Ograniczenia do O&G

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
scoutmaster
Chuck Norris
Posty: 485

Re: Ograniczenia do O&G

Post autor: scoutmaster »

Solider pisze:Aron, ale chyba sam przyznasz, że wywalanie z booka niewygodnych zasad, które notabene są w armii do zawsze, jest chorym pomysłem.
pewnie, że jest
ale EURO to nie Warhammer.

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2170
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

Solider, w 40 000 była i już od dawna nie ma

żadna inna armia nie ma zasady specjalnej, która jest chujowa. animozja to taki śmiszek chiszek twórców, oko puszczone do graczy, którzy grają przy kakao i pączkach, jarając się fluffem. a ja chcę nakurwiać i animozja ciutkę ogranicza tworzenie mocnych rozp
Obrazek

Awatar użytkownika
monter1983
Wałkarz
Posty: 94

Post autor: monter1983 »

Magnaf pisze: Alternatywne opcje (nie wszystkie na raz, wrzucam tylko pomysły) wpływające na regułę AB POŚREDNIO:
- 12" na tlumienie Black Orków - podał kolega wyżej
- Warboss w oddziale anuluje "animozje" - to nawet by klimatycznie było całkiem poprawne. Nawet gupie uruki wiedzą żeby przy big bosie nie chojrakować.
- Generał w swoim zasiegu 12" anuluje animozje
[-o< To byłoby pięne !

Nie rozumiem skąd się wzięła fama że O&G są słabą armią ?
To świetna, silna, klimatyczna armia !
Przy odpowiedniej rozpisce, trzymają punkty i potrafią nieźle przywalić
Obrazek

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

Aron_Banalny pisze:Solider, w 40 000 była i już od dawna nie ma

żadna inna armia nie ma zasady specjalnej, która jest chujowa. animozja to taki śmiszek chiszek twórców, oko puszczone do graczy, którzy grają przy kakao i pączkach, jarając się fluffem. a ja chcę nakurwiać i animozja ciutkę ogranicza tworzenie mocnych rozp
Ja wiem, o czym mówisz i się z tym zgadzam, ale to powinno wyjść od twórców, a nie graczy, którzy mają w tym interes. Przykładem działania graczy niech będę Bestie i aż 250 dodatkowych punktów!!!!! cyt. klasyka "komuś ewidentnie coś się nie mieściło. :^o ."
Ostatnio grałem swoją pierwszą bitwę zielonymi, BO wybił 11 Orków ( wynik 3 niezdanych animozji,dwie pod rząd :lol2: ) i oddział NG w kluczowym momencie oblał animozję i nie wszedł do domku. Pomimo tego muszę stwierdzić, że było fajnie, choć na arenie turniejowej może to być wku***ce. IMO animozja powinna być, ale dawać tyle samo bonusów co minusów, a na chwilę obecną poza 6 nie ma żadnych "+".
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

Awatar użytkownika
Azurix
Masakrator
Posty: 2999
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Jak tak marudzicie na tą Animozję i mówicie, że na Euro zamiast 200pkt powinno być coś z nią zrobione, to po prostu wydajcie te 200pkt na gołych Black Orków i powrzucajcie do głównych oddziałów, a śmieci takie jak Wilki trzymajcie w odpowiedniej odległości od tych głównych oddziałów :lol2:
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2170
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

nie spamuj żarcikami
Obrazek

Awatar użytkownika
ninjaska
Chuck Norris
Posty: 386

Post autor: ninjaska »

Oi,
w podreczniku do Orkow juz sa dwie calkiem dobre zasady pomagajace na animozje. Mianowicie Da Great Leader (do wyniku w tabelce animozji dodaje sie liczbe woundow generala) oraz Get on Wiv it! (w zasiegu generala reroll animozji). Niestety te skille sa na spec-charakterach. Jednak jesliby je rozciagnac na kazdego Warbossa/Big Meka/Generala, to byloby to cenniejsze niz ekstra 200 punktow.
Obrazek

Awatar użytkownika
Król Goblinów
Wodzirej
Posty: 737
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Król Goblinów »

Co za temat.. Bless, jo cie prosza- przecież te teksty są żywcem wyjęte z epoki Balaning Patcha 8) Na euro grało się do tej pory całkiem w trąbkę, co z tego ze nagle ziomki z AR okazali sie lekko retarded. OnG na Euro to mega spoko stabilna armia- na drużynówkach ludzie już się chętniej z DF parują.
I dajcie już spokój z tym ingerowaniem w booki.. bo tego się nie robi zwyczajnie by precedensów nie tworzyc. Wywalmy animozje, bo robi error w grze (zwłaszcza jak teraz są rozpy gdzie są max 2 do rzucenia). Size matters to tez fluffowe pierdzenie,wywalmy.. potem może głupotę z trolii, bo to uwala całkiem fają odginaczke za 35p. wtf guys.

pzdr,KG

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

ja myślę że powinniśmy się skłonić do bardziej realnego IMO i praktycznego rozwiązania
- Zwykłe Big'un mają mag. szmatę. Savage Bigasy nie, co jest z dupy i ten błąd powtarza się w bookach od kilku edycji.
Jestem za tym żeby w EURO wpisać im możliwość wzięcia takowej szmatki.
- Powinno się także zmniejszyć o tak z połowę różnicę kosztu między zwykłym War/Big Bossem a BO-wersją.

