Walizka/skrzynia na armię Skaven.

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MadMax
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Pisz

Walizka/skrzynia na armię Skaven.

Post autor: MadMax »

Mam pytanie odnośnie sposobu transportu Waszych armii skavenów. W czym przenosicie takie armie?

Wszystko mam na magnesach i metalowych trayach i chciałbym zmieścić armię do 3000pkt. wraz z trayami, dzwonkiem, WLC i abomką.

Macie jakieś dobre patenty/pomysły co do sposobu transportu hord Skavenów?
"War. War never changes".

TRAYE MAGNETYCZNE / PCV / MAGNESY. Najlepsza jakość !!! Najtaniej !!!


Ekspresowa Realizacja !!!

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

Swoją armię przechowuję i transportuję w plastikowej skrzyni z marketu budowlanego. Do dna i ścian poprzyklejałem klejem cyjanoakrylowym magnesy neodymowe. One utrzymują blaszki, na których są ustawione regimenty. Spokojnie w ten sposób można przewieść armię na kilka tysięcy punktów.

Obrazek

Awatar użytkownika
Asgard
Mudżahedin
Posty: 345

Post autor: Asgard »

Niestety zdjęcia robione z koma w nocy, ale dają pogląd na przenoszenie armii na ok 200+ modeli:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Walizkę wybrałem z Castoramy - chodziło o to żeby była pancerna :), nie jest lekka ale to dla mnie nie problem.

Awatar użytkownika
Deus
Falubaz
Posty: 1035
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Deus »

Ja przenosiłem, to na magnesach w walizce z Casto, ale jak raz ta wypadła na parkingu z bagażnika, to była tragedia, i od niedawna przenoszę całą armię w dwóch walizkach, w dużej GW, na piechotę (jeszcze mama tam sporo miejsca) i w małej, gdzie włożyłem rastery, na duże modele.
Obrazek

Awatar użytkownika
Asgard
Mudżahedin
Posty: 345

Post autor: Asgard »

Ja miałem walizkę GW ale wyjmowanie 200 modeli i ustawienie w regimenty zajmuje za dużo czasu ;) ale np. High Elfy czemu nie :)

Awatar użytkownika
Deus
Falubaz
Posty: 1035
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Deus »

Może i wyjmowanie dosyć długo zajmuje, ale nie trzeba składać p upadku od nowa dzwonka, działa lub doomwheela, co także zajmuje mnóstwo czasu :mrgreen:
Obrazek

Awatar użytkownika
Asgard
Mudżahedin
Posty: 345

Post autor: Asgard »

no na pewno po takich doświadczeniach inaczej bym podszedł :) jednak ja na szczęście mam wysuwany organizer w bagażniku, który skutecznie blokuje walizkę :)

Awatar użytkownika
Deus
Falubaz
Posty: 1035
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Deus »

To dobrze, ale jeśli kiedyś Ci ta walizka spadnie, a lepiej by do tego nie doszło, to wspomnisz moje słowa :mrgreen:
Obrazek

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Walizka nie musi spaść - wystarczy że odklei się któryś magnes i latająca figurka zrobi mega rozpizd ;)
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
Asgard
Mudżahedin
Posty: 345

Post autor: Asgard »

jestem po wielu testach łącznie z obcesowym upuszczaniem walizki w metrze na podłogę i daje jak na razie radę ;)

Awatar użytkownika
MadMax
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Pisz

Post autor: MadMax »

Ciekawe rozwiązania. Mam też pewien projekt w trakcie realizacji ze dużą skrzynią z drewna i magnesami. Jak go dokończę to wrzucę zdjęcia. Dodatkowo planuję zakupić jakąś plastikową skrzynkę z przykryciem i wykleić ją cienką blachą (taka wersja bardziej mobilna).
"War. War never changes".

TRAYE MAGNETYCZNE / PCV / MAGNESY. Najlepsza jakość !!! Najtaniej !!!


Ekspresowa Realizacja !!!

Awatar użytkownika
MadMax
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Pisz

Post autor: MadMax »

Gervaz jakie wymiary wewnętrzne ma ta plastikowa skrzynka? Mam zamiar kupić taką.
"War. War never changes".

TRAYE MAGNETYCZNE / PCV / MAGNESY. Najlepsza jakość !!! Najtaniej !!!


Ekspresowa Realizacja !!!

