Boar Boyz

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yahoo82
Kradziej
Posty: 970
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Re: Boar Boyz

Post autor: Yahoo82 »

Pamiętaj o tym, że musisz czymś zapchać core. Mogą to być wilki. U mnie się sprawdzają w dużej liczbie z herosami. Jednak w core wchodzą u mnie również savage. Później po dodaniu arachnaroka, manglerów, maszyn i rydwanów okazuje się, że na BBoyów po prostu brakuje punktów. Jest dużo innych grywalnych rzeczy. Jak zrobisz duży wagon dzików (22 sztuki to 485pts) to właśnie kosztem speciali i rarów.
Obrazek

I może następnym razem ktoś łaskawie napisze co jest nieregulaminowe w podpisie zanim go wypierdzieli?

Awatar użytkownika
Never
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Never »

już od jakichś 3,4 miesięcy sprawdzam i testuję armię orkową. Bardzo chcę po prostu zobaczyć co w tej armii jest takiego mocnego, co można z niej wycisnąć. Różne punkty i formaty. Od turniejów po domówki.


Zadałeś pytanie o kawalerię, do tej pory zawsze wystawiałem jazdę na wilkach, 25 sztuk. Dlaczego tak dużo?
Są tani, szybcy, mają dobrego save. Ustawiam ich w szeregach po piątkach i mają stubborn. Mająw dodatku vangarda, nawet z herosami goblińskimi na wilkach w środku.

Zawsze do środka daje warbossa goblińskiego z dwurakiem, który daje morale 8 i robi sporo krzywdy wbrew pozorom.

Inwestycja jest opłacalna. Z armiami o mniejszym T i SV mogą narobić sporo krzywdy. Jasne, że nie przełamią elitarnych piechot jednak resztę mogą wyrąbać. A są tani tylko 330 punktów (bez kosztu herszta).

Dziki sprawdzałem, wystawiłem w jednym oddziale 7 boar boysów 1 lorda szamana dzikiego oraz 2 herosów. Niestety zawsze byli wybijani. Minimum 10. Musi być ten look out sir.


Swoje nadzieję w orczej kawalerii, która byłaby zdolna przełamać najcięższe wrogie jednostki pokładam w savage boar boysach.
Chcę ich ulepszyć do big unsów oraz dać tarcze i włócznie. Dać do środka szamana, który poprawia worda na 5+ i z 2 herosów savageów, po 5 w szeregu. Szaman jechałby w drugim (nie mieści się z commandem i herosami).

Mają w szarży po 2 ciosy z siłą 6, dzik z s5. Save na 4+ oraz ward save na 5+. W dodatku 2 herosi, chyba z great weaponem (zastanawiam się) wypłacają 8 ciosów z s7.

Natomiast bardzo polecam goblińskie rydwany, tanie a naprawdę dużo robią
Potem pojawił się Tauruk, no ten to rzeczywiście ma to co trzeba, gaz w nogach, postawę, może przywalić i odparować cios, umie zasuwać jak dziki! Gdyby nie ta jego francowata pięta!

Awatar użytkownika
de_wil
Mudżahedin
Posty: 217
Lokalizacja: nie-tak-daleko-od-Warszawy

Post autor: de_wil »

dzięki za rady :)
armię tworzyłbym raczej dla zabawy (na max 1000-1200 pkt), ale kto wie :wink:
...

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Never pisze: Mająw dodatku vangarda, nawet z herosami goblińskimi na wilkach w środku.
A to skąd wytrzasnąłeś? Wstawiasz herosa, tracisz vanguarda (no chyba ze heros tez ma vanguarda).

ugh
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 105

Post autor: ugh »

VANGUARD
Fast Cavalry are inevitably at the forefront of any advance — Fast Cavalry automatically have the Vanguard deployment special rule (see page 79).

FAQ
Page 82 – Cavalry, Cavalry and Special Rules
Add “If the mount has the Fast Cavalry special rule, then the
whole model has it.” to the list of exceptions.

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Wow, dzięki za info, super sprawa! :D Teraz tylko wymyślić jak to wykorzystać ;)

ugh
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 105

Post autor: ugh »

ja testuje od pewnego czasu i tak:

- wiadomo, że herosami musza byc same gobliny - najtansza wersja kosztuje 53 pkt. spear, save 4+ siła 5 w szarzy, 3 ataki
Jezeli wezmiemy 5 takich to wychodzi 265 pkt. do tego 20 lub 25 wilków.

