O&G na Masterach

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Re: O&G na Masterach

Post autor: Fluffy »

To sorki, dzięki za info ;)

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

grał ktoś z demonami? mnie szczerze mówiąc przeraża wizja walki z 6 ślimakami a to nie jedyne co tam jest mocne. asekurancko zagrałem przeciwko nim wochem (wpierdol) krasiami (do przodu). generalnie w obliczu coraz bardziej popularnej regeny BO zaczynają zyskiwać papierowo w moich oczach.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

E tam, ciśniesz ślimolom rerolle szóstek, znerfisz siatkami to gobbo z poisonami (zwłaszcza na 5+) powinny to pojechac :D

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

jak Ty mnie krzepisz stary :wink:
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Jak to ktoś kiedyś powiedział: "potrzebna jest tylko ogromna pewność siebie" :mrgreen:

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

jakoś dziwnie mało zielonej braci widzę wśród zapisanych na szczyrk? co jest kurde? kogo ja mam tam pokonywać skoro Flafiego już dawno sponiewierałem? ( nie Flafi nie chce czelencza :mrgreen: )
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

nie jadę (wesele), więc zwalniam miejsce najlepszego łorbosa na tym turnieju. korzystajcie :mrgreen:

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Ja jade, wiec miejsce dla najlepszego warbossa jest juz zarezerwowane. :twisted:
Obrazek

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

ja mam taką rozpe, że zmasakrowałem nią dywan z braku czasu i przeciwnika.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
Fanatic
Chuck Norris
Posty: 468

Post autor: Fanatic »

Jak ogarne malowanie savage to tez jestem petentem na stolek naj Warbossa 8)
Obrazek

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Bless, challenge :mrgreen: Pewne sprawy trzeba wreszcie wyjaśnić :mrgreen:

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

Bless to z Dymitrem powalczysz bo podobno on zielonymi jedzie :twisted:
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

loko pisze:ja mam taką rozpe, że zmasakrowałem nią dywan z braku czasu i przeciwnika.
Czaje, czaje... jest jedno ryzyko, ze rozpa jest tak wyżyłowana, że może nie dac się dobrowolnie spakowac do walizki i wieźć w jakies nieznane miejsce. ;)
Fluffy pisze:Bless, challenge :mrgreen: Pewne sprawy trzeba wreszcie wyjaśnić :mrgreen:
A niech Ci bedzie. Wole turnieje zaczynać od łatwiejszych parringów, bo mam czas na spokojną rozgrzewkę. :mrgreen:
Przemcio pisze:Bless to z Dymitrem powalczysz bo podobno on zielonymi jedzie :twisted:
Dzieki za ostrzezenie, Przemciu. Jak to, dobrze, ze jeszcze czytam Twoje posty. :twisted:
Obrazek

Awatar użytkownika
Chester22
Chuck Norris
Posty: 476
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Chester22 »

Pisałem w temacie turnieju, ale napisze tez tutaj. Wielkie graty Golona :D Rozpe miałeś taką jak wrzuciłeś wcześniej w temacie rozpisek czy coś zmieniłeś? No i miło by było jakbyś jakiś raport skrobnął, chętnie przeczytam jak powinno się grać orkami :mrgreen:

Paulinka i Bless też jakbyście coś napisali i wrzucili rozpy to by było miło :D

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Golonka miał szczęście początkującego a wygrał drobnymi wałkami, które będzie usprawiedliwiał tym, że "słabo zna armię". Ale to myślę dla wszystkich jest oczywiste, right?

Tak więc najlepszym orkiem byłem ja, choc muszę przyznać, że prezes Paulinka też pokazał klasę.
W rozpie miałem same fajne rzeczy, np.: Wyverne, szamana na wilku, kloc wilczej jazdy, pojedynczego Stone Trolla.
Jednocześnie nie miałem kilku fajnych rzeczy, np.: żadnego szamana orkowego, żadnego maga lorda, zadnego fanatyka, zadnego rydwanu, zadnego oddziału nocników.
Miałem tez tylko jednego manglera i tylko 8 zwykłych Trolli.

Dało się pograć. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

Oj tam prawdziwy warboss to i za własne włosy sam się podniesie do góry zeby tylko wygrać.

PSz
Falubaz
Posty: 1419

Post autor: PSz »

Wielkie gratulacje dla całej trójki z topu:)
Rządzicie!!!

