Rozpiski

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Re: Rozpiski

Post autor: Laik »

-Qc- pisze:Z prezesem orkiem to najwyzej wodz orkow ^^

Fajne listy paulinek, wszystko powinno grac i buczec. Szkoda ze po tylu latach od 8mej dalej trzeba grac tylko na savejdzach w corach.
racja - pytanie tylko skąd wziąć tyle dzików? :wink:
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Laik pisze:
-Qc- pisze:Z prezesem orkiem to najwyzej wodz orkow ^^

Fajne listy paulinek, wszystko powinno grac i buczec. Szkoda ze po tylu latach od 8mej dalej trzeba grac tylko na savejdzach w corach.
racja - pytanie tylko skąd wziąć tyle dzików? :wink:
akurat troche dzików mam - zboczenie kolekcjonerskie ;P 17 metalowych savagy na dzikach, a zwykłych ok 20 chyba mam nawet pomalowanych :P Młody Kuc nie był zbyt mądry

Powiedz np jak zagospodarowac ok 150 squigow :P o hoppersach nie wspomne :D albo te 200 metalowych gobo kazdej masci... eh. W ogole ostantio przy porzadkach znalazlem 3 metalowe giganty O_O a z wywern mogliby mi zrobic unit takie 2x3 bym wystawial
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Druchii
Kretozord
Posty: 1878

Post autor: Druchii »

To dawaj jakieś fotki w galerii orkowej!

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Druchii pisze:To dawaj jakieś fotki w galerii orkowej!
Ha! Były, ale powygasały ; ) Czytałem mojego bloga z 2014 roku, wtedy to była zabawa, granie byle czym i kombinowanie :P Ale co do fotek - widziałeś mojego arachnaroka, ktory dzis juz moze nawet bylby green idolem, ale podstawka zła :P?

https://twitter.com/daredbrush/status/7 ... 3958411264

Jak u niego som jakies orki, to mojem one som ; )
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Druchii
Kretozord
Posty: 1878

Post autor: Druchii »

Widziałem :)
Straaaaaszny mam sentyment do starych o&g <3

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Druchii pisze:Widziałem :)
Straaaaaszny mam sentyment do starych o&g <3
Ja też, armia wygrała mi best hobbyste na jednym z DMP :D No ale chyba z niepomalowanym stuffem pora sie rozstawac :P
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Dlatego też armia stoi na półce, a ja gram w jakaś tam warmaszyne w figurkami które wyglądają jak by ktoś je rzeźbił ( a raczej ciosał) tępym toporem... :roll: gdzie tu logika ? Gdzie tu sens?
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Eltharion pisze:Dlatego też armia stoi na półce, a ja gram w jakaś tam warmaszyne w figurkami które wyglądają jak by ktoś je rzeźbił ( a raczej ciosał) tępym toporem... :roll: gdzie tu logika ? Gdzie tu sens?
Niestety, wole bardziej przewidywalne rzeczy niz granie w wfb :)
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

-Qc- pisze:
Eltharion pisze:Dlatego też armia stoi na półce, a ja gram w jakaś tam warmaszyne w figurkami które wyglądają jak by ktoś je rzeźbił ( a raczej ciosał) tępym toporem... :roll: gdzie tu logika ? Gdzie tu sens?
Niestety, wole bardziej przewidywalne rzeczy niz granie w wfb :)
ja też, dlatego gram w T9A 8)
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

No zasady sa na dosc spoko.poziomie
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Więc ustaliliśmy że zasady są na spoko poziomie, figurki starych orków i goblinów najcudowniejsze na świecie więc dalej pozostaje pytanie... Gdzie tu sens i logika grać w te warmachiny ?
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

-Qc- pisze:No zasady sa na dosc spoko.poziomie
to o co chodzi - wolisz kameralne DMP na 50 osób :wink: ?
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

W przyszlym miesiacu planujemy brainstorm nad bookami 9ta z chomikiem gmyrkiem i solem i pewnie cos bedziemy probowac skleic - ja mam stosunkowo najmniejszy zapal, zwlaszcza ze wymog painted modeli mnie bardzo ogranicza w list buildingu, a szkoda teraz robic to na odwal ;) ale tez rozumiem ze system promowania ladnych armii musi byc i jest to zrobione dobrze bo motywujaco.

Szkoda tez ze jedyna osoba sklonna do dyskusji o diagnozie problemow ss na arenie klubowej jest solo, bo niestety wyroslem z wiary w big bad laik. Moje minimum to dwie regularnie (1 do 3 gier w tygodniu) aktywne osoby, nawet bez wyjazdow - inaczej 5 osob na dmp sie nie uda.

A prawde mowiac lubie moje nieco kameralne srodowisko wmh, ma to swoje zalety. Nie odbieram Ci Laik niczego organizacyjnie/liczbowo srodowisko jest na poziomie raczej unikalnym w historii wfb. Mam po prostu swoje preferencje i niecheci ;) ale i one sa do przebycia, musze po prostu wynegocjowac z teamem konkretne parowania i unikac osob do ktorych mam żale ;)

Mysle ze dmp 2019 jest realne, ale to raczej jedyny master bo tez zyciowo mam bardzo duze zmiany

No i zawsze jest paulinka, zajmie mi slot armii i juz moge byc kibicem ^^
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Huss
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Huss »

Czy taka rozpa ma Waszym zdaniem rację bytu? Co byście zmienili? Co się nie sprawdzi?

