Border Princes

Border Princes

Niezależne Forum WFB/9th Age

Teraz jest 21 kwi 2018, o 12:16

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3051 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 149, 150, 151, 152, 153
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Rozpiski
PostNapisane: 6 paź 2017, o 17:33 
Chuck Norris

No wiesz to ja z nim grałęm w drużynie więc moge mieć własne zdanie:).

PostNapisane: 6 paź 2017, o 17:35 
Kretozord

Kocham Was

PostNapisane: 6 paź 2017, o 18:10 
Masakrator

ja nie grałem od dwóch lat w ogóle i mam zdanie takie ŻE TO NAJLEPSZA ROZPA EVER

kurde miałem nadzieję na jakiegoś eleganckiego trolla a tu widzę kultura i opanowanie się zalęgło na forum orasków :(

As1, całuję i pozdrawiam serdecznie

PostNapisane: 6 paź 2017, o 18:24 
Masakrator

Aron...wracasz do hobby czy wciaz pogniewany jestes na nas?
sliwek...ta rozpa jest chyba nieleegalna....mozeszmiec max 50goblinow w armiina zasady warbands a u ciebie naliczylem ok 80 ciu
W rb jest tak napisane:
All 0-X Units per Army, 0-X Choice per Army and 0-X Models per Army are halved for Warbands, rounding fractions up.

PostNapisane: 7 paź 2017, o 10:49 
Falubaz

@lwieserce: ograniczenie 0-100 jest na łuki tylko. Te gobliny są bez łuków.

@as1: Imho to współgra. Rozpą braku skilla się nie naprawi Panie As. Wybacz, że nie ciągnąłem tej drużyny w górę ale w tym sezonie więcej sędziowałem niż grałem. Wciąż uważam, że nie było tak źle jak mogło być i jakby się Twoja lanca z bsb nie wbiła w rycków z kolesiem z sonnstahlem to myślę, że w tej pierwszej bitwie moglibyśmy więcej zrobić. W drugiej jakbyś zamiast się obrażać współpracował i grał szybciej (nie mówiąc o tym, ze przeciwnik mógłby grać szybciej sporo ;) ) to też byliśmy raczej do przodu mimo złego paringu. W trzeciej poszło dobrze przecież i trzymałem dzielnie te oddziały z którymi nie chciałeś się bić (tar pitami czy magią) a sam resztę pokroiłeś.
Wcześniej grałem z marvinem i jego WDG i znowu niewiele skilla i szczęścia brakło a byłoby naprawdę spoko w pierwszej bitwie (mimo keepera z drugiej strony na którego wszystkie odpowiedzi zawiodły). W drugiej już gorzej ale też tak naprawdę przez trochę brak wiary w moc WDG (sojusznik powinien napierać ale nie udało się go przekonać) i jedną smutną akcję gdzie przeciwnicy pokazali kunszt a my rozegraliśmy to gorzej niż się dało (dało się jeszcze gorzej ale dało się lepiej).

Co do rozpy: klocki nie spowalniały raczej bo też nie rwałeś się do przodu ;) Na cięższe rzeczy fakt, nie ma nic poza mad gitami w tej rozpie i poza złapaniem czegoś w tarpit. Nie mniej wszystkiego się w 2000 punktów zmieścić nie da a kozaków też wystawiłeś i jakoś działali jednak. Z tobą się nie zdarzyło ale jak wcześniej przeciwko bombajowi grałem to gortach spadł od klocka a jabber od magii więc coś tam na potworki to robi. Nie mam odpowiedzi na małe Kadaje ale nie bardzo mam na nie w ogóle odpowiedź w booku za to bretka to kroi.

@Qc: Jasna sprawa, że nie walę hordą zawsze. Akurat z tamtą Gorgoną tak się zdarzyło, że się zreformowałem w hordę bo nie było kontry na mnie jeszcze, wypłaciłem te ataki, zdjąłem Gorgonę i się zwinąłem z powrotem w ranki.
Nie wiem na ile scroll jest zbędny... wiem, że ten 460 punktowy witch doctor ustawiał mi magię zarówno defensywną jak i ofensywną. Łącznie na te 6k punktów wydaje mi się scroll dobrą inwestycją nie mniej faktycznie propozycja kusząca z dyscypliną i dodatkową kością. Mangler super sprawa, dwa bolce też ale aby to zmieścić to już trzeba kastrować anvile i się robi inna rozpa i dla innych sojuszników. Nie mówię, że gorsza bo pewnie lepsza. Nie mniej - zostawiam to już do decyzji dla innych bo jak pisałem - sam pewnie nie zagram bo organizacja.

