Pomoc ogólna w rozpisce i stworzeniu armii z tego co mam

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
HaG
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 37

Pomoc ogólna w rozpisce i stworzeniu armii z tego co mam

Post autor: HaG »

Witam.

Jestem początkującym "graczem" ale i już "wiekowym" więc i myślenie w tworzeniu taktyk nie jest najlepsze. Koledzy po raz kolejny wciągnęli mnie w WHFB po dłuższej przerwie ( od czasów podstawki w której były armie orkosów i krasi... ) wtedy walczyło mi się wyśmienicie z tymi biedakami posiadając Dark Elfy piękne widoki jak Orki uciekały masowo ( armia za 1500pln ) poza stół wprost do kominka bo kolega miał depresję po kilku złych rzutach...

Wracając do tematu znów się zaczęło masowe kupowanie figurek w związku z nową podstawką IOB. Wybrałem Szczurki z powodu malowania i takiej hmm dozy współczucia dla kolegi który z Orków przesiadł się na HE ... no i sponsorował cały dotychczasowy zakup w ciągu tygodnia od namowy zakupiono 2 podstawki IOB + kilka elementów w związku z moim słabym angielskim podam co posiadam w szt :) i proszę o pomoc w ustawieniu tego tałatajstwa w coś przypominającego armię która może sobie w miarę radzić z armiami HE i O&G bo z tym będę musiał się mierzyć na polu bitwy zwanym podłogą pokoju :)

79 KlanBraci ( chciałem wystawić hordę :) ale chyba muszę troszkę zmienić opcje na klan braci i pseudo niewolników )
40 Szturmoszczurów ( jako popychadła dzwonka )
20 Mnichów
4 Ogry z 2 poganiaczami
2 jednostki wsparcia z moździerzem ( tego chyba nie chcę :) bo się obawiam niewypałów :D )
2 jednostki wsparcia z miotaczami
1 Wódz bitewny ( tu nie wiem dokładnie co wystawiać .... wódz czy wódz bitewny i z czym ?? )
1 Działo spacz ognia
1 Dzwon z szarym prorokiem ( hmmm 2 lord ?? )
1 no i ten o którym mówią "zbyt potworny by umrzeć"
6 Rynsztokowców ( gutter runners ?? )
1 Avatar szczura...
2 Inżynierów. ( heros ? )

Piszę w pracy :) więc niedokładne opisy proszę wybaczyć :)

1. Pytanie czy jakieś sensowne rozwiązanie na 2500pkt się znajdzie bo teraz są jakieś obowiązkowe ilości % w wojskach.
2. Co obowiązkowo powinienem dokupić ( i dlaczego :D )
3. Co mogę pomalować i wywalić na półkę jako ozdobę ewentualnie oddać dziecku do zabawy :D


pozdrawiam i czekam na odpowiedzi :)

Ps. Armie HE wyposażone w masę strzelców i jazdy.... armia O&G też potężna w ilości wojsk wszelkiej maści... i mobilności
Obrazek

Nargh
Chuck Norris
Posty: 358

Post autor: Nargh »

Witaj,
tłumaczenia nazw jednostek (to co jest zbyt straszne by zdechnąć to Hell Pit Abomination) http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=38&t=30404
rozpiski z ostatnich mistrzostw (wiadomo co jest najmocniejsze :lol2: ) http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=38&t=44961

Na to wszystko ściągnij sobie Army Builder - program do tworzenia rozpisek, są tam wszystkie ograniczenia, jednostki, statystyki etc dla wszystkich armii. Najnowsze patche znajdziesz w wątku http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=2&t=21481

Jeżeli chodzi o walkę z długouchymi sztywniakami to się nie wypowiem - nie miałem okazji spotkać tych panów.
Jeżeli chodzi o zielonoskóra bandę to czysto teoretycznie:
- ustawiasz swoje oddziały i manewrujesz nimi tak, aby svage orcs i trolle wpadły na skaven slaves
- mangler squigs trzeba ustrzelić z dystansu, dobrze rozstawione runner gutters z wykupionymi slingami i poison attacks powinny dać radę
- doom weel wystawiasz na flance, z dala od swoich wojsk tak by zapolować na kowboja orkijskiego, czy tam goblińskiego
- abominacją wjazd w bok klocków bijących Ci niewolnicze kloce
- stormverminom daj Eternal Flaming Banner i siekaj trolle
- któremuś z warlocków kub Brass Orb - działa rewelacyjnie na modele z niska inicjatywą (wal jak możesz po trollach, jak nie to po savegach lub goblinach)
- cannony walą po walce z niewolnikami (urok niewolników), póki takich walk nie ma celuj w duże obiekty lub artylerię przeciwnika
- dzwonka bym nie brał, katapulty moga go zdjąć w mgnieniu oka
- drużyny wsparcia nie występują często, aczkolwiek ja je lubie, zwłaszcza miotacze spaczognia i ratlingi

