Wynaturzenie z Piekielnej Otchłani

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Wynaturzenie z Piekielnej Otchłani

Post autor: likaon »

Ten temat poświęcam jednej z najsilniejszych jednostek w nowej armii Skavenów. Z czego wy robicie swoje abominations, na jakiej będzie podstawce oraz jak będzie używać tej jednostki polu walki. Oceniacie ją na średnią jednostkę którą ludzie będą wystawiać dla klimatu, czy też hipergiętą jednostkę tylko dla powergamerów?
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3126
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

http://underempire.net/index.php?showtopic=30058

Pod tym linkiem kryje się temat o modelowaniu abotka, polecam wszystkim ciekawym.

A sama jednostka... Ma szansę w szarży zrobić coś takiego (jeśli wierzyć plotkom): wypłacić D6 S6 impactów, wymusić test I albo hit z S6 we wszystko w styku z podstawką, po czym radośnie wypłacić kolejne... 2D6 S6 hitów w oddział. Nawet jeśli te ostatnie hity będą musiały trafiać (tego plotka nie mówi), to takie coś zjada na śniadanie oddziały ghouli i zapija wampirami w nich siedzącymi (mówimy o potencjalnych... 24 hitach z S6 w oddział, zależy jaką podstawkę będzie mieć abotek, wliczam w to niezdane 4 testy I).

Może mieć S7 jeśli wierzyć plotkom do końca gry, pokroi każdą ciężką kawalerię w grze nie mającą warda na 4+ czy regenki.

Może mieć magiczne ataki do tego, współczuję banshee i jej obstawie ;-)

Oczywiście problemem jest bardzo losowy ruch i pewna nieprzewidywalność z tym związana. Trzeba tu jednak zauważyć, że będą chodzić i szarżować w dowolnym kierunku, na 3 kościach standardowo wychodzi coś koło 10-11 cali, czyli zagraża fastom, lataczom i innym takim badziewiom. Co więcej, jej ruch nie liczy się jako marsz, nie musi widzieć celu, więc nawet w lesie nie będzie można czuć się bezpiecznie :D Myślę, że będzie z powodzeniem używana. Pokażcie mi coś poza bretońskim herosem z KB na LT, blodziem z ognistymi atakami i blood dragonami ze sztandarem dającym ogniste ataki, co by było w stanie to pojechać w jednej turze ;-) Nie wspominam tu o szansie na powstanie bydlaka po tym, jak już się go "zabiło" :lol2:

Już nie mówię o takiej kombinacji, że abotki stoją... razem, podstawka przy podstawce :lol2: A da się to zrobić kontrolując ruch oddziałami slaves czy clanrats. Pytanie czy abotki będą chodzić w compulsory movement phase, czy "normalnie".

Jedyna jej poważniejsza wada to T5 i "tylko" save na 4+, machiny wojenne (szczególnie te krasnoludzkie z rune of burning czy jakoś tak) i strzelanie mające S4 mogą z tego zrobić szybciutko sito.

No i na koniec: czy gdyby abotki siedziały na podstawce rydwanowej (albo czołgowej), to czy dało by się je wystawiać... tym szerszym bokiem w charakterze frontu? 8)

Wienzu
Wałkarz
Posty: 95

Post autor: Wienzu »

Pytanie czy abotki będą chodzić w compulsory movement phase, czy "normalnie".
Compulsory, zasada Shambling Horror była zasadą Spawna chaosu z 6ed.
Pokażcie mi coś poza bretońskim herosem z KB na LT, blodziem z ognistymi atakami i blood dragonami ze sztandarem dającym ogniste ataki, co by było w stanie to pojechać w jednej turze
TK Katapulta. :wink:

Mogę prosić o wyjaśnienie zasady Abominacji "To Horrible to Die"?
Pozdrawiam
-Jakub Wienzek

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

krasnoludzki demoniarz z d6 woundów, r.of might i r.of burning na toporze..

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3126
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

No wiadomo, znajdzie się więcej rzeczy, które go łatwo zdejmą, ale niewiele. Głównie bałbym się krasnoludzkich machin z rune of burning. Tego demoniarza jeszcze w życiu nie widziałem na stole i pewnie nie chciałbym spotkać ;-) Chociaż podejrzewam, że padłby od samych impactów (bo ma małe szanse szarżować pierwszy). Ale to raczej nie miejsce na papierowe wojny statystyk ;-)

Too horrible to die - ta zasad według plotek ma pozwalać abominacji (ładne spolszczenie :P ) powstać, gdy jej W zejdą do zera. Ta plotka mówi, że jak bestia zginie, to kulamy kostką i na 1-3 nic się nie dzieje, na 4-5 z truchła wychodzi D3 rat swarmów, a na 6 bestia wstaje z D6 W odnowionych :wink:

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3847
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

likaon pisze:Z czego wy robicie swoje abominations, na jakiej będzie podstawce oraz jak będzie używać tej jednostki polu walki.
Na sam model już mam półprodukty: elementy i pancerz z karnifexa plus tony bitsów skaveńskich.
Niestety, nie znam podstawki, ale i tak będzie z niej wystawał. :)
Do dłuższego czasu nosze się z zamiarem prowadzenia bloga dla postępów mojej kariery modelarskiej, więc mogę udokumentować i powstawanie tego czegoś. :)

Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Post autor: Mhroczny Rycerz »

Zrób, zrób bloga. To ja sie czegoś naucze :D
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

impacty idą w oddział...
gram na takim demoniarzu..i zdarzyło się być tuż za pierwszą 3 na dużym, dwudniowym lokalu...
abotk będzie w ciul przegięty...

