Steam Tank

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Emilianek
Chuck Norris
Posty: 513
Lokalizacja: Gołków

Steam Tank

Post autor: Emilianek »

Niedługo pierwszy raz zagram zielonymi przeciwko imperium a co za tym idzie, przeciwko Tankowi. Gramy na 1500pktów i będę próbował go ustrzelić z 2 bolców, katapy i ewentualnie gleby i magii. Może jeszcze fanoli napuszczę. Jednak to i tak może nie wystarczyć. Myślałem jeszcze o klocku 25-30 NG z BOBB BSB z war bannerem, który to kloc mógłby go zatrzymać na większość gry. Który sposób lepszy? I co robić kiedy mamy do czynienia z dwoma czołgami?

Awatar użytkownika
Unicorn
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161

Post autor: Unicorn »

a może goblin BB z bronią z 10S raz w grze i butami? 4 autohity raniące na 2+ jest całkiem niezłe (i bez AS) ;)

Awatar użytkownika
Emilianek
Chuck Norris
Posty: 513
Lokalizacja: Gołków

Post autor: Emilianek »

Też o tym myślałem tylko nie wiedziałem, że trafienia wchodzą z automatu. Czyli good idea. :)

MeanGreen
Wałkarz
Posty: 88
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MeanGreen »

Goblin na wilku w jakimś regimencie nieźle się sprawdza, wystrzeliwujesz go i boom 3-4W w steam tanka. Potem goblin sobie umiera i plummmm 100 punktów poszło ale steam tank już uszkodzony.

Natomiast jak jesteś szaleńcem to możesz wystawic giganta i kitrając go po lasach i za górami, liczyć że sie nie bedzie przewracał, potem, że go jakaś armata nie zastrzeli ale jak już dojdzie to potrafi rozmontować to badziewie nawet w 2 tury (jak masz super fart to od razu w pierwszej). 2d6 automatycznych woundow na steam tanku - 50% szans ,że to wylosujesz. Jak przywali z dynki to też nie najgorzej bo 1 wounda mu sprzeda a potem steam tank nie atakuje w nastepnej turze. Opcja dla lubiących ryzyko hehe.

Awatar użytkownika
Barney
Mudżahedin
Posty: 255

Post autor: Barney »

Wystawianie Czołgu na takie punkty to trochę wredne jest ; ]

Ale IMO dobrze ustawione czuki ( tak z 4 ) to na tanka ZUO jest xd zdejmiesz mu pare woundów a potem sam sie zwarzywi ; D
Fanole raczej nie przejdą ... kolo Ci ich pewnie jakimś fastem wyciągnie
Blokowanie czołgu goblinami to troche głupi pomysł , myslę że taki czołg może Ci zciąć tak 10 gobosów na ture ; ] czyli tak 3 tury i posprzątane...
ja bym spróbował Doom Divera - on ma chyba hity no as ? ale to wszystko to takie duze imo :P

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

1)wystaw maszyny za gorkami- na gorkach/przed gorkami bron boze niczego nie wystawiaj
bedziesz sobie radosnie prół do tanka a cannony przeciwnika raczej ci wiekszej krzywdy nie zrobia.
2)probowalbym wziasc 2-4 chuk,DD,lobber(o ile masz tylko 2x chukka)
3)goblin na wilku nie combuje sie z magia-wtedy po pierwsze nie masz przerzutow animozji po drugie maly Ld(a jednak terror/fear zdac trzeba)
4)BO na butach z dwurakiem tez rozwiazuje wiele spraw-3/4 autohity z 6silki czesto takze rozwiazuje wiele spraw
5)stopa/itti ring

Rupek
Plewa
Posty: 5

Post autor: Rupek »

Kumpel z którym zazwyczaj grywam zawsze jeździ steamem, jako, że rozpy zmieniam w zależności od nastoju to na różne sposoby spadał ST:
- Tak jak Quas pisał- ostrzał z maszynek na ST, jak parę woundów wejdzie to warzywo wiele ci już nie zrobi
- Ja ST stopuje często snotami, jakoś mi ich nie szkoda do tak szczytnego celu
- Ze 2 razy mi się już zdarzyło, że ST (już uszkodzony) został ubity moim ulubionym klockiem 25 ng z 3 fanolami i shortbowami. Fanole swoje wypłacili a rekordowo 2 woundy wbiłem ostrzełm z ng :D
- Morks want Ya jest całkiem miłe na ST, stopki, nawet magic missilem można coś wbić.
- przed moimi 2 gigantami ST teraz już ucieka :) trzymam taki tandem za lasami albo i w lasach jak mam popychaczki i czekam aż przyjedzie dyliżans ;)

Awatar użytkownika
Undead
Falubaz
Posty: 1241
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Undead »

mając 2xbolce,katapke i dooma...nie ma wiekszego problemu z ubiciem czołgu...przy dobreych wiatrach w 1 swojej turze sie go pozbędziesz....a jak nie to w 2...;]...nie ma strachu...gobasy akurat z czołgami nie maja źle

Awatar użytkownika
Chmura
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 186
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Chmura »