Pamiętaj by starać się chować abominację przed ostrzałem. Slavy to mięso na rzeź, ustawiaj je tak by blokować przeciwnika i ustawiać sobie wygodne szarże dla stormverminów i abominacji. Jeśli w porę wyczyścisz doom weelem albo cannonami artylerię to jesteś w domu. Pamiętaj tylko by slavy były zawsze w zasięgu liderki generalicji.

I najważniejsze: podręczniki. Bez tego nie wykorzystasz potencjału szczurów. Na allegro można dostać polską wersję podręcznika dla Skavenów za max 50zł, podręcznik główny koledzy od orków i elfów pewnie mają. Pograsz, potestuj proxy, będziesz wiedział co dokupić, przynajmniej ja tak właśnie robię :]

Awatar użytkownika
HaG
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 37

Post autor: HaG »

Ehh :) ogólnie dzięki za odpowiedź bo zawsze to jakaś pomoc taktyczna jednak :) nie doczytałeś ... ponieważ na ten moment dysponuję tylko tym co mam powyżej ... czyli owszem słyszałem mogę proxy zrobić z clanratów jednak brak mi np... piekielnie drogiej aczkolwiek koniecznej mi jednostki strzeleckiej .. ( szt na allegro od 20 pln !! ). Mam Army Booka :) i to po polskiemu :)

Co do Dzwona widziałem na Youtubie bitewki i widziałem armie szczurków tylko z Helpitem i Dzwonek plus obstawki.... ( czasami tylko wystąpił Doomwheel).

Obawiam się tylko i przedewszystkim rozstrzelania :) .... czekam na inne podpowiedzi :) może niedługo umieszczę kolegów "rozpiski" :D pozdrawiam i czekam na inne informacje bo wszelkie podpowiedzi są przydatne :) i może jutro umieszczę pierwszą "figurkę" prawie pomalowaną ( lighting cannon)
Obrazek

Awatar użytkownika
HaG
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 37

Post autor: HaG »

Jak pisałem wczoraj troszkę posiedziałem wczoraj i mazałem a dopiero dziś na foto widzę niedociągnięcia do poprawek no i jeszcze sporo pracy przedemną przy brudzeniu i malowaniu detali :) mam nadzieję że jest jakaś nadzieja dla mnie i mojej "armii" by wyglądać na stole jak doborowa armia a nie zbieranina plastiku :)

Edytowano i usunięto zdjęcie.
Ostatnio zmieniony 12 lis 2014, o 09:54 przez HaG, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
MadMax
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Pisz

Post autor: MadMax »

Usuń linie podziału formy bo one psują ogólnie wygląd modelu.
"War. War never changes".

TRAYE MAGNETYCZNE / PCV / MAGNESY. Najlepsza jakość !!! Najtaniej !!!


Ekspresowa Realizacja !!!

Awatar użytkownika
Celedor
Kretozord
Posty: 1535
Lokalizacja: Komorów

Post autor: Celedor »

I zmniejsz zdjęcie, bo forum rozjeżdżasz.
Blog o malowanych przeze mnie figurkach. http://celedorverminhorde.blogspot.com/

Awatar użytkownika
HaG
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 37

Post autor: HaG »

Dzięki za podpowiedz z liniami podziału ( na zdjęciu tych rozmiarów wszystko widać każdy błąd ... nawet pokrywanie metalika chociaż w oryginale tego nie widzę :D ). Co do pracy jeszcze trwa nie jestem super ani nawet średniakiem w malowaniu robieniu fotek itp. Jednak staram się zawsze robić tak by miło się spoglądało na modele i efekty na stole grając z przyjaciółmi bo na turnieje to już się nie nadaję :D.

