Co sądzicie o mojej armii? :)

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
malytroglodytaPL
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 114

Co sądzicie o mojej armii? :)

Post autor: malytroglodytaPL »

Siemanko, chciałbym poznać zdanie paru weteranów co do mojej armii. jako że gram od bardzo niedawna (jakieś 5-6 bitew) i zazwyczaj dostaję w kość to może coś tu jest nie tak :)
A więc mam:
-2x40 klanbraci
-Aboma
-20x plague monki
-4x ratogry z packmasterami
-warlord
-Inżynier

Piszcie co zmienić itd. za wszystkie rady z góry dzięx!
Szczury 1300 pkt.
Obrazek

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Weteranem na pewno nie jestem, ale trochę bitew już tą armią zagrałem, więc parę słów mogę od siebie skrobnąć.
Aboma jest prawie zawsze dobrym wyborem, więc tu jest ok - oczywiście jak wszystko wymaga ogrania, ale jest ok.
20 plague monków to wg mnie za mało, żeby byli w stanie coś sensownego zrobić i generalnie nie uważam, żeby to była jakaś koks jednostka, ale to też oczywiście zależy od tego z jakimi armiami masz najczęściej do czynienia.
Ratogry bez wątpienia mają jakieś uderzenie, ale są poprostu miękkie, stąd moimi osobiście faworytami nie są.
Klanbracia nie są kompletnie nic warci. Lepiej dać slavy i masz więcej wolnych punktów. Ale wtedy nie masz pewnie zapełnionycj corów, więc albo więcej slavów, albo np stormvermini, którzy np ze szmatką AP od biedy mogą próbować coś działać.
Inżynier i warlord to bardzo fajne zabawki, tylko wszystko zależy od ich złożenia, więc tu nie jestem w stanie nic powiedzieć.
Na pewno przydałby się bsb, latarka/doomwheel, stormvermini. Prorok jest spoko, assasyn, ogarnij jakieś odginaczki typu giant raty... Jest dużo różnych opcji, poogladaj rozpiski z forum, jakaś inspiracja to zawsze będzie.
Poza tym testuj. Jeżeli dostajesz w kość to chyba widzisz co najczęściej zawodzi.

Awatar użytkownika
malytroglodytaPL
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 114

Post autor: malytroglodytaPL »

dzięki, giantraty chyba nawet gdzieś mam :) co do klanbraci to słyszałem że są obowiązkową podstawą armii, hmm...
żeczywiście myślę o jakimś działku, katapulcie czy dzwonku w centrum. Generanie tym co mam gram tak, że clanraty i plague monki idą w centrum jako trzon a na flankach wystawiam abome i ogry, aboma zawsze się przebije ;) a jeśli chodzi o mnichów to chyba się z tb niezgodzę, zazwyczaj sporo ubiją, no i nie ucziekają prawie nigdy :)
Ostatnio zmieniony 24 lis 2013, o 12:14 przez malytroglodytaPL, łącznie zmieniany 1 raz.
Szczury 1300 pkt.
Obrazek

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

To zobacz sobie w ilu rozpiskach są klanbracia. Modele klanbraci, tak obowiązkowe, ale jako slavy. Jeżeli grasz na jakieś np elfy to monki mogą być spoko, ale spróbuj tym zagrać na cokolwiek co ma jakieś sensowne savy.
Jeżeli uważasz, że to co masz w rozpisce jest dobre, to nie wiem w czym problem...
Ja nigdy nie grałem klanratami, monkami z naprawdę rzadka, ratogrami też nigdy i jakoś nie mam problemu z wygrywaniem.

Awatar użytkownika
malytroglodytaPL
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 114

Post autor: malytroglodytaPL »

połowa moich clanratów ma już włócznie, a wszyscy tarcze, slavy'ą chyba sie nie opyla awać tarcz, nwm. a tak wgl skoro nie grałeś clanratami monkami ani ogrami to co ty właściwie masz w swojej rozpie? :)
Szczury 1300 pkt.
Obrazek

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

W piątek grałem krakowski format, tylko jako iż już grają wszyscy ten format od dawna for fun wrzuciliśmy sobie możliwość brania lordów.Moja rozpiska to prorok, inżynier 1lvl, inżynier samobójca, bsb, assasyn, klocek stormów, dwa klocki slavów, abomka, latarka, trzy najmniejsze możliwe paczki giant ratów. Nie liczyliśmy dokładnie wyniku, ale mi padła tylko abomka (tak...), a przeciwnikowi wszystko poza generałem na cold onie.
Poza tym często stawiam jeszcze warlorda, gutterów i kółko. Monki czasami mi się zdarza, ale to naprawdę rzadko.

Awatar użytkownika
malytroglodytaPL
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 114

Post autor: malytroglodytaPL »

no dobra, w takim razie przerobię klanbratów na sklave'ów, tylko ze musze trochę ich dokupic (40 pkt za 80zl?!) :)
Szczury 1300 pkt.
Obrazek

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Wyspa krwi... Nikt się nie czepia aż tak wyswigu.

