Qc'a szczurze losy

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Re: Qc'a szczurze losy

Post autor: QQrydza »

Verminlord (warpseer, corruptor, warbringer, deceiver - w takiej kolejności rozważam ich testowanie. Corruptora bol i frenzy... bardzo :( zwlaszcza przy 8 LD) - 500 (550 warbringer)

seerek - 340 max

bsb dyscyplina - 85

4 storm fiendy - 340

2 WLC - 180

2x10 Guters, 360

core 600

wychodzi 2405 (wiec seerek będzie tanszy pewnie), mam storbanner, gutersów, 2 wlc - 4 wybory, mam w zapasie jeden na VL/SF.

Założenie - defensik z kontrą. VL zadaje 6 hitów z s5 zawsze (i to z rerollem) w CC ma 5 ataków z s6 d3, cyli standardowa opcja. 4+ ward sprawia że może kilka rzeczy przyjąć (mówię o warpseerze bo te pojdzie peirwszy pod testy). Strzelanie wymaksowane, klasyczny SB na zablokowanie latania jest.

Co do SF i ich wyborów broni - wykopywaczka ze względu na wchodzenie od drugiej tury jest ... troszke zbyt losowa (i czesto beda panikowac). Ale moją opcja na dzien dziesiejszy są 3 gatlingi + doomflyer, lub 2 ratlingi + 2 doomflyer,( ewentualnie jeden zestaw shock guantlets) - zalezy od tego jak bardzo bede nimi grał do przodu. Kolejna opcja to albo 4 ratlingi (kuszące ...) albo 3 ratlingi i firethrower, ale wtedy traci sie impet w kontrze ; /

Ratling i doomflyer to moim zdaniem najlepsze opcje, choc jeden warpfire thrower nadal bardzo spoko.

Licze ze kara bedzie tylko za daleki zasieg, ergo trafianie na 5tkach i 4 kach/ Czyli statystycznie d6, 1,5d6 hitów na turę, nie zły wynik.

Deceiver yłby grywalny gdyby zawsze miałte 10-12 strzałów z poisonem (żeby mógł zabijac masynki) tak jest mocno sytuacyjny. (pamietajmy ze bomba jednak trafia tez castera na 5+ :P ) stabilność + lepszy brassorb przemawiaja na korzysc warpseera, deceiver tylko z crakcscallem

rozważam 2x3 stormfiends zamiast 2 WLC i 4ki, ale wtedy to juz robimy napór, ratling + 2x doomflyer w obu zestawach i jazda do przodu. Do testów na pewno
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

ODPOWIEDZ