Orkanizacja

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9564
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Panowie, poTforów nie będzie. Przyjamniej w najblizszej przyszłości. Mimo, że jesteśmy najprężniejszym podforum armijnym, to nie sądzę aby było ciężko z odszukaniem czegokolwiek. Burdelu nie mamy, spamu też raczej nie :)

A swoją drogą, to dostalismy napis małym druczkiem pod napisem wejściowym na forum Orcs & Goblins. Miał wyglądać nieco inaczej, ale cóż, tylko na tyle pozwolili :)

Pozdr!

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9564
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Zmieniłem temat tego wątku. Będę tu wrzucał jakieś informacje, w razie gdyby było warto lub było to konieczne :) Na razie na szczęście nie mam za dużo roboty przy moderacji. A żeby mieć jeszcze mniej, zamieszczam poniższą instrukcję, którą proszę sobie przyswoić :)

Sprawa tyczy się wrzucania zdjęć na forum. Do tej pory gdy ktoś z Was wrzucał link do fotki, ja przerabiałem to tak, że zdjęcie było bezpośrednio widać na forum bez otwierania nowych okien itd. Jest to dużo wygodniejsze do oglądania, a pozatym więcej osób ma szanse zobaczyć zdjęcie. Niektórzy z Was wrzucają foty jak trzeba, inni widocznie nie wiedzą jak, więc poniżej krótkie info.

1. Wrzucamy fotę z dysku na net przez jakąś stronkę jak www.fotosik.pl czy www.imageshack.com . Jak to dokładnie zrobić, dowiecie się ze stronki. Trzeba założyć konto, a potem jest to banalna sprawa do zrobienia.
2. Fotki wrzucamy w niezbyt dużych rozmiarach, żeby nie rozciągały forum. Bo potem lipnie to wygląda, a czyta się beznadziejnie. 600x450 mają moje fotki w galerii. Nawet dają radę, choć mogłyby być nieco większe.
3. Jak już mamy foto na serwerze i chcemy je zamieścić, to wchodzimy w nie bezpośrednio, tak żeby otworzyło się w pełnej krasie w nowym okienku.
4. Klikamy prawym Właściwości. Tam jest adres URL. Kopiujemy go w całości.
5. Wchodzimy na forum, nowa wiadomość. W miejscu gdzie chcemy żeby było zdjęcie klikamy Img , wklejamy URL , klikamy Img*.
Od biedy można to zrobić ręcznie wpisując [img]<tu%20wklejamy%20URL>[/img]
6. Taadaaam! Jeśli wszystko było poprawnie zrobione fotka powinna być widoczna na forum.

Pozdrawiam! :)

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

mysle, ze opcja imageshacka z miniaturkami obrazow jest tu najlepsza;] po prostu powiedz wszystkim zeby tak robily (od razu widac plik a przy kliknieciu widac wieksza, rozwalajaca forum wersje :wink: )

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Na www.photobucket.com mozna caly skrypt albumu do wklejenia na message group ogarnac. I pod kazdym zdjeciem tez jest adres zaczynajacy sie tak jak napisal to Kolata, tzn z calym tym bajzlem w stylu [img]...[/img] itd. Rejestracja za free, ja tego uzywam i jestem bardzo happy.

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9564
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Właśnie wróciłem z Lublina, wszedłem na forum - patrzę - na naszym podforum kupa postów. Fajnie! Niestety okazało się, że większość z tego to spam, głupie komentarze, niegramatyczne zdania, kosmiczne błędy, offtopy itd.
Niektóre tematy zakładane są bez uprzedniego spojrzenia niżej, gdzie spokojnie można znaleźć dyskusje na pożądane tematy i odpowiedzi na pytania.
Nie wiem czego to jest wina. Nowych użytkowników? Znudzenia? Nabijania postów?
Do tej pory nie miałem tu za dużo roboty moderatorskiej i było fajnie. Nie lubię ważniackich gadek, więc mówię krótko jak chciałbym żeby było i o co proszę:

1) Nie masz nic mądrego do powiedzenia? - nic nie pisz.
2) Zanim założysz temat, zobacz czy już podobnego nie było.
3) Sprawdzaj pisownię!
4) Pisz na temat.
5) Pomyśl, zanim coś napiszesz.

Nie mam zamiaru i nie będę tu oczywiście wprowadzał żadnego terroru :D Znacie mnie i wiecie, że nie mam takich ambicji :)
Ale chciałbym żebyśmy tu mieli porządek. Będzie przyjemniej.

Dlatego posty i tematy wyraźnie łamiące w/w zasady będę po prostu wywalał.

Więcej nie ma co gadać, kto mądry zrozumie :)

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9564
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Moi drodzy, zieloni Przyjaciele,
właśnie jestem w drodze do kraju żabojadów. Wracam za 2 tyg i do tego czasu nie będę mógł za czesto wchodzic na forum, bo roaming by mnie zniszczyl. Więc jeśli ktoś chce pospamowac, to w "refleksjach" :)
Powodzenia na Draconie i nie tylko - pokażcie lamusom GreenPower 8)
Pozdrawiam!

p.s. Nie tęsknijcie za bardzo :D :wink:

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9564
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Coś ostatnio się pojawiło zdeczka spamu, głównie za sprawą użytkownika Deep.

Deep,

przeczytaj dokładnie ten temat i dostosuj się do zasad jakie panują na forum O&G (patrz kilka postów wyżej). Bierz przykład z pozostałych użytkowników, albo Twoje posty będą kasowane.

Mam nadzieję, że na kolejne kilka miesięcy zapanuje tu znów spokój i porządek :)

Pozdrawiam!

ps. Deep, witamy wśród zielonoskórych :D

Edghar
Plewa
Posty: 8

Post autor: Edghar »

Witam wszystkich
Jestem nowy na forum i nie bardzo wiem gdzie znalesc pliki O&G ( 8 ed ) do AB prosze o pomoc lub przekierowanie mnie na inny topc :)

Awatar użytkownika
Leszczu
Chuck Norris
Posty: 641
Lokalizacja: Krotoszyn, Zielony Smok
Kontakt:

Post autor: Leszczu »


Morok

Post autor: Morok »

czemu mi się tak robi!

Obrazek

Awatar użytkownika
Chester22
Chuck Norris
Posty: 476
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Chester22 »

Nie widac tego obrazka :?

Awatar użytkownika
FAZIK
Oszukista
Posty: 861

Post autor: FAZIK »

Chester22 pisze:Nie widac tego obrazka :?
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d12 ... 24599.html
Life's a game with save and load features disabled.

ODPOWIEDZ