Nowe modele i zasady skavenów z forge world

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Nowe modele i zasady skavenów z forge world

Post autor: gervaz »

Witam
wczoraj Forge world zaprezentował ofertę nowych modeli do skavenów.

http://www.forgeworld.co.uk/Warhammer/S ... ORROR.html

i

http://www.forgeworld.co.uk/Warhammer/S ... -LORD.html

Co ciekawe, od razu dołączono do nich zasady.
O ile nie spodziewam się zobaczyć prędko exalted vermin lorda na jakimkolwiek stole, to brood horror wydaje sie juz duzo bardziej sensowną opcją. Cenowo niewiele różni się od abominacji, ma dość atrakcyjne zasady i możliwości kustomizacji - i co najważniejsze - może być wierzchowcem dla warlorda. Ciekawe, czy będzie dostępny w Polsce?

Awatar użytkownika
Goglem
Wodzirej
Posty: 773
Lokalizacja: Koszali, Klub Zad Trola

Post autor: Goglem »

Ten brodhorror jest bez sensu. Na blokera jest za miękki, a na monstera do walki za słaby - 4 ataki łał
A ten vermin lord jak vermin lord. Za drogi, aczkolwiek może się fajnie sprawdzić na krajalnice czołgów/smokó/monsterów i jako fajoski mag walący plagę tam gdzie potrzeba. Mając jednak tego maga nie możemy mieć innych

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

vermin lord może wystąpić tylko jako bound monster w grach Storm of Magic - więc niemal na pewno oprócz niego będzie inny mag w armii.

brood horror nie jest oczywiscie takim zamiataczem jak abominacja, ale oprocz tych 4 ataków ma thunderstompa - wiec cos tam zawsze zniszczy. Moim zdaniem najbardziej sprawdzi sie jako podstawka pod generala - ewentualnie jako fire magnet/ bloker duzych i slabych jednostek dla przeciwnika...

Awatar użytkownika
Shakin' Dudi
Masakrator
Posty: 2633
Lokalizacja: Moria - Lublin

Post autor: Shakin' Dudi »

fajne, w parze z abominacją naprawde ciekawa opcja. Zauwazcie ze ma staly ruch 8 cali. Marszu marszu na 16, mniam!

Awatar użytkownika
Luciu
Mudżahedin
Posty: 235

Post autor: Luciu »

wlasnie, jak to jest z tym loremasterem? to jak ja mam zasade loremaster x2 na vermin lordzie, a kazdy czar moze byc tylko przez jednego umiany to co jesli mam wiecej magow np. grey seera albo plague priesta? nie znaja juz zadnych czarow czy to vermin nie zna ich czasrow? albo tak samo jesli ma sie baaardzo duza armie i brakuje czarow dla casterow to co wtedy?

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3126
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

LS przyjęło wykładnię, że loremaster blokuje branie tych czarów przez innych magów, więc np. dwóch vermilordów z loremasterem zna całość, a pozostali magowie na stole znają sygnaturki (plus każdy seer może mieć 13). Po wyjaśnienia czemu tak jest kieruję do nich, bo ja siedziałem nad tymi zasadami i nie znalazłem nic, co by to powodowało, co więcej native speakers czytający ten tekst nie widzą tam takich rzeczy ;-)
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
Luciu
Mudżahedin
Posty: 235

Post autor: Luciu »

w RB jako wyjątek od niepowtarzalności czarów jest napisane że jeśli ktoś ma zablokowaną możliwość losowania. czyli normalnie robie armie a loremastersi mają niegenerowane więc sie dubluje. Tak ja myśle ale nie chciaęłm sugerować i chyba tak przyjme w swoich grach bo to by chyba z RB wynikało. a w FAQu nic o tym nie ma? w sumie nie sprawdzałem.

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »


Awatar użytkownika
Goglem
Wodzirej
Posty: 773
Lokalizacja: Koszali, Klub Zad Trola

Post autor: Goglem »

jak dla mnie bomba, a tak na serio to mało widać na tej rozkładówce

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

A jak dla mnie wyglądają dość slabo, już wole kupić box warhoundów/direwolfów i przykleić im glowy ratogów efekt nawet lepszy i to 3x taniej.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Post autor: likaon »

Arbiter Elegancji pisze:A jak dla mnie wyglądają dość slabo, już wole kupić box warhoundów/direwolfów i przykleić im glowy ratogów efekt nawet lepszy i to 3x taniej.
mam już sforę 20 takich szczurowilków(fillery do slavów i clanraów by było witać że to chopaki z moulderu), 10 z dire i 10 z war hounds, szczurze zęby z plasicardu i szczurze ogony od clanratów z poprzedniej edycji. Z głowami ratogór wyglądają "dziwnie", lepsze są główki plagusów i odrobina GS. Czekam na zasady z niecierpliwością.
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Wrzuć zdjęcie, bo jestem ciekaw jak psy wyglądają z tak małymi ogonkami od starych klanratów :-P

Z WD:

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Post autor: likaon »

ble goblinowe wilki, nawet moje gobassy jadą na warhundach, z modelami tych ostatnich było by dużo lepsze
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

https://picasaweb.google.com/vocart/Ska ... 9699268994 moje są sprzed chyba 6 lat, w 6ed robili za kawalerię DoW. ja robiłem ogonki z GS. za to mordki bym im teraz inaczej robił;]

Awatar użytkownika
Shakin' Dudi
Masakrator
Posty: 2633
Lokalizacja: Moria - Lublin

Post autor: Shakin' Dudi »

Mozna grac tymi szczuropsami? Sa dopuszczone do gry turniejowej?

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Nie
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Breslauer
Chuck Norris
Posty: 611
Lokalizacja: Breslau

Post autor: Breslauer »

http://www.forgeworld.co.uk/New_Stuff/S ... -RATS.html

Szczurze-Wilki (Wilcze-Szczury? :D ) Skavenów :wink:

Awatar użytkownika
Goglem
Wodzirej
Posty: 773
Lokalizacja: Koszali, Klub Zad Trola

Post autor: Goglem »

Bardzo fajne modele, tylko jakieś takie duże mi się wydają

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

tylko nie wiadomo, czy to core, czy special... gdyby było wiadomo, można się ewentualnie zastanawiac nad konwersja z psów chaosu...

Awatar użytkownika
MomoTheKiller
Chuck Norris
Posty: 532
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MomoTheKiller »

Fajowe.... 28 EŁ ... można pomyśleć na mounty :P na fillerki.
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.

ODPOWIEDZ