Kowboje, czyli jak zagrać pojedynczym big bossem

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2170
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Re: Kowboje, czyli jak zagrać pojedynczym big bossem

Post autor: Aron_Banalny »

dobrze pilnuje maszyn i ma szanse na ominięcie tego co boli zwykłe czirioty, o czym mówi barbara. ja dam mu szansę na większą skalę jeżeli zmienię "swój" standard bigunowo-czariotowy na morze gówna

jeżeli wpada w swój oddział to nie wypłaca ataków przecież? (nie mam booka przy sobie)

tak czy siak to temat o kowbojach
Obrazek

Awatar użytkownika
ZOO Art Studio
Chuck Norris
Posty: 424
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: ZOO Art Studio »

A taki mały offtop:

Barb - a Ty się z zielonymi rozstajesz? Bo widzę zalew fajnych figurek na Alledrogo :) Czyżbyś miał już dosyć zdyscyplinowania zielonych?

Ave
Niedźwiedź

Marek15
Mudżahedin
Posty: 314
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Marek15 »

Barbara wyprzedaje orki gdzieś tak od wczesnej wiosny :)

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Marek15 pisze:Barbara wyprzedaje orki gdzieś tak od wczesnej wiosny :)
Od premiery AB! :lol2:

Awatar użytkownika
Yahoo82
Kradziej
Posty: 970
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Yahoo82 »

No to jestem po testach na małym lokalu. Złożenie z kilku postów wyżej (OBB na świni, dragonhelm, słomka). Sprawdza się super. W pierwszej bitwie z imperium dobił pegazistę (a później dostał w ryj z armaty), w drugiej z lizakami najpierw załatwił 2 oddziały skinków, później dołączył do kanapki na saurusach (dodając do rezultatu 2 trupy i szarżę od tyłu), a następnie wpadł od tyłu w temple guardów i wbił 2 2 turach 4 rany w ropuchę. W trzeciej bitwie (kolejny raz imperium) rozwalił armatę, mortar i dostał od ostatniej armaty.
Reasumując - spłacił się zawsze, daje pole manewru i ostatecznie po prostu ściąga ostrzał z a-roka i rydwanów.
Obrazek

I może następnym razem ktoś łaskawie napisze co jest nieregulaminowe w podpisie zanim go wypierdzieli?

Awatar użytkownika
:UGH
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 109

Post autor: :UGH »

Myślałem sporo o samotnym napieraczu i się zastanawiam czy lepiej się spisze zamiast małego klocka nocników z 2 fanolami?

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

w tym tygodniu zagram lokala na takim panu:

sword of striking
e sh
dragonbane gem
prosię

za jedyne 96 pkt. jak sie spisze zdam raport, edytując posta. ten pan ma ambicje połajać blodka.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
Yahoo82
Kradziej
Posty: 970
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Yahoo82 »

Nie lepiej słomka zamiast sos'a? Chyba, że punktowo nie wejdzie. Testowałem podobne złożenie (nieco inne przedmioty, ale też Sv2+ i WSv od ognia 2+.
Teraz pora na pająka z Sv 2+, WSv 4+/2+ (ogień), spear. Wychodzi ok 30pts drożej, ale ma 3Wo, więcej ataków i może atakować domki. W dodatku figurka zejebista ;)
Obrazek

I może następnym razem ktoś łaskawie napisze co jest nieregulaminowe w podpisie zanim go wypierdzieli?

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

będe miał będe grał. :wink:
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Miałbym na zbyciu pajonka, dokładnie tego:

Obrazek

Stan niemalowany, niepinowany, kompletny. Hm?

