SWARM - czyli weekendowo-popołudniowe szczurów mazanie.

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

SWARM - czyli weekendowo-popołudniowe szczurów mazanie.

Post autor: Hoax »

Liczba moich szczurzych modeli stale rośnie - czego nie można powiedzieć o liczbie moich POMALOWANYCH szczurzych modeli.
Postanowiłem się zatem wziąć w garść i systematycznie przeć naprzód. W ramach motywacji założyłem bloga na którym będę prezentował swoje dzieła, oraz okazyjnie przemyślenia na temat hobby, armii itp.
Zapraszam do wszelkiej aktywności - komentowania, oceniania, konstruktywnej krytyki, czy formułowania wszelkiej maści porad. Zwłaszcza rady odnośnie robienia zdjęć byłyby aktualnie mile widziane, bo choć malarza pewnie dałoby się znaleźć gorszego ode mnie to fotografa gorszego już na bank nie ma :roll:
Póki co wstęp oraz Weekend No.1
Pozdrawiam
Bartek ;)
>KLIK<

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Fajnie zrobione metaliki i skóra... ale słabo zrobiłeś niebieski :) - pierwsza fota
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Najbardziej bałem się o skórę, więc cieszy mnie, że jakoś ona wygląda. Niebieski natomiast na żywo wygląda o wiele lepiej - zwłaszcz na plecach. Tam właśnie jest najbardziej dopracowany, bo stojąc w klocku najbardziej to widać - poza tym tam najłatwiej się pędzlem dostać ;)

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Oceniłem tylko poj. model a nie grupe... oddział fajnie wygląda..
ja wczoraj pomaziałem assasyna ale lakier mi go zjepał - cały szary się zrobił... chyba przestane używać tego lakieru by gw
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

@Fux
Ja wgl stronię od jakichkolwiek lakierów, bo tyle sie o różnych dziwnych akcjach z nimi w roli głównej naczytałem, że wolę nie ryzykować :P

@Wujek Fester
A dziękuję bardzo :) Każda opinia jest cenna, ale najbardziej cieszy właśnie ta pochlebna ;)
Z ilością modeli będę się mierzył i jeśli będę sie trzymał wyznaczonych terminów to za ok 8 miesięcy skończę :mrgreen:

Awatar użytkownika
Celedor
Kretozord
Posty: 1535
Lokalizacja: Komorów

Post autor: Celedor »

Idea założenia bloga zacna :wink: :D Sam po długiej nieobecności będę wrzucał zdjęcia Stormów, co będzie ciekawym doświadczeniem, bo jak wiemy malujemy w podobnym schemacie. :) Oddział wygląda fajowo i spójnie, czekam na kolejne wpisy.
Blog o malowanych przeze mnie figurkach. http://celedorverminhorde.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Schematy podobne to prawda - myślę że gdyby nasze stormy ustawić w jeden klocek to na niejednym masterze nie poleciał by nawet punkcik za niespójność :wink:
To co mnie w obecnej sytuacji chyba najbardziej martwi to te zdjęcia. Trochę tam widać jeśli chodzi o malowanie, ale pod zwględem naświetlenia, focusu, czy kompozycji to jest tragedia (co widzę, ale niestety nie bardzo umiem poprawić) :roll:

Awatar użytkownika
lajkonik
Masakrator
Posty: 2622

Post autor: lajkonik »

Moje są ładniejsze ;) taki mały trollik

Bardzo fajnie, że malujesz, że masz plan i że pojawił się blog. U mnie brak czasu i ostatnio ochoty na malowanie, ale bardzo chętnie popatrzę na postępy, a kiedyś zagramy mirror pomalowanymi armiami - na 5k punktów :)
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
lajkonik Obrazek

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Przy obecnym stanie modeli ledwo bym wycisnął 1000pkt w Core, więc taka bitwa 5k to jeszcze trochę ;)
Ale warto mieć nadzieję :mrgreen:

kuczol
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 196
Lokalizacja: Warszawa, Płońsk
Kontakt:

Post autor: kuczol »

Jak dla mnie za czysto jak na szczury ale to twoja koncepcja oddziału. Przybrudz je trochę i będzie git. ;)
Zapraszam do mojego studia szukaj na FB Kuczolpaintlab

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Stormy to stormy ;)
Najwyżej stojąca grupa społeczna i największe szczurze kozaki. Oni muszą wyglądać jak elita :mrgreen:

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

W ogóle idea brudnych szczurów jest smutna.

Nie potraficie sobie wyobrazić że taki szczurek najpeirw cały dzień walczy, potem cudem przezywa, zakłąda tarcze na plecy, ogląda się za każdym szelestem żeby inny szczur nie wbił mu noża w plecy, a sam szuka miejsca gdzie sam może wbić wspomniane narzedzie. I nie widzicie tego że ten szczurek udaje się do swojej jamki, zatarasowuje ją pilnie, rozpala sobie ognisko i spokojnie, bez strachu o włąsne życie, ostrzy sobie bron i sciera bród ze szmat? to smutne ;(
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

@QC
Ja to się wzruszyłem :mrgreen: (szkoda, że trochę przydługie żeby jeszcze to dokładać do mojego podpisu :P)
I zgadzam się na pewno z faktem, że idea brudnych (i tylko brudnych) szczurów jest smutnawa.

