Zbieranie armii Orków i Goblinów

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gangrel
Mudżahedin
Posty: 250
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Zbieranie armii Orków i Goblinów

Post autor: Gangrel »

Jakiej wielkości są podstawki do trolli a jakiej do bosa goblinskiego na gigantycznym pajaku ? 40mm i 50mm ?
"Od dwóch dobrych generałów wolę jednego, który ma szczęście", Napoleon
"Mieć rację nie sprawia żadnej przyjemności, jeśli nie można wykazać innym, że się mylą..."

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Gangrel pisze:Jakiej wielkości są podstawki do trolli a jakiej do bosa goblinskiego na gigantycznym pajaku ? 40mm i 50mm ?
Trolle to 40'tki
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

crazygandalf
Chuck Norris
Posty: 606

Post autor: crazygandalf »

Na stronie GW, w opisie poszczególnych modeli jest opisane dokładnie jaka podstawka. :D
Sprzedaję ORKI, WoCh, HE, VC. Zapraszam!

Wycho12
Warzywo
Posty: 10

Post autor: Wycho12 »

Nie wiem czy to odpowiedni temat ale chyba tak, wiec jakiego lorda mozecie mi polecic na poczatek? mysle o grach na klocku NG i malemu oddzialowi goblinow na pająkach beda to male punkty 800-1200 czekam na sugestie ;p

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Na takie punkty gra się zwykle bez lordów.
Polecam szamana nocnych goblinów(jeśli opierasz armię na goblinach) lub szamana dzikich orków(jeśli planujesz zakup dzikich orków). Te modele na pewno przydadzą Ci się na każde punkty.

Awatar użytkownika
Raqq
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 129

Post autor: Raqq »

Witajcie Warbossowie :twisted:

Chciałbym kupić sobie wywernę ale mam zgryz. Bo podoba mi się model nowego Azhaga, ale jest on robiony wyłącznie w failcaście. Do tej pory unikałem tego materiału jak ognia w swojej armii. Boję się że podczas transportu pęknie mi skrzydło na pół albo coś w tym rodzaju. Ma ktoś ten model? Jak radzicie sobie z transportem/dbaniem o duże modele z żywicy?

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

skrzydkło nie pęknie nie bój żaby, model wywerny jest dosyć gruby :)

mankamentem tego modelu jest sztandar Azhaga,
finecastowy drzewiec wykrzywia się pod ciężarem sztandaru, ja swój łapałem na poxipol łańcuszkiem modelarskim co chyba widać na fotach
samego Azhaga też na magnesie zrobiłem, jak go skleisz bez sztandaru to w ogóle bez obaw o transport, pudełko jakieś i styka
jak ze sztandarem to może kolesia na magnes i osobno go wozić

tu masz moje zielone (na 2 stronie jest bez malowania model w FC)
łańcuch do gęby wywerny sobie darowałem ze względów praktycznych
http://s691.photobucket.com/user/Mishaj ... %20Goblins

względnie tu na forum
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... &start=100
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Raqq
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 129

Post autor: Raqq »

Super, dzięki za słowa otuchy :) To chyba sobie takiego latajka sprawię, jeździec będzie na magnesie, a te sztandary i łańcuszki jeszcze przemyślę.

BTW już to chyba gdzieś kiedyś pisałem ale odjazdową armię masz =D>

Wycho12
Warzywo
Posty: 10

Post autor: Wycho12 »

Witam, chcialbym zacząć grac orkasami i goblinami ;) i mam pomysl na armie ale nie wiem czy to bedzie dzialac prosil bym o ocene ;P
40 dzikich orkow z 2 rębakami i szmanem ze szczesliwa główką
jakies dziki albo pajaki
S.N.O.T ale tylko dla beki bo lubie ta figurke :P
maszynki (gleba albo chukka)
jakies sugestie co jeszcze moze byc? albo moze cos jest tak slabe ze sie nie oplaca ? armie planuje na 1000-1600pts
z góry dziekuje za jakies rady albo sugestie :)

kevinior
Chuck Norris
Posty: 535

Post autor: kevinior »

dodał bym jakiegos black orka zeby utrzymac ta bande gamoni bo czesta lubia sobie pohasac do przeciwnika i stracic ture RUCHU szarzy i dodatkowo magii #-o #-o dodal bym trolla albo 10 :D i chukki (jezeli masz trolle to nie boisz sie za bardzo o to ze nie masz ani DD ani katapy bo tez one ladnie zdejmuja as ja osobiscie uwielbiam male klocki z fanatykami :3 kiedy przeciwnik uradowany szarzuje na twoj plewny oddzial i mowi ze go zje ty wypuszczasz nagle 3 fanatykow i jakims NIEFARTEM :D zatrzymuja sie oni 6,6,7 cali przed oddzialem ktory szarzuje Mina + konsternacja przeciwnika czy dostac na twarz 6k6 S5 AP auto hitow :D jest po prostu nieziemska ale na 1000-1600 zdecydowanie MASOWO trolle

Zrobil bym cos takiego

Savage Orc Great Shaman 220 **Generał
LSH

Black orc big boss 185p
BSB, as 2+ reroll

40 savage Big Uns 460p
Music standard Bows/additional HW (jak na turniej brał byl luki bo sa bardziej uniwersalne niz jednorazowe +10 atakow w CC, wole miec dodatkowe 70 strzalow (bo zazwyczaj 2 tury sie ma wolne, albo do dostrzelenia jakiegos fasta albo orła czy innego smiecia)