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

czekam czekam na obrazek a tu nagle .. jeeeeebb!!! ale wielki aż sie przestraszyłem. :oops:
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

Jeśli to ten sam co go widziałem u Ciebei Fluffy to polecam, zajebisty model, a kowboj na pająku to imo najlepsze rozwiązanie
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Nie, to nie ten sam niestety - grywam na modelu GW, ten pochodzi ze stajni bodajże heresy. Miał byc drugi kowboj ale jakos nie lubie sie dublowac :)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

jednak sword of strike imo musi być. mamy za mało ataków żeby marnować głupie dwójki. i tak mamy w 1 turze siłę 5 więc większość rzeczy ranimy. ostatnio doinwestowałem mojego zucha, bo dostał jednorazowy przerzut sejwa. ale to do rozpiski gdzie nie ma lorda z dragonhelmem.

mieczyk
dragon helm
luckstone
sh.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

pytanie odnośnie modelu bossa na pająku :)
czy on jest metalowy czy plastik? bo na stronie GW nie jest napisane
http://www.games-workshop.com/gws/catal ... rod1130264
i jaką to ma podstawkę, monster'owa czy 40tka?
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
LuciusII
Oszukista
Posty: 868
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: LuciusII »

50x50mm, oprócz pająka dodawany jest wystrój podstawki: przewrócone kłody (1 duża prawie 50mm szerokości), dwie małe obok leżą kości oplecione pajęczyną. Wszystko metal.
Kalesoner pisze:Orki i gobliny są częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro. :wink:

Awatar użytkownika
Słowian
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 184

Post autor: Słowian »

Witam,

Ostatnio zacząłem grać na goblińskich kowbojach. Po pierwszych bitwach jestem więcej niż zadowolony. Nadają się oni genialnie do niszczenia maszynek i innych paści, nie są tak wytrzymali jak orkowi jeźdźcy ale :

- są niesamowicie mobilni 9/18
- mają vangarda!!
- nie podlegają animozji
- w miarę sv 3+ i ward od zabłąkanych firebali na 2+
- 4 walki, 5 siły w szarży i 3 ataki ( gratisowy od wilka)
- są strasznie tani 65 i 63 pkt.

poniżej dwóch wilczych mistrzów.

Goblin Big Boss @ 65.0 Pts
Spear; Short Bow; Light Armour; Shield
Dragonhelm [10.0]
1 Wolf @ [0.0] Pts

Goblin Big Boss @ 63.0 Pts
Spear; Short Bow; Light Armour
Enchanted Shield [5.0]
Dragonbane Gem [5.0]
1 Wolf @ [0.0] Pts

Zastosowanie jest proste.

- Vanguard i do bazy. Jeżeli zaczynamy to przeciskamy się pod dziobek maszyn i je w ten sposób blokujemy ( jestemy jakieś 12-20 cali od nich po vangardzie i zbliżamy się na 1-2 cali, powinniśmy wyjść z pola widzena innych jednostek, chyba że są cofnięte za linie maszyn). Jeżeli nie zaczynamy to możemy szarżować w pierwszej turze :).
- Gdy naszym celem nie są maszyny to robimy zamieszanie na tyłach, zabijamy magów czy inne wrażliwe modele.
- Zawsze może to być tania odginaczka (szybko uciekająca) od której panikują tylko inne gobliny
- Wkładamy delikwentów do klocka jazdy i bierzemy się za flanki oddziałów ( odział z dwoma bohaterami potrafi przywalić i nie kosztuje dużo).

Podsumowując,
Jeżeli macie problemy z maszynami lub po prostu chcecie sprawdzić coś nowego to POLECAM.
"When you're a goblin, you don't have to step forward to be a hero-everyone else just has to step back!" - Biggum Flodrot, goblin veteran

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

ciekawe. ale problem jest taki że szkoda mi tych itemów na nich. myślałem o takim panu zamiast fasta. ma wady i zalety.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
Troll
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Troll »

Czy ktoś może mi wskazać miejsce w podręczniku lub AB gdzie jest napisane że gobliński boss na wilku ma vanguarda? Przepraszam jeśli to noob question, ale nie umiem tego nigdzie znaleźć a akurat w ostatniej bitwie miałem z przeciwnikiem o tym dyskusję. Ewentualnie że jadąc na wilku jest automatycznie fast cavalry a nie cavalry? (Bo fasty mają vanguarda).

katerek
Masakrator
Posty: 2976
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Bohater na wierzchowcu typu fast cavalery staje się fast cavalery uściślenia do RB v 1.5 p.82
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

ODPOWIEDZ