Zbliża się nowy book?

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
ajt
Kradziej
Posty: 970

Re: Zbliża się nowy book?

Post autor: ajt »

Ciekawa też wydaje się opcja Grinder + 2xSchock Gaunlets. S6 z rerollem woundów i NoAsv wydaje mi się ciekawszy niż samo S7.

Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2063
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Post autor: Janus »

kluczowwe sa te d3 impakty z rerolem to wound
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Janus pisze:kluczowwe sa te d3 impakty z rerolem to wound
+ 1

schoki maja d3 stompow na piechote ale to gadzet.

Chyba najlepsze bedzie 1 x schock + 1 x doomek, dla kazdego cos dobrego

dobrze ze maja 4 ataki z 4 was i bez frenzy - dobre modele :) daja to co SK zawsze brakowało, mocny CC
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2063
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Post autor: Janus »

niestety niskie ld. mogli by zrobić +1 do ld za każdy model powyżej 3
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

i nic nie moze sie popsuc. zadnych misfire, żadnych mishap...
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Evazan
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 132

Post autor: Evazan »

Grinderfisty dają zamiast 4 ataków jeden który daje d3 automatyczne hity? Czy 4d3 :-P ?

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Dymitr pisze:i nic nie moze sie popsuc. zadnych misfire, żadnych mishap...
No jeszcze by sie cos psuło w 85 punktach za model!
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Evazan pisze:Grinderfisty dają zamiast 4 ataków jeden który daje d3 automatyczne hity? Czy 4d3 :-P ?
D3 automatycznych hitów. Zapis jest klarowny:
Warp-strike:In the Close Combat phase, a model with this rule does not roll To Hit; it inflicts D3 automatic hits instead.
Obrazek

Awatar użytkownika
raat
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: raat »

Rulebook:
ROLL TO HIT
Roll a D6 for each attack.
Warp-strike:In the Close Combat phase, a model with this rule does not roll To Hit; it inflicts D3 automatic hits instead.
Zamiast rzucać za pierwszy atak zadajesz k3 autohitów, zamiast rzucać za drugi, kolejke k3 itd. Pamiętajmy, że rzucanie na raz za wszystkie ataki, to tylko zasada opcjonalna z rulebooka, mająca na celu przyspieszenie rozgrywki i tak naprawdę wiele ataków, to nie jest jeden rzut. Czyli 4k3 autohitów.

Jakby była zasada, że zamiast wykonywać ataki z profilu ten model zadaje k3 autohity, to byłyby tylko k3 łącznie.

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

@raat

Według mnie bzdurna interpretacja. Masz napisane że nie rzucasz na trafienie, więc nie powinien obchodzić Ciebie akapit odnośnie rzucania na trafienie za każdy atak, tylko zamiast tego zadajesz D3 autohitów. Nie mniej, nie więcej.

Serio uważasz, że pojedynczy model za 85 pkt wypłaca w CC (nie licząc ewentualnego stompa) do 12 autohitów, a średnio 8 autohitów, z S5 i reroll to wound? :roll:
Obrazek

Awatar użytkownika
Piwek
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 37

Post autor: Piwek »

pierdasicie jak potłuczeni :D

http://forofreakfactory.mforos.com/1035 ... #106072692 czytać ze zrozumieniem!

Jasno jest napisane, że nie rzuca na hit tylko zamiast tego wypłaca d3 autohitów.

Awatar użytkownika
raat
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: raat »

Okoń pisze:@raat

Według mnie bzdurna interpretacja. Masz napisane że nie rzucasz na trafienie, więc nie powinien obchodzić Ciebie akapit odnośnie rzucania na trafienie za każdy atak, tylko zamiast tego zadajesz D3 autohitów. Nie mniej, nie więcej.

Serio uważasz, że pojedynczy model za 85 pkt wypłaca w CC (nie licząc ewentualnego stompa) do 12 autohitów, a średnio 8 autohitów, z S5 i reroll to wound? :roll:
myślę, że nie, ale naśmiewam się z durnych wordingów GW, które jak zwykle ułatwiają życie :P

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

raat pisze:Jakby była zasada, że zamiast wykonywać ataki z profilu ten model zadaje k3 autohity, to byłyby tylko k3 łącznie.
Jest i nazywa się Warp-strike.
raat pisze:myślę, że nie, ale naśmiewam się z durnych wordingów GW, które jak zwykle ułatwiają życie :P
Tak czy inaczej nie pisz bzdur wprowadzających innych w błąd.
Piwek pisze:pierdasicie jak potłuczeni :D

http://forofreakfactory.mforos.com/1035 ... #106072692 czytać ze zrozumieniem!

Jasno jest napisane, że nie rzuca na hit tylko zamiast tego wypłaca d3 autohitów.
Spoko, wrzuciłeś link w którym można odszukać zasadę jaką przepisałem słowo w słowo. Bardzo przydatne.

