Rozpiski Szczurze

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Re: Rozpiski Szczurze

Post autor: QQrydza »

po pierwsze, w skrocie - nie.

po drugie - chodzi Ci o te taktyczna w k* 7 edycje, gdzie wystawiales dzwon, fure, 2 abomy, wszystko zabijalo z impactów wszystko wiec nic nie moglo oddawac, i wygrywales zajebistoscia, bo miales 2x unbreakable + 2 x stubborn a przeciwncy lecieli jak muchy? :)

w dłuższej historii - zależy. Edycje mijaja, a nazwiska zwyciezajacych wciaz (z drobnymi korektami) te same, przemyśl to zjawisko :)
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
qlpin
Chuck Norris
Posty: 425

Post autor: qlpin »

bardziej edycje 6. W 7 crossfire zmniejszył zajebistość tej gry o 50% bo wystarczyło mieć odpowiednio dużo odziałów harpii, lekkiej kawy ;)

ale serio pytam, da się jakoś cisnąć MSU czy lipa i obessam jak przyjde z takim czymś na turniej???

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

MSU nie działa. a juz na pewno nie w SK
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Opos
Falubaz
Posty: 1196
Lokalizacja: KGB Tarnów

Post autor: Opos »

Ale nic nie szkodzi próbować ;) W końcu szczury są bardziej chaotyczne od Chaosu :twisted:
Let the River of Blood flow...

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Zaszkodzi na psychikę grającego. Niestniejący wtedy steadfast, zatrzęsienie panik i brak bezpiecznych bukrów które mają sporo losa do rozdania to istna tragedia by była.

Awatar użytkownika
Opos
Falubaz
Posty: 1196
Lokalizacja: KGB Tarnów

Post autor: Opos »

Ma ktoś już jakieś ciekawe kminy na "nowy" format? Coś typu trzy dzwony, cztery bonebreakery, etc? :wink:
Let the River of Blood flow...

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Słabe moim skromnym zdaniem.... :P

Nargh
Chuck Norris
Posty: 358

Post autor: Nargh »

Witajcie,
zaczynam się interesować Skavenami (jedyna armią w na początku końca czasów, a nie zbieraniną hero młotków :mrgreen: ). O ile rozpiski na duże pkt są dostępne z ETC i można na ich podstawie ocenić co jest opłacalne, o tyle na małe pkt mam problem. Dodam, że moimi codziennymi przeciwnikami sa VC i DE:
generał:
Plague Priest, 2lvl, censer, talisman of endurance

bsb:
Chieftain, shield of distraction, bitting blade

Warlock engineer, brass orb
2x Warlock engineer

41x Stormvermin, shields, standar (Banner of eternal flames), FCG, Weapon Team (warpfire thrower)

2x 40x skavenslaves, musican

2x 5x Gutter runners, sling, poisoned attacks

Hell pit Abomination, warpstone spikes

Warp-lightning Cannon

Zamysł jest taki, że inzynierzy siedż a slaveach rozdając liderke, pan z Brass Orbem leci na Horror crypty. Boli tylko jeden czarujący (może bardzi opłaca się zrobić czarujących elektryków?). Kadra oczywiście siedzi w stormach. Płonące ataki równiez na Horrorcrypty, gdyby Brass Orb zawiódł.

Awatar użytkownika
Piwek
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 37

Post autor: Piwek »

Ktoś myślał nad banda 1poz elektrykow z 0wkami z lora andedów? Ofc dla funnu na domowki?

ajt
Kradziej
Posty: 970

Post autor: ajt »

Ja myślałem o czymś takim (zachowując obecne etc też). Bez przesady większej, 33% w herosach;)
1 Grey Seer @ 325.0 Pts
General; Magic Level 4
Dispel Scroll [25.0]
Obsidian Lodestone [45.0]
Warpstone Token [15.0]

1 Chieftain @ 122.0 Pts
Halberd; Heavy Armour; Battle Standard
Storm Banner [50.0]

1 Warlord @ 193.0 Pts
Heavy Armour; Shield
Fell Blade [100.0]

1 Grey Seer @ 290.0 Pts
Magic Level 4
Power Scroll [35.0]
Warpstone Token [15.0]

1 * Assassin @ 170.0 Pts
2ndWeapon; Throwing Stars
Weeping Blade [30.0]
Potion of Strength [20.0]

2x1 Doomwheel @ 2x150.0 Pts

2x1 Warp-lightning Cannon @ 2x90.0 Pts

6 Gutter Runners @ 108.0 Pts
2ndWeapon; Poisoned Attacks; Sling; Throwing Stars

1 Warlock Engineer @ 65.0 Pts
Brass Orb [50.0]

2x1 Warlock Engineer @ 2x15.0 Pts

40 Stormvermin @ 398.0 Pts
Halberd; Heavy Armour; Shields; Standard; Musician
Razor Standard [45.0]

1 Fangleader @ [10.0] Pts

2x39+1 Skavenslaves @ 2x84.0 Pts

19+1 Skavenslaves @ 44.0 Pts

Models in Army: 145


Total Army Cost: 2393.0

Mateo
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Mateo »

na 1200pkt:

