Idzie nowe...

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Re: Idzie nowe...

Post autor: bless »

MeanGreen pisze: I tutaj rzucam wyzwanie mathhammerowe temu night gobbosowemu deathstarowi, 55 squigów + 20 poganiaczy (500 pkt). Ustawieni w hordę wszystkie squigi z przodu. Proszę sobie sprawdzić jak ci herosi sobie poradzą ze swoimi pobratyńcami :P
Z moich obliczen wynika, ze jesli tylko nie rzucę pały na siatki, to mamy bardzo wyrownany kombat. Ale moje Nocniki minimalnie wygrywaja pierwsze starcie....

Jak?
Na poczatek jednoczesne ataki Twoich Squigów i moich Nocników. Moje Nocniki maja 24 ataki, z których trafia 12 a rani 6. Jednoczesnie atakuja Twoje Squigi. Wiadomo, ze wszystko co moze, wali po nocnikach, zeby nabic kombata (masz z automatu wiecej szeregow, wiec nie mam steadfasta - trzeba wiec tylko wygrac walke i zmusic do rzucania brejka). 4 Squigi moga atakować w Nocniki. To 8 ataków z przodu i 8 ataków z pozostalych szeregow (2 i 3 szereg lacznie). Razem 16 ataków. Trafiasz 10, ranisz na 3+, wiec powiedzmy, ze 6 woundów. Pozostałe Squigi atakuja w herosow. To sa 24 ataki. Trafia 12, rani 6. Zostalo mi 4 herosow, to 12 ataków. Trafia 6, rani 5.
Wbiłes mi 12 woundów, masz 3 szeregi. Ja wbiłem 11 woundów, mam 3 szeregi i sztandar. Przegrywasz o muzyka. :)
Obrazek

MeanGreen
Wałkarz
Posty: 88
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MeanGreen »

bless pisze:
MeanGreen pisze: I tutaj rzucam wyzwanie mathhammerowe temu night gobbosowemu deathstarowi, 55 squigów + 20 poganiaczy (500 pkt). Ustawieni w hordę wszystkie squigi z przodu. Proszę sobie sprawdzić jak ci herosi sobie poradzą ze swoimi pobratyńcami :P
Z moich obliczen wynika, ze jesli tylko nie rzucę pały na siatki, to mamy bardzo wyrownany kombat. Ale moje Nocniki minimalnie wygrywaja pierwsze starcie....

Jak?
Na poczatek jednoczesne ataki Twoich Squigów i moich Nocników. Moje Nocniki maja 24 ataki, z których trafia 12 a rani 6. Jednoczesnie atakuja Twoje Squigi. Wiadomo, ze wszystko co moze, wali po nocnikach, zeby nabic kombata (masz z automatu wiecej szeregow, wiec nie mam steadfasta - trzeba wiec tylko wygrac walke i zmusic do rzucania brejka). 4 Squigi moga atakować w Nocniki. To 8 ataków z przodu i 8 ataków z pozostalych szeregow (2 i 3 szereg lacznie). Razem 16 ataków. Trafiasz 10, ranisz na 3+, wiec powiedzmy, ze 6 woundów. Pozostałe Squigi atakuja w herosow. To sa 24 ataki. Trafia 12, rani 6. Zostalo mi 4 herosow, to 12 ataków. Trafia 6, rani 5.
Wbiłes mi 12 woundów, masz 3 szeregi. Ja wbiłem 11 woundów, mam 3 szeregi i sztandar. Przegrywasz o muzyka. :)
No ale ja mam steadfast, a w drugiej turze combatu już nie byłbym takim optymistą, że muzyk coś pomoże ;)

Poza tym: 16 ataków squigów w nightgobliny = 7,11 woundów, powiedzmy, więc, że 7
24 atatków w herosów = 6 woundów
Razem: 13 woundów

Nocniki 24 ataki = 6 ran
Herosi = 5 ran
Razem 11 ran

Przegrywasz statystcznie o 1 i czekasz na następną turę, w której już kompletnie jesteś bez szans i nie trzeba nic liczyć.
A jak rzucisz pałkę na sieci to też w ogóle nie ma co gadać :).

Reksio
Wałkarz
Posty: 71

Post autor: Reksio »

bless pisze:Reksio, dawaj policzymy jakies przykladowe kombaty. Kogo proponujesz na pierwszy ogień?
40x Bloodletters
40x Savage Orc Big Uns
40x White Lions
40x Phoenix Guard
8x River/Stone/Whatever Trolls

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2170
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

te turbo klocki są z dupy bo z tego co widzę to Bless kminił na zasady euro

goblińska falanga że hej

MeanGreen
Wałkarz
Posty: 88
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MeanGreen »

Aron_Banalny pisze:te turbo klocki są z dupy bo z tego co widzę to Bless kminił na zasady euro

goblińska falanga że hej
Squig Herd na euro też zjada ten kloc będąc dwa razy tańszy po prostu jest wtedy 30+10 squigów i pierwsza runda przebiega dokładnie tak samo, w drugiej wygrywa już z dużą przewagą mimo braku części ataków ze squigów.