PS wreszcie jakiś porządny, rzeczowy temat.

Awatar użytkownika
eliah91
Masakrator
Posty: 2759
Lokalizacja: Warszawa Czarne Wrony

Post autor: eliah91 »

GrimgorIronhide pisze:PS wreszcie jakiś porządny, rzeczowy temat.
Taaa...
Obrazek

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

GrimgorIronhide pisze:PS wreszcie jakiś porządny, rzeczowy temat.
Jasne... Porządne i rzeczowe są jedynie posty Arona w tym temacie. Taka prawda.
Obrazek

Trubas
Falubaz
Posty: 1294
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Trubas »

Aron <3
Jeżus pisze:Trubas okazałeś się mieć większą choppę, więc masz swoją nagrodę:

Zawsze chciałem być w Nemezis :(
Obrazek

Awatar użytkownika
cluzoe
Mudżahedin
Posty: 278

Post autor: cluzoe »

Panowie
Jak dla mnie rozwiazaniem problemu OnG w EURO byłoby zrobienie podobnie jak w Bestiach.
550 PTK. Max na jednostkę.
2500 na rozmiar armii. (Z powyższym 550 nie wiem czy nawet 2400 by nie wystarczyło)
60 modeli w oddziale.
10% mniej punktów zwycięstwa niech sobie darują, nie jesteśmy ułomną armią.

Mając maks 550 ptk. na oddziale jak ktoś nie lubi animozji to spokojnie zrobi armie bez niej.
Np. BO w rozsądnej ilości + trolle + SO i przystawki.
Obrazek

Awatar użytkownika
muchozol
Falubaz
Posty: 1237
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: muchozol »

KG +1
Dajcie pokój tej animozji, jest jaka jest. Albo trzeba nauczyc się z tym żyć, albo zmienić armię, proste :mrgreen:
podpis był nieregulaminowy

oddajcie podpis łobuzy

Magnaf
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 113

Post autor: Magnaf »

Ja zmienilem armie z Khemri na Urki. Animozja jest zabawna (na turniach bedzie bol)... w szczegolnosci kiedy rozciagnieta w dwuszereg 60cio osobowa armia biegnie na scarp launchera :D ... przez pol mapy.

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

cluzoe pisze:Panowie
Jak dla mnie rozwiazaniem problemu OnG w EURO byłoby zrobienie podobnie jak w Bestiach.
550 PTK. Max na jednostkę.
2500 na rozmiar armii. (Z powyższym 550 nie wiem czy nawet 2400 by nie wystarczyło)
60 modeli w oddziale.
10% mniej punktów zwycięstwa niech sobie darują, nie jesteśmy ułomną armią.
:lol2:

Odnoszę nieodparte wrażenie, że właśnie wszystkie posty w tym temacie próbują z Orków zrobić armię ułomną ( dajcie nam to, bo jesteśmy słabi, zniwelujmy tamto, bo nas osłabia, obetnijmy koszt tamtego, bo za drogo itp.), a ona zdecydowanie taka nie jest. [-X Naprawdę ten temat jest potrzebny? Mamy fajną armię, którą da się grać.
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Mamy fajną armię, którą da się grać.
Nie da się.

Wszystko się kłóci, albo głupieje, leci do przodu w samobójczych szarżach, biegnie za daleko, albo za blisko, szamani dostają czkawki od własnych grzybów, słowem dramat.

Ale takiej frajdy z gry nie daje żadna inna armia :mrgreen: :mrgreen:

Ps:
Aron_Banalny pisze:oko puszczone do graczy, którzy grają przy kakao i pączkach, jarając się fluffem
Nie mów że nie wpierdalasz pączków przy grze? :shock:

Awatar użytkownika
muchozol
Falubaz
Posty: 1237
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: muchozol »

Fluffy pisze:
Ps:
Aron_Banalny pisze:oko puszczone do graczy, którzy grają przy kakao i pączkach, jarając się fluffem
Nie mów że nie wpierdalasz pączków przy grze? :shock:
twardziele nie jadają pączków :wink:
podpis był nieregulaminowy

oddajcie podpis łobuzy

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

muchozol pisze:
Fluffy pisze:
Ps:
Aron_Banalny pisze:oko puszczone do graczy, którzy grają przy kakao i pączkach, jarając się fluffem
Nie mów że nie wpierdalasz pączków przy grze? :shock:
twardziele nie jadają pączków :wink:
Obrazek

:mrgreen:

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

wszyscy won z tego wsobnego topika i na ogólne . tam wylewać żale bo znowu na 2500 będziemy grać. że zielone słabe, że ciężko, że nie ma jak, że któryś nie poruchał itp..
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

ODPOWIEDZ