Co sądzicie o mojej armii? :)

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co sądzicie o mojej armii? :)

Post autor: Hoax »

Slavy mają jeszcze oprócz zwykłego odginania fajną możliwość łapania przeciwnika. Zmuszając przeciwnika do szarży, albo samemu szarżując można zająć oddział przeciwnika walką. Do tego jeśli łapie się cel, który ma mało ataków i trzyma się blisko generała slavy mogą wystać bardzo długo.
Jest bardzo przydatny manewr zwłaszcza przeciwko przeciwnikom, którzy mają mało szeregów (albo i wcale). Co więcej można wtedy do tego combatu strzelać.

Gibon

Post autor: Gibon »

Pamiętam, że raz tak trzymałem bsb'ka Wochu :D Od stania nogi go zaczeły boleć :wink:

Awatar użytkownika
malytroglodytaPL
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 114

Post autor: malytroglodytaPL »

jakies porady co do taktyki? :)
Szczury 1300 pkt.
Obrazek

Gibon

Post autor: Gibon »

malytroglodytaPL pisze:jakies porady co do taktyki? :)

Taktyki grania slavami? Czy na konkretną armię? - jeśli tak to zależy co masz w rozpie, albo co w niej powinno być :wink:

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Gibon pisze:Pamiętam, że raz tak trzymałem bsb'ka Wochu :D Od stania nogi go zaczeły boleć :wink:
Dokładnie :D
Podobny los może spotkać generała na CO, czy tak naprawdę każdego innego kowboja.

Awatar użytkownika
malytroglodytaPL
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 114

Post autor: malytroglodytaPL »

[/quote]Taktyki grania slavami? Czy na konkretną armię? - jeśli tak to zależy co masz w rozpie, albo co w niej powinno być :wink:[/quote]

jak chyba niewszyscy zauważyli to jest wątek o mojej armii, ktora masz na samym początku :) ja sie pytam co zmienic w rozpie a tu 3 strony dyskusji :)
Szczury 1300 pkt.
Obrazek

ravtheone
Mudżahedin
Posty: 238
Lokalizacja: Najczarniejsze, najrzadziej odkurzane zakątki Ciemnogrodu

Post autor: ravtheone »

Bo zadałeś pytanie jak o istotę istnienia...

To całe podforum jest o graniu, czyli rozpach, taktyce... Świat się nie zmienił, bo pojawił się tu Małytroglodyta. Slejvi nadal będą ginąc...

Ciesz się ze dostałeś takie odpowiedzi. Bo pytanie o taktykę jest pytaniem o wszystko. Odpowiedz nigdy się nie skończy. :)
MISFIRE 2022 - turniej WFB6
MISFIRE 2022 na Facebook

WFB: HE, SK, OK, EMP, O&G
WH40K: IG Steel Legion, Catachan, Karskin, Tallarn, Vostroyan, GK, DA, SoB, Orks, Necrons, Kroot Mercenaries
Mordheim: Skaven, Possesed
Box: Warhammer Underworlds, Warhammer Quest, Space Hulk, Blacktone Fortress, Blood Bowl, Deathwatch Overkill

Awatar użytkownika
malytroglodytaPL
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 114

Post autor: malytroglodytaPL »

SPK, mowie tylko że rozpa jest na poczatku :lol2:
Szczury 1300 pkt.
Obrazek

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Podpisuję sie pod tym co powiedział Ravtheone, ciężko tu coś sensownego poradzić. Ciężko też mi np powiedzieć coś sensownego o taktyce gry taką rozpiska, skoro pierwsza rzecz którą bym zrobił to zmienił rozpiskę :P
Propozycje zmian padły, uzasadnienia też, ale najwazniejsze to mieć swój pomysł na grę. Biorąc jednostkę do rozpiski musisz wiedzieć po co do bierzesz, a nie wrzucasz randomowe unity i pytasz jak tym grać. Z reszta nawet gry bardziej standardową rozpiską nie da się w paru zdaniach streścić (poza jakimiś głównymi założeniami), bo wszystko zależy od paringu, zmysłu taktycznego gracza, czasem terenu, świadomości na ile ryzyka może nam dany oponent pozwolić itd.
Poza tym postawa roszczeniowa zniechęca. Znasz już zdanie ludzi na temat samej rozpiski, więc albo ją zostaw, albo zmień i jeżeli chcesz konkretnie taktyki pod swoją rozpiskę, to zaproponuj jakieś pomysły czy zagrania, a ktoś to na pewno skomentuje, poprawi, czy ściągnie na ziemię z powodu zbyt utopijnych założeń.
Do dzieła zatem, to Twoja armia nie nasza (jeżeli mogę tu w imieniu całego skaveńskiego gremium podpisać...)

