Nasi przeciwnicy!

Ogre Kingdoms

Moderator: Afro

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
FIFI (_!_)
Chuck Norris
Posty: 516
Lokalizacja: Wołów, Klub KARAK VAR!!!

Re: Czy to prawda, że ogry są słabe?

Post autor: FIFI (_!_) »

no juz trąbią, że w 2010 ma wyjsc nowy book lecz nie ma zadnych innych zapowiedzi

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3087
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

Jakiś może rok temu pojawiła się koncepcja ogrów oparta na maneaterach i katapultach. Jeżeli dodało się do tego skill gracza to powstały chyba najlepsze ogry dotychczas. Obecnie również trwają jakieś prace z tym tematem tego typu.
Może jeżeli chcesz już coś robić z Ogrami to zacznij od podobnych rozwiązań, żebyś później nie skończył z 20 bullsami, które się szybko znudzą.

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Na jesieni wyjdą skavy, po nich zwierzaki (styczeń - luty), później chyba ogry, podejrzewam więc, że w czerwiec - lipiec 2010, ale może coś przyśpieszą, zobaczymy.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
archeolog
Chuck Norris
Posty: 562
Lokalizacja: Planet Express

Post autor: archeolog »

weź nie mąć tullaris, przecież almighty mumie wyjdą napewno po skavach/bestiach następnie bretka w kolejce czeka więc ogry długo będą jeszcze zamykać turniejowe listy

Awatar użytkownika
Michał
Falubaz
Posty: 1206
Lokalizacja: BWT Klika - Rumia

Post autor: Michał »

Army books released so far during 7th edition
Orcs & Goblins (oct 2006)
Empire (jan 2007)
High Elves (nov 2007)
Vampire Counts (mar 2008)
Daemons of Chaos (may 2008)
Dark Elves (aug 2008)
Warriors of Chaos (nov 2008)
Lizardmen (feb 2009)
Upcoming known army books (in order)
Skaven (late 2009)
Beasts of Chaos (early 2010)
Tomb Kings (first half 2010?)
Army books just behind the horizon (order not known)
Ogre Kingdoms (second half 2010?)
Bretonnia (2011?)
Note that releases more than a year away are always subject to change (though this does not happen very often), so we can only know things that are reasonably close for certain anyway.
Plany wydawnicze GW z warseer-a
AND THEY SHALL KNOW NO FEAR

KOLEJNY PUNKT DLA NAS !!! BWT KOCHANA !!!!
Cosmo pisze: 19 sie 2014, o 20:33 BTW gdzie spia Ci co nie chodza spac przed polnoca? Jakies zwierzeta z Nemezisu, BWT, Front..?

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

Tak z czystej ciekawości, a Wood Elves nie planują wydać?

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Właśnie chodzą słuchy, że mogą nie wydać. Zamiast tego przeskoczą do 8 ed.
Obrazek

Awatar użytkownika
Pistolet
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 170
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: Pistolet »

tak samo jak 7 ed dwarfow

Awatar użytkownika
kamelot
Kradziej
Posty: 945

Post autor: kamelot »

Gram DE i mam armię na około 2000pkt., brakuje mi jeszcze kilku rzeczy... Zastanawiam się nad zakupem kolejnej armii i bardzo podobają mi się ogry ze względu na figurki i klimat tej armii... Niestety słyszałem, że są one dość kiepską armią i nawet doświadczony gracz nie tak łatwo nimi wygra. Chciałbym podkreślić, że gram od lutego i jestem jeszcze dość początkującym graczem, a i kasy nie mam w tej chwili dostatecznie dużo na zakup jakiegoś pokaźnego oddziału do drugiej armii :/
Tak więc czy jeśli ogry mi się podobają to pomimo tego, że są kiepskie powinienem je kupić???
I czy jeśli nie opanowałem jeszcze do końca DE kupować ogry??

ps. mogę oczywiście kupić jakiś oddział ogrów, pomalować go, poczytać army booka, a w między czasie grać elfami...
Cosmo pisze:Tak sie kurwa hartuje komandosow. Tak sie hartuje zwyciezcow. Wchodzi i ma 6 tur zeby rozpierdolic. A jak przy okazji wygra rzut na zaczynanie, to po prostu rozpierdoli ture wczesniej.

Awatar użytkownika
dziekanotr
Wodzirej
Posty: 716
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dziekanotr »

to powinno zalezec od Ciebie, nikt nie bedzie Ci przeciez mowil co masz robic ;)

Awatar użytkownika
kamelot
Kradziej
Posty: 945

Post autor: kamelot »

Jednak podjąłem decyzje...
Poszukam na e-bay, allegro jakiejś fajnej okazji i kupię pierwsze figurki ogrów, potem pomaluję je i kupię army booka, będę grał na razie na proxach...
Słyszałem, że opłaca się kupić batalion ( i to bardzo ), ale na razie dysponuję bardzo skromnymi funduszami...
Tak więc, co polecacie jako pierwszy oddział do ogrów???
Ja zastanawiałem się nad gnoblarami i bykami...
Cosmo pisze:Tak sie kurwa hartuje komandosow. Tak sie hartuje zwyciezcow. Wchodzi i ma 6 tur zeby rozpierdolic. A jak przy okazji wygra rzut na zaczynanie, to po prostu rozpierdoli ture wczesniej.