Tymczasem kolejny weekend mija, a ja melduję się kolejnymi gotowymi figsami. Tym razem pod pędzel poleciały moje najbardziej sneeeeaaaky oddziały ;)
Dodatkowo na końcu czeka jeszcze trochę offtopu...
Mówiąc krótko - dzieje się :D

Zapraszam! :D
>KLIK<

Awatar użytkownika
MadMax
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Pisz

Post autor: MadMax »

Wszystko gites. Też mam GR zrobionych z NR (bo są fajniejszymi modelami wg mnie). Możesz wrzucić dokładniejsze foty bonebrakera?
"War. War never changes".

TRAYE MAGNETYCZNE / PCV / MAGNESY. Najlepsza jakość !!! Najtaniej !!!


Ekspresowa Realizacja !!!

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

NR spoko, a Tobie polecam staroedycyjne modele gutersów - ebay wypluwa je z siebie czasem wyjątkowo tanio :)

Tray udany tylko pomyśl o urozmaiceniach. Jakie masz pomysły na motyw przewodni podstawek? bo masz skały i snieg, spoko, ale trzeba więcej :D czy będa to krasnoludzkie ruiny? czy może jakieś szkielety wystające spod mrozu? przydałoby się nadać tu charakteru, a traye skirmiszhowe się do tego nadają świetnie (mozna sporo dynamiki dodać).

Ogr bardzo udany! :)
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

@MadMax
Jeszcze kilka fotek mam, podeślę na priv jak chcesz. Nowych jednak nie mam już jak zrobić, bo typek już spakowany czeka na wysyłkę :/
Ewentualnie Fuxiorr zrobi Ci dokładniejsze ;)

@Qc
Staroedycyjni GR baaardzo spoko. Nawet obecnie jacyś wiszą na ebayu. Problem jest jeden - nie mam tam konta :P Z czasem jest to chyba jednak do naprawienia ;)
Co do motywu przewodniego to dobry pomysł. Generalnie dotychczas o tym nie pomyślałem, bo między slavami miejsca brak, między stormami jeszcze mniej, a herosów czasem w ogóle nie da się wstawić do oddziału. Stąd nie wpadłem na to, żeby dodatkowo jeszcze podstawki i traye upstrzyć bitsami ;)
Jednak na skirmishowym wieje trochę pustką... A trochę się ich w sumie jeszcze szykuje, więc może warto o czymś konkretnym pomyśleć. Idąc na łatwiznę pewnie trzasnę sobie jakiś box szkieli do rozłożenia na trayach i bardziej obfitujących w przestrzeń podstawkach. Bardziej ambitne byłoby zrealizowanie moich fluffowych założeń odpowiedzialnych za cały zimowy klimat jako taki. Warpstone! Tak daleko na północ szczurze hordy mogła zaciągnąć jedynie chora chciwość ich przywódców ;) Walający się warpstone, motywy kopalni - skrzynie, kilofy, itp. Nie jest to jednak takie proste z uwagi na samo skomplikowanie wykonania, a także przestrzeń którą trzeba na to znaleźć - stąd raczej widziałbym to na fillerach.
Ewentualnie można połączyć obydwa motywy :D

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

warpstone dosc prosto i tanio - beczki skrzynie i tego typu dupsy to zalewają niemal allegro za grosze, a krysztalki to juz co kto lubi, ale tez się znajda. Sam snieg też spoko ale.. bieda jednak :D

rób fillery - zrobisz 200 slaveówó ze 150 a zyskasz w opor na estetyce
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Kryształki to jak dla mnie ablo kulka z GS i jak stwardnieje to pościnana, tak żeby kanciasty kształt uzyskać, albo jakiś żwirek do akwariów, czy coś takiego... :P

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

fajne kryształy możesz z wyprasek porobić, po co GS
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

@Qc
True... Te wypraski to największe dobrodziejstwo każdego boxa jest - treye, warpstone - jeszcze trochę a będę ciasto z nich piekł :mrgreen:
Ale problem ich jest taki, że będą to tylko małe krystałki - trochę większych też by się przydało. Chyba że posklejać razem ramki, dziury połatać i z tego wycinać kryształy :P

@Fester
Dzięki za opinię - każda taka podbudowuje ;)
Na bloga okiem rzuciłem i czekam na park maszynowy, bo jakoś się tych fotek tam niedopatrzyłem :P
To jeszcze czekamy na Celedora i możemy sobie założyć forumowe kółko szczurzych blogopisarzy - nieźle się nam tutaj społeczeństwo zaktywizowało :mrgreen:

ODPOWIEDZ