Zapytania o zielone zasady

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
Khanrad
Wałkarz
Posty: 62
Lokalizacja: Białystok

Re: Zapytania o zielone zasady

Post autor: Khanrad »

Nie
"The target unit's close combat attack have the AP special rule()..."

Moje pytanie: Czy Savage Orc Warboss może miec np. Armour of Destiny?

katerek
Masakrator
Posty: 2976
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Khanrad pisze:Nie
"The target unit's close combat attack have the AP special rule()..."

Moje pytanie: Czy Savage Orc Warboss może miec np. Armour of Destiny?
może
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Khanrad
Wałkarz
Posty: 62
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Khanrad »

Może mimo, że nie może wybrać nie magicznego pancerza? To dlaczego szamani nie mogą mieć nawet magicznych pancerzy?

katerek
Masakrator
Posty: 2976
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Khanrad pisze:Może mimo, że nie może wybrać nie magicznego pancerza? To dlaczego szamani nie mogą mieć nawet magicznych pancerzy?
Tak...co do szamanów to duży RB. str 500 akapit Magical Interference.
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Khanrad
Wałkarz
Posty: 62
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Khanrad »

Jeżeli mam BOWB ,i daję mu Sword of Striking, to jak rzucę 2 na kostce to tak jakby było 3? Dobrze myślę?

Awatar użytkownika
LuciusII
Oszukista
Posty: 868
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: LuciusII »

Tak. Pamiętaj tylko że niemodyfikowana 6 na kości to zawsze sukces, a 1 to pudło (RB p.50).
Kalesoner pisze:Orki i gobliny są częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro. :wink:

katerek
Masakrator
Posty: 2976
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Khanrad pisze:Jeżeli mam BOWB ,i daję mu Sword of Striking, to jak rzucę 2 na kostce to tak jakby było 3? Dobrze myślę?
Ogólnie powiedzmy że tak. Ale według zasad jak odczytasz z tabelki WS atakującego vs WS broniącego na ile trafiasz to dzięki tej broni trafiasz o +1 lepiej :).
Czyli WS=7 kontra WS=6 trafia normalnie na 3+ z tym mieczem trafiasz na 2+, przy WS=7 kontra WS=7 trafiasz normalnie na 4+ z tym mieczem na 3+.
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
Erol
Mudżahedin
Posty: 240

Post autor: Erol »

Co jest bardziej grywalne, savage boar boyz czy zwykli boar boyzi?
Solo pisze: Wjeba***** taką maskę że stoły powinny się załamać pod jej ciężarem.

katerek
Masakrator
Posty: 2976
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

SOBB - sporo ataków (frenzy/AHW), WSv 6+(5+ z szamanem+główka) ale mizerny ASv
OBB - mało ataków, lepszy od SOBB ASv, brak WSv
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
Szemkel
Chuck Norris
Posty: 662

Post autor: Szemkel »

Bardziej mi się podobają SOBB, ale to takie osobiste przekonanie.

Generalnie są mało grywalni. :mrgreen: Ja ich widzę tylko w zestawieniu z katapultą pająka wtedy mogą coś grać.
Naród polski jest wspaniały! Tylko ludzie kur...

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

grywalnosc katapy z dzikami zostala juz chyba podwazona.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
Kniapa
Wałkarz
Posty: 58
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Kniapa »

Takie zapytanie: kto i na kiedy ma przetłumaczyć nowego booka do O&G ??? I kto wrzuci go na pdf'a ???
Ja do kolegi
- No, dziś gramy na proxach
- A jakie staty mają te proxy ???

katerek
Masakrator
Posty: 2976
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Kniapa pisze:Takie zapytanie: kto i na kiedy ma przetłumaczyć nowego booka do O&G ??? I kto wrzuci go na pdf'a ???
Nikt i Nikt :)
Szemkel pisze:Bardziej mi się podobają SOBB, ale to takie osobiste przekonanie.

Generalnie są mało grywalni. :mrgreen: Ja ich widzę tylko w zestawieniu z katapultą pająka wtedy mogą coś grać.
Ona tylko i wyłącznie w połączeniu z piechotą zwłaszcza SOB + AHW. Dlaczego? Ano dlatego że jej jedyna funkcja to ochrona naszych jednostek przed szarżą przeciwnika. Czyli podchodzimy ile się do do wroga strzał z pajęczej katapy i już się nie boimy wroga bo on ma ASL :). W przypadku kawalerii tracimy atut włóczni co w tym przypadku dyskwalifikuje małżeństwo pająka i kawy.
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
Bielik
Wałkarz
Posty: 68
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Bielik »

z ciekawosci co nam daje ASL co?? bo jak strzelimy na duzy klocek piechoty np 40 figurek nic nam to nie da bo nie jestesmy w stanie wybic calego oddzialu wiec i taknam te 10 odda a nam strata 10 na klocku 40 nic nie robi bo i tak oddamy wszystkie ataki wiecnie rozumiem co nam ma dac to ASL skoro i tak figurki sciaga sie z tylu a nie z przodu;/

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

ASL zabiera ASF-a dla przykładu :P . A potem jak odział przeciwnika ma po paru rundach mniejszy stan liczebny to też ma znaczenie. Nie mówiąc już o mniejszych oddziałach z dużym wygarem ( np. kawalerii ).

Mało użyteczne, co nie :P ?
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Szemkel
Chuck Norris
Posty: 662

Post autor: Szemkel »

katerek pisze:Ona tylko i wyłącznie w połączeniu z piechotą zwłaszcza SOB + AHW. Dlaczego? Ano dlatego że jej jedyna funkcja to ochrona naszych jednostek przed szarżą przeciwnika. Czyli podchodzimy ile się do do wroga strzał z pajęczej katapy i już się nie boimy wroga bo on ma ASL :). W przypadku kawalerii tracimy atut włóczni co w tym przypadku dyskwalifikuje małżeństwo pająka i kawy.
?????
Cosik nie czaję twojego rozumowania. Wrzucamy na cela ASL i wtedy możemy w ogóle rozważać, że nasze świńskie zielone koksy dadzą radę w pierwszej turze walce wręcz (ASL -> ratuje nas przez własnym ini2).
Naród polski jest wspaniały! Tylko ludzie kur...

Awatar użytkownika
muchozol
Falubaz
Posty: 1237
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: muchozol »

Takie pytanko. Rzucam stopkę na 18+, kulamy rozrzut i w nic nie trafiamy, ale czy nadal normalnie na d6 rzucam co tam dalej nasz Gork robi??
podpis był nieregulaminowy

oddajcie podpis łobuzy

Awatar użytkownika
maciom
Chuck Norris
Posty: 613
Lokalizacja: wro

Post autor: maciom »

tak

w czaże masz napisane że po rozpatrzeniu ran rzucasz na przejście jak nie ma ran to odrazu rzucasz
czy jeśli mam przedmiot, który pozwala mi przerzucać każdego warda to, czy mogę też przerzucać ochronę magiczną?

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

maciom pisze:tak

w czaże
#-o #-o #-o

Awatar użytkownika
Pocisk
Masakrator
Posty: 2456
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pocisk »

Pytanie o mangler squiga:
W zasadach ma coś takiego, że odbija się od impasów, zdaje dangerous terrain i staje cal od terenu. I teraz taka sytuacja: mangler wpada w jednostkę stojącą 1 cal od impasibla zadaje jej hity, wychodzi z drugiej strony na impasa, odbija się od niego wraca z powrotem w jednostkę i znowu zadaje hity?

ODPOWIEDZ