Awatar użytkownika
cobra651
Wodzirej
Posty: 738
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle, Varangian Guard

Post autor: cobra651 »

Żelaznobrzuchych, Byki, traperów i zwykłe gnoblary, Leadbelcherów. Później Ludojadów, Gorgery. Jednak poleciłbym Ci pierwsze kupić podręcznik. :wink:

Awatar użytkownika
kamelot
Kradziej
Posty: 945

Post autor: kamelot »

właśnie dostałem podręcznik :D
Tak więc na początek kupię sobie pudło byków lub żelazobrzuchów, ew. jakieś gnoblary :)
Cosmo pisze:Tak sie kurwa hartuje komandosow. Tak sie hartuje zwyciezcow. Wchodzi i ma 6 tur zeby rozpierdolic. A jak przy okazji wygra rzut na zaczynanie, to po prostu rozpierdoli ture wczesniej.

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1391
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

znałem dwóch którzy zaczeli zbierać ogry mówiąc super armiia liczy się klimat , a nie zwycięstwo. A jak bardzo inteligętnie pogram to nawet wygram . 1 odwrócił się zupełnie od warha , a drugi momentalnie zmienił armię na chaos , poprzednio kupując "masę" figsów
I believe in Honour.!

Awatar użytkownika
cobra651
Wodzirej
Posty: 738
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle, Varangian Guard

Post autor: cobra651 »

Tularian pisze:znałem dwóch którzy zaczeli zbierać ogry mówiąc super armiia liczy się klimat , a nie zwycięstwo. A jak bardzo inteligętnie pogram to nawet wygram . 1 odwrócił się zupełnie od warha , a drugi momentalnie zmienił armię na chaos , poprzednio kupując "masę" figsów
Nie zniechęcaj nowego gracza takimi wypowiedziami. Jak mu się podoba armia to niech nią gra. A ci dwaj o których wspominasz, mieli zbyt mocne parcie na szkło, aby grać armią w ich mniemaniu słabą jaką są ogry. Prawda jest taka że wszystko zależy od szczęscia, nie zawsze można być na szczycie, jak ktoś tego nie rozumie to to hobby nie jest dla niego.

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1391
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

mówię tylko ,żeby się jeszcze zastanowił póki wyda masę kasy , bo jak da ogry na allegro to za dużo chętnych na nie nie będzie...ale przynajmniej tak mówili moi kumpel - bardzo "słodko i ciekawie" gra się inną armią miał na myśli de , chaos , we
I believe in Honour.!

Awatar użytkownika
cobra651
Wodzirej
Posty: 738
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle, Varangian Guard

Post autor: cobra651 »

Co do tego allegro, to troszkę bym się kłócił. Ogry wbrew pozorom schodzą w podobny sposób jak inne armię. A tak poza tym ogry z racji dużej ilości plastików są o wiele tańsze do zbierania niż inne armie (kupisz dwa bataliony i już możesz tym grać na 2 k). Pozatym z racji opcji Dogs of War może zawsze figurki wykorzystać w innej armii, np. DE, chaosie, We, czy najemnikach.
Tularian pisze:bardzo "słodko i ciekawie" gra się inną armią miał na myśli de , chaos , we
Akurat gram wszystkimi armiami które wymieniłeś, oraz ogrami i uważam że twój kumpel przesadza. Każdą armią możesz zaskoczyć przeciwnika jeśli masz poukładane w głowie i masz dobrą ręke do rzutów. Ogry wbrew pozorom mają ciekawe możliwości, lecz nie jest to armia dla PG. Podsumowując ogry nie są takie wcale słabe jak się większości graczy wydaje, tylko teraz w dobie parcia na szkło i zwyciężania za wszelką cenę, wielu graczy od nich odchodzi bo nie gra się nimi słodko i ciekawie, dla mnie takie zachowanie to głupota, no ale ja jestem starym ultrasem warhamca :twisted: .

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1391
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

to proszę Cię napisz w swoim opisie jak Ci idzie ogrami , bo jakoś je pominąłeś
I believe in Honour.!

Awatar użytkownika
cobra651
Wodzirej
Posty: 738
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle, Varangian Guard

Post autor: cobra651 »

Ogrami z racji grania dużą ilością armii (wiem jestem psycholem), gram najcześciej wykorzystując je jako najemników w innych armiach. No ale na trzy gry samodzielne ogrów, które rozegrałem od czasu gdy zacząlem intensywnie grać (jakieś 3 miesiące, a to co widzisz w moim opisie, to bitwy armiami które gramy na 3-5 kafli na stronę), a grałem je na 1250 pk, wyglądały następujący. Wygrałem z O&G (prawie same czarne orki i wsparcie w postaci nocników), zremisowałem z Hayami (fuksem, ale udało się to dzięki Maneterom), oraz przegrałem z WE (treeman do spółki z archerami rozpracowali mi większość jednostek, za dużo błędów popełniłem w czasie tej bitwy).

Awatar użytkownika
FIFI (_!_)
Chuck Norris
Posty: 516
Lokalizacja: Wołów, Klub KARAK VAR!!!

Post autor: FIFI (_!_) »

Nie ma sie co wymądrzać bo ogry są po prostu slabe, trzeba poczekać rok do nowej edycji, może coś zrobią, albo wycofają w ogole ogry(gdzies takie ploty chodzily) Ja nimi gram juz od dłuższego czasu na turniejach i ze słabszymi armiami daje rade wygrywać, ale już z jakimiś DLem. liziami, de już ciężej, o dziwo VC jakoś nie sprawiają mega trudności. Fakt, że to irytuje, że dostaje baty od nie których którzy mają podobny skill a po prostu mają silniejszą armie :wink:

ODPOWIEDZ