Oto co narazie mi wyszło czekam na krytykę i podpowiedzi :) ( nadal praca w toku... więc proszę o wyrozumiałość :P )

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Opos
Falubaz
Posty: 1196
Lokalizacja: KGB Tarnów

Post autor: Opos »

Jak dla mnie, to malowanko eleganckie, tylko przydałoby się dzienne światło, zamiast lampy ;) Co do rzeczy, które posiadasz, jedyną, przynajmniej wg. mnie, praktycznie niegrywalną jednostką, jest, niestety, Avatar Rogatego Szczura :cry: A, i jeszcze co do podręcznika, jest dość dużo błędów w tłumaczeniu na polski, przykład: w polskim booku jest zapisane, iż Storm Banner (Sztandar Burz bodajże...) możesz użyć i testujesz na początku swojej tury, co jest na szczęście nie prawdą. Używasz na początku tury dowolnego gracza i testujesz na początku każdej następnej :wink:
Swego czasu, niesiony duchem patriotyzmu, zakupiłem tłumaczenie i, po pierwszym przeczytaniu, sprzedałem tego gniota w ciężką cholerę ;) Lepiej się ze słownikiem pomęczyć 8)
Let the River of Blood flow...

Awatar użytkownika
HaG
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 37

Post autor: HaG »

Dzięki :) za info :) o Lordzie i za ocenkę.

Gramy na 3000pkt... i muszę się ogrów pozbyć niestety heh finanse nie pozwalają na zakup kolejnych 100klanratów czy czegoś innego... Moją bolączką w walce z kolegami jest
1. HE. First Strike i Strzelanie ( nakupował tałatajstwa które wali z wszystkiego i wszędzie... )
2. OG - masówa ale w panice ostatnio jedna magia i 3 kloce Gobosów zwiało plus 2 regimenty pająków ... jednak obawy budzą Squigi ... ( które padły pod masą Pita :D heh ) oraz Black Orki i Savage.... to może mnie boleć ... jak i jego 4 bolce....

Nadal myślę co muszę kupić i wymienić :) w armii :) by coś ugrać aaaaa dodam że gramy zazwyczaj w total annihilation :) i czasem wbrew zasadom każdy na każdego :)....
Obrazek

Awatar użytkownika
Opos
Falubaz
Posty: 1196
Lokalizacja: KGB Tarnów

Post autor: Opos »

Nie sprzedawaj ogrów!!! Przecież, gdy są użyte jako filerki, każdy zajmuje miejsce 4 modeli 8) Łącznie masz 16 slavów za free ;) Jk im jeszcze powiększysz podstawki i dolepisz do nich po poganiaczu, to możesz mieć nawet 9 slavów z jednego ogra - wystarczy podstawka 60x60mm, zrobiona na sceniczny filerek ;)
Let the River of Blood flow...

Awatar użytkownika
HaG
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 37

Post autor: HaG »

Ciekawy pomysł :) wkońcu slave to slave :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Opos
Falubaz
Posty: 1196
Lokalizacja: KGB Tarnów

Post autor: Opos »

No ba :D Poganiacz poganiający Ratogra poganiającego slavy? Idealnie :D Jeśli dasz radę, załatw sobie też modele z innych armii: jakieś elfy, lizardmeni, flagellanci z imperium, idealnie robią za niewolników ;)
Let the River of Blood flow...

Awatar użytkownika
HaG
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 37

Post autor: HaG »

Takie były plany :) tylko konwersje będę musiał kombinować a rzeźbiarz ze mnie żaden :) ale cóż kto nie próbuje ten nie ma :)

Ps. Co lepiej wystawić na pchaczy Szturmowych czy Braci ?? bo chwilowo mam wstawione w rozpisce 40 pchaczy szturmowych a raczej 39 plus wódz z BSB. a Generał to Szary prorok ( chyba to dozwolone ?? ) 2 sztandary w jednostce i 1 bohater 1 lord ?? Bo tu mam zastanowienie...
Obrazek

Awatar użytkownika
HaG
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 37

Post autor: HaG »

Dziś rozpoczeliśmy walki w 3 ... total anihilation ... HE - O&G - Skaven. po 3000pkt max. no cóż... odpowiem że nie doszło do totalnej anihilacji i się zebraliśmy ... na mój pech zająłem 2 pozycję ;/ za HE.... 1 powód prosty ... 1 tura strzał z latarki i co .... misfire i 1.... ( załamanie ... ładna figurka i heh .. ) ... Aboma nie dotarła do celów na dzwonku z 40 stormów ( zanim dotarli ... ) zostało 12.... bo GS strzelał same nieodparte czary typy ( na szczęscie ) 13... ( zmieniły Gobosy w ratki ( uwalniając 9 kamikaze ) i w HE zminił :) White Lionsy z generałem armii :D .... w sumie to wszystko co zrobiłem prócz zadania po 2 rany wszystkim bolcom w tym 4 u He i 4 u O$G... niestety nie zabijając... :( Rynsztokowcy nic nie zrobili wylatując za bolcami HE... ale nic nie zdziałali... ( a mieli rozbić ostanią ranę na jednym ;/)

