Zapytania o zielone zasady

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zapytania o zielone zasady

Post autor: misha »

dokladnie Lore of Undeath po FAQ jest dla wszystkich to dla wszystkich :) ktorzy moga wybierac Lore
jak oddzial ma zafixowane czary to ma

nocne gobliny też mogą przyzywać zombiaki :)
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Szczwaniak
Chuck Norris
Posty: 435
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Szczwaniak »

i rzucać kością więcej :wink:
Kiedyś cierpieliśmy z powodu plag społecznych, dziś cierpimy z powodu lekarstw na nie. - Friedrich August von Hayek

Alavarin
Wałkarz
Posty: 72

Post autor: Alavarin »

Okej, już łapię, dzięki za odpowiedzi :)

Jeszcze jedno pytanie - Nocne Gobliny dysponują włócznią, której cechą jest atak z dodatkowego szeregu. Czy oznacza to, że w walce mogą oni bić z trzech szeregów (ataki wspierające plus zasada włóczni)? Czy wtedy w przypadku hordy składającej się z czterech szeregów wszystkie cztery biją?

Awatar użytkownika
Silvestro
Falubaz
Posty: 1023
Lokalizacja: Rawicz/ Twierdza Wrocław

Post autor: Silvestro »

Tak.
Wierzę w Wolny Rynek, Niewidzialną Jego Rękę, kuców obcowanie, Unii rozwiązanie, lewaków zaoranie, Wolną Polskę. Amen.

Awatar użytkownika
Szczwaniak
Chuck Norris
Posty: 435
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Szczwaniak »

Ale tylko gdy byli zaszarżowani!
Kiedyś cierpieliśmy z powodu plag społecznych, dziś cierpimy z powodu lekarstw na nie. - Friedrich August von Hayek

Awatar użytkownika
argoth
Mudżahedin
Posty: 290
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: argoth »

Pytania odnośnie fanoli.
1. W innym temacie wyczytałem coś takiego:
"Wystawiaj je za oddziałami, ale tak by były 7,5 albo 8,5 cala od frontu troli/dzikusow w zależności od sytuacji. Wtedy nawet jak fast podejdzie na cal od troli/dzikusow to fanole zostaną w oddziale"

Moje pytanie: dlaczego zostaną w oddziele?

I druga sprawa:
2. "Fanole fajnie sie tez kombują z wolf ridersami. Wystawiasz 5 wilków w kresce albo dwuszeregu (221) i szarzujesz oddział ofiarę. Potem zblizasz nocniki do tego samego albo innego oddziału, a fanole puszczasz automatycznie przez wilki".

Nie bardzo rozumiem. Jak to "przez wilki"?

3. Gdzieś już to było, ale nie mogę znaleźć: "teleportuje" oddział z fanolami powiedzmy na cal od jednostki wroga. Zatrzymuje 8 cali od niej, wypuszczam fanoli i...no właśnie jak któryś nie przejdzie tylko zastąpi mi drogę to wpadam na niego? (z resztą przy szarży jest tak samo).

Awatar użytkownika
Szczwaniak
Chuck Norris
Posty: 435
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Szczwaniak »

1. Jak będzie taki dystans to fanatyki po prostu nie wylecą <8"
2. Jak przelecą przez wilki które są w kombacie to wpadną też w oddział z którymi wilki walczą.
3.Możesz się zatrzymać, albo jak korzystasz z hand of gork to iść w innym kierunku bo fanole z night goblinów, które się zatrzymały wychodzą :mrgreen: , a potem mogą dalej kontynuować ruch w bliżej przez ciebie określonym kierunku :mrgreen:
Kiedyś cierpieliśmy z powodu plag społecznych, dziś cierpimy z powodu lekarstw na nie. - Friedrich August von Hayek

Alavarin
Wałkarz
Posty: 72

Post autor: Alavarin »

Moje pytanie dotyczy nie tyle samych zasad, co bardziej wystawiania.
Chodzi mi mianowicie o dodatkowego członka załogi rydwanu, lub brutala przy machinach.

Z tego co widzę duża część machin z drugiej ręki nie zawiera figurki Orc Bully, a rydwan trzeciego członka załogi nie posiada w ogóle, nawet nowy.

I teraz czas na moje pytanie: czy według panujących na oficjalnych stołach zasad mogę wystawić rydwan ze zwykłym Boyzem jako trzecim członkiem załogi?
Podobnie z machinami - można to zrobić w ten sposób, czy brak biczyka psuje całą koncepcję?

Dzięki za odpowiedź paulinka17 :)
Ostatnio zmieniony 16 lip 2015, o 13:04 przez Alavarin, łącznie zmieniany 2 razy.

paulinka17
Kretozord
Posty: 1759

Post autor: paulinka17 »

Czerpiąc z moich doświadczeń, odpowiem Ci, że brak biczyka czasem psuje całą koncepcję, ale nie przejmuj się...