20 Night goblins 135p
3x fanatics bows

20 Night goblins 110p
2x fanatics bows

7 trolls 245
7 trolls 245

i wychodzi rowne 1600 taka rozpa bedzie sie gralo naprawde przyjemnie :D jest tutaj odpowiedz na wszystko poza jedna rzecza ktorej osobiscie nienawidze jest przesrana i przeje*** mianowicie abominacja :D i chimera dlatego ze sie swietnie bija czyli gral bym na łucznikach orkowych , wcisnal luki na goblinach i strzelal czym tylko da rade do abominacji jezeli bym dorwał stope z czarodzieja tez bym sypał z niej w te paskudy bo no co by nie powiedziec sa one mocne

Mam nadzieje ze troche pomoglem

Pozdrawiam Kevin
Ja na moim kutrze, sam sobie sterem, wędkarzem i rybą !

Nargh
Chuck Norris
Posty: 358

Post autor: Nargh »

Svage Orcs i Trolli nigdy zbyt wiele :] Z maszyn polecam Doom Diver, ładnie kosi śmieci, odginaczki etc, a jak trzeba to i do zmiękczania piechoty się nadaje. Jeśli chodzi o fanatyków to pomimo iż są zacni mnie się nigdy nie sprawdzili. Musisz ich wypuścić jeżeli przeciwnik pojawi sięo 8 cali od gobosów. Ogarnięty przeciwnik poświęci na o jakąś odginaczkę, lub coś czego mu nie żał, a fanatycy będą sobie biegali po pustym polu. Albo wrócą na imprezę do swojego oddziału :] Bardziej polecam więcej trolli, albo manglera, który świetnie traszy i ściąga na siebie ogień :]

kevinior
Chuck Norris
Posty: 535

Post autor: kevinior »

Kolega wyżej ma rację co so goblinow i fanatyków, zripostuje lekko mówiąc ze ogarniety gracz orkow teleportuje klocek goblinow z fanatykami najpierw do celu godnego dla fanatyków typu kawaleria albo duży kloc piechoty żeby mu pod buzke wystrzelić fanoli i go albo skutecznie przyblokowac albo skutecznie przetrzebic ;) wybór należy do przeciwnika
Ja na moim kutrze, sam sobie sterem, wędkarzem i rybą !

Wycho12
Warzywo
Posty: 10

Post autor: Wycho12 »

Dzieki za rady :P , ale co z dzikami albo rydwany? Nadaja sie czy sobie odpuscic? Albo pajaki bo to narazie jedyne moje figurki wiec nie wiem czy nie kupilem ich na prozno.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Pająki i dziki się rzadko widuje, rydwany występują w rozpiskach ale tylko te z wilkami.

Wycho12
Warzywo
Posty: 10

Post autor: Wycho12 »

a co myslicie o snotling pump wagon? wydaje sie byc fajny ;D zeby troche przeciwnika podreczyc albo postrzaczyc ;P
jak wjedzie w jakies smieci albo jakiegos smoczka to chyba moze troche namieszac 2D6 hitow to chyba sporo jak dobrze nim pomanewrowac ;D

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Manglery są lepsze :)

Nargh
Chuck Norris
Posty: 358

Post autor: Nargh »

Ale Pump Wagony są tańsze :] Raz tym gralem i nie było zbyt fajnie - ale na wampiry niczym się nie gra fajnie :] W rozpiskach na mistrzostwa ETC widziałem te ustrojstwa, modele są fajne, czemu nie :]

kevinior
Chuck Norris
Posty: 535

Post autor: kevinior »

wagoniki sa super :D grzeja sporo (ja zawsze biore to ze poruszaja sie +k6 i +1s ) i no za jakies 70p dostajesz ultra rydwan na ktory przeciwnik musi albo zareagowac szarza jakiegos czegos albo strzelic albo cokolwiek , za 70p odginaczka z takim kopniakiem IMO super :D wiadomo w roli odginaczki mozna lepiej uzyc wilkow z core ale wilki nie wystrasza przeciwnika tak jak to moga zrobic wagony :D
Ja na moim kutrze, sam sobie sterem, wędkarzem i rybą !

Wycho12
Warzywo
Posty: 10

Post autor: Wycho12 »

przekonaliscie mnie teraz jestem pewny ze to bedzie moj 1 rare jakiego kupie ;D kocham ta jednostke <3

kevinior
Chuck Norris
Posty: 535

Post autor: kevinior »

jedyny problem jaki bym widzial to trudnosc w jego zdobyciu ale jako 1 rare bym nie wybieral wagonika. Wybral bym DD albo arachnaroka (arachnaroka tylko dlatego ze uwielbiam ten model i moze on skutecznie mordowac inne potwory a jak mu sie uda to moze zabic nawet najwiekszych koksow jak DP czy guo albo KOS ostatnio czesto granego ale to jak kto woli :D no i 8 woundow z T6 to tez nie pozostaje obojetne na stole :D
Ja na moim kutrze, sam sobie sterem, wędkarzem i rybą !

ODPOWIEDZ