Witam.

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
npx
Plankton
Posty: 1

Witam.

Post autor: npx »

Witam.
Jestem tu nowy więc kłaniam się nisko.
Właśnie (w tym tygodniu) odkopałem na strychu dawno zapomniane figsy i AB (6 edycja) do O&G. W szkole średniej zacząłem zabawę, ale później jakoś nie było czasu i kasy (no i kumple z którymi zaczynałem grać się wykruszyli).

Naszła ochota aby w końcu skończyć malowanie/sklejanie i może zagrać (do tej pory mam na koncie 5 bitew vs. Dwarfs i jedną vs. WE - połowa z nich rozegrana kartonikami i to z 10 lat temu...).

Prośba o pomoc w kwestii tego co jeszcze kupić w 8ed. bo zasady dopiero sobie przyswajam (czytam zarówno RB jak i AB).

Na ten moment posiadam:

2 Goblin Shaman

2 Night Goblin Shaman

19 Orc Boyz (w tym comand group: muzyk, sztandar, boss)

40 Night Goblins (20 sklejonych z włóczniami i comand group jak wyżej, resztą chciałem powiększyć klocka)
+ 3 Fanatyków

10 Goblin Wolf Riders (gobliny z włóczniami nieprzyklejone do wilków)

1 Giant

1 Goblin Rock Lobber

1 Orc Boar Chariot

Jak na razie z tego co powyżej da się złożyć coś ok 1500pts. jeśli się nie mylę... Mam ochotę dokupić do tego parę troli, jakiegoś sensowniejszego Lorda/Heroesa i może coś strzelającego na ostatniego specjala + jeszcze extra nocników...
Te 10 lat temu założenie powstało, żeby może iść głównie w gobosy i chciałbym takie założenie utrzymać, chociaż nie wiem czy jest to realne...

Poniżej link do to co pomalowałem. Niewiele tego...
https://plus.google.com/photos/11366186 ... 0777088193

A! Jeszcze jedno. Czy da się jakoś odratować zaschnięte farbki cytadeli? Retoryczne...
Z góry dzięki za pomoc.
Ja: I co? Fajnie pomalowałem figurki?
Kumpel laik: No jakby to chińskie dziecko malowało.
J: No ja ....... !
KL: Nie no że profesjonalnie!

Cytat z tego samego kumpla co powyżej.
"Ten cały Warhammer to jak połączenie szachów i kinder niespodzianki."

Kharn
Wałkarz
Posty: 67
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Kharn »

Najpierw trolle. Może być 6, ale najlepiej dobić do 8. Skoro masz już tyle zwykłych boysów, dokup 10-20 i zrób z nich jedną jednostkę. (Nie przejmuj się, bez Savagy da się grać), Szaman: co kto lubi, masz już goblinskich, więc jeśli pasuje ci Małe Waagh, to git, jeśli wolisz bardziej ofensywną magię, kup szamana orków (może być on twoim generałem). BSB: najczęściej używany to czarny big boss, ponieważ neguje animozje ( zadaje rany własnemu oddziałowi, ale da się to przeżyć) . Co do strzelania to doom diver i tyle chyba na razie starczy.
We're Nudist Beach. It is the name of our organization. Nudist BEEEEAAAACH!

crazygandalf
Chuck Norris
Posty: 606

Post autor: crazygandalf »

Manglery jeszcze, ale to spory wydatek. Taniej konwersję ze squigów zrobić.
Sprzedaję ORKI, WoCh, HE, VC. Zapraszam!

Awatar użytkownika
Kaszalot
Mudżahedin
Posty: 254

Post autor: Kaszalot »

...korzystając już z założonego wątku :)

Witam Wszystkich serdecznie !
Wracam do wfb i zielonych po 4 letnim rozbracie z tą grą. Spooro się zmieniło widzę, czas na up-date :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kegriz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 124
Lokalizacja: Warszawa - Bemowo
Kontakt:

Post autor: Kegriz »

Cześć ;-) no zmienić się zmieniło. Wielu twierdzi, że na gorsze. Ale już za pół roku wychodzi 9 edycja i nowy AB do Orkasów według plotek więc módlmy się by nie było jeszcze gorzej :-)
Rafał

ODPOWIEDZ