Gigant

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
monsterstar
Chuck Norris
Posty: 582

Gigant

Post autor: monsterstar »

Witam !
Gigant w orach co o tym myślicie ??
Warto zajmować nim slot rare czy lepiej wystawiać doom'a ? Czy jest masakratorem? Vo o nim sadzicie ?

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

z gigantem jest tak jak z jego atakami raz umie wygrać bitwę np skacząc po oddziale BK z generałem wampirów lub co lepsze zjadając go :D a innym razem może zdechnąć od 10 fartownych łuczników. Lub oblać stubborna na pierwszym brejku. Skuteczność gigantów także zależy od armii przeciwnika ... lizaki , dwarfy , imperium to armie które lubią widzieć 2 giganty na stole ... tzn po 2 turze najczęściej jest już 1 a po 3 zero.


Co do Dooma fajna rzecz na kawalerie ... wyrzutnia starych fanatyków robi swoje :) jeśli :

a) mamy hit
b) mamy 2 cale na scaterze i brak hita
c) mamy 4 cale na skaterze , brak hita ale ładujemy w duży kloc
d) nie mamy misfajera
c) nie rzucimy 1 na d6 hitów
d) gracz bretoński nie zda wszystkich 6 wardów na gralach

Awatar użytkownika
qlpin
Chuck Norris
Posty: 425

Post autor: qlpin »

Gogol pisze:(...)
d) gracz bretoński nie zda wszystkich 6 wardów na gralach
rotfl :D

ajpinus
Chuck Norris
Posty: 415

Post autor: ajpinus »

Doom diver jest bardziej uniwersalny niz gigant. Spisuje sie rownie dobrze na wszystkie armie , a gigant dobry jest ogolnie tylko na ofensywne armie takie jak chaos czy wampiry. Dwarfy, Empire, wszelkiej masci elfy, lizaki czy nawet skaveny sciagaja giganta szybko. Ofensywne armie typu bestie, wampiry, bretonia, ofensywne orki czesto nie wiedza co znim zrobic i potrafi wygrac dla ciebie bitwe. Tak wiec na turnieje lepiej brac doom divery. Ogolnie ciezko porownywac do siebie artylerie z jednostka do walki wrecz bedaca large targetem i wzbudzajaca terror. Jeszcze dochodzi kwestia ceny punktowej. Gigant jest ponad 2X drozszy od doom divera a zadko skuteczniejszy.

Awatar użytkownika
badyl
Chuck Norris
Posty: 373
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: badyl »

IMO na chaos gigant jest kiepski
dostaje becki od minosow, dogrow, wiekszosci bohaterow, z knightami powalczy jak zaszarzuje, ale jesli sa to kornicy albo choseni to taka szarza od przodu tez bywa ryzykowna, co innego flanka lub tyl, jednak dobry chaos jest na tyle szybki i manewrowy ze to watpliwa sytuacja

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9564
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Badyl ma niestety rację. Gigson w zasadzie sprawdza się najlepiej na undeady oraz bretkę. Problem w tym, że orkami z bretą jest względnie łatwo, a doom diver + klocek i tak więcej zrobi od giganta, a na same VC nie ma co wystawiać tej plewy.
Giganty polecam generalnie w jednej sytuacji - gdy gramy turbo ofensem w parze ze szczurami ze storm bannerem i kilkoma wykopkami. Sprawdziłem to na masterze i działa nienajgorzej (choć prawdę mówiąc są lepsze kombosy..)

ajpinus
Chuck Norris
Posty: 415

Post autor: ajpinus »

No moze na chaos mortalowy nie za bardzo ale juz na bestie gdzie jest duzo jednostek i niski ld sprawdza sie moim zdaniem o wiele lepiej.
Jezeli chodzi o minosy czy dragonogry (ktorymi nikt nie gra) czy chaos knightow, to gigant przetrzymuje ich szarze spokojnie, a sam jak zaszarzuje to robi losowe kuku. Zalezy jak lezy, roznie to znim wlasnie bywa, trzeba miec do niego szczescie. Na bretke tez chyba lepiej wystawc doom divera niz giganta. Potestuj sobie zobacz co ci bardziej odpowiada, szalony rajd gigantem na pale i robienie losowego kuku, czy mierzenie z latajacych fanatykow.

blady da'Rasta
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 149

Post autor: blady da'Rasta »

pozwole sie calkowicie niezgodzic z przedmowcami; od ladnych paru lat moj standardowy zestaw na 2k to 2 giganty; fakt - przeciwko zmasowanemu strzelaniu sa miekkie jak kaczuszki, ale lata paraktyki nauczyly mnie tak sie z nimi obchodzic ze nawet przy dosc skarajnie defensywnych przeciwnikach raczej sie sprawdzaja - kluczowe jest tu ich wystawienie daleko na flance by ograniczac przeciwnikowi mozliwosci ostrzalu (duza ilosc smieci umozliwia mi wystawienie ich na tyle pozno by wszystko juz bylo wiadome)
a do czego mi sie te giganty przydaja? w zasadzie do wszystkiego :D
moj ulubiony patent to gigson popchniety na boczek jakiegos klocka piechoty - pieknie daje rade!
nie mowiac juz o gigantowej pulapce gdy z jeden z gigantow daje zaskakujace flee po to by ten drugi wskoczyl oddzialowy ktory pali szarze na plecy :lol2:
tyle mojego, choc zdaje sobie sprawe ze wiekszosc wybiera doomdivery, ja wole bardziej ofensywna wersje zielonych w ktorej 2 gigsony sprawdzaja sie najlepiej