- zamiast tego ciekawie wyglada taki Pan: Goblin Warboss - Battleaxe of the last waaagh. Plusem jest na pewno to, że oddział ma 8 Ld i kosztuje 189 pkt. - może spokojnie operować samodzielnie. Z vanguardem i swoim marszem moze szybko sie przemieszczac. Nie bede wspominal, ze ma zajefajne pierd.... :twisted:, majac 5 ws mozemy zredukowac do 2, ale za to dostajemy 9 lub 10 atakow z sila 9/10 :). Przydatne na eteryki i wszystko co ma dosc spory T.

ogolnie mozna sie rozpisywac na temat taktyk, ale osobiscie najbardziej spisywal mi sie Warboss z Last Waaaggh !

jak przetestujecie to dajcie znac. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Never
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Never »

testowałem ten topór. Dałem go nocnemu goblinowi (ma inicjatywę 5, więc szybki) + tarcza. Faktycznie miał 10 ataków z S10 w oddział ogrzej kawalerii, niestety ws2.

Powiem szczerze, że nie zmienił przebiegu walki. Zadał 2 ranki... Po czym mu się zmarło xD Więc od tamtej pory gobosom go nie daje ;)

Opcja wydaje się dużo lepsza dla Black Ork Warbossa, ma WS 7. I może mieć ochronę pancerza na 4+ ( ten topór to nie dwurak)
Chociaż jeszcze nie testowałem.

Zgadzam się, co do przydatności goblińkich warbossów w wilkach (również świetnie się spisują w oddziałach piechoty goblinów [ z dwurakiem tylko 71 punków!]. Są trudni do zabicia, a zadają duże straty, a przynajmniej powodują, że oddział jakoś ustoi.

Nie próbowałem opcji grania, aż 5 takimi na wilkach, w każdym razie wizja tych 20 ataków z S5 daje kopa

Testowałem nawet dwóch herosów goblińskich na ogromnych pająkach (te z 3W) i wsadziłem je do wilczej jazdy. Niestety nie sprawdziło się. Goście lepiej hasają pojedynczo z sv 2+ i ward na 4+.

Lepiej ma się sprawa z herosami nocnych goblinów na squigach. Będąc razem z jednostką squig hoperów powodują, że staje się ona grywalna. Chociaż elitarnych oddziałów nie przełamie.
Potem pojawił się Tauruk, no ten to rzeczywiście ma to co trzeba, gaz w nogach, postawę, może przywalić i odparować cios, umie zasuwać jak dziki! Gdyby nie ta jego francowata pięta!

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

dajcie sobie spokój z bohaterami w klockach savage boar boyzów. 1 przymusowy overrun i jest po grze.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

ugh
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 105

Post autor: ugh »

Never pisze:testowałem ten topór. Dałem go nocnemu goblinowi (ma inicjatywę 5, więc szybki) + tarcza. Faktycznie miał 10 ataków z S10 w oddział ogrzej kawalerii, niestety ws2.

Powiem szczerze, że nie zmienił przebiegu walki. Zadał 2 ranki... Po czym mu się zmarło xD Więc od tamtej pory gobosom go nie daje ;)

Opcja wydaje się dużo lepsza dla Black Ork Warbossa, ma WS 7. I może mieć ochronę pancerza na 4+ ( ten topór to nie dwurak)
Chociaż jeszcze nie testowałem.
jest jeszcze lepsza opcja - dajesz Last waaagh Savage Ork Warbossowi, obok stawiasz szamana z głową i masz warda na 5+. Przy 5 i 6 zostaje ci 3 ws.

Awatar użytkownika
Never
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Never »

loko pisze:dajcie sobie spokój z bohaterami w klockach savage boar boyzów. 1 przymusowy overrun i jest po grze.
W sumie racja, akurat ich użyje w rozpisce na 5000 punktów, gdzie będzie gorbad ironclav, a z jego morale 10 + reroll raczej w nic nie wpadną przymusowo.

Natomiast kwestią trzeba rozpatrzeć inaczej w normalnej grze. Morale 8 ogółem jest już ok. Więc dam BSB ( ewentualnie z sztandarem + 1 do morale). Albo klocek musiałby być trzymany niemal przy samym generale i BSB. Wtedy mam niestety niewielkie pole manewru...

Jednak i tak ich użyję. Sv na 4+ i Ward save na 5+ to już całkiem dobrze. Moich dwóch Savagów hero ma lepsze sv (jeden na 2+, drugi na 3+). A jeżeli chodzi o ataki.