Grey Seer : Level 4, Plague/Ruin, D3 Warpstone Tokens, Dispelscroll, talisman of endurance 295
Chieftain, BSB, shield, heavy armour talisman of preservation 117
40 Skavenslaves @ 86.0 Pts Slave Musician; Pawleader
40 Skavenslaves @ 86.0 Pts Slave Musician; Pawleader
40 Skavenslaves @ 86.0 Pts Slave Musician; Pawleader
40 Stormvermin, FCG, Storm Banner 355

zostaje 175pkt na rary, mozna cos odchudzic i dam abome, albo kolko\latarke\katapulte.
nie wiem do konca co tu by dzialalo, chcialem uniknac grania taka iloscia modeli, ale skaveni chyba tak musza ;p

btw skad bierzeciez az takie ilosci slavow?

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Nie no panie, bez przesady... :P
To że powiedzieli, że slavy są dobre nie znaczy, że na tym koniec...

Po pierwsze co to wgl za format? Skąd lord i striplowany unit?
Po drugie jaki masz pomysł na granie tym?
Po trzecie BSB i tak prawie żadnego CC nie przeżyje i inwestowanie w ochronę dla niego to strata pkt. On z reguły unika CC i daje przerzuty.

Slavy bierze się głównie z IoB, ale to tak naprawdę zależy od budżetu.

Mateo
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Mateo »

Pruszkowski.

to gdzie będę trzynal bsb i maga?

2x40 slave styknie czy jedna 40?

z ioba to trzeba pozbyc sie tarczy żeby byly slavy... Da sie jakoś?

Mateo
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Mateo »

Fajna rozpa dzięki! Tylko jakoś ten bsb hmm... On zginie w 2 sekundy w pierwszym combacie :(
nie wiem czy nie dać 39 stormow z bsb w środku z prezerwatywa i jakims savem lub trzymac go w innym unicie 12 cali żeby mial do wszystkiego i juz :p duży mag moim zdaniem powinien trz jakoś nie do walki sje pchać tylko z tylu z jakiegoś oddzialu rzucać zamianę w szczury ile sie da.
tylko nie wiem z jakiego... Pomyslalem o globadierach po maja skirmish i z jakims fastem sobie poradzą mize, kurcze dużo kmin w tej armii jest :p

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Mateo pisze: On zginie w 2 sekundy w pierwszym combacie
Dając mu warda 4+ sprawiasz że nie zginie w 2 sekundy, tylko w 4 a tracisz 22 slavy - good job 8)
Ja mam z tarczami i trudno. Wyswig nie jest obowiązkowy.

Mateo
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Mateo »

Wujek Fester pisze:Jeśli boisz się o kadrę to zrób dodatkowy klocek sztormów albo clanratów i tam trzymaj kadrę. Jeden klocek sztormów z razorem do walki a drugi dla kadry. Ale pamiętaj o 12" od gen lub bsb-ka.
ooo wlasnie z tego zamierzam skorzystac ;p
Hoax pisze:Dając mu warda 4+ sprawiasz że nie zginie w 2 sekundy, tylko w 4 a tracisz 22 slavy - good job 8)
true... :(
Hoax pisze:Ja mam z tarczami i trudno. Wyswig nie jest obowiązkowy.
a czy te tarcze da sie jakos sensownie spilowac? czy modele sa takie ze ni ch*ja?

ajt
Kradziej
Posty: 970

Post autor: ajt »

Raczej to drugie, ni... Przyjęte jest, że można używać tych samych modeli, czy z tarczą, czy bez. Nie ma problemu, bierz co w iobie jest;) Z tarczą też się kiedyś mogą przydać, na przykład clan raty.

A do trzymania kadry to wystarczą nawet slajvy. Nie trzeba kolejnego klocka sztormów. Najtaniej, a założenie to sam... byle do tej kadry nie dopuścić;)

Mateo
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Mateo »

oki dzieki za porady, zaraz cos mega skminie i wrzuce, uwazajcie :>

Mateo
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Mateo »

No dobra...

1200

lord
seer, Power scroll = 275pkt

hero
bsb = 70pkt

core
40 slavy muzyk champ = 86pkt
40 slavy muzyk champ = 86pkt
39 stormvermim, fcg, storm banner = 348pkt

rare
aboma = 235pkt

no i zostaje mi 100pkt... Pomocy! Moze jakieś specjale?
Np 10 globadierow? A moze inżynier?

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

inzynier 1 levl scroll dispel
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

ODPOWIEDZ