Wrocław

Post autor: Silvestro »

No weź, a coś więcej? Raporty, relacje? :P
Wierzę w Wolny Rynek, Niewidzialną Jego Rękę, kuców obcowanie, Unii rozwiązanie, lewaków zaoranie, Wolną Polskę. Amen.

Awatar użytkownika
Marys
Masakrator
Posty: 2089
Lokalizacja: Festung Breslau

Post autor: Marys »

Postanowiłem wrócić do żywych i znów zacząć poważnie grać w WFB. DMP to miał być wielki powrót i całkiem nieźle się udało.

Moje wyniki w telegraficznym skrócie (72 punkty z bitew, bez szału ale ważne, że bez przegranej bitwy):
I bitwa SS
19:1 z Wochem
II bitwa Animosity Szczecin
13:7 ze szczurami
III bitwa Ordin
10:10 z Lizakami
IV bitwa JH 3
10:10 z Imperium (bez grania)
V bitwa JH 2
20:0 z Imperium (z graniem :D)
Dokładne opisy gier niedługo wrzucę - jeśli będziecie zainteresowani.
Jankiel pisze: Allstars w ch... Cały jeden reprezentant, który nie umie zmierzyć 12" od bsb, specjalista od rzucania kostkami i kręcenia o tym filmów, człowiek, który próbował się wcisnąć do repy grając każdą armią po kolei (ale wszystkimi obsysał), kolejny, który cały rok nie grał i ostatni, który zamiast ćwiczyć skilla, to podbudowuje ego politykowaniem na LL. Nie da się wygrać.

Maciek P.
Falubaz
Posty: 1234
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Maciek P. »

Ja też coś wrzuce w tym swoim blogu rozpiskowym, ale trochę później.

I bitwa - Gąsior VC 20:0
II bitwa - Lajkonik SK 20:0
III bitwa - Darek Polit HE 20:0
IV bitwa - Szaitis VC 17:3
V bitwa - Suchy BRET 13:7

W skrócie: pogłoski o śmierci Ogrów są mocno przesadzone ;)

90/100 z bitew - i to przy zjebanej ostatniej bitwie którą mogłem zagrać lepiej.

Niestety drużynowo tak dobrze nie poszło :( Ale będziemy ćwiczyć!

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Probsy panowie, wrzucać pełne raporty proszę :P

Maciek P.
Falubaz
Posty: 1234
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Maciek P. »


Awatar użytkownika
Silvestro
Falubaz
Posty: 1023
Lokalizacja: Rawicz/ Twierdza Wrocław

Post autor: Silvestro »

Jak tam panowie po Silesianie? :)
Wierzę w Wolny Rynek, Niewidzialną Jego Rękę, kuców obcowanie, Unii rozwiązanie, lewaków zaoranie, Wolną Polskę. Amen.

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

średnio ;) nie wiedziałem, że będzie blood and glory i zabrałem tylko 1 sztandar na gutach (i to nawet niemagiczny, bo zapomniałem :D )

Moja rozpiska mniej więcej taka:
tyran, slaughtermaster z heaven, butcher, firebelly i bsb
klocek ironów
3 i 4 ogry
6 maneaterow
2 blastery

Mocno defensywna, co się sprawdziło, bo nie dostałem konkretnej maski ;)

U mnie ogólnie tak:
1 gra - VC na 5 baśkach, jeden wampir klepacz i 2 nekrosów
Starałem się trzymać z daleka i ubić cokolwiek zanim baśki i klepacz do mnie przyjdą. Dzięki sniperom nawet na chwilę mi się to udało, bo kadra siedziała w domku. Podszedłem do domku butcherem z helleartem na 5 cali i go odpaliłem później, ale nikt nie był na tyle łaskawy, żeby się wessać ;( Później zrobiłem trochę błąd, bo wyszarżowałem pojedyńczymi herosami w walkę i w 5 turze baśki mi ich zakrzyczały na śmierć. Skończyło się 6-14

2 gra - WoCh na świniaku, 2 helenach, BSB niezabijalnym, chariotach i juggerach
Stałem i czekałem, w planie miałem ubicie chariotów i juggerów działami (w heleny nie planowałem strzelać i jak się okazało, opłacało się ;) )
Miałem też sporo szczęścia, bo przeciwnikowi wessała się 1 helena w 1 turze, druga nie trafiła. Ja powoli odstrzeliwałem rydwany i dżagery. Chyba w 5 turze świniak, który chował się całą grę za górką w końcu wylatuje z zamiarem rzucenia doom and darkness na mój klocek z kadrą, udaje mu się to na ifce (chwilę wcześniej wpuszczam słonko od niego, które na chyba 6 na artyleryjce sięgało ten klocek, ale miałem mało kości i z dwojga złego wybrałem słońce. Na szczęście missfire ;) ) Po ifce diabeł się wessał do warpa i DnD razem z nim :D Gdyby to weszło to kadra spłynęłaby za stół, a tak skończyło się 15-5 dla mnie.