@Aron: Nie wiem czy troll czy nie troll ale liczę, że mimo dwuletniej przerwy opis zrozumiały :)

PostNapisane: 7 paź 2017, o 16:19 
Pan Spamu

Scroll generalnie ejst zbedny ; ) Magia jest na tyle słaba w tej edycji a scroll dorgi ze zdecydowanie bardziej wolisz miec dyscypline na akdrze i sceptre of pwoer niz DSa

4) Zombie zabrać scoring

VC musza zostac znerfione

PostNapisane: 27 gru 2017, o 12:27 
Falubaz

Zagrałem sobie jakiś czas temu na czymś takim aby potestować to co się bardziej pozmieniało:

Iron Orc Warlord, tukteks guard, omen of aporcalypse, dragonfire gem, dzik, tarcza, war cry = 580
common orc shaman master, dzik, paired weapons, szamanizm, destiny's call, skull fetish = 530
common witchdoctor, adept, wilk, witchcraft = 210
2x 60 forest goblins, fcg, greentide = 2x590 = 1180
15 common mounted eadbashers, tarcze, lance, fcg, banner of speed = 745
5 Feral Mounted Eadbashers, paired weapons = 180
2x Giant with Giant Club = 2x310 = 620
GGI, bsb = 450
= 4495

Rozpa na kolanie zrobiona tuż przed grą. Przeciwnik nie miał strzelania i widać było, że będzie szybka rozwałka to wziąłem na orku H, 1, 3, 5. Na goblinie 2 i 4. Łatwo zauważyć, że przy wsparciu GGI to każdy czar w combat z goblinami groźny.
generał drogawy ale robił swoje. Teraz zdarza mu się trafiać na 2+ i jest twardszy niż był.
ork szaman mógł siedzieć w wagonie do bicia bo dość twardy a też wypłaca te 3 ataki z OS4, S5 AP2 w pierwszej. Skull fetish zapewniał naprawdę ładną liczbę tokenów/
goblin na dziku latał sobie dookoła przeciwnika i hexował. Wrzucając z 5 kości the wheel turns zmiscastował i wyparował ale dzięki temu gobliny zjadły to co miały.
klocki goblinów parły do przodu, dość dobrze mieliły, dość szybko ginęły. Dzięki temu, że były dwa i miały wsparcie na flankach to miały okazję się zreformować w wagon jak już oberwały na tyle, by tracić ataki (po 40 ataków mają stojąc 8 w szeregu).
wagon dzików w turze War Cry ma 9 ruchu. Jaki jest każdy widzi. Pozycjonował się i straszył flanką, może zjadać twardsze rzeczy i mielić słabsze.
ferale nie zobaczyli combatu w tej bitwie (dawn attack i poszli do rezerw z jednym gigantem) ale są tani jak na to co oferują jak przeciwnik nie ma dużej Agi albo się wystawi.
Gigant jest spoko.
ggi w wersji bsb był ok. W tej bitwie mało się przydał ten bonus do OS ale jemu pomagał. Samo 18" przerzutów jest ładne a jeszcze w combacie jest w stanie coś zrobić, nie trzeba go niańczyć w bunkrze tylko pozycjonować co by się wklejał w dobre combaty i zabijał. Niestety przeciwnik pofarcił z 6 na to wound ale i tak swoje zdążył zrobić.

Podkreślam - rozpa na kolanie. Wyszło dobrze bo poryzykowałem (jeden combat był ryzykowny i mogłem się brejować bez steadfasta więc mogło być różnie ale wyszło lekko lepiej niż statystycznie i nie przegrałem combatu. Nie mniej nawet jakbym przegrał i się zbrejował dużo i by mnie zagonił to kontra była gotowa) i ugrałem 20-0 w 4 tury czyszcząc stół z Infernal Dwarfów tracąc jednego Giganta, GGI i witchdoctora.
Wydaje mi się, że zmiany wyszły bardzo fajnie. Sama kontrola nad spell selection sprawia, że wziął bym pewnie inny setup grając przeciwko rozpie mocnej w strzelaniu (szamanizm = 2,4,5,6 witchcraft = 1,3).

