Najbardziej przypałowe sytuacje podczas bitew

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Golonka
Masakrator
Posty: 2947

Re: Najbardziej przypałowe sytuacje podczas bitew

Post autor: Golonka »

Z WE była bardzo fajna, zjadłem większość śmietnika, omijając wardancerów, szkoda tylko tego Lorda na koniec. Z ogre kingdoms było również spoko, wciągnąłem jeden oddział 6 bulli, rhinosa, zaszarżowałem od tyłu w oddział iron gutów na wykończeniu, a potem w końcu wykończyłem Lorda Tyrana, co do korony powoli się przekonuję.
Furion pisze:
@nders9 pisze:
Can units deploy closer than 1" apart?
No, becouse no.

Awatar użytkownika
Profi
Chuck Norris
Posty: 382
Lokalizacja: Worcław
Kontakt:

Post autor: Profi »

Golonka pisze:co do korony powoli się przekonuję.
Heh, ciężko się też spierać jeżeli 2-3 osoby mówią ci, żeby ją wziąć :wink: . Naprawdę przydaje się.

Awatar użytkownika
Golonka
Masakrator
Posty: 2947

Post autor: Golonka »

Wiem, ale lubię też glittering scales :(. Nieważne, trochę pokminię jeszcze nad tą rozpiską, ale jedno jest pewne, duża magia jest lepsza! :)
Furion pisze:
@nders9 pisze:
Can units deploy closer than 1" apart?
No, becouse no.

Awatar użytkownika
Profi
Chuck Norris
Posty: 382
Lokalizacja: Worcław
Kontakt:

Post autor: Profi »

Golonka pisze:duża magia jest lepsza! :)
Zdecydowanie. Jak dla mnie małe waaagh nadaje się tylko na support magic - wystawiam max 2 NG shamanów z 1 lvl i finito. Więcej nie trzeba.

Demestenes
Pseudoklimaciarz
Posty: 31

Post autor: Demestenes »

Gram z Imperium. Dla zabawy wystawiam sobie 40 goblinów hand weapon/shield z muzykiem i 3 Skulkerami.

W 40 goblinków wbija mi się z boku arcylektor na rydwanie, ogólnie na pewniaka. W sumie to steadfast i parry save miał trzymać ten oddziałek, więc już patrzę, co mogę podesłać z odsieczą na kolejną turę.

A tu niespodzianka, skulkerzy trafiają 4 razy, 1 killing blow, ward save oblany. Arcylektor za 350 pkt (to był bodajże Volkmar) zabity przez Skulkerów za 30 pkt.

Awatar użytkownika
LuciusII
Oszukista
Posty: 868
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: LuciusII »

Bitwa z HE,
W 4 turze horda WL z magiem generałem wchodzą do domku za przednią strefą moich SO z SO generałem i SOBSB.

W przedostatniej turze SO w animozji mają 2 pały, 4 trolle (z raną) i orczy rydwan ustawiam na szarzę na domek. Wychodzą WL na flankę SO.

W ostatniej turze SO w animozji: pała i szóstka - jest wróg w przedniej strefie w zasięgu, palą szarże i ruszają się o 9" (WL są w tylnej strefie SO na 13"), szarża trolli na front, rydwan na tył WL. Odbijają się od nich. WL gonią trolle i ich nie doganiają (ale zbliżają się do SO na 9"). W ostatniej turze szarżują na tył SO, mój BSB i gienio Make Way! do tyłu, mag generał nie jest w BtB. 4 trafienia i 2 rany w BSB - jeden ward na 6 zdany oraz ginie 6 SO, zabiłem: Gienio 5 , BSB 1, SO 6ciu. Brake i WL odbijają się ode mnie.
Kalesoner pisze:Orki i gobliny są częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro. :wink:

rauliq
Chuck Norris
Posty: 376
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp

Post autor: rauliq »

Savage ork shaman w 3 rundzie wyciaga Lorda z oddzialu na 8d6 prosto pod NG z 2 fanatykami.
Fanatycy nie dochodza do lorda
Strzela doom driver -nie trafil
Strzela rock lober- nie trafia
Strzela rock lober- trafia zadaje 6 wondow
Lord ginie.
Ghole co runde znikaja
Savage orki slabe rzuty przegrywaja w combacie -1
Przegrana orkow
podpis był nieregulaminowy

Reksio
Wałkarz
Posty: 71

Post autor: Reksio »

rauliq pisze:Savage ork shaman w 3 rundzie wyciaga Lorda z oddzialu na 8d6 prosto pod NG z 2 fanatykami.
Jak to robi ?