3 gra - HE złożenie w sumie nie miało znaczenia, bo graliśmy Blood and Glory, a ja miałem tylko 1 sztandar na ironach ;)
Schowałem się za górką i czekałem, aż elfy do mnie przyjdą. Blasterami powoli odparowywałem kawalerię, bo policzyłem, że jak ubiję dwie kawalerie (w jednej siedział generał), to wygrywam scenariusz. Wszystko szło dobrze, dopóki jakoś w trzeciej turze zablokowałem sobie działo szarżując nim w kawę z generałem, która podjechała już blisko i zaszarżowała maneaterów. Liczyłem na kilka ran z impaktów, szarża i flanka, więc byłem trochę do przodu. Skończyło się tak, że działo nie zrobiło nic i się zablokowało wchooj. Później przyleciał je dobić fenix, tutaj o dziwo wygrałem chyba o muzyka w manach. W kolejnej turze chciałem odblokować działo i zaszarżowałem feniksa od boku irongutami zza górki, co doprowadziło do mojej zguby. Byłem ustawiony w 2 ogrowy szereg, żeby zmieścić się za górką, zadałem jakieś śmiesznie mało ran i wszystko stało jak stało. W konsekwencji dostałem szarżę lionów, którzy powoli od początku gry do mnie szli, a teraz jak doszli to dorżnęli i na koniec 1-19

4 gra - Skaveny na 2 abomach, 2 działach.
Abomki daleko z przodu, dzwon za górką, moje blastery za obeliskiem schowane przed działami. bardzo fajna gra, sporo miziania się. Ja ubiłem dwa działa, 1 abomkę (druga została na 2 ranach i schowała się na koniec :) ), fellblade warlord ubił się sam w ostatniej turze ;)
Po ogólnym mizianiu się policzyliśmy i wyszło 605 do 603 dla mnie, więc prawie idealne 10-10 ;D

5 gra - Trafiłem na Seviego, więc mirror.
Wystawialiśmy się też trochę jak w lustrzanym odbiciu. Co ciekawe na stole mieliśmy magiczny teren - Piaski Khemri, który na jedynkach wsysa monstrous infantry, Monstrous Cavalry i Monstery na amen :D Z zabawnych sytuacji, odpaliłem hellheart'a w 2 turze na 30 cali ;D w sumie niewiele zrobił, jedna tura magii do przodu (w ogóle Sevi poniżej 8 kostek chyba nie rzucał na wiatry). Pomizialiśmy się, ja straciłem dwa działa z jego dział, on stracił jedno. Trochę głupio straciłem firebelliego, bo wyszedłem nim z oddziału, żeby być poza zasięgiem hellhearta, a jednocześnie zapomniałem, że wychodzę też poza zasięg BSB no i mi spanikował od zabitego leadbelchera i uciekł za stół. Na koniec straciłem też dużego maga, bo oblał lookouta i działo zrobiło mu wyrwę w brzuchu. Moi sniperzy zabili jego bsb. Wynik na koniec 9-11 (gdyby nie niefart z magiem, to pewnie byłoby w drugą stronę, lub 10-10)

Podsumowując, grało mi się naprawdę przyjemnie. Wiem gdzie popełniłem błędy i gdyby nie to zjebane blood and glory to pewnie byłoby zdecydowanie lepiej.
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Ja niestety nie mam weny do kwiecistego opisywania bitew. Silesian był znakomitym turniejem.

Moja rozpa wyglądała tak:

2800 Pts - Ogre Kingdoms Army

1 Slaughtermaster @ 378.0 Pts
General; Lore of Great Maw; Magic Level 4; Iron Fist
Warrior Bane [5.0]
Armour of Destiny [50.0]
Crown of Command [35.0]

1 Bruiser @ 203.0 Pts
Look-Out Gnoblar; Heavy Armour; Iron Fist; Battle Standard
Rune Maw [60.0]

1 Butcher @ 130.0 Pts
Lore of Heaven; Magic Level 1
Dispel Scroll [25.0]
Ironcurse Icon [5.0]

1 Butcher @ 150.0 Pts
Lore of Heaven; Magic Level 1
Hellheart [50.0]

10 Gnoblars @ 25.0 Pts
Throwing Weapons

10 Gnoblars @ 25.0 Pts
Throwing Weapons

11 Ironguts @ 566.0 Pts
Look-Out Gnoblar; Great Weapon; Heavy Armour; Standard; Musician
Standard of Discipline [15.0]
1 Gutlord @ [10.0] Pts