Awatar użytkownika
quins
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 147
Kontakt:

Post autor: quins »

Deus pisze:przenoszę całą armię w dwóch walizkach, w dużej GW, na piechotę (jeszcze mama tam sporo miejsca) i w małej, gdzie włożyłem rastery, na duże modele.
Przy następnym zbieraniu zamówień na GW planuję zakup ich walizek. Czyli na armię Skavenów muszę kupić walizę dużą i małą? W jedną dużą dzwonki nie wejdą?

Lenczek
Mudżahedin
Posty: 316
Lokalizacja: Giżycko

Post autor: Lenczek »

Hejka.
ja planuje taką skrzynke przerobić i nosić w dwóch poziomach figsy..

http://allegro.pl/show_item.php?item=4052252181
Podane wymiary na aukcji są to wymiary zewnętrzne, tak więc po 5cm trzeba odjąć.

Nie będzie to przerost formy nad treścią ?

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Imo troszeczkę, bo sam mieszczę wszystko w walizce ok 40x30x20. Do największych ścian mam przynitowane blachy gdzie trzymam większość figsów. Na dnie mam jeszcze dodatkową małą na dzwonek. Czasem wkładam tam jeszcze, na magnes oczywiście metalowe pudełko, w którym między szmatkami niosę niezmagnesowane modele, herosów itp. Na więcej niż 2400 raczej nie grywam, ale do 3k myślę, że bym upchnął. Skrzynia nie jest pancerna, ale jest stosunkowo lekka, pojemna i wyszła mi bardzo tanio, bo razem ok 30-40.
Jeśli natomiast uważasz, że taka skrzynia będzie ok, to raczej nikt nie ma prawa się przyczepić.

Lenczek
Mudżahedin
Posty: 316
Lokalizacja: Giżycko

Post autor: Lenczek »

tzn, nie wiem co będzie odpowiednie..... do ogrów mam walizke, do HE troche większe pudło, a do skavenow to nie mam pojęcia ile te herdy zajmą miejsca...;/ I co do przewożenia to dam blachy na dno i do koszyka....na ściankach się jakoś boje, że poodpadają...

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Lenczek pisze:nie mam pojęcia ile te herdy zajmą miejsca...;/
To policz...

Awatar użytkownika
MadMax
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Pisz

Post autor: MadMax »

Ja mogę polecić takie pudełko do transportu.

http://allegro.pl/pudelko-pojemnik-plas ... 87647.html

Do niego wykonałem dwupoziomowy stelaż (sklejka+blacha). I mogę w niej przenosić zmagnesowaną armię skavenów na 3k.
"War. War never changes".

TRAYE MAGNETYCZNE / PCV / MAGNESY. Najlepsza jakość !!! Najtaniej !!!


Ekspresowa Realizacja !!!

Awatar użytkownika
raat
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: raat »

ja mam armie w czymś takim, tylko chyba kilka cali większy wymiar: http://www.castorama.pl/organizer-prosp ... un-12.html

po wyjęciu przekładek mieszczą mi się 4 tacki po 40 skavenów (modele przymagnesowane do tacek, a tacki z kolei przymagnesowane na większe magnesy do pudełka). Mam 3 takie, w dwóch noszę klocki szczurów, w trzecim maszynerię, a w przegródkach bohaterów, giant raty, gutterów itd.

Całość idealnie się mieści do torby safe and sound przeznaczonej do noszenia pudeł (nazywa się chyba MAXI), a na pudłach mieszczą się na luzie podręczniki.

Zalety takiego rozwiązania:
-wyjęcie modeli na stół to 2minuty
-jest porządek w figsach
-idealne do przewożenia samochodem itp.
-pudełka mają zapięcia i uchwyty z góry, co jest super wygodne przy wyjmowaniu i przenoszeniu

Wady:
-niespecjalnie nadaje się do noszenia torby na pasku przez ramię, bo mimo magnesów coś się może przy przechyleniu oderwać od tacki i zrobić sajgon
-podobnie trzeba uważać z metalowymi modelami (mocno je przymagnesować, żeby się nie oderwały i nie zrobiły kręgli w walizce)
-trzeba dobrze ułożyć większe modele, żeby wystające elementy się nie pogięły

Co do wad, podejrzewam, że podobne występują w większości przypadków, jakby ktoś chciał przenosić hordy nie rozłożone na pojedyncze modele, więc nic niespodziewanego to to nie jest.

Lenczek
Mudżahedin
Posty: 316
Lokalizacja: Giżycko

Post autor: Lenczek »

chyba nic specjalnego nie wymysle i bede musial sie zdecydowac na torbe safe and sound z piankami.... juz widze wyciąganie tych około 160 modeli z pianek...;/

ODPOWIEDZ