Śmieciarki - za i przeciw

Ogre Kingdoms

Moderator: Afro

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Ghost_Master1 pisze:Reaper no bez przesady:
Zgodze sie co do liderki ma niska ale na 3 kościach i jak jest generał to wsumie nie ma problemu>
Jeśli chodzi o punkty to jak na jej możliwości to raczej wole wystawić jakiś klocek Yheeti albo meneatów którzy lepiej moim zdaniem lepiej sobie poradza
Niszczenie piechoty to chciałbym sie zapytać której?? nie dość że cieżko trafić póżnie na 4+ i najlepsze 3 siły bez modyfikacji pancerza to co nam to daje zwykle piechota ma save na 5 + wiec nie dość że takie krasnoludy z 3 siły bedzie ciężko zabić to jeszcze maja save normalnie bron która praktycznie nic nie robi
A trzymanie jej na tyłach to głupota zwiad już na to tylko czeka :D:D
- Na dwóch kościach jak już, to nie lizaki :P.
Zgodzę siez tobą Ghost, używanie katapulty na niektóre armie jest dość problematyczne, ale ile radości sprawia przyłożenie templematki do oddziału skinków, swordsmenów, wardancerów...nawet ciężkiej kawalerii, byle potem ten KB. tak naprawdę to mamy jedynie tą chamską sprawę z s7...
Kurcze powiem tak:
na imperium i krasie to strata punktów, ale na inne armie, no moze jeszcze z wyjątkiem obecnych vampirków to jest to kwestia względna. MOżna powiedzieć inaczej:
-aramta strzela do bolca HE - rani 2+ i zabija na 3+, my po prostu nie mamy tego rzutu na 3+ :).
-aramta jest szarżowana przez 5 dark riders=aramta do piachu. U nad do piachu idą darki, nie wpsominając juz o jakis goblinach, psach chaosu, batach itd... sądzę że jest to jej ogromna zaleta, tym bardziej że w szarży bonusowo nawet z jednym jakimś ogrem, może przemielić cały wrogi regiment.
Tylko ta cena 125złotych...

Awatar użytkownika
Menace
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 160

Post autor: Menace »

Ehh kiedyś Śmieciara sciągnęłą mi z klocka 14 hammerersów. Tyle KB to ja w życiu nie widziałem ;/

Suchar
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 43
Lokalizacja: Tczew

Post autor: Suchar »

Menace pisze:Ehh kiedyś Śmieciara sciągnęłą mi z klocka 14 hammerersów. Tyle KB to ja w życiu nie widziałem ;/
Ich było 18 ^^ Tak, to było piękne. Musimy to kiedyś powtórzyć.

Co do śmieciarek to używam bardzo często i jedynie ze dwa razy się zawiodłem. Na ogół udają mi się takie numery jak wyżej, zawsze coś ubiję, ewentualnie zaszarżuję i też zrobię sieczkę. Jest to jedna z moich ulubionych jednostek w tej spasionej armii.

To mój pierwszy post tutaj, więc się przywitam:
Cześć, jestem Wojtek, mam 17 lat, szukam koleżanek i kolegów... ekhm... nie to forum... Siema, gram w WFB prawie od roku ale i tak za dobry nie jestem :) Gram Łogrami i mam nadzieję, że się tutaj czegoś nauczę, o.

ksuM
Falubaz
Posty: 1161

Post autor: ksuM »

Ja od kiedy zacząłem używać dwóch scrapek wreszcie jakoś mogę grać tą armią, dają mi więcej opcji rozegrania bitwy i dzięki nim nie muszę się tak rozpaczliwie pchać do combatu, dobrze chronią przed lataczami (nawet pegazami) i innymi rzeczami.

Zazwyczaj operuję nimi koło siebie -> strzelają w to samo i szarżują w to samo, łamiąc skutecznie mnóstwo oddziałów.

Mocne i dają dużo radochy.

Dzisiaj z dwarfami ściągnęły przez 2 tury 11 longów, a potem resztę z BSB zabił samotny tyrant z thundermacem (tak, używam go i daje radę nim pocisnąć).

Ryzyko jest ale stubborn pomaga.

A wracając do śmieciarek to naprawdę są świetne.

