Najbardziej przypałowe sytuacje podczas bitew

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Erol
Mudżahedin
Posty: 240

Re: Najbardziej przypałowe sytuacje podczas bitew

Post autor: Erol »

To może odświeżę temat.
Fart: 2 manglery przelatują nad klockiem 30 GG rzucam, 4x6=24 hity 8) z czego padło 19GG.
Solo pisze: Wjeba***** taką maskę że stoły powinny się załamać pod jej ciężarem.

Inferno
Falubaz
Posty: 1115
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Inferno »

im lovin it :D

Awatar użytkownika
Pocisk
Masakrator
Posty: 2456
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pocisk »

Gra z VC, rzucam księżyc dużym plackiem na inicjatywie w GG, testów nie zdaje ok połowy czyli statystycznie, potem regenki i tu przypał na jakieś 13-15 tylko 3 oblane :(

Awatar użytkownika
omadan
Warzywo
Posty: 15
Lokalizacja: wrocław

Post autor: omadan »

A to moja historia (wszystko w czasie jednej bitwy z VC)

Pierwsza tura: ustawiam orkowego szamana dzikusa na swince i laduje do trolli zeby mialy liderke bo do generala za daleko. Przeciwnik zaczyna, podchodzi GG. Nastepnie odpala popychaczke na ww oddzial. W mojej turze moj piekny szamanski lord nie zdaje testu na frenzy i sam wbija sie w GG. Koniec I tury - nie mam maga lorda.

Trzecia tura: Moj fanatyk wyrzuca jakies 11cali ruchy i wraca do mnie ze swojego zadupia przechodzac idealnie po arachnaraku. rozdaje 6 trafien z czego PIEC! rani pajak (wiec ma juz wbite 5 z 8 ran)

Czwarta tura: Wpadaja ghule w moj mega oddzial Big 'Unowz generalem orkowym. W CR przegrywam mimo wszystko o jeden. Jestem steadfast na liderce 9. Oczywiscie jej nie zdaje. Nawet po re-rolku od BSB. Ghule wpadaja na overunie w pajaka

Placz i zgrzytanie zebow :)

Orkz de best!

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Grałem DE ws DE, salwa 9 shadów, 18 strzałów trafianie na 4+. Wszystko spudłowało. Ciekawe, jaka jest statystyczna szansa na coś takiego
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

wczoraj widziałem bitwę DE vs OG koleś miał 2 oddziały szejdów po 10
przez całą bitwę zabił kilka pojedynczych modeli ze strzelania :D większość to pudła, a jak coś mu się udało trawić to zawsze nie mógł zwoundować ;)

nindza77
Wodzirej
Posty: 770
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: nindza77 »

Duderson pisze:Grałem DE ws DE, salwa 9 shadów, 18 strzałów trafianie na 4+. Wszystko spudłowało. Ciekawe, jaka jest statystyczna szansa na coś takiego
1/131072
Natomiast wszystkim prawicowym purystom ideologicznym, co to rehabilitują nacjonalizm, moge powiedziec że odróżanianie nacjonalizmu od faszyzmu, przypomina poznawanie rodzajów gówna po zapachu;-)).

Awatar użytkownika
Guter
Mudżahedin
Posty: 246

Post autor: Guter »

nindza77 pisze:
Duderson pisze:Grałem DE ws DE, salwa 9 shadów, 18 strzałów trafianie na 4+. Wszystko spudłowało. Ciekawe, jaka jest statystyczna szansa na coś takiego
1/131072
Pała z matmy.

nindza77
Wodzirej
Posty: 770
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: nindza77 »

(1/2)^18
Chyba, że błąd w rachunkach, w pamięci liczyłem.

A tak w ogóle to OT jest.
Natomiast wszystkim prawicowym purystom ideologicznym, co to rehabilitują nacjonalizm, moge powiedziec że odróżanianie nacjonalizmu od faszyzmu, przypomina poznawanie rodzajów gówna po zapachu;-)).