13 Feral Orc Boar Riders: shield, fcg + Green Tide 457 pts (General, BSB)
2 x 5 Feral Orc Boar Riders: sh, m 360 pts
5 Feral Orc Boar Riders: m 160 pts (Shaman)
8 Goblin Wolf Riders: 159 pts
1136 pts

2 x 7 Trolls: 956 pts
2 x 1 Gargantula: 1020 pts
1976 pts

Heroes:
Common Orc Warlord: General, War cry!, pw, ha, shield, Death Cheater, Shady Shanking, Troll Ale Flask, Potion of Swiftness, War Boar 505 pts
<br>
Feral Orc Chief: BSB, War Boar, la, pw, Hero's Heart, Pan of Protection Pinchin 275 pts

Common Goblin Witch Doctor: Adept, Path of Witchcraft, Dragonfire Gem, wolf 230 pts

Common Goblin Witch Doctor: Apprentice, Path of Pyromancy, wolf 135 pts

Feral Orc Shaman: Apprentice, Path of Shamanism, pw, Magical Heirloom, War Boar 240 pts

1385 pts
4497/4500 pts

Awatar użytkownika
jawor
Oszukista
Posty: 866
Lokalizacja: Animosity Szczecin, Poznań

Post autor: jawor »

Co myślicie o gnasherach? 30 modeli za 360 pkt to jak za darmo prawie.
Obrazek

Awatar użytkownika
jawor
Oszukista
Posty: 866
Lokalizacja: Animosity Szczecin, Poznań

Post autor: jawor »

Pierwsza rozpa od której chcę zacząć grać o&g:

370 - Orc Warlord: General; Heavy Armour; War Cry!; Paired Weapons; Destiny's Call; Obsidian Rock
415 - Goblin Witch Doctor: Wizard Master; Pyromancy/Thaumaturgy; Light Armour; Essence of Free Mind
120 - Goblin Chief: Light Armour; Shield; Battle Standard
295 - Orc Shaman: Wizard Adept; The Shamanism; Paired Weapons; Light Armour; Basalt Infusion; Orc Boar Chariot
635 - 37 Feral Orcs: FCG; Mammoth Stabber; Spear; Banner of Relentless Company
140 - 20 Goblins: Light Armour; Shield; Musician
180 - 5 Feral Orc Boar Riders: Light Lance; Shield; Musician
180 - 5 Feral Orc Boar Riders: Light Lance; Shield; Musician
225 - 2 Goblin Wolf Chariot
474 - 6 Cave Trolls
510 - Gargantula
510 - Gargantula
170 - Greenhide Catapult - Splatterer (4+)
185 - Greenhide Catapult - Git Launcher (4+)
90 - Skewerer - Balista (4+)

Total Army Cost: 4499

Zastanawiam się jak znaleźć 30pkt i wymienić bolca na fasta.
Obrazek

paulinka17
Kretozord
Posty: 1759

Post autor: paulinka17 »

odpowiadam: alchemist alloy zamiast basalt infusion i 7 zwykłych trolli zamiast 6 kamiennych, ewentualnie pokombinuj w coreach bo masz tam chyba 10 pkt za dużo.

Bondu
Plewa
Posty: 7

Post autor: Bondu »

Słyszałem że ostatnio na turnieju w Krakowie pierwsze 2 miejsca zajęły OnG, zna ktoś może albo sami zainteresowani podzielą się rozpiskami, które były grane? :mrgreen:

PSz
Falubaz
Posty: 1419

Post autor: PSz »

Ja zająłem drugie czymś takim:

Orc master GENERAŁ trauma destiny call, xhw, binding scroll, skull fetish
IO BSB tutek guard, patelnia, komplet broni
Orc szaman adept szamanizm rydwan xhw, potka siły, bazalt infusion
Goblin szaman rydwan apprentice witchCraft
CORE
8 wilków z czempionem
31 FOE fcg speary greentide
5 FOBB tarcze, muzyk, czempion
SPECIAL
2*gigant z pałka
GGI
2* Bolec
Grotlingi
23 IO fcg greentide banner

Kolega grał podobno Xargosową.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Czyli taką:

345 - Common Orc Warlord, General, Paired Weapons, Heavy Armour, Destiny's Call
120 - Common Goblin Chief, BSB
425 - Common Goblin Witch Doctor, Skull Fetish, Master, Thaumaturgy
220 - Common Goblin Witch Doctor, Goblin Wolf Chariot, Adept, Pyromancy
255 - Common Orc Shaman, Orc Boar Chariot, Adept, Shamanizm
140 - 20x Common Goblins, Shield, M
630 - 37x Feral Orcs, Spear, Mammoth Stabber, M, S, C, Banner of Relentless Company
180 - 2x5 Feral Orc Boar Riders, Shield , M
225 - 2x2 Goblin Wolf Chariot
170 - 1x Greenhide catapult, Splatterer
185 - 1x Greenhide catapult, Git launcher
90 - 1x Skewerer
510 - 2x1 Gargantula
90 - 3x Grotlings
4500
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

ODPOWIEDZ