…Czyli jak Skaveni walczą wręcz… - VIII edycja, AB 2009

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
Veta92
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 184
Lokalizacja: Warszawa

Re: …Czyli jak Skaveni walczą wręcz… - VIII edycja, AB 2009

Post autor: Veta92 »

Z doświadczenia wiem, że chmurki stoja i plują. Reakcja na szarże - ucieczka. A jeśli ich pogonisz - masz szarże na twarz ale nie skinków tylko kowboi lub innych cudaków:) Wydaje mi się, że w takim przypadku taktyka o której mówisz byłaby trudna do wykonania. Nie zmienia to faktu, że jestem jej bardzo ciekawy w innych paringach:)

Awatar użytkownika
malfoj
Falubaz
Posty: 1306
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: malfoj »

zależy to od rozpiski teraz popularna jest na 2xklockach które slejvow 40 przepychaja w turę w templach moze być mały death star plus oba klocki a jeden na pewno maja stubborn . Problemem mogą być też riperki które wypłacają bardzo duzo ataczorow

Awatar użytkownika
lajkonik
Masakrator
Posty: 2622

Post autor: lajkonik »

Jaszczurki faktycznie zrobiły się problematyczne dla szczurów. Saurusy + TG to walec trudny do przepchnięcia. Jeszcze nie miałem okazji pograć przeciwko takiemu złożeniu wprawdzie, ale spodziewam się że łatwe to nie będzie. Na pewno trudniejsze niż stare lizzie, które strasznie tyrała skaveńska magia.
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
lajkonik Obrazek

ravtheone
Mudżahedin
Posty: 238
Lokalizacja: Najczarniejsze, najrzadziej odkurzane zakątki Ciemnogrodu

Post autor: ravtheone »

Veta92 pisze:Z doświadczenia wiem, że chmurki stoja i plują. Reakcja na szarże - ucieczka. A jeśli ich pogonisz - masz szarże na twarz ale nie skinków tylko kowboi lub innych cudaków:) Wydaje mi się, że w takim przypadku taktyka o której mówisz byłaby trudna do wykonania. Nie zmienia to faktu, że jestem jej bardzo ciekawy w innych paringach:)
Moja koncepcja slajvow to nie 40+, tylko 20-25 skajvow. Oddział nie ma oczywiście szansy z jakimkolwiek oddziałem kombatowym. To co ma szanse wybic, pogonić lub przytrzymać to:
1) chmurki - nie zawsze jest mi w stanie skutecznie uciec, więc jak ją dopadne to wybiję
2) lekkie kawalerie - jezeli dadzą się załapać, a jeżeli nie to przynajamniej uciekną
3) kowbojów - jeżeli kowboje szarżują na ten klocek, to muszą przebić się przez static/stubborn, co nie jest takie proste

A to bardzo dużo zmienia, bo tam gdzie innym, opartym na dzisiejszej mecie armiom kończy się para - czyli po wystawieniu i wybiciu klocka/klockow slejvów, mnie się dopiero zaczyna. Bo zaraz za linią slejvow, gratów i czasami globów lub elektryków idzie u mnie linia kilku oddziałów do walki: 1-2 oddziały Monków, 2 oddziały PCB, Stormy, 0-1 oddział Rat Ogrów, Doomwheel, ewentualnie Aboma. Jeżeli więc tymi minimum 5 oddziałami wygeneruję jakieś zamieszanie w oddziałach zaczepnych lizaków i uda mi się sprowokować ich do szarż na slajvów tymi klockami/kawaleriami do walki ze slejvami, tym lepiej.
MISFIRE 2022 - turniej WFB6
MISFIRE 2022 na Facebook

WFB: HE, SK, OK, EMP, O&G
WH40K: IG Steel Legion, Catachan, Karskin, Tallarn, Vostroyan, GK, DA, SoB, Orks, Necrons, Kroot Mercenaries
Mordheim: Skaven, Possesed
Box: Warhammer Underworlds, Warhammer Quest, Space Hulk, Blacktone Fortress, Blood Bowl, Deathwatch Overkill

Awatar użytkownika
MadMax
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Pisz

Post autor: MadMax »

Wg mnie 20-25 niewolników w regimencie to za mało. Dla tej jednostki podstawową sprawą jest przewaga liczebna (liczba szeregów). Bez tego będzie klops.
"War. War never changes".

TRAYE MAGNETYCZNE / PCV / MAGNESY. Najlepsza jakość !!! Najtaniej !!!


Ekspresowa Realizacja !!!

ravtheone
Mudżahedin
Posty: 238
Lokalizacja: Najczarniejsze, najrzadziej odkurzane zakątki Ciemnogrodu

Post autor: ravtheone »

Tak. O ile chcesz tym trzymac jednostki. Ja chce tylko trzymac lub wykańczać odginaczki. Chce nimi uciekac lub poświęcać dla taktycznych celow. Wtedy oddzialu za 80 punktow szkoda znacznie bardziej niż takiego za 40-50. Za 80 punktow mogę mieć 20 slejvow, 6 gratów i elektryka. A to moze dużo wiecej niż 40 slajvów.
MISFIRE 2022 - turniej WFB6
MISFIRE 2022 na Facebook

WFB: HE, SK, OK, EMP, O&G
WH40K: IG Steel Legion, Catachan, Karskin, Tallarn, Vostroyan, GK, DA, SoB, Orks, Necrons, Kroot Mercenaries
Mordheim: Skaven, Possesed
Box: Warhammer Underworlds, Warhammer Quest, Space Hulk, Blacktone Fortress, Blood Bowl, Deathwatch Overkill

Awatar użytkownika
Deus
Falubaz
Posty: 1035
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Deus »

Tak tyle że na Euro możesz mieć maks. 3 eletryków i 2 oddziały gratów po 20> szczurów i ti leży problem :(
Obrazek

ravtheone
Mudżahedin
Posty: 238
Lokalizacja: Najczarniejsze, najrzadziej odkurzane zakątki Ciemnogrodu

Post autor: ravtheone »

Czyli 8 oddziałów taktycznych nie licząc globów i ewentualnie weapon teamów, swarmów. Nikt nie ma tyle oddziałów ponizej 60ciu punktów.
MISFIRE 2022 - turniej WFB6
MISFIRE 2022 na Facebook

WFB: HE, SK, OK, EMP, O&G
WH40K: IG Steel Legion, Catachan, Karskin, Tallarn, Vostroyan, GK, DA, SoB, Orks, Necrons, Kroot Mercenaries
Mordheim: Skaven, Possesed
Box: Warhammer Underworlds, Warhammer Quest, Space Hulk, Blacktone Fortress, Blood Bowl, Deathwatch Overkill

Awatar użytkownika
Deus
Falubaz
Posty: 1035
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Deus »

Nom, tu masz rację... ale zazwyczaj mają trochę droższe oddziały taktyczne i być może trochę bardziej mobilne.
Obrazek

Awatar użytkownika
Necromanter
Falubaz
Posty: 1003
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Necromanter »

Tak tanich to prawda, ale większość innych oddziałów taktycznych można wykorzystać w jakikolwiek sposób oprócz odginaczki.
PiotrB pisze:Oczami wyobraźni widzę te tłumy i uśmiechniętego Sola podającego kiełbaskę ...eh ...bezcenne :)

ODPOWIEDZ