Awatar użytkownika
Łoś
Wałkarz
Posty: 67

Post autor: Łoś »

Przez dwa lata omijałem Gigusia szerokim łukiem. Jego miętkość mnie przerażała. T5 bez sejwów?! Toż to łatwiej ściągnąć ze stołu niż 2 Trolle!

Jednakże... Od kiedy znudziło misie granie Zestawem Doomów i Chukk, stwierdzilem, że spróbuję z Gigusiem. No i wyszło na to, że z jednym Gigusiem to nie warto - za każdym razem niemal waliłem pięściami w stól, bo ja tu chciałem wypróbować Giganta, a on nawet nie miał okazji powalczyć, bo go coś ściągnęło.
M.in. dlatego moje motto brzmi: "Jeśli Gigant to dwa" :D
I sprawdza się zarówno w defensie, jak i w ofensie. W ofensie dodatkowo dobrze jest dorzucić Wyvernę - z Krasnalami nie próbowałem, ale nawet elfy nie wiedzą wtedy w co strzelać i przeżywalność naszych Monsterów jest większa :D

Przy okazji, testowałem z bratem Giganta vs Treemana i na kilkadziesiąt walk (szarżowaliśmy na zmianę) nasz kochany olbrzym wygrałdokładnie 50% starć. Nieźle, biorąc pod uwagę, że kosztuje 80 pktów mniej :D

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

Przy okazji, testowałem z bratem Giganta vs Treemana i na kilkadziesiąt walk (szarżowaliśmy na zmianę) nasz kochany olbrzym wygrałdokładnie 50% starć. Nieźle, biorąc pod uwagę, że kosztuje 80 pktów mniej
wierz mi doplacilbym te 80pkt

Awatar użytkownika
Maggot
Wałkarz
Posty: 50
Lokalizacja: z ....ho ho....

Post autor: Maggot »

No, akurat Gigant na Treemana to jest bardzo dobry i dziwie sie ze tylko 50 % starć wygrał... Ale ogólnie mówiąc jest mocno losowy. Ostatnio wpadlłem nim w spearmanow HE....roznieśli go...

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

tia...gigus tez ma ten problem-zbierze z jeden raz lucznikow...moze haila mu oszczedza ale min jeden ostrzal z drzewca + S&S

i sie okazuje ze gigus albo nie dojezdza albo jest na 1 ranie

Awatar użytkownika
Sokół
Mudżahedin
Posty: 307
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Sokół »

Potrafi ktoś wyjaśnić dlaczego nasz gigant nie ma tratowania?

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Oczywiście, ze ma. Co najwyżej mogą się zdarzyć sytułacje gdy nie zdąży go wykonać ( bo np. walka się skończy poprzez zakrzyczenie przeciwnika, albo zginie od ataków przed ASL ). Jedyny monster bez thunderstompa to należacy do ( biednego i pokrzywdzonego tm ) WoCH-u warshrine :wink: .
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

PSz
Falubaz
Posty: 1419

Post autor: PSz »

Ktoś sprawdzał giganta w nowych realiach?

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2170
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

nie ma co, teraz, na nowe euro jest już ewidentnieubertotalnie słaby.

ogólnie to powinien kosztować 100 punktów, wtedy bym się zastanowił. miałem w ogóle nadzieję na ulepszenie olbrzyma, bo jakos nie chcę wierzyć że zeszły im te paskudne modele z 7-mej edycji
Obrazek

Awatar użytkownika
Yahoo82
Kradziej
Posty: 970
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Yahoo82 »

Aron_Banalny pisze:nie ma co, teraz, na nowe euro jest już ewidentnieubertotalnie słaby.
Aron - a gdzie widziałeś nowe euro? :)
Obrazek

I może następnym razem ktoś łaskawie napisze co jest nieregulaminowe w podpisie zanim go wypierdzieli?

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2170
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

nowe euro = nowy los, który nie daje żadnych kar za celowanie w large targety.
Obrazek

Awatar użytkownika
maciom
Chuck Norris
Posty: 613
Lokalizacja: wro

Post autor: maciom »

a górki do nieba nic nie dają naszemu gigantowi ?
czy jeśli mam przedmiot, który pozwala mi przerzucać każdego warda to, czy mogę też przerzucać ochronę magiczną?

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2170
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

nie no, pewnie cos dają, ale kiedyś musi wyjść zza górki
Obrazek

ODPOWIEDZ