Rozpiski Szczurze

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marcinss
Wałkarz
Posty: 80
Lokalizacja: Gamblers The, Wrocław

Re: Rozpiski Szczurze

Post autor: Marcinss »

Do czego służy Vermin Lord?

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1507
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Do wystawiania go w opór na giant racie, tym z regsonem i breath weaponem.
Obrazek

Mamut
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Kraków, ambasador "8smej Bili"

Post autor: Mamut »

Ciara pisze:Do wystawiania go w opór na giant racie, tym z regsonem i breath weaponem.
lol wut, chcesz pobić archaona w najwyższym modelu czy co XD
Keep Calm
and
Przestań Mamucić
"Making people happy is something to be proud of, especially if you can do it by accident"
~!
177013
"You make my heart pussy go poggers!"
~Anon to PM
"Mamut Ty weź się rozpędź a ściana sama Cię znajdzie"
~Biggos

Mamut
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Kraków, ambasador "8smej Bili"

Post autor: Mamut »

Marcinss pisze:Do czego służy Vermin Lord?
Super generał, LD9 na 18 cali pozwala na podejście do rozpiski z strony MSU - multiple small unit(10tki footpadów, weapon teamy, ratogry, kółka) które latają solo i wkurwiają przeciwnika. Do tego ma super magię, jest twardy, i potrafi się fajnie bić(jest super na dwarfy, stompy z ap10 są boskie).
Keep Calm
and
Przestań Mamucić
"Making people happy is something to be proud of, especially if you can do it by accident"
~!
177013
"You make my heart pussy go poggers!"
~Anon to PM
"Mamut Ty weź się rozpędź a ściana sama Cię znajdzie"
~Biggos

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1507
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Mamut pisze:
Ciara pisze:Do wystawiania go w opór na giant racie, tym z regsonem i breath weaponem.
lol wut, chcesz pobić archaona w najwyższym modelu czy co XD
Chodzi o vermin demona czy "lorda" szczurków? Założyłem że koledze chodzi o tego drugiego fagasa bo demon to chyba wiadomo do czego służy.


Right?
Please let me be right.
Obrazek

Mamut
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Kraków, ambasador "8smej Bili"

Post autor: Mamut »

Ciara pisze:
Mamut pisze:
Ciara pisze:Do wystawiania go w opór na giant racie, tym z regsonem i breath weaponem.
lol wut, chcesz pobić archaona w najwyższym modelu czy co XD
Chodzi o vermin demona czy "lorda" szczurków? Założyłem że koledze chodzi o tego drugiego fagasa bo demon to chyba wiadomo do czego służy.


Right?
Please let me be right.
Biorąc pod uwagę że w starym Warhammerze Vermin demon nazywany był VerminLordem to myślę że chodziło o tego pierwszego xD
https://warhammerfantasy.fandom.com/wiki/Verminlord
Keep Calm
and
Przestań Mamucić
"Making people happy is something to be proud of, especially if you can do it by accident"
~!
177013
"You make my heart pussy go poggers!"
~Anon to PM
"Mamut Ty weź się rozpędź a ściana sama Cię znajdzie"
~Biggos

Awatar użytkownika
Pacek
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3404
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Pacek »

nie no chyba wiadomo, ze chodzi o tego, co jest tym dużym Verminem :P
The messanger bowed low. "Speak-speak" snarled the Grey Seer, to agitated to appreciate the fawning. "Unexpected complications, most powerful of the potentates" said the Scurrier. Before the creature finish,Grey Seer sent bolt of lightning to roast him alive."Bad news can always wait" thougt the mage..

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1507
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Mamut pisze: Biorąc pod uwagę że w starym Warhammerze Vermin demon nazywany był VerminLordem to myślę że chodziło o tego pierwszego xD
https://warhammerfantasy.fandom.com/wiki/Verminlord
Pewnie masz rację, w przeciwieństwie do mnie ja nie grałem tą popierdoloną armią. My bad i guess, whoops.

To w takim razie nie mam pojęcia po co to entry w booku.
Obrazek

Kobe
Pseudoklimaciarz
Posty: 29

Post autor: Kobe »

Ale wiecie o tym że w booku nie ma czegoś takiego jak Vermin Lord?
Jest Vermin Daemon, są również Chief i Tyrant jeśli chodzi o zwykłych chłopków.
Nie ma Vermin Lorda :P

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1507
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Dzięki za info ale kiedyś był lord.

Anyway vermin demon=vermin lord.
Obrazek

Awatar użytkownika
Pacek
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3404
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Pacek »

Ciara pisze:Dzięki za info ale kiedyś był lord.

Anyway vermin demon=vermin lord.
czyli przysłowiowy jeden chu..... emm szczur :P
The messanger bowed low. "Speak-speak" snarled the Grey Seer, to agitated to appreciate the fawning. "Unexpected complications, most powerful of the potentates" said the Scurrier. Before the creature finish,Grey Seer sent bolt of lightning to roast him alive."Bad news can always wait" thougt the mage..

Awatar użytkownika
Cotau
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 165
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cotau »

Ja bym zaczął od wywalenia dragon stafa na furmanie - jego rolę spełnią monki z pierdylionem ataków z s3, plus dodałbym mu jakąś broń do klepania (chociażb plague censer). 20 stormów mało zrobi, zdecydowanie lepiej się w tej cenie sprawdzą 2x40 slavów do trzymania i odginania.
Obrazek

Kobe
Pseudoklimaciarz
Posty: 29

Post autor: Kobe »

Oczywiście gość na Pendulum ma Flaila. Nie wiem czemu nie wydrukowalo. 2x40 slavow brzmi jak cala fura modeli których, których nie mam :p Ale dzięki za sugestie.
Co zamiast dragon Staffa? Jakiś itemek czy dopakowac monki bardziej?

