Zapytania o zielone zasady

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
LuciusII
Oszukista
Posty: 868
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Re: Zapytania o zielone zasady

Post autor: LuciusII »

Macias pisze:Ale akurat savage mają specjalna zasadę która pozwala im na stosowanie ahw będąc mounted.
Ale nie mam zapisu że ta dodatkowa zasada daje +1 A, oraz w zasadach BO nie ma zapisu że nie może wybrać 2 broni będąc mounted.

Dlaczego niby SOBB mieli by +1 A a BO nie?
Kalesoner pisze:Orki i gobliny są częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro. :wink:

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1824
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

LuciusII pisze:Dlaczego niby SOBB mieli by +1 A a BO nie?
Bo RB twierdzi, że będąc mounted nie dostajesz +1 A, więc BO nie dostaje +1 A. SOBB mają własną zasadę która pozwala im oszukać system i dostać +1 A.
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Awatar użytkownika
LuciusII
Oszukista
Posty: 868
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: LuciusII »

SOBB "(...) can benefit from having 2 hw despirte being mounted." BO brak jakiegokolwiek ograniczenia w wyborze broni. RB "An additional hw cannot be used by mounted model" Obie jednostki "oszukują" system.
Kalesoner pisze:Orki i gobliny są częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro. :wink:

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1824
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

LuciusII pisze:BO brak jakiegokolwiek ograniczenia w wyborze broni.
Bo już w RB jest napisane, że jak model jest mounted to nie może korzystać z ahw. Nie ma potrzeby dopisywać przy BO jeszcze raz tego co już jest w RB.
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Drugiej broni nie można używać będąc na mouncie, ale nie ma zakazu jej posiadania. Jeśli w skutek jakichś okoliczności wrócisz do stanu pieszego, nie ma przeciwwskazań do użycia broni z drugiej łapy.
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Gari
Warzywo
Posty: 12

Post autor: Gari »

Pewnie to gdzieś jest,ale nie chce mi się szukać.
Stopa idzie do walki wręcz?

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Gari pisze:Pewnie to gdzieś jest,ale nie chce mi się szukać.
Stopa idzie do walki wręcz?
Odpowiedziałbym ale mi się nie chce. Pewnie jest gdzieś w rulebooku pod hasłem direct damage.
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
Gari
Warzywo
Posty: 12

Post autor: Gari »

No tak ale z tym własnie problem bo, 5 tura gry wszystkie MOJE odziały związane walką, rzucam dużą stopę,rozpatruje,1.
Co ma zrobić przeciwnik wybierając oddział?

Awatar użytkownika
Gari
Warzywo
Posty: 12

Post autor: Gari »

Jestem nowy,litości [-o<

Slaine Mac Roth
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 109

Post autor: Slaine Mac Roth »

Nie moze wybrac celu związanego walką.

Awatar użytkownika
Gari
Warzywo
Posty: 12

Post autor: Gari »

Czyli co?Nic się nie dzieję?Rzucam jeszcze raz?

Awatar użytkownika
Golonka
Masakrator
Posty: 2947

Post autor: Golonka »

Nie byłbym tego taki pewien, wydaje mi się, że pierwszy cel nie może być w combacie, ale już każdy następny tak. Dokładnie tak samo jak z chain lightningiem.
Furion pisze:
@nders9 pisze:
Can units deploy closer than 1" apart?
No, becouse no.

paulinka17
Kretozord
Posty: 1759

Post autor: paulinka17 »

Golona +1

było wałkowane. stopa na 1 i 4+ może iść do walki.

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

paulinka17 pisze:Golona +1

było wałkowane. stopa na 1 i 4+ może iść do walki.
A to dlaczego ? Z opisu czaru ? Przestaje być directem ?
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
Chester22
Chuck Norris
Posty: 476
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Chester22 »

Właśnie, to jest ważna informacja :D

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1824
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

Grolshek pisze:
paulinka17 pisze:Golona +1

było wałkowane. stopa na 1 i 4+ może iść do walki.
A to dlaczego ? Z opisu czaru ? Przestaje być directem ?
Tak, z opisu czaru gdzie jest napisane "choose an enemy within 6" ", nie ma określone że ten oddział nie może być w cc. To czy chain lightning jest direct damagem nie ma znaczenia, bo przy przeskakiwaniu na następny cel nie rzucasz ponownie tego czaru, więc restrykcje dotyczące celowania direct damagami nie obowiązują.
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Awatar użytkownika
Gari
Warzywo
Posty: 12

Post autor: Gari »

Naprawdę niesamowitym przeżyciem jest wyciąganie wniosków z waszej dyskusji,ale prosiłbym o jakiś ostateczny werdykt :D .Miło było by wiedzieć czy wałek był czy też nie.

Awatar użytkownika
Golonka
Masakrator
Posty: 2947

Post autor: Golonka »

można wrzucić stopę do kombatu jako drugi cel.
Furion pisze:
@nders9 pisze:
Can units deploy closer than 1" apart?
No, becouse no.

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Pasuje :mrgreen: Od razu stópka nabrała zielonych kolorów =D>
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Gari pisze:Naprawdę niesamowitym przeżyciem jest wyciąganie wniosków z waszej dyskusji,ale prosiłbym o jakiś ostateczny werdykt :D .Miło było by wiedzieć czy wałek był czy też nie.
Czekaj. Widzisz że warbossi nie zdali animozji i walczą o władzę. Jak to u zielonych 8)
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

ODPOWIEDZ