Awatar użytkownika
Szemkel
Chuck Norris
Posty: 662

Post autor: Szemkel »

nindza77 pisze:(1/2)^18
Chyba, że błąd w rachunkach, w pamięci liczyłem.
Tja, hjuman kalkulejtor. :twisted:
Naród polski jest wspaniały! Tylko ludzie kur...

Majestic
Falubaz
Posty: 1264

Post autor: Majestic »

Na prośbę znajomego robiłem introgaming jednemu łebkowi grającemu O&G na goblinach i maszynach. Wystawiłem sobie rozpiskę ogrów for fun, bo punkty małe (bardzo, ok 500 p.), gnoblarów nie chce się rozstawiać a introgamingi wypada przegrywać by zajawić nowego. Do trzeciej tury O&G wszystko zgodnie z planem idzie, ogry giną pod ostrzałem gobasów, młody się cieszy. to i zaszarżował na samotnego bruisera z dwoma ranami z wykupionym tylko H armorem i enchanted shieldem (i tak nie mieścił się w 25% więc pofolgowałem ;)) którego zniosło mu na flankę armii...

Wkurzony ogr przeturlał się po szarżujących goblinach, w późniejszych turach po pozostałych gobasach i w epickim pojedynku w turze piątej zabił orkowego generała efektownym stompem i wygrywając walkę pogonił ostatnią dwudziestkę zielonych wbijając się w chukkę.

Ze sterty ataków gobliny wbiły tylko pięć ran (wszystkie poza jedną wysavowane) a ork mimo miecza +2S i warda nie przetrwał ani jednej tury pojedynku (nic nie trafił, nic nie wysavowal).


Po bitwie uznałem że Ogrowi należy się repaint u porządnego malarza i wypasiona podstawka :lol:.
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
tomek-osw
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 41

Post autor: tomek-osw »

Grałem ostatnio domówkę z DE żeby wypróbować Manglery... ot taki mangler wpadł w oddział 5 Cold One-ów + gienio i BSB zostawiając tylko tą dwójkę przy życiu, wpadając dalej w oddział 20 Black Guardów ubijając 8 z nich - mina kumpla bezcenna, a zbezcenniła się jeszcze bardziej gdy oddał salwę z 20 kuszników na bliskim dystansie i wbił tylko 1 wounda :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:
"Przeklęta knieja. Zawsze mi przypomina te zniewieściałe elfy." Kagain

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

wczoraj widziałem bitwę gobliniaków z dwarfiakami

Fajną miał koleś rozpiskę na hordach gobosów, nocników, squigów, goboskich maszynkach i wielkiemu oddziałowi
trolli rzecznych i arachnaoku :D Te trolle ustawione w 2x4 przypieprzyły w ogromny oddział slejerów chyba czterdziestu paru :D slejerzy oddali salwę pierdyliona ataków z czego większość trafiła i zwoundowała ale w końcu okazało się, że wszedł tylko jeden wound bo resztę (jakieś16wo) trolle zregenerowały :D i co najlepsze w kolejnej turze stało się to samo. W końcu został tylko jeden slejer który w turze piątej (ostatniej dla krasnali)bohatersko... padł. Trolle straciły jednego wounda w tej całej batalii ze slejerami :D
Epicko. Doom Diver trafiał za każdym razem w jakąś maszynę i skutecznie pozbawiał dwarfów ostrzału.
Zaskoczyła mnie też skuteczność i mobilność squigów :D Wynik bitwy. Dwarfy zjedzone i wysrane :D

rauliq
Chuck Norris
Posty: 376
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp

Post autor: rauliq »

Dziś miałem bitwę z chaosem. Maszynki ubijały co chwilkę jakiegoś wroga(Rock lober w jednym strzale ubija 7sztuk.).
Mangler cały czas blokował przed szarżą, w końcu wbił się w ciężka kawalerie ubijając 3. Pump Wagon także wbija się w ten sam oddział ubija 2. Generał na dysku wbija się w oddział savage orkow big uns sztuk 40 z bsb i generałem. W chalengu Ork wszystko save'uje po czym zadaje 1 ranę. Dyskowiec z ld 9 i stompem wyrzuca 10 i ucieka po czym zjadają go orki.
podpis był nieregulaminowy