Awatar użytkownika
Cotau
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 165
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cotau »

Monki są głownie i tak taksówką dla furmany, możesz pomyśleć nad jakimś dodatkowym sztandarem dla bsb, bo obstawiam że będzie w tych monkach zasuwał w drugim szeregu,a dodatkowe bonusy (jak np. AP, legion standard, albo jeśli znajdziesz punkty to lightning rod) zawsze miło działają.
Obrazek

Awatar użytkownika
MikiChol
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MikiChol »

Kobe rozpa wbrew pozorom nie wygląda źle. Dragon staff rzeczywiście nie jest potrzebny, pendulum mieli co ma mielić bez tego (a jak potrzebujesz zionięcia to masz znacznie lepsze z ocultyzmu - wiadomo nie zawsze wejdzie, jak to magia, ale...).
Ja osobiście nie cierpię Lightning Roda i uważam, że nie jest to dobry wybór, ale wiem że jestem w tym osamotniony. Ale ten oddział VG, nie jest tak zły jak ludzie tutaj piszą, ale też można lepiej spożytkować te pkt. Jak potrzebujesz tego LR to może lepiej dać go na BSB, a VG zamienić na 2x klanraty (przepraszam rat-at-arms) albo rzeczywiście na slavy (widzę że scoringów masz i tak sporo). Kwestia teraz jakie masz modele dostępne?
O Thunder Hulkach z grinderem się nie wypowiem bo nie grałem - na papierze wygląda fajnie i w sumie bym wypróbował (chociaż pewnie w klocku 8 ludków). Daj znać jak się sprawdzają.

Awatar użytkownika
Cotau
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 165
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cotau »

W combacie ogry mielą ciotasów sami z siebie, 2d6 s4 ap2 na nic mocniejszego mało doda, faktycznie bym przemyślał jakąś broń do strzelania. Grałem kilka razy na meat grinderze u nich - jest bardzo w porządku, ale wydaje mi się że lepszy deal zrobisz na ratlingu albo moździerzu. Zmusza to przeciwnika na priorytetyzowaniu ich, w końcu nie tak łatwo będzie zdjąć championa jak np wolno biegający weapon team, a strzelanie im wychodzi :)
Obrazek

Kobe
Pseudoklimaciarz
Posty: 29

Post autor: Kobe »

No więc tak, zagrałem na tym na Wąpierze. Meat Grinder się sprawdził ale to przez kostki tylko i wyłącznie bo dwie tury z rzędu w Black Coacha wypłacił po 11 pestek. Potem dwie po 4 więc w sumie sie wyrównało. Raczej zamienię go na dodatkowy Rotary Gun bo dwa to za mało, podobają mi się te karabinki. VG zrobili co mieli zrobić, czyli odpalili Roda kiedy bardzo nie chciałem żeby terrorgheist i vampir na smoku mi zrobili krzywdę, pomogli w combacie który mogłem inaczej przegrać a static na bok załatwił walke, na rozpy z artyleria myślę że Rod obowiązkowy bo demon z dywinacja musi jednak widziec cele. Fajnie się sprawdziła magia, Pendulum wygar ogromny rzeczywiście a nawet zapomniałem o dragon staffie. Myślę że rozpe zostawię jak jest poza usunięciem dragon staffa, może jakis sztandar na BSB za to i wymienię w Thunder ach Rotary gun

Awatar użytkownika
MikiChol
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MikiChol »

Jak już tak próbujemy rozruszać dział to ja też dam swoją rozpę na najbliższy turniej. Trochę inaczej bo 2500pkt.
Strategia prosta - mam walec w postaci deathstara z pendulum, który mieli wszystko na swej drodze, reszta czyści śmietnik, osłabia i odgina.
Pytanie czy zamiast thunder hulków nie dać większego oddziału zwykłych hulków - byłby 2 oddział do klepania.

2500 Pts - Vermin Swarm Army

1 Plague Patriarch Adept @ 315 Pts
General; The Occultism; Wizard Adept; Plague Flail; Light Armour
Putrid Protection [60]
1 Mount: Plague Pendulum @ 410 Pts

1 Chief @ 250 Pts
Light Armour; Shield; Battle Standard
Sceptre of Vermin Valour [35]
Crown of the Wizard King [50]

35 Plague Brotherhood @ 465 Pts
Standard; Musician; Champion
Banner of Speed [50]

40 Slaves @ 185 Pts

1 Weapon Team - Rotary Gun @ 150 Pts

1 Weapon Team - Globe Launcher @ 150 Pts

4 Thunder Hulks @ 485 Pts
Champion - Rotary Gun @ [130] Pts

2 Rat Swarms @ 90 Pts

Models in Army: 83

Total Army Cost: 2500

Kobe
Pseudoklimaciarz
Posty: 29

Post autor: Kobe »

Z ciekawości, czemu jeden rotary gun a jeden globe launcher?
Nie lepiej sprawdzić co lepiej indywindualnie podchodzi/bardziej się w mecie opłaca i grać więcej tego?

Awatar użytkownika
MikiChol
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MikiChol »

Można mieć 3 rotary guny max. Zasady na małe pkt (warband) połowią ci ten limit i możesz mieć 2 max.
Ja mam jeden rotary gun jako weapon team i jeden na thunder hulkach. W tym momencie musiałem wziąć coś innego na drugim weapon teamie.

ODPOWIEDZ