O&G 1.9

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
PSz
Falubaz
Posty: 1419

O&G 1.9

Post autor: PSz »

No i się pojawiliśmy!

Chciałoby się coś napisać ale .... zobaczyłem za dużo w innych AB.

Może ktoś inny chce coś powiedzieć w ramach grupy wsparcia

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Nowy sezon gram WDG. Polecam inne frakcje :D
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

PSz pisze:No i się pojawiliśmy!

Chciałoby się coś napisać ale .... zobaczyłem za dużo w innych AB.

Może ktoś inny chce coś powiedzieć w ramach grupy wsparcia
-Qc- pisze:Nowy sezon gram WDG. Polecam inne frakcje :D
:badgrin:
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

PSz
Falubaz
Posty: 1419

Post autor: PSz »

Aż tak źle nie jest.


Z drugiej strony może to i lepiej. Może sobie odpuszcze granie dalej niż Krk i będzie więcej czasu na inne hobby

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Nie łam się PSZ. Pomyśl sobie że za GW byś musiał żyć z tym bookiem parę lat a tu max rok o ile w 2.0 już tego nie poprawią. Więc jak teraz się zahartujesz to potem będzie już tylko lepiej a tak źle jak DE miały w 1.3 nie wierzę że jest :roll:
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Trubas
Falubaz
Posty: 1294
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Trubas »

Nie jest źle. Natomiast niewiele się zmienia. Nie ma nowych rzeczy albo ciekawych rozwiązań dla starych zasad/unitow. Praktycznie nic nowego oprócz śmiesznego giganta nie ma w tym booku.
Jeżus pisze:Trubas okazałeś się mieć większą choppę, więc masz swoją nagrodę:

Zawsze chciałem być w Nemezis :(
Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Za gw orki byly mocniejsze i mialy wincyj zlozen
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Mówisz że tęsknisz za animozją ? :mrgreen:
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Tesknie za wycena prawie wszystkiego poza arokami bo one jedyne sa tansze. Dobry gracz nie mial animozji
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9564
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Wiele się nie zmieniło, bo takie były założenia zmian w 2.0. Itemki, czary, lekki rebalans.

Itemki doszły moim zdaniem bardzo fajne i mocne. Czar rasowy zajebisty.
Większość pozostałych zmian też na plus jeśli chodzi o power level armii (lepsze waagh, lepsze born to fight, dziki z S4, lepszy idol, lepsi savage (mniej bolesne frenzy, likwidacja unruly, synergia battle focus + green tide banner + spell rasowy), większe oddziały BU, ciekawsze gigsony). O kosztach się nie wypowiadam, bo jeszcze nie sprawdzałem.

Do tego topowe armie dostały trochę nerfów, więc power orków powinien relatywnie wzrosnąć.

Zgadzam się, że może nie ma ogromnego powiewu świeżości, ale zacząłbym najpierw składać rozpy, grać, a potem ewentualnie narzekać. Jeśli rzeczywiście będzie 'za słabo', to się poprawi. A w armiach które będą za mocne, pójdą nerfy.
Mnie osobiście mocno korci, żeby znowu pograć oreczkami, tylko braki w kolekcji nie aktualizowanej od paru lat trochę utrudniają sprawę. No ale jakoś sobie z tym poradzę ;)

PSz
Falubaz
Posty: 1419

Post autor: PSz »

U nas mało zmian, nawet i w dobrą stronę.

Moim zdaniem zmieniło się wiele w otoczeniu.
Uwalony volley fire to uwalony niemal cała sekcja core,
Zboostowane paired weapon to uwalenie tarcz.
Pozostały tylko speary. Ale nasze staty nie wiem czy długo pozwolą nam się cieszyć z extra ranków.

Nie wspomnę o pyro.

Ale inne AB chyba mieli inne wytyczne niż przy OG.

Jakie te nerfy dostały?
Czy chodzi Ci o cannibalism u Ghouli?

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2170
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

jak zboostowano paired weapons?
Obrazek

PSz
Falubaz
Posty: 1419

Post autor: PSz »

daje +1 offensive i ignoruje parry save. oraz oczywiście +1 atak

paulinka17
Kretozord
Posty: 1759

Post autor: paulinka17 »

dla mojego stylu gry zmiany bardzo na plus.
oceniam oczywiście naszego booka, nie grałem na tyle, żeby czaić niuanse u innych.

u nas:
- tanieją trolle i pomidory + obejmuje je waaagh
- bardzo zyskuje gobliński generał
- spoko przedmioty, choć boli przycięte wyłączanie przedmiotów
- fajny gigson - zobaczycie, że z kulą to będzie hit.

ciężej złożyć cory, ale moim zdaniem wróci jazda i bitka zamiast strzelania

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

8 trolli musi być za 560, wtedy wreszcie bedzie dobra cena :D Ale waagh na nich bardzo spoko, ale goblin ma juz waaaagh?
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9564
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Dowolny generał może użyć waaagh. Czytaj AB QC ;]

Paulinka, a Mikinok jest teraz imo dużo lepszy, bo nie wyłącza własnych itemów.
Pakujesz warbossa do unitu z tym bannerem i nagle staje się niezłym cwaniakiem.

Można też spoko szamana klepacza złożyć, z 4+ save, 4+ ward i Hero Heart na paired weaponach + szamanizm.
Koleszka jest całkiem twardy, zwłaszcza z atrybutem i ma OS4 3A S6 AP4. I jeszcze 80 pts na itemki zostaje.
Może se stać na rogu w klocu naporowym, nie trzeba go niańczyć.

Btw, co myślicie o nowym Idolu?

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Nie wiem gdzie te booki sa, bo w rulsach ich nie ma: https://www.the-ninth-age.com/index.php?simple-page/

No mikinok moze dzialac jak kiedys, czyl ideathstar i idziemy i nic nie wpada w to ; P Tyle ze scenariusze nie pozwalaja na ta gre na dluzsza mete imo

Generalnie jak wejdzie 3x8 trolle to sie pobawimy
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Aseoks
Chuck Norris
Posty: 403
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Aseoks »

Nowe booki są w "News" na górnym pasku musisz poszukać
https://www.the-ninth-age.com/news/
_______________________________

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Dzieki, poczytalem i trolle kosztuja raczej tyle samo co wczesniej? Mininok nie wyłącza już wszystkich itemow u przeciwnika tak? Fajny item z veiltokenami, fajny czar zerowy ale o co chodzi z Idolem? fajnie ze daje +2 wsa, i nie tylko jak jest w CC ale dalej ma ino 3 ataki. Save 4+ i 5++ jest spoczko, to poprawa - zrobiłs sie w okolicach wystawialnosci.

Szacun za giganta z kula, epickie modele mozna robic. Ale koszt jak na armour save 6+ i t5 zdecydowanie za duży
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Klapcioo
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 47
Lokalizacja: Ad-Astra Zg

Post autor: Klapcioo »

Idol nie ma 5++ wtedy był by wystawiamy

Minok fajny ale dużo za drogi płacisz 100 żeby wyłączyć np HBE baner za 75

Fajna nowa broń i ten kufel reszta przedmiotów moim zdaniem trochę źle wyceniona

ODPOWIEDZ