Awatar użytkownika
malytroglodytaPL
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 114

Post autor: malytroglodytaPL »

czego? ;)
Szczury 1300 pkt.
Obrazek

Awatar użytkownika
MarkusNord
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 45

Post autor: MarkusNord »

Koledze chodzi o odwzorowanie wykupionego sprzętu (np. tarcz i włóczni) na figurkach :)

Ponieważ też zaczynam grać skavenami a do WFB wracam po długoletniej przerwie (do tej pory grałem w WH40k a w WFB grałem za czasów 4 i 5 edycji) mam pytanie. Czy abomka jest naprawdę niezbędna do grania? Pomijam, że to straszna szkarada na stole i owszem zasady są niezaprzeczalnie in plus ale czy ktoś próbował grać skutecznie bez niej? I czy mógł bym prosić o rozwinięcie wszystkich skrótowców dotyczących skavenów (chodzi np. o BSB) gdyż nadal trochę się gubię. Z góry dzięki.

Awatar użytkownika
Asgard
Mudżahedin
Posty: 345

Post autor: Asgard »

MarkusNord pisze:Koledze chodzi o odwzorowanie wykupionego sprzętu (np. tarcz i włóczni) na figurkach :)

Ponieważ też zaczynam grać skavenami a do WFB wracam po długoletniej przerwie (do tej pory grałem w WH40k a w WFB grałem za czasów 4 i 5 edycji) mam pytanie. Czy abomka jest naprawdę niezbędna do grania? Pomijam, że to straszna szkarada na stole i owszem zasady są niezaprzeczalnie in plus ale czy ktoś próbował grać skutecznie bez niej? I czy mógł bym prosić o rozwinięcie wszystkich skrótowców dotyczących skavenów (chodzi np. o BSB) gdyż nadal trochę się gubię. Z góry dzięki.
BSB = sztandar armii :)

odnośnie abominacji to oczywiście, że można grać bez niej :) nie chcę rozwijać kwestii euro ale teraz popularne będą 2x Działo i 2x Doomwheel
jeżeli chodzi o samą figurkę to od czego masz wyobraźnię ?

moja abominacja:
Obrazek

Awatar użytkownika
raat
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: raat »

Na pewno mogę polecić wyspę krwi - masz tam Inżyniera, Chieftaina (BSB), 40 Clanratów, jakieś weapon teamy (raczej pomalować i na półkę niż na stół :P ) i więcej Ogrów. Ogólnie cały zestaw ma więcej figsów niż battalion i wychodzi taniej, zawiera herosów i akcesoria.

Jak znajdziesz kogoś na druga połówkę (HE), to już w ogóle masz figsy za 1/3 ceny.

Jeśli chodzi o clanraty, to niestety do niczego się nie przydają. W porównaniu ze slave'ami:
- Slave'y: nie budzą paniki, wybuchają jak nie zdadzą breaka, moga wziąć tarcze jak clanraty (parry save), kosztują 2 pkt/model, można do nich strzelać w CC itp.
- Clanraty: mają lekki pancerz i WS o 1 większy (trafiają i sa trafiane prawie tak samo jak slavy)

Podsumowując, slavy z tarczami to tańszy odpowiednik clanratów za 2,5pkt/model, tylko nie panikują oddziałów i nie blokujące strzelania.

Awatar użytkownika
malytroglodytaPL
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 114

Post autor: malytroglodytaPL »

czyli że lepiej wystawić trochę więcej slave'ów? :)
Szczury 1300 pkt.
Obrazek

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

malytroglodytaPL pisze:czyli że lepiej wystawić trochę więcej slave'ów? :)
Można tak to ująć.
MarkusNord pisze:Czy abomka jest naprawdę niezbędna do grania? Pomijam, że to straszna szkarada.
Niezbędna nie jest, sam mam zamiar grać 2xDoomwheel & 2xLatarka. A co do jej aparycji, to wg mnie jest to epicki model. Ma w sobie to coś i jest ultra klimatyczny :D

Awatar użytkownika
Deus
Falubaz
Posty: 1035
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Deus »

Abomka z GW jest słaba, i to nie ulega wątpliwości, fajniejszy jest brood horror z FW i świetnie się na abomkę nadaje, wiem bo sam go używam :twisted:
Obrazek

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

A wg mnie brood horror nie ma takiej dynamiki jak abomka. Może jestem mniejszością, ale akurat w tym przypadku bardziej podoba mi się model GW. Choć zrobienie abominacji z FW Vermin Lorda to też bardzo fajny pomysł :D

Awatar użytkownika
malytroglodytaPL
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 114

Post autor: malytroglodytaPL »

ja też uważam że aboma fajniejsza, ciekawszy model poprostu no i jest naprawdę przekoxowana jeśli chodzi o wygląd :)
Szczury 1300 pkt.
Obrazek

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

malytroglodytaPL pisze:no dobra, w takim razie przerobię klanbratów na sklave'ów, tylko ze musze trochę ich dokupic (40 pkt za 80zl?!) :)
Ja bym na Twoim miejscu zostawił sobie przynajmniej 40 clanratów.

Sam zawsze grałem na 1-2 takich oddział i nie są niegrywalne jak tu niektórzy piszą.
Obrazek

Awatar użytkownika
raat
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: raat »

nie są niegrywalne, ale po co płacić po 4pkt za slavy ;)

Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2063
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Post autor: Janus »

Że co......? Clanraty są zajebiste, ponieważ tylko nimi/storverminami możesz łamać szeregi wroga. Slavy się do tego nie nadają, bo wszystko na nich nabije cr. Clabnrats pełnią zupełnie inną funkcję od slavów, ale nie są bezużyteczne. jak widać musicię się jeszcze sporo nauczyć skoro ich nie doceniacie.
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

ODPOWIEDZ