Awatar użytkownika
Zed Zediculus
Mudżahedin
Posty: 259
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Zed Zediculus »

ksuM pisze:Ja od kiedy zacząłem używać dwóch scrapek wreszcie jakoś mogę grać tą armią, dają mi więcej opcji rozegrania bitwy i dzięki nim nie muszę się tak rozpaczliwie pchać do combatu, dobrze chronią przed lataczami (nawet pegazami) i innymi rzeczami.

Zazwyczaj operuję nimi koło siebie -> strzelają w to samo i szarżują w to samo, łamiąc skutecznie mnóstwo oddziałów.

Mocne i dają dużo radochy.

Dzisiaj z dwarfami ściągnęły przez 2 tury 11 longów, a potem resztę z BSB zabił samotny tyrant z thundermacem (tak, używam go i daje radę nim pocisnąć).

Ryzyko jest ale stubborn pomaga.

A wracając do śmieciarek to naprawdę są świetne.
Też tak uważam. Trzeba je ustawić przeciw piechocie albo zupełnie na skrzydle.

Ostatnim razem pogoniła oddział Black Orków (nie zdali strachu co pomogło), a następnie wpadła w tył Orkasów.

Śmiesznie się nią gra. I do tego ta radość jak wypadnie '6' na Killing Blow :wink:

ksuM
Falubaz
Posty: 1161

Post autor: ksuM »

Udało mi się lorda na star dragonie ściągnąć dwa dni temu kawałkiem złomu;]

Przy dwóch to wcale nie jest tak nierealne jak się zdaje.

Awatar użytkownika
Teofil
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 119

Post autor: Teofil »

nie znalazłem odpowiedniejszego tematu na moje pytanie;
W ab jest napisane że każdy z gnoblarów od śmieciarki ma 6 ataków a czy to nie jest tak że wszystkie razem mają 6 ataków ??

Awatar użytkownika
Bruenor Battlehammer
Wodzirej
Posty: 703
Lokalizacja: Bendsburg

Post autor: Bruenor Battlehammer »

cała obsługa razem ma 6 ataków :)
putoa alasti avantoon! :wink:

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

a mi się podoba ten misfire ze smieciarki co złom pudłuje w witalne tyle cześci rhinoxa i ten pędzi przed siebie zadając 2d6 impactów ze swoją siłą.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
FIFI (_!_)
Chuck Norris
Posty: 516
Lokalizacja: Wołów, Klub KARAK VAR!!!

Post autor: FIFI (_!_) »

ostatnio mi wpadł w huntera...

Awatar użytkownika
swidr
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 35
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: swidr »

z tego co widze tam jest napisane "random direction", czyli nie pobiegnie przed siebie tylko raczej artyleryjka decyduje gdzie biegnie. i do tego 3d6 cali. no ale trzeba przyznac zdecydowanie najlepszy missfire, najgorszy to niestety oddanie spustu oponentowi.

symek
Chuck Norris
Posty: 524

Post autor: symek »

najgorsze jest samoczynne zniszczenie a co do oddania spustu przecinikowi to nie jest takie straszne, dwa razy mi się to zdazyło i raz nic nie zorbił bo śmieciara nie widziała zadnego mojego oddziały(akurat szła sama za z grudiej strony lasu niz reszta armi) a drugim razem zadał mi jednego wonda na bullu

Awatar użytkownika
Bruenor Battlehammer
Wodzirej
Posty: 703
Lokalizacja: Bendsburg

Post autor: Bruenor Battlehammer »

swidr pisze:z tego co widze tam jest napisane "random direction", czyli nie pobiegnie przed siebie tylko raczej artyleryjka decyduje gdzie biegnie. i do tego 3d6 cali. no ale trzeba przyznac zdecydowanie najlepszy missfire, najgorszy to niestety oddanie spustu oponentowi.
Wierz mi, że nie jest taki fajny jak po drodze ma oddział Ironów z Tyrantem, który w wyniju zadanych ran oblewa panikę i ucueka za stół...Uprzedzając docinki, że powinienem to przewidzieć i trzymac taki oddział daleko dodam, że poleciała na 17 cali...
putoa alasti avantoon! :wink:

ODPOWIEDZ