Awatar użytkownika
malytroglodytaPL
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 114

Post autor: malytroglodytaPL »

generalnie moja gra zazwyczaj ograniczała sie dozajecia walką wiekszosci armii worga przez klanbraci, a wtedy przebijałem sie na flankach aboma i ogrami :)
Szczury 1300 pkt.
Obrazek

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

I co w związku z tym chciałbyś niby wiedzieć? :P
Jak działało to bomba, jak nie to co było tego przyczyną? Nie widziałem Twoich gier to nie wiem. Jeżeli dostawałeś to coś musiało iść chyba nie tak i Ty wiesz o tym najlepiej i mówiąc co nie bangla dajesz jakąś podstawę sformułowania porady...

Awatar użytkownika
malytroglodytaPL
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 114

Post autor: malytroglodytaPL »

może dodam do tego wszystkiego jeden odział stormów a clanraty zamienie na slavy?
Szczury 1300 pkt.
Obrazek

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Tylko pamiętaj, że jeżeli postawisz ich tylko 20, to może być łatwo ich złamać, poza tym będzie im spadała liderka, będą wyrzucać mało ataków (choć 40 najczęściej trzyma się w wagonie, to czasem warto postawić ich w hordzie, co by więcej ataków wypłacili). Jeżeli mają być tam na dopych to nie wiem czy warto.

Awatar użytkownika
malytroglodytaPL
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 114

Post autor: malytroglodytaPL »

czy ja wiem czy oni będa "na dopych"?... slavy zablokują główny trzon armii wroga stormy się będą przebijać pomiedzy nimi, musze poprubować
Szczury 1300 pkt.
Obrazek

Awatar użytkownika
MarkusNord
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 45

Post autor: MarkusNord »

Miał bym jeszcze pytanie odnośnie działania odginaczek bo nie mogę doszukać się tego w zasadach ogólnych. Czy nadal istnieje zasada, że deklarując szarżę na regiment inny od najbliższego trzeba zdawać liderkę?

Awatar użytkownika
Necromanter
Falubaz
Posty: 1003
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Necromanter »

Nie przypominam sobie takiej zasady w WFB, w 40k było coś takiego odnośnie strzelania.
PiotrB pisze:Oczami wyobraźni widzę te tłumy i uśmiechniętego Sola podającego kiełbaskę ...eh ...bezcenne :)

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Z odginaczką kwestia polega na tym, że ustawiasz ją tak, aby przeciwnik fizycznie nie miał innego wyboru (albo tak, że ma zablokowany jakiś 'ciekawy' cel) - albo zaszarżuje na odginaczkę, albo zmarnuje turę na jej ominięcie. Dodatkowo stawia się ją często pod kątem, tak aby dostawiający się przeciwnik overrunem nie wpadł w nic cennego.

Awatar użytkownika
Opos
Falubaz
Posty: 1196
Lokalizacja: KGB Tarnów

Post autor: Opos »

Markus, to nie ta edycja ;) Do tego co koledzy już powiedzieli dodam, że najlepiej ustawić odginaczkę tak, by przeciwnik, po ewentualnej szarży stanął do Ciebie bokiem - cudowne na jednostki z frenzy :wink:
Let the River of Blood flow...

Awatar użytkownika
MarkusNord
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 45

Post autor: MarkusNord »

Dzięki za info :)

Awatar użytkownika
malytroglodytaPL
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 114

Post autor: malytroglodytaPL »

Clanraty zamienię na slavy, dodam jeszcze latarkę i stormy z dzwonkiem i bedzie git
Szczury 1300 pkt.
Obrazek

ODPOWIEDZ