Wiem że wsród zielonych nie ma takiego zwyczaju ale wrzucajcie relacje

Awatar użytkownika
Golonka
Masakrator
Posty: 2947

Post autor: Golonka »

Relacja jest w temacie mastera, a rozpa dokładnie taka jak w rozpiskach wrzucona, ale zaraz wrzucam kolejną kminę.
Furion pisze:
@nders9 pisze:
Can units deploy closer than 1" apart?
No, becouse no.

Awatar użytkownika
Słowian
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 184

Post autor: Słowian »

To był mój drugi master ( pierwszy to Silesian) więc oczekiwania były spore.

Miejscówka świetna, duża sala, wielki ekran z informacjami. Pokoje za taką cenę -> świetnie, że o śniadaniu w cenie nie wspomnę. Finansowo master idealny. Brakowało tylko bankomatu jak ktoś nie zadbał o gotówkę w portfelu ( ale to akurat mój problem). Czas na bitwy odpowiedni a i sędziowie dostępni. Powtórzcie to za rok a będę zadowolony.

Rozpa:

1 Black Orc Warboss @ 243.0 Pts
General; Choppa; Heavy Armour; Shield, Talisman of Preservation, Crown of Command
1 Savage Orc Big Boss @ 149.0 Pts
Frenzy; Great Weapon; Warpaint; Battle Standard, Armour of Silvered Steel
1 Savage Orc Great Shaman @ 305.0 Pts
Frenzy; Magic Level 4; Big Waagh; Warpaint, Fencer's Blades, Lucky Shrunken Head, Obsidian Trinket
1 Orc Shaman @ 95.0 Pts
Magic Level 1; Big Waagh, Dispel Scroll, Ironcurse Icon
1 Orc Big Boss @ 88.0 Pts
Light Armour; Shield Warrior Bane, Dragonhelm, War Boar
1 Goblin Big Boss @ 56.0 Pts
Spear; Light Armour, Enchanted Shield, Wolf
1 Goblin Big Boss @ 51.0 Pts
Light Armour; Shield, Wolf
36 Savage Orc Big 'Uns @ 442.0 Pts
Frenzy; 2ndWeapon; Warpaint; Standard; Musician,Boss
8 Trolls @ 280.0 Pts
6 Trolls @ 210.0 Pts
50 Night Goblins @ 220.0 Pts
Spear; Shield; Standard; Musician
2 Fanatic @ [50.0] Pts
1 Doom Diver @ 80.0 Pts
1 Doom Diver @ 80.0 Pts
1 Goblin Rock Lobber @ 85.0 Pts
1 Goblin Rock Lobber @ 85.0 Pts
1 Mangler Squig @ 65.0 Pts
1 Mangler Squig @ 65.0 Pts

Models in Army: 116
Total Army Cost: 2599.0


Krótka relacja z turnieju:
runda 1
Piotr Guldur Kuczyński DF 20:0
Na dzień dobry zobaczyłem Kraśki. Stopa zneutralizowała długobrodych ( zostało około 5) którzy poszli pilnować maszyn. Na środku był domek, wskoczyli tam rangersi a nocne gobliny przez animozję postanowiły zaszarżowań na nich a jak już się odbiły to czaiły się za domkiem. Następnie 2x trolle w podwójną kreskę hammersów z królem na tarczy. Król oberwał wymiocinami a reszta zjedzona w 3/4 tury. Z rangersami gonitwa wokół domku i w końcu dzikusy ich dorwały.


runda 2
Miłosz Leoh Sarwa
VC 0:20
Pierwsza bitwa z Wampirkami. Dowiedziałem się co jakie jednostki robią i obrałem cele dla artylerii....Dwa doomy divery, dwa razy Missfire i dwa razy gała (tyle w pierwszej turze). Duże trole dostały dużych panów i latające wampirki więc się ładnie złożyły. Dzikusy odgięte, z pogoni przytulają się z obeliskiem i dostają lorda na flankę z oddziałem szkieli, a turę później dużych panów z tyłu. Drugie trole rozbiły oddział szkieli ale nie zdążyły przyjść z pomocą generałowi.

runda 3
Paweł Nina_love Wolanin
DOC 10:10
Na zakończenie pierwszego dnia przyszło poznać nowe Demony. Miło się rozmawiało i przyjemnie grało. Cztery bestie to za dużo dla 6 troli, bestie zajmują lewą flankę i zostają zjedzone dopiero przez dzikusów (ale dały radę się jeszcze wszystkie odrodzić na dwóch gałach na brejka więc trzeba było je jeszcze raz pozabijać). Gobliny na spółę z manglerem zjadają 3 bestie (!!), wspomniany magler przebiega przez cały stół, trzy oddziały Pawła i dwa moje (harpie, bestie, gobliny,harpie,dzikusy) i każdemu wypłaca 7 hitów. Ostał się diabełek i dwa oddziały horrorków. Dwóch magów zabiła orcza magia w postaci "polowania na czarodziei (hit z s4/5 i d3 rany).