Awatar użytkownika
Dyd
Mudżahedin
Posty: 244

Post autor: Dyd »

generalnie hellpit jest chyba najmocniejsza jednostka w tym kodeksie. Ale jakos ultra ciezko to nie jest go zabic. Jak straci choc jedna rane od ognia to juz nie moze probowac wstac. (Popytajcie angielskich kolegow, badz poszukajcie na tamtejszych forach - kodeksy sa juz od jakiegos czasu w kazdym sklepie GW.)

Do armii jak khemri czy krasnali nie dojdzie. Z demonami ma przesrane bo bloodthirster z hatem i flaming atackami (chyba najbardziej popularny build) go wciaga w jedna runde. Jak nie on to flamery badz wrona.

Armie na 4 armatach tez jakos specjalnie nie maja sie co przejmowac, ma w koncu tylko save'a na 4+. Zadasz mu pare rane i przywalisz czolgiem (po czym dostaje dodatkowe impacty bo sam je zadaje).

Mocna jednostka ale nie niesmiertelna. To nie nowy ring of hotek czy drakenhof :P

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3126
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Warto tylko powiedzieć, że mamy sztormówę i czar zakazujący lotu, a to znaczy, że spora część z tych rzeczy nie postrzela tak dużo a demony nie postrzelają ani nie polatają za wiele... Oczywiście to nie tak, że abomination=przeciwnik pakujący figurki, ale bydlę jest mocne, bardzo mocne. Wręcz za te punkty niedoszacowane. Tak jak to ktoś już napisał, przy nim hydra się chowa.

Awatar użytkownika
Dzoooma
Chuck Norris
Posty: 607
Lokalizacja: Stolica, Wola - "Gamonie"

Post autor: Dzoooma »

Mnie bardziej Martwi jak ja zbuduję ten model :shock: Krzysiek, rób bloga - potrzebuję inspiracji :wink:
Obrazek
Zapytaj mnie co sądzę o GW...

Awatar użytkownika
Stefczyk
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Obecnie plątam się po Wrocku

Post autor: Stefczyk »

Bardzo prosto się robi ten model. Pijesz tak długo, aż zobaczysz snop liliowego światła i inspiracje :D a tak na poważnie to można pokombinować z częściami ze spawna i szczurków może wyjść z tego coś ciekawego.
- Hej móżdżku, co będziemy robić dziś wieczorem?
-To co zwykle Pinky, to co zwykle. Spróbujemy opanować świat.
***
Z cyklu na turnieju:
Master Assassin z Fellbladem wpada w 1 turze w Maga Chaosowego na smoku, wypłaca ataki i wypada: 4x1 pada głośnie K*** i cała sala zaczyna klaskać...
***
A mój Bóg w dłoniach ma błyskawice,
miotając gromy, odbiera życie...

Awatar użytkownika
rychu022
Chuck Norris
Posty: 398
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rychu022 »

wrzucasz wszystkie plastikowe bitsy od szczurow do sloiczka z rospuszczalnikiem, zostawiasz to na noc, rano mieszasz cala zawartosc, potem wyjmujesz to co z tego wyszlo i masz wielkie bydle :D

Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Post autor: likaon »

Ja moją abomincję jż zrobiłem z masy plasycznej i brzytew ogrowych, bardziej przypomina gigantycznego szczurogra i jest większe od karnifexa, ale ujdzie w najbliższym czasie dam zdjęcie. A kto będzie w starym świecie będzie go mógł zobaczyć na żywo. Na razie dopiero położyłem pierwsze warstwy farby ale pięknie góruje nad skaveńskimi śmieciuchami.
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3847
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Szukając róznych pomysłów na to Coś (był taki film "The Thing", może być niezłą inspiracją ;) ) trafiłem na taki interesujący model:
Obrazek.
Necromunda "The Caller"
Jeźdźca zdjąć, między zebra wepchnąć trochę flaków i ciał, może dorobić jakieś kolce, głowy itp i byłoby ciekawe.

Marcins
Masakrator
Posty: 2012
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

GS i do roboty :idea:

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3847
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

GS już jest w robocie. ;)
Obrazek
Zasadniczo model w tym kształcie jest autorstwa Sebollusa, ale ja go teraz wykończę. :twisted:
Ruszyły prace własnie z GS-em, teraz kminię nad mocowaniem do podstawki - jakiej wielkości by nie miała, musi się jakoś trzymać. :) No i nad "uszczurowieniem", tylko nie na zasadzie "przyklej wszystkie szczurze bitsy jakie masz w domu". To jest tył, coś tam będzie z tych dziur wyłazić. Od spodu chyba zrobię mu taki (przepraszam) odbyt, z którego będzie wypuszczał strugę przetrawionych glutów* i to będzie mocowanie. Z przodu musowo jakaś paszcza, ale jaka to jeszcze myślę. No i jakieś macki, głowy i warpstone spikes, oczywiście. ;)

* natchnieniem do tego jest poniższe mocowanie Nurgle Blight Drone:
Obrazek

Awatar użytkownika
Młody
Niszczyciel Światów
Posty: 4074
Lokalizacja: SNOT- Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Młody »

Ja już mam jakąś tam koncepcję na zrobienie abominacji :D, myślę że prace ruszą w piątek :D.
Pozdro
Młody

Snot Fanpage

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3847
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Uchyl rąbka tajemnicy, może będzie to inspiracją dla kogoś (nie mam tu na myśli zrzynania, tylko czasem ktoś CI pomoże wpaść na coś ;) ).
(choć wg mnie taka abominacja to jednak nie bardzo.. Choć fluffowo niby przejdzie z tymi kółkami...)

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Stare, fajne pomysły:

Nowa/stara hydra DE+ głowy Rat Ogrów

Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