Clan Pestilens

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
Świński
Wodzirej
Posty: 747

Re: Clan Pestilens

Post autor: Świński »

Hej,

Nie zbieram szczurów ale chciałbym się dowiedzieć jak wygląda sprawa wystawienia armii w barwach Pesti. Czy można zrobić jakąś sensowną rozpę opartą na plagusach? Nie chozi o nic turniejowego, zwyczajnie ostatnio chciałem zachęcić mojego dobrego kolegę do gry i tak przez tydzień oglądał wszelkie figurki chyba każdej rasy i najbardziej odpowiadał mu klimat plague skavenów. Ja się nigdy z taką "mono" armią nie spotkałem u ogoniastych stąd też moje pytanie. Mam nadzieję, że nie powielam tematów

pozdr

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3126
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Jeśli to nie gra turniejowa, to coś się w tej kwestii da zrobić - kolega niech wystawi bohatera imiennego, lorda skrolka, wrzuci kilka oddziałów plague monks (dzięki bohaterowi ileś tam oddziałów liczy się jako core jeśli dobrze pamiętam), do tego potrzeba trochę pracy, ale da się przerobić slavów na takich zakażonych. Okraszasz to plague priestami, najlepiej piecem albo dwoma (zależy jakie punkty). W pobliżu biegają censerzy, a na tyłach strzelają katapulty.

Dużo zależy od tego co chcesz zrobić z taką armią, bo możesz postawić tylko na jednostki pestilence, albo zrobić armię w tym klimacie (modelarsko) - wtedy trzeba przerobić jakichś warlordów, clanratów. Poszukaj galerii Kefasa, miał tam kilka bardzo interesujących konwersji tego typu.
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Świński
Wodzirej
Posty: 747

Post autor: Świński »

Właśnie w tej galerri się zakochał kumpel :) Generalnie punkty to ok 1.6 bo sam grywam na taką ilość. Domyślam się więc, że nie ma co inwestować w IoBa?

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

Zapraszam do obejrzenia. :) Świadczę też poradą i pomysłem. Moja armia ma typowo pestilensowy wymiar aczkolwiek
jest tam kilka konwersji które spokojnie mogłyby się nadać do klanów Moulder czy Skryre. Jakby co pisz na priv.

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3126
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

IoB... już prędzej zwykły batalion albo i dwa, ale IoB z clanratami (do przerobienia) też może się przydać. W sumie też dużo zależy od cen, ja kiedyś kupowałem te klanraty po 40 zł za 40 szt. wtedy można było brać to wiadrami, ale teