Zapytania o zielone zasady

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
paulinka17
Kretozord
Posty: 1759

Re: Zapytania o zielone zasady

Post autor: paulinka17 »

1. Dobrze.
2. Dokładnie k6. Możesz zdecydować czy rzucać na szybowanie.
3. Test zdajesz, gdy przechodzisz przez teren inny niż wzgórze. Dodatkowo zdajesz jak wpadłeś na impas albo krawędź stołu. Czyli fanol może biegać po lesie i wodzie, przez murki i ruinki, ale ma test oblewany na 1 i 2. (
4. Jeśli pytasz o ordnance to tak, D3+1, a modelom z Fly (Lotem) dodatkowe +1, czyli D3+2 (RB str. 96). To jedna ze słabszych zasad, zbyt nawymyślana.
5. Tylko w swojej fazie strzelania lub w reakcji na szarżę przeciwnika. (AB "used on player's turn" - kontekst wskazuje, że gracz to ten, który używa)
6. Całość punktów tracisz. Ten zapis odnosi się do kilku bohaterów w oddziale i odpowiada na pytanie, które by wyszło po wybiciu oddziału do nogi. Chodzi o efekty czarów na przykład.
7. Nie da się. Nawet wskrzeszeniem. Sztandar nie jest też przejmowany przez zwycięski oddział.
8. Nie ma zasady sniper w strzelaniu, wiec to Ci nie grozi. Są jednak wciąż czary, które biją w każdy model w oddziale oraz czary z zasadą Focused (RB 37).

Awatar użytkownika
sernikwystygl
Wałkarz
Posty: 74
Lokalizacja: 51° 13' 14" N; 22° 42' 5" E

Post autor: sernikwystygl »

czesc powiedzcie mi czy:
1. idol jako bsb moze rzucac i przyjmowac pojedynki?
2. lodr IO tez ma wszystkie bronie jak IO w specjalach czy musze mu wykupic bo w AB mam taka mozliwosc

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

1) nie. Nie jest characterem. Co ciekawe tez z crush ataku nie masz hate oraz crush attack jest wykonywany w losowy model r&f :/
2) musisz wykupic

Trubas
Falubaz
Posty: 1294
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Trubas »

Shino pisze:1)Co ciekawe tez z crush ataku nie masz hate oraz crush attack jest wykonywany w losowy model r&f :/
Dlaczego?
Jeżus pisze:Trubas okazałeś się mieć większą choppę, więc masz swoją nagrodę:

Zawsze chciałem być w Nemezis :(
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

crush attack jest special attackiem, wiec podlega ograniczeniom dotyczacym special attackow.

Trubas
Falubaz
Posty: 1294
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Trubas »

Shino pisze:crush attack jest special attackiem, wiec podlega ograniczeniom dotyczacym special attackow.
Przy special attackach jest tylko zapis, że bronie/umiejętności nie modyfikują ich siły. Nie widzę nigdzie zapisu, że mogę tylko r&f modele bić.
Jeżus pisze:Trubas okazałeś się mieć większą choppę, więc masz swoją nagrodę:

Zawsze chciałem być w Nemezis :(
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

na poczatku jest zapis, ze losuje sie w co uderzaja jak przy shootingu. Oczywiscie jak jest malo modlei r&f mozna w herosa. to byl skrot myslowy.

a hate nie dziala, bo na special attacks nei dzialaja special rules...

Awatar użytkownika
sernikwystygl
Wałkarz
Posty: 74
Lokalizacja: 51° 13' 14" N; 22° 42' 5" E

Post autor: sernikwystygl »

dzieki Shino :)
troche IO traci no ale coz juz wałki nie przejda :D

kszyhu
Chuck Norris
Posty: 378
Lokalizacja: kraina wolnego rynku

Post autor: kszyhu »

Siema
8edycja
Czy jeśli w oddziale piechoty stoi koleś na koniu i chcę strzelić tam z doom divera, celując w część oddziału gdzie stoi kuń, to jak trafię, to kto dostaje hity? I jak duża jest podstawka samobójcy?