2 herosów w szarży generuje 8 ataków z s6. Full Command z przodu daje 7 ataków z s6. Z tyłu 4 supporty z s6 i jeden od szamana.
Czyli jakieś 19 ciosów z s6 no i 5 dzików z s5. W dodatku modeli wychodzi jakieś 15 czyli + 3 do wyniku. Daje sztandar magiczny + 1 do Move.

[ Statystycznie: Wpadam w hordę chaos warriorów khorna z halabardami]


Stykam się z 7 modelami. Czyli 22 ataki z 1 szeregu i 14 z tylnich czyli jakieś 36 ciosów z s5. Oni pierwsi bo inicjatywa 5.

Załóżmy, że dam dwóch herosów savage na rogach. Czyli dwóch halabrdzistów walnie po nich.

W oddział leci 30 ciosów. Trafia 20. Rani 13.67
Moje sv na 6+. Czyli 11.67 ran. Ale teraz mam wardy na 5+.
7,5 rany wchodzi. 7 dzików pada.
Moi herosi przeżywają.

Oddaje 5 zwykłych + 2 herosów savage.

Herosi: z 8 trafia 4. 4 ranią. Wróg no save.
Oddział 9 ciosów wypłaca. Trafia 4.5. Rani 3. No save.
Szaman: Pomińmy

Dziki: z 5 ciosów trafia 2.5. Rani 1.5
Załóżmy, że sv nie wyszedł wrogowi.

Straty w moim oddziale: 7 savage boar boysów
Straty u wroga: 8 halabardników.

Wynik walki:
Mam sztandar i szarżę, ale bez szeregów. Czyli 10.
Halabardziści khorne. Mają szereg i sztandar czyli 9.

Morale zdają, bo stubborn. Dalsze rundy walki -> savage boar boysi zostają wbici w ziemię.

Hmm jednostka za 738 pkt, nie przełamała halabrników za około 550...

Pomysł raczej spalony, ale z drugiej strony w orkach tylko trole mogłyby jakoś jeszcze wyjść obronną ręką z tego starcia.

Pokażcie mi oddział u orków [ za cenę 738 pkt] (mogą być herosi), który w walce wręcz mogą wygrać z 30 halabrników khorne (goli).
Potem pojawił się Tauruk, no ten to rzeczywiście ma to co trzeba, gaz w nogach, postawę, może przywalić i odparować cios, umie zasuwać jak dziki! Gdyby nie ta jego francowata pięta!

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Byle co z pancernymi herosami z przodu i dużą ilością szeregów.

Awatar użytkownika
Da Big Stabba !
Pseudoklimaciarz
Posty: 29

Post autor: Da Big Stabba ! »

a mógłbyś zapodać kołata swoją rozpiskę opartą na kawalerii ? jestem szalenie ciekawy :D myślę, że również nie tylko ja.

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

Never pisze:W sumie racja, akurat ich użyje w rozpisce na 5000 punktów, gdzie będzie gorbad ironclav, a z jego morale 10 + reroll raczej w nic nie wpadną przymusowo.
nie rozumiemy sie. tu nie ma co gdybać. dostajesz psy pod nos, stoisz albo szarzujesz. jeśli stoisz to psy za 30pkt trzymają ci oddział za pizdylion. jesli wpadniesz to wybijesz do nogi i musisz zrobic overruna. dostajesz na bok cokolwiek i jest czoko.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

loko pisze:
Never pisze:W sumie racja, akurat ich użyje w rozpisce na 5000 punktów, gdzie będzie gorbad ironclav, a z jego morale 10 + reroll raczej w nic nie wpadną przymusowo.
nie rozumiemy sie. tu nie ma co gdybać. dostajesz psy pod nos, stoisz albo szarzujesz. jeśli stoisz to psy za 30pkt trzymają ci oddział za pizdylion. jesli wpadniesz to wybijesz do nogi i musisz zrobic overruna. dostajesz na bok cokolwiek i jest czoko.
+

:)

Awatar użytkownika
Szemkel
Chuck Norris
Posty: 662

Post autor: Szemkel »

Imo się nie da. Próbowałem w ogóle użyć dzików, ale inicjatywa naszych chłopaków daje mocno ciała przy tak drogich modelach.
Naród polski jest wspaniały! Tylko ludzie kur...

ODPOWIEDZ