Nie obawiaj sie tak znowu czolgu. Czolg to tak na prawde straszak. Latwo go zalatwic ale przeciwnik sie go boi i cala swoja uwage na nim skupia. Nie rob tego bledu, dokladnie obserwuj co sie wokol dzieje, eliminuj faktyczne zagrozenia, nie daj sie wciagac w pulapki,a ST wystarczy ze mu 2-3 rany zadasz. Najlepsza do tego jest magia ( wy gracze goblinscy macie calkiem mocna i ciekawa magie ). Jakos bolce sie nigdy przeciw mojemu tankowi nie sprawdzaly, niemniej jest to raczej kwestia szczescia w kosciach. Po tych pierwszych paru strzalach z bolcow do tanka i zdjeciu mu powiedzmy tych 3 ran dalej sie nim nie przejmuj i wykorzystaj potencjal swoich bolcow do niszczenia piechoty ( ew. innych oddzialow ustawionych boczna strefa ). Wiekszym zagrozeniem od tanka jest artyleria i na niej powinienes sie tak na prawde skupic. Moze doomdiver albo inny patent na to.

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

jak ta artyleria jest broniona przez 40 kusznikow to ciezko do niej dojechac. a w bezposredniej wymianie ognia nic nie moze sie rownac imperialnemu great cannonowi-> trafia w miare dobrze, i zadaje d6W.

oczopek
Mudżahedin
Posty: 334

Post autor: oczopek »

Jednorożec pisze:a może goblin BB z bronią z 10S raz w grze i butami? 4 autohity raniące na 2+ jest całkiem niezłe (i bez AS) ;)
a od kiedy to daje autohity?

Awatar użytkownika
Deather
Chuck Norris
Posty: 444

Post autor: Deather »

od nigdy, ale post jednorożca jest prawdziwy. Rozwiąż zagadkę :p

Awatar użytkownika
Leszczu
Chuck Norris
Posty: 641
Lokalizacja: Krotoszyn, Zielony Smok
Kontakt:

Post autor: Leszczu »

oczopek pisze:
Jednorożec pisze:a może goblin BB z bronią z 10S raz w grze i butami? 4 autohity raniące na 2+ jest całkiem niezłe (i bez AS) ;)
a od kiedy to daje autohity?
czołgu nie trafiasz. zadajesz mu autohity ot tak.

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

i mamy zwyciezce quizu.
lodowka do odebrania w szatni =D>

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Luuudzie, o czym wogóle dyskusja? Czołg to dla nas praktycznie darmowe punkty. Kosimy go z maszyn i mork wants ya. Maszyny są w 99% orkowych rozp, więc w 99% bitew czołg nie powinien wychylać się zza lasu.

Awatar użytkownika
Emilianek
Chuck Norris
Posty: 513
Lokalizacja: Gołków

Post autor: Emilianek »

No i po bitwie. W końcu tank nie dostał żadnej rany i zdobył tyle punktów, aby się spłacić (303) :D . Nie miałem szczęścia w tych rzutach.
Grając na 1500 przeciwnik zdobył ok. 200 punktów więcej, czyli 9:11 (nie wiem czy dobrze liczę :wink: )

Awatar użytkownika
Ketman
Mudżahedin
Posty: 267

Post autor: Ketman »

Hej,

to moze ja sie pochwale :) w ostatniej bitwie gralem z imperium na 2k.
Wystawilem runefanga z savagem warbossem + oddzial dzikusow z banerem (+1 atak raz w grze)

polowalem, polowalem i wreszcie w 3 turze wbilem sie - zobaczyc mine imperialnego grzyba po tym jak oznajmilem mu ze bez rzucania kostek schodzi jego dziecko - bezcenne :D oczywiscie wczesniej zmiekczony chukkami

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Wypełniamy wszystkie sloty specjal 2x chukkami i po krzyku. Na 2000+ BOWB na wyvernie z tą bronią bez sv i autowoundami za 100pkt., nie pamiętam tylko jak się ona zwie. Po pierwszym spotkaniu z czołgu zostaje tylko przykre wspomnienie. 8)
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

uhum
ciekawe tylko jak ten wyvern przezyje 3-4 cannonow,ok 20 kusznikow.

poza tym plan ma zastrzezenie ze w poblizu wyverny nie bedzie drugiej tankietki-> wjazd z impactami moze byc smutnym doswiadczeniem dla Warbossa.

Awatar użytkownika
Dasieq
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 151
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Dasieq »

Kilka celnych strzałów z balist czy doom divera może na tyle uszkodzić czołg że używanie go w dalszej rozgrywce będzie nieopłacalne a wręcz niebezpieczne dla niego samego. Czarni orkowie potrafią takowy czołg rozkręcić co do śrubki jeśli szarżowali i mają jakiegoś silnego bossa ze sobą. A wywerna na imperium? Yyyy.... ja bym nie wystawiał.
"Kobieta powinna być na tyle wykształcona, żeby przyciągnąć głupich mężczyzn i na tyle wulgarna, by kusić inteligentnych"

ODPOWIEDZ