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

chyba stubbornem nie stompem
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

rauliq
Chuck Norris
Posty: 376
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp

Post autor: rauliq »

Zgadza sie stubbornem.
podpis był nieregulaminowy

Awatar użytkownika
Profi
Chuck Norris
Posty: 382
Lokalizacja: Worcław
Kontakt:

Post autor: Profi »

Ja dzisiaj miałem epicką walkę Black Orcs vs Treeman razy 2. Jeden w jednej turze szarżował, a drugi w drugiej. Czarni poradzili sobie z oboma dobywając GW i posiadając Banner Of Eternal Flame. Na koniec wszrżowali w driady, które po prostu zmietli. W sumie straciłem 6 BO. Zaczynam na prawde respektować umiejętności takiego 25-osobowego oddziału... :)

DaBoss
Chuck Norris
Posty: 604
Lokalizacja: rezydent Zadu Trolla w Trójmieście

Post autor: DaBoss »

Bitwa ze Skavenami. Abomka zaszarżowała na Arachnaroka od tyłu. Wbiła jedną ranę z impaktów i nic więcej. Pająk trafił 3 poisony w tym jeden z D6 woundów :) Abomka niezregenerowała i się posypała :D

Awatar użytkownika
Golonka
Masakrator
Posty: 2947

Post autor: Golonka »

Grałem dziś 3 bitwy.
Po koleji WE, DWF, Ogry.
W pierwszej grze przez pierwsze 2 tury oddział savagy i oddział gobosów się slinili bijąc sobie wzajemnie łącznie 12 Gobosów i uwaga: 15 Savag Orców z wardem na 5plus. Do tego rydwany z naganiania polecialy 12 cali wprost o pół cala za daleko i do lasu wkroczyły, rzuciłem 2 pały na 3 kości i pozbawiłem się z paniki tego oddziału. Faniole wypuszczeni polecieli 3 cale i wrócili zabijając się za plecami spanikowanego oddziału gobosów, który najpierw od nich uciekł, następnie po nich przebiegł i spieprzył za planszę, panikując doom divera i rock lobbera. Do tego z 3 wardów na Geniu niezdałem 3 po tym jak wbiłem się w ostatnią 5 Kurnousów. Fail... pomimo tego wygrałem ciężkie 20:0 gdyż wspomniane straty były jedynymi nielicząc jednego rydwanu solo.

Druga była Lajtowa z Dwarfami. Graliśmy trochę na patelni i wywerna spadła od razu. co było całkiem normalne, nienormale były nastomiast stopy. 1 Duży mag rzucił ich łącznie 5, wszystkie z ifki. Zabijając dwie 30 longbeardów, 5 slayerów, i moich savagy, gdyż zawsze kończyły się 1 (poza jednym razem). Najfajniejszy był oddział 5 Slayerów z Lordem. Przyjął na klatę 4 stopy i został z niego 1 Slayer i Lord na 1 ranie...

A ostatnia bitwa była w sumie nudna, poza jedną akcją. Od niechcenia wleciałem Wywerną w solo Lorda (Jego oddział został wybity przez Savagy z Przerzutami, a on sam uciekł) On odpalił Potion of stranght i z 6 ataków z siłą 8 nie wbił mi rzadnej rany na wywernie, co okupił ciężką strata 1 rany... Po prostu pojedynek gigantów.
Furion pisze:
@nders9 pisze:
Can units deploy closer than 1" apart?
No, becouse no.

Awatar użytkownika
Profi
Chuck Norris
Posty: 382
Lokalizacja: Worcław
Kontakt:

Post autor: Profi »

Ta pierwsza bitwa to jakaś pechowa była a mimo to 20:0 dla Ciebie? Też bym chciał takie mieć :) .
Rozumiem, ze wszędzie grałeś jedną i tą samą rozpą? Jeżeli tak to jak Wivka sprawdziła się w bitwach z WE i OK?

ODPOWIEDZ