Ten kloc z herosami na pewno jakiś słaby nie jest ale po prostu w booku mamy lepsze opcje za mniejsze punkty imho.

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Taki kloc jak Blessa używałem nieco w V edycji, ale tam Nocne Gobliny miały sztandar dający im ASFa :D Wtedy ci herosi kroili aż miło

Awatar użytkownika
rudobrody79
Falubaz
Posty: 1345
Lokalizacja: GIŻYCKO

Post autor: rudobrody79 »

Dawidos pisze:Wydaje mi się, że orki Mantic'a będą realną konkurencją dla GW.
Obczajcie http://www.youtube.com/watch?v=L2rqWLh1 ... ideo_title
Jest już dostępny PIERWSZY zestaw z "mantic-a" orków
http://www.manticgames.com/Shop-Home/Ne ... dium=email

Awatar użytkownika
Don_Silvarro
Chuck Norris
Posty: 508
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Don_Silvarro »

Co sądzicie o Arrer Boyzach w 8ed? Kosztują jeden punkt więcej od chopaków, czyli tyle samo co chopaki z dwoma bijakami. W porównaniu z nimi mają więc kilka ataków mniej w hth, strzelają w dwóch szeregach + ew. Volley Fire... Horda takich wygląda na niewiele mniej 'killy' w walce od hordy chopów z dwiema broniami, a wypłaca konkretną liczbę strzałów w czasie 'dochodzenia'. No i lepiej przyjmują szarże dzięki stand & shoot.

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Mam wrażenie że na standardowym klocku 30 savagy bardzo warto - zwłaszcza, że w lorze goblińskim jest dostęp do czaru dającego regimentowi zatrute ataki.
Nie mam jeszcze armybooka (bazuję na armybuilderze) więc nie wiem czy to na pewno jest legalne, jednak 30 savagy, łuki i dodatkowa bron (+ poisony z czaru) powinna nieźle działać. Także na odległość :wink:

Pozdrawiam

Tandor92
Chuck Norris
Posty: 593
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tandor92 »

Niestety, tylko jedno do wyboru.

Awatar użytkownika
Szemkel
Chuck Norris
Posty: 662

Post autor: Szemkel »

Grałem sobie na czyms takim bitewkę i nie było źadnych laserów. Arrerzy imo po prostu słabo dają radę. Moźna te punkty lepiej wydać.
Naród polski jest wspaniały! Tylko ludzie kur...

Awatar użytkownika
Podwys
Oszukista
Posty: 839
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Podwys »

Wie ktoś może kiedy będzie polska wersja nowego booka?

Awatar użytkownika
muchozol
Falubaz
Posty: 1237
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: muchozol »

podobno w maju
Witold Faber pisze:
karlito1980 pisze:Kiedy można się spodziewać przetłumaczonego nowego AB do O&G, w sprzedaży?
Od ubiegłego roku materiały źródłowe do tłumaczenia dostajemy z GW praktycznie rzecz biorąc równo z angielską premierą. Dlatego też na polską wersję językową trzeba będzie zaczekać około dwa miesiące - powinna się ukazać na początku maja.

Pozdrawiam
Witold Faber
podpis był nieregulaminowy

oddajcie podpis łobuzy

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Ma ktoś PDF ? :P
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Tandor92
Chuck Norris
Posty: 593
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tandor92 »

Przyłączam się do pytania.

Kopaj-Glan
Warzywo
Posty: 15

Post autor: Kopaj-Glan »

Mam pytanie dotyczące nowego box'a: Orc boyz. Jest tam 10 figurek, a kosztują prawie tyle samo co stary oddział :? , gdzie było ich 19 :shock: . Wie ktoś może, czy są tam jakieś nowe części, czy cuś?

Awatar użytkownika
maciom
Chuck Norris
Posty: 613
Lokalizacja: wro

Post autor: maciom »

nic nowego to tylko standardowy chwyt GW żeby wiecej zarobić
czy jeśli mam przedmiot, który pozwala mi przerzucać każdego warda to, czy mogę też przerzucać ochronę magiczną?

Awatar użytkownika
Król Goblinów
Wodzirej
Posty: 737
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Król Goblinów »

nom. Jedyna skaza na reliesie OnG. przepakowali boxy, i tym samym z 19 zrobił sie 10 Orków- stare wypraski., nowa cena.

Kopaj-Glan
Warzywo
Posty: 15

Post autor: Kopaj-Glan »

no to super :| , ciekawi mnie jednak, taka mała zmiana, chodzi mi o obrazek w prawym górnym rogu tego pudełka do, którego link macie poniżej. Ten ork ma maczugę, której w zwykłym box'ie (tym z 19 orkami) nie było. WTF?

http://www.futurex.home.pl/sklep/image_ ... 8770&lang=

Awatar użytkownika
Dawidos
Wałkarz
Posty: 70
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dawidos »

Na pudłach masz napisane, że zawartość może być różna od tych zdjęć podglądowych. Sad but true.

ODPOWIEDZ