PSz
Falubaz
Posty: 1419

Post autor: PSz »

Podstawka bodajże 34mm średnicy.
W 8ed. doom diver nie mógł zranić doklejenkego do unitu herosa - dostawał caly unit a lokować mozna było w bohatera tylkk wtedy gdy unit miał mniej niż 5 mldeli rank &file.

paulinka17
Kretozord
Posty: 1759

Post autor: paulinka17 »

Mam oddział cave goblinów. Dołączam tam NG w koronie dającej vanguard.

Mogę tam dołączyć forest goblina na średnim pająku? Zasada korony mówi, że nie można dołączać modelu w koronie do oddziału, ale nie mówi nic o dołączaniu do gościa w koronie.

ślivek
Kretozord
Posty: 1658

Post autor: ślivek »

Na ten moment jak najbardziej możesz. Mamy przygotowanego fixa by dodać tam "or be joined" ale nie wiemy czy to takie ważne w sumie ;)
Obrazek

paulinka17
Kretozord
Posty: 1759

Post autor: paulinka17 »

przez to, że są insignificant to wałek jest minimalny. można podwieźć vanguardem pająki w klocku NG albo maga z grzybami w klocku forest goblinów...

co innego jakby dało się dołączyć pana orka na dziku z apokalipsą, 1+ 5+ lucky shield potka inicjatywy...

z innych uwag:
złożyło mi się coś takiego:
generał j.w.
BSB 1+4+
kowboje na pomidorach 3+ 5+ i 3+ T6
magowie odginaczki
mag ork z łukiem

kusze
kawa core na wypasie z +1Mv

2 dd i klopa
5 hopperów
6 wózków

Ze starej rozpiski zostało mi tylko dwóch magów na wilkach :D

ślivek
Kretozord
Posty: 1658

Post autor: ślivek »

Piękne. Jeszcze napisz jaki układ wózków i jaka konfiguracja kusz :D
A potem piszą, że nie ma nowych rozpisek, nic się nie ugrywalniło i inne takie bzdury.
Obrazek

paulinka17
Kretozord
Posty: 1759

Post autor: paulinka17 »

6 pojedynczych najlepiej chyba. oddziały rydwanów też są spoko, ironi są ok... drugi klepacz też ciekawy..

na razie złożyło mi się max kawy (15) i 28 kusz idealnie za 625

jeśli chodzi o core, to są bardzo dobrze zbalansowane. dzikusy, dzikusy z łukami, fanole, fasty... nie ma takiego złożenia core, które bym wyśmiał na poziomie rozpiski.

kszyhu
Chuck Norris
Posty: 378
Lokalizacja: kraina wolnego rynku

Post autor: kszyhu »

Siema, czy w ósmej edycji można mieć dwóch mistrzów tej samej domeny magii? Albo inaczej: czy jeśli mam mistrza dużych zielonych, to czy kolejny szaman, który też używa tej domeny nie może sobie wylosować żadnego czaru?
Z zasad na stronie 162 wynika, że jeśli mam już jakiś czar jednym magiem, to drugi mag nie może mieć tego samego czaru, ale chciałem się upewnić.

Mikolak
Plewa
Posty: 8

Post autor: Mikolak »

Jak gargantula dostaje devastating charge od bożka to, kazdy z 8 goblinów na niej dostaje dodatkowy atak?

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

tak. gragantula takze. Tylko jesli sa wyroznione czesci modelu majace dana zasade specjalna to one dostaja bonusy (np. savage ork na wivernie).

Trubas
Falubaz
Posty: 1294
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Trubas »

Mikolak pisze:Jak gargantula dostaje devastating charge od bożka to, kazdy z 8 goblinów na niej dostaje dodatkowy atak?
Nie ma już devastating charge w 0.99.
Jeżus pisze:Trubas okazałeś się mieć większą choppę, więc masz swoją nagrodę:

Zawsze chciałem być w Nemezis :(
Obrazek

Awatar użytkownika
sernikwystygl
Wałkarz
Posty: 74
Lokalizacja: 51° 13' 14" N; 22° 42' 5" E

Post autor: sernikwystygl »

czesc powiedzcie mi czy dobrze rozumiem:
0 At ‘Em Lads! 10+ Range 18” Hex Lasts one Turn All units may reroll failed to­hit rolls in close combat against the target.

czyli wszystkie moje jednostki w zasiegu 18 ktore sa w zwarciu dostaja hejta?

ODPOWIEDZ