PostNapisane: 27 gru 2017, o 15:38 
Prawie jak Ziemko

Spoko kmina z idolem BSB. Duża oszczędność pts na herosach, bo umówmy się, heros orkowy jest średniakiem, a gobliński gówniakiem. Oczywiście jak idol spada to się robi mniej fajnie :P
Szamanowi orkowemu Hero Heart byk wrzucił i niech nasuwa! Pytanie, czy najpierw naliczasz bonus z miecza czy z BtF?
No i myślę, że dla O&G fajny jest bound spell z +1 do hita. Ma podobny efekt jak Hereditary spell, więc w miarę łatwo jeden z dwóch tych czarów przepchnąć.

PostNapisane: 27 gru 2017, o 16:12 
Pan Spamu

BSB na modelu w ktory mozna bezkarnie walic wszystkim co ziemia dała jest totalnie srednie, zwlaszcza ze dodanie do kosztu BSB goblina to małe punkty a kupujesz bezcenny i stabilny reroll do konca gry

4) Zombie zabrać scoring

VC musza zostac znerfione

PostNapisane: 27 gru 2017, o 16:30 
Falubaz

Dodaj do tego koszt bunkra i to, że bunkier łatwiej upolować niż GGI. Że bunkier może spanikować od tego samego ostrzału łatwiej niż GGI może spaść a jak ma nie spanikować to przydało by się wziąć bannerek aby nie kulać tych liderek. Że GGI ma z bazy 18" zasięgu i, że on chce być blisko a ten gobliński już niepewnie. Nie wspominając o snajperkach które ładniej na goblian siądą.
Poza tym pisałem - testowałem z czym to się je. Jak z drugiej strony nie ma strzelania nie jest źle. Jak jest strzelanie i coś co by zapolowało na takiego GGI to pewnie jest gorzej. Nie mniej - 450 pkt za twardego potworka rozdającego liderkę w 18" i +1OS a jak się klepie to nawet +2OS naprawdę nie jest automatycznie słabsze niż standardowy tani gobliński bsb.

Hero Heart nie da szamanowi S6 jeśli o to pytasz Kołata. Nie jest to złe ale nie chciałem przepłacać za niego i w praktyce to jest 1 atak więcej, utrzymanie S5 w kolejnych turach i zwiększenie AP. Niby spoko a jednak 50 punktów? Prędzej pomyślał bym o potce siły.

PostNapisane: 7 kwi 2018, o 06:59 
Chuck Norris

Co byście zmienili? Jak uważacie czy 3 scoringi unit u zielonych wystarczy czy 4 to minimum?

30 Common Goblins: sh, fcg, 3 x Shady Git 285 pts
30 Common Goblins: sh, fcg, 3 x Shady Git 285 pts
40 Forest Goblins: sh + spear, m, st, Green Tide 405 pts
5 Common Orc Boar Riders: m 160 pts
1135 pts

1 Gargantula: 510 pts
3 x 2 Goblin Chariot: 660 pts
2 x Giant: nets 680 pts
3 Grotlings: 80 pts
5 Goblin Wolf Riders: 120 pts
2050 pts

Heroes:
Common Goblin King: Crown of The Cavern King, Crown of Autocracy, War cry! 315 pts

Common Goblin Witch Doctor: Master, Path of Witchcraft, Magical Heirloom 380 pts

Common Goblin Witch Doctor: Apprentice, Path of Pyromancy, Skull Fetish 170 pts

Common Goblin Chief: BSB 120 pts

Common Goblin Chief: Goblin Wolf Chariot, gw, Pan of Protection Pinchin' 170 pts

Common Goblin Chief: Wolf, lance, Dragon Staff 160 pts

1315 pts
4500/4500 pts

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3051 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 149, 150, 151, 152, 153

Strefa czasowa: UTC + 1