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2170
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

savage ork shaman w 4 turze stopą gorka zmienia się w smoka, ed buttem zmniejsza inicjatywę delfom, a doom diver wypłaca d6 hitów w szarży na czołg, paląc ją i ruszając się na 11. nie zdałem lookouta w oddziale 3 łuczników, a woch z którym grałem wyrzucił warda na 3+ na choosenów

zajebisty temat!

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Na DMP jedną stopą zdzieliłem demony 9 razy (wyparowały flamery z heraldem tęczy ;)). Za dziesiątym razem nadepnęła moich :P

Ereagorn
Wodzirej
Posty: 765
Lokalizacja: FENIX Włocławek

Post autor: Ereagorn »

Dwa fanole wbijają się w oddział pegazów (trzeci oczywiście 2x1 #-o ) i wbijają 9 ran, weszła 1 #-o
Obrazek

DaBoss
Chuck Norris
Posty: 604
Lokalizacja: rezydent Zadu Trolla w Trójmieście

Post autor: DaBoss »

Eteryczne żabsko zaszarżowało na mojego pająka. Rzucił ifkę na obniżanie WS-a. Efekt 4. Żabsko wyparowało :D

Awatar użytkownika
Fanatic
Chuck Norris
Posty: 468

Post autor: Fanatic »

Ostatni turniej:
-Na 5 bitew Night goblin shaman przeżył tylko raz do czwartej tury.Ani razu nikt go nie zabił,sam się zatruwał grzybami.
-Fanatyk przeleciał 9' wprost na shamana.Zadał mu jedną ranę.Shaman w swojej turze na pierwszym czarze zjadł zatrutego grzyba i się przekręcił.
-Został jeden krasnal z kuszą z jednostki,moja ostatnia tura w której miałem strzelać do niego z plutonu 30 night goblinów i oczywiście 1 na animosity.
-Złapałem big'unami czterech Leadbelchers tak,że nie mieli gdzie uciekać i oczywiście szarżę zasłonił mi fanatyk stając pomiędzy jednostkami.
Uwielbiam za to naszą armię #-o
Obrazek

Marek15
Mudżahedin
Posty: 314
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Marek15 »

Fanatic pisze:Ostatni turniej:
-.
-Złapałem big'unami czterech Leadbelchers tak,że nie mieli gdzie uciekać i oczywiście szarżę zasłonił mi fanatyk stając pomiędzy jednostkami.
Uwielbiam za to naszą armię #-o
A nie jest tak że jak zadeklarowałeś to i tak szarżujesz? Wchodzisz na fanola, zbierasz 2D6 S5 (nie powoduje paniki, są jakieś plusy :) ) i jeśli jeszcze żyjesz to biegniesz do Ogrów?

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

Jeszcze w poprzedniej edycji mój warboss z orczym runefangiem czelendżuje lorda chałasu. Wystarczyło tylko trafić 1 z 4 ataków 4+ na
trafienie... i 4 trójki. #-o

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Pamiętam, mój lord chaosu do tej pory się z tego śmieje :wink: .
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Majestic
Falubaz
Posty: 1264

Post autor: Majestic »

Orczy runefang?
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Chester22
Chuck Norris
Posty: 476
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Chester22 »

Gorbad miał i nadal ma taki item, nazywa sie inaczej(Morglum Masakrator, jak to dumnie brzmi), ale działa tak samo :D

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Był w poprzednim AB taki przemiot, magiczna broń z autoranami bez armour sv. Kosztowała 100 pkt, więc mało kto brał :wink: .
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Khay
Wałkarz
Posty: 51

Post autor: Khay »

40 goblinow z lukami Spider Banerem, wielki n shaman 4 lvl ,nshaman 2 lvl mieli strzelac do zblizajacych sie 15 ghulow animozja 1 szarza, puszczam 2 fanatykow ktorzy nie doszli do ghulow... po rozstrzygnieciu ww caly oddzial panikuje i zostaje przegoniony...
..."W świątyni dumania wolę jednak ambitniejsze dzieła. Właściwości żelu do golenia, skład proszku do prania, zalety odplamiacza. Słowem, a w zasadzie trzema: klasyka toaletowego gatunku"

ODPOWIEDZ