runda 4
Grzegorz Libera
TK 18:2
Było ciekawie. Trzy tury na głównym klocku -3Ld oraz -d3 M. W związku z powyższym bardzo późni główne siły ruszyły do natarcia. Samotne 6 troli nie dało rady 4 wężą. Gobasy wykazały się niesamowitą upartością i na swojej liderce stały 2 tury z rydwanami, poprzednie na generalskiej. W końcu udało się zbliżyć do miodziku czyli kloca ze wszystkimi bohaterami i gigantem. W tym momencie poleciały dwa słoneczka, jedno płonące na 8 cali a niszczące i śmiercionośne na...Missfire ;). Ta uprzejmość ze strony przeciwnika pozwoliła wyciąć wszystko oprócz kaszkietu oraz 3 rydwanów. Z moich śmieci i maszyn ostał się jeden doom diver który oberwał 3x z kaszkietu i raz ze stopy ( zdawał wszystko na ld 6 i została na ostatniej ranie).

runda 5
Andrzej Maryś Rodziewicz
OK 0:20

Przed partią był plan aby ugrać 2 punkty co by dało średnią 10 na bitwę. Zobaczyłem "Maryś" i pomyślałem że to zbyt ambitny plan. Obejrzałem armię i zaczęliśmy. No to zabijmy dużego maga ze śmiercią, klopa, "hit" lookout "1" 3 rany ( no tak to ogr więc ma więcej), druga klopa "hit" lookout "1" 4 rany, początek wyśmienity. Następnie stopa i jedne krokodylki do piachu, z drugich zostaje 1 (było 2), oddział pomocniczy 3 ogrów zostaje spanikowany, zostaje 1. Goblin analnie w armatkę i peszek, gonię na 10 ona ucieka na 11 ;(. szykował się ostry kocioł z głównym klockiem ogrów na przeciwko którego stały dzikusy a na flankach z lewej i prawej trolle oraz gobasy. Maryś mierzy, sprawdza kombinuje, czyli ma plan. Ja żadnej opcji wyjścia z sytuacji nie widziałem dla niego ale ... ale to On zrobił najlepszy wynik na ETC więc z pokorą patrze, a następnie dostaję taki oklep że aż strach (reformy, wyzwania, blokowanie się oddziałów i brak możliwości szarż, po prostu wyśmienite zagrania rywala). Bitwa w miłej atmosferze i pomimo problemów gardłowych Marysia bez utrudnień w komunikacyj. Ostał się jeden gobliński kowboj i to wszystkie punkty które uratowałem z mojej armii.

Dziękuję wszystkim za miłe i bezstresowe bitwy oraz za naukę. Miło zagrać z różnymi i nowymi armiami. Mój wynik (48 pkt z bitew) był bardziej niż zadowalający a pozostali bossowie pokazali że w kupie siła i przy 26 000 orków i goblinów na stołach musi być dobrze. Piąte miejsce jako ork to bardzo dobry wynik a i w pierwszej 50 turnieju się zmieściłem. Teraz będzie już tylko lepiej, byle do Silesiana.
"When you're a goblin, you don't have to step forward to be a hero-everyone else just has to step back!" - Biggum Flodrot, goblin veteran

Awatar użytkownika
Da Big Stabba !
Pseudoklimaciarz
Posty: 29

Post autor: Da Big Stabba ! »

bless pisze:Golonka miał szczęście początkującego a wygrał drobnymi wałkami, które będzie usprawiedliwiał tym, że "słabo zna armię". Ale to myślę dla wszystkich jest oczywiste, right?

Tak więc najlepszym orkiem byłem ja, choc muszę przyznać, że prezes Paulinka też pokazał klasę.
W rozpie miałem same fajne rzeczy, np.: Wyverne, szamana na wilku, kloc wilczej jazdy, pojedynczego Stone Trolla.
Jednocześnie nie miałem kilku fajnych rzeczy, np.: żadnego szamana orkowego, żadnego maga lorda, zadnego fanatyka, zadnego rydwanu, zadnego oddziału nocników.
Miałem tez tylko jednego manglera i tylko 8 zwykłych Trolli.

Dało się pograć. :)
hmmm... miałeś tylko jedną wywernę czy może dwie ? :D

ODPOWIEDZ