W WFB, na turniejach możesz biczyka nie mieć.
Dostaw ekstra model do maszyny lub rydwanu. Uprzedź też przeciwnika, że dokupiłeś Bully'ego, ekstra załoganta lub wilka.

Awatar użytkownika
Szczwaniak
Chuck Norris
Posty: 435
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Szczwaniak »

Jak strzelę flingerem do oddziału który skrywa asassinów (np Dreadspearsi z asassinem) to czy on też dostanie always strike last?
Kiedyś cierpieliśmy z powodu plag społecznych, dziś cierpimy z powodu lekarstw na nie. - Friedrich August von Hayek

Alavarin
Wałkarz
Posty: 72

Post autor: Alavarin »

Czy chariot może maszerować?
Jakby nie było odpowiedzialne za ruch są dziki/wilki, natomiast nie posiadają one LD - tutaj trzeba brać pod uwagę załogę, która z kolei sama się nie rusza.

crazygandalf
Chuck Norris
Posty: 606

Post autor: crazygandalf »

Nie może. Na str. 86 stoi napisane. :D
Sprzedaję ORKI, WoCh, HE, VC. Zapraszam!

Alavarin
Wałkarz
Posty: 72

Post autor: Alavarin »

Faktycznie, dzięki za odpowiedź, pała ze mnie, że nie sprawdziłem :D

Alavarin
Wałkarz
Posty: 72

Post autor: Alavarin »

Da radę zrobić konwersję ze zwykłego Warbossa na dziku na Black Orca?
Model tego rodzaju:
http://2.bp.blogspot.com/-EnIuj7MJLhk/V ... ss0238.jpg
Tutaj akurat ma zmienioną głowę.
Chcę mu dać głowę z Black Orca, być może duży topór zamiast włóczni oraz tarczę jak tutaj u sztandarowego:
https://stwiddy.files.wordpress.com/201 ... 0_0196.jpg
Można po tych zabiegach wystawiać tę figurkę jak Black Orc Warboss on boar (w duchu oficjalnych zasad)?
Ostatnio zmieniony 24 lip 2015, o 15:38 przez Alavarin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Yamcha
Chuck Norris
Posty: 479

Post autor: Yamcha »

Stary, po pierwsze zmniejsz zdjęcia.

Po drugie, nawet nie musisz dawać głowy stricte od black orków.
W obecnej edycji orki i black orki zrównały się wielkością, więc jest to generalnie głównie kwestia malowania i ew. elementów pancerza.
Więc tak, możesz oczywiscie - to bardzo dobry set, do zrobienia BO warboss.

klon pl
Wałkarz
Posty: 54

Post autor: klon pl »

Dobry wieczór borderowicze mam takie o to pytanie na jakich podstawkach znajdują się orginalnie:
a) spear chuki
b) goblin big boss on gigantic spider

crazygandalf
Chuck Norris
Posty: 606

Post autor: crazygandalf »

a) na żadnej :)
b) 50x50
Sprzedaję ORKI, WoCh, HE, VC. Zapraszam!

Awatar użytkownika
Szczwaniak
Chuck Norris
Posty: 435
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Szczwaniak »

Machiny wojenne nie muszą mieć podstawek, bo nie mają stref. Jednakże na wielu turniejach jest to wymagane, w trosce o wygodę gry, wtedy należy mieć podstawkę zgodną z rzutem maszyny(nie mniejszą niż sama maszyna).
Kiedyś cierpieliśmy z powodu plag społecznych, dziś cierpimy z powodu lekarstw na nie. - Friedrich August von Hayek

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Szczwaniak pisze:Machiny wojenne nie muszą mieć podstawek, bo nie mają stref. Jednakże na wielu turniejach jest to wymagane, w trosce o wygodę gry, wtedy należy mieć podstawkę zgodną z rzutem maszyny(nie mniejszą niż sama maszyna).
Jak uważasz że maszyny bojowe nie mają stref to przeczytaj proszę jeszcze raz rulebooka a jak nadal nie będą miały to jeszcze raz i tak do skutku.
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

crazygandalf
Chuck Norris
Posty: 606

Post autor: crazygandalf »

Szczwaniak pisze:Jednakże na wielu turniejach jest to wymagane, w trosce o wygodę gry, wtedy należy mieć podstawkę zgodną z rzutem maszyny(nie mniejszą niż sama maszyna).
To już nieaktualne. Aktualne ETC, na które organizowane są turnieje w Polsce ma tabelką z konkretnymi wielkościami dla danych maszyn.
Sprzedaję ORKI, WoCh, HE, VC. Zapraszam!

ODPOWIEDZ