3 Ogres @ 93.0 Pts
2ndWeapon; Light Armour

6 Maneaters @ 426.0 Pts
Poisoned Attacks; Sniper; Brace of Ogre Pistols (x6); Heavy Armour;
Standard; Musician
Banner of Eternal Flame [10.0]

5 Mournfang Cavalry @ 420.0 Pts
Heavy Armour; Iron Fist; Standard; Musician
Dragonhide Banner [50.0]
5 Mournfang @ [0.0] Pts

1 Sabretusk Pack @ 21.0 Pts

1 Sabretusk Pack @ 21.0 Pts

1 Ironblaster @ 170.0 Pts

1 Ironblaster @ 170.0 Pts

Models in Army: 54


Moje bitwy:

1. Bałagan TK - anal terror 20-0

2. Podwys VC - scenariusz mnie trochę pokarał, trochę sam się pokarałem i wyszło 1-19

3. PiotrB HE - 10-10

4. Sysek WoCh - tu niestety moje ogromne błędy i meeting - 0-20 z tej bitwy jestem mega, mega niezadowolony.

5. Afro OK - 11-9 - przebieg opisany powyżej ;) Fajna bitwa :)

42 z bitew. 11 za armię (wow) i 4 za zgłoszenie. 45 miejsce. Szkoda tej bitwy z Syskiem.
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
Kruszyna
Mudżahedin
Posty: 264
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Kruszyna »

całkiem fajna rozpa ale co mieli robić rzeźnicy z 1LVL z niebios (można było by wziąć 1 z 2LvL)
Krasnoludy, krzaty, Dorfy (znani też jako ważniacy ze złotem) – jedna z ras humanoidalnych, są to praktycznie niscy Żydzi zrobieni z mięśni, alkoholu, bród i zarąbistości.

Awatar użytkownika
Silvestro
Falubaz
Posty: 1023
Lokalizacja: Rawicz/ Twierdza Wrocław

Post autor: Silvestro »

Był ktoś w Poznaniu?
Wierzę w Wolny Rynek, Niewidzialną Jego Rękę, kuców obcowanie, Unii rozwiązanie, lewaków zaoranie, Wolną Polskę. Amen.

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Silvestro pisze:Był ktoś w Poznaniu?
Całą niedzielę grałem wyłącznie z ogrami więc byli na pewno :wink:
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

Grolshek pisze:
Silvestro pisze:Był ktoś w Poznaniu?
Całą niedzielę grałem wyłącznie z ogrami więc byli na pewno :wink:
no i jak ci poszło? :) Doom Divery i stopa zmiażdżyły spaślaków?
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

misha pisze:
Grolshek pisze:
Silvestro pisze:Był ktoś w Poznaniu?
Całą niedzielę grałem wyłącznie z ogrami więc byli na pewno :wink:
no i jak ci poszło? :) Doom Divery i stopa zmiażdżyły spaślaków?
Stopa zniszczyła squig herd po czym zniszczyła dużego sawadż-maga. Strzelanie w pierwszej turze z 6 maszyn przyniosło 4 missfajery. Coś dodawać czy wystarczy ? #-o Aaaa zapomniałbym. Hellhart na 2+ siepnął 3 wyniki "do warpa" na 3 magach. :shock: Zbiorcze podsumowanie moich gier z ogrami na masterze.
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
Marys
Masakrator
Posty: 2089
Lokalizacja: Festung Breslau

Post autor: Marys »

Silvestro pisze:Był ktoś w Poznaniu?
Maciek P. był drugi - wielkie graty. Czekamy na relację.
Ja nie ogarnąłem alkomanagment i drugiego dnia zagrałem jak berło, kończąc na 12 miejscu.
Sevi był 64.
Nie wiem jak reszta.
Jankiel pisze: Allstars w ch... Cały jeden reprezentant, który nie umie zmierzyć 12" od bsb, specjalista od rzucania kostkami i kręcenia o tym filmów, człowiek, który próbował się wcisnąć do repy grając każdą armią po kolei (ale wszystkimi obsysał), kolejny, który cały rok nie grał i ostatni, który zamiast ćwiczyć skilla, to podbudowuje ego politykowaniem na LL. Nie da się wygrać.

Maciek P.
Falubaz
Posty: 1234
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Maciek P. »

Ja swoją relacje w topicu o rozpisce umieściłem:
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 6#p1211296

Fajnie było, Ogry cisną!

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Marys pisze: Sevi był 64.
Przemilczmy to :D
W sobotę było jeszcze ok, 37 punktów z bitew, ale niedziela to totalny obsys.

A za mną byli jeszcze Nikodem i Dziczek, więc poza Maćkiem i Marysiem słabo było.
Wisła Kraków.

ODPOWIEDZ