Zasada jak napisałem wcześniej jest klarowna.
Obrazek

ajt
Kradziej
Posty: 970

Post autor: ajt »

Okoń pisze:@raat

Według mnie bzdurna interpretacja. Masz napisane że nie rzucasz na trafienie, więc nie powinien obchodzić Ciebie akapit odnośnie rzucania na trafienie za każdy atak, tylko zamiast tego zadajesz D3 autohitów. Nie mniej, nie więcej.

Serio uważasz, że pojedynczy model za 85 pkt wypłaca w CC (nie licząc ewentualnego stompa) do 12 autohitów, a średnio 8 autohitów, z S5 i reroll to wound? :roll:
A czemu by nie;) W tych nowych książkach pojawiają się rzeczy silniejsze niż zwykle;)
Znowu patrząc w drugą stronę. Uważasz, że za 85pkt będzie ranić średnio 2 razy z siłą 5?

Sam teraz już nie jestem pewien. Nie pisze, że zamiast wszystkich ataków zadaje D3 autohity. Wg mnie wygląda na to, że każdy atak to d3 autohitów.
Ostatnio zmieniony 14 sty 2015, o 13:08 przez ajt, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

ajt pisze:A czemu by nie;) W tych nowych książkach pojawiają się rzeczy silniejsze niż zwykle;)
Znowu patrząc w drugą stronę. Uważasz, że za 85pkt będzie ranić średnio 2 razy z siłą 5?

Sam teraz już nie jestem pewien. Nie pisze, że zamiast wszystkich ataków zadaje D3 autohity. Wg mnie wygląda na to, że każdy atak to d3 hitów.
Uważam, że zapis jest jasny i model z grinderfistami bije (nie licząc potencjalnych stompów) w sumie D3 autohity.

Co więcej, sądzę że tylko dureń zrobi unit składający się w całości ze Stormfiendów wyposażonych w grinderfisty. Optymalnie będzie dawać się tylko pojedynczemu modelowi tenże ekwipunek dla uzyskania zasady specjalnego deploymenta dla całego oddziału, a resztę będzie się wyposażać w inne zabawki.
Obrazek

ajt
Kradziej
Posty: 970

Post autor: ajt »

Okoń pisze: Uważam, że zapis jest jasny i model z grinderfistami bije (nie licząc potencjalnych stompów) w sumie D3 autohity.
A ja uważam, że jasny na pewno nie jest, jeśli już rodzi niepewności i różne opinie na ten temat.

Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2063
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Post autor: Janus »

Lepsze jest inne pytanie do którego nie widzę odpowiedzi. Czy jeśli mam w unicie model z tą kloą oraz 2x guny to czy mogę strzelać nią do innego celu niż gunami?
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Janus pisze:Lepsze jest inne pytanie do którego nie widzę odpowiedzi. Czy jeśli mam w unicie model z tą kloą oraz 2x guny to czy mogę strzelać nią do innego celu niż gunami?
Na to jest odpowiedź - unit mzoe strzelac w jeden cel tylko i wyąłcznie, chyba że ma zasadę sniper

Co do waszych dywagacji - sorry, ale wordingowanie na siłe nie zmieni tego ze za wykopywaczke oddajesz mozliwosc zadawania ataków. zamieniasz 4 ataki na d3 autohitów i tyle w temacie :P
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
raat
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: raat »

-Qc- pisze:zamieniasz 4 ataki na d3 autohitów i tyle w temacie :P
a czym to udowodnisz? "tyle w temacie" to nie dowód, to nawet nie argument, ale raczej świadczy o braku jakiegokolwiek ;)

Napisane jest, że nie rzuca na trafienie, tylko zadaje autohity. Sytuacja rzucania na trafienie następuje 4 razy. Tak jak pisałem, RAW nie jest w ogóle jasne i na razie nie zobaczyłem ani jednego argumentu za tym, że oddaje wszystkie ataki za 1k3, za to widzę zapis, że zamiast rzutu trafia 1k3 razy (brak opisu czy jednego, czy wszystkich). Jakbyś miał model bohatera z 4 atakami i zapisem, że zamiast rzucania autohituje, to też byś wykonywał tylko 1 atak nim?

ajt
Kradziej
Posty: 970

Post autor: ajt »

Dokładnie. Jest napisane tak, że nie można być pewnym, że zamienia się wszystkie ataki na ten autohit. A raczej jest bliżej tego, że nie rzucasz na hit, tylko od razu masz d3 autohit. Ja też jednak tego nie wiem i nie upieram się ku jednej wersji, ale pisanie, że Wy wiecie i zamykacie temat, bo wiecie, co GW miało na myśli, nie jest jednak zamknięciem tematu. Tak samo, jak pisanie że ktoś inny pisze bzdury. Różne pomysły mają teraz w GW, a zapisane jest, jak jest zapisane.

ODPOWIEDZ