He wygrali z powodu rozbicia w O&G szamanów i wurzaga + moje rynsztoki + 4 fanatyków...
Ja zmiana w szczury 1 jednostka night gobosów i 1 white lions... cieno :) ale HE chciały już do domku :)

W sumie piknie ale nasunęły się pytania który nie potrafimy sami rozwiązać więc bym się spytał tu niż w Questions ... bo to indywiduum :)
- Duży cel i strzelanie do niego nad Swoimi oddziałami ( mozna czy nie i cz są jakieś dokładne zasady ... )
- strzał z naszego pocisku .... czy jak biję w oddział to dostaje oddział czy tylko jednostka ( K6 trafień ) ??? Bo jesli model ... to rozumiem sens strzalu jest w herosów lordów itp poza oddziałami ...
- Wpadnięcie oddzialu dzwona z szarży w fanatyka ... co pierwsze impact czy fanatyk hity...
- Jeśli gen.armi jest w regimencie czy też się zmienia w clanbrata w momencie efektu czaru złowieszczego 13... ( chyba tak :D ... ) .

Jak ktos odpowie bedę dzwięczny.

Pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
HaG
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 37

Post autor: HaG »

Ahh dodatkowe pytanie odnośnie magii :)

Chcę rzucić ( rzuciłem ) czar 13 ( 25+ oczek ) na 6 kostkach... wypadło w sumie 22pkt jednak w tym 2x 6 ... czy czar jest rzucony z siłą nieodpartą czy nie wyszedł ... co do rzucania na miscasta to pewne ale czy czar wszedł czy nie ...
Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Fanatyka sie nie szarzuje
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

ajt
Kradziej
Posty: 970

Post autor: ajt »

- Duży cel i strzelanie do niego nad Swoimi oddziałami ( mozna czy nie i cz są jakieś dokładne zasady ... )
Można.
- strzał z naszego pocisku .... czy jak biję w oddział to dostaje oddział czy tylko jednostka ( K6 trafień ) ??? Bo jesli model ... to rozumiem sens strzalu jest w herosów lordów itp poza oddziałami ...
Chodzi o latarke i k6 ran? Jak tak, to model. Tyle, że heros itp. zdaje normalnie, od linii i placka, lookouta.
- Jeśli gen.armi jest w regimencie czy też się zmienia w clanbrata w momencie efektu czaru złowieszczego 13... ( chyba tak :D ... ) .
Zmienia się
Chcę rzucić ( rzuciłem ) czar 13 ( 25+ oczek ) na 6 kostkach... wypadło w sumie 22pkt jednak w tym 2x 6 ... czy czar jest rzucony z siłą nieodpartą czy nie wyszedł ... co do rzucania na miscasta to pewne ale czy czar wszedł czy nie ...
Wszedł.

Awatar użytkownika
HaG
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 37

Post autor: HaG »

Chodzi o spacz błyskawicę i działanie trafenia zdaję k6 trafień modelowi czy jednostce... bo jeśli tylko modelowi no to jest kiepskim czarem chyba że ktoś ma sporo singlowych modeli na mapie...
Obrazek

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

HaG pisze:Chodzi o spacz błyskawicę i działanie trafenia zdaję k6 trafień modelowi czy jednostce... bo jeśli tylko modelowi no to jest kiepskim czarem chyba że ktoś ma sporo singlowych modeli na mapie...
Zaklęcie warplighting naturalnie bije k6 hitów w jednostkę.

Ponadto:

Fanatyka możesz albo zestrzelić, albo zadeptać stając na nim oddziałem - dostajesz wtedy od niego podwójną porcję wpierdolu, po czym ściągasz jego model. W close combacie nie da się z nim walczyć.

Skaveńska trzynastka normalnie zabija także bohaterów znajdujących się wewnątrz jednostki (o ile są ostatnimi modelami), jednakże często gra się na ograniczenia pozwalające rzucać od niej look our sir herosami.

Co do strzelania nad swoimi oddziałami, to zależy czy strzelanie jest BS-owe czy z templatów oraz na jaki system widoczności grasz (najpopularniejszy jest SLOS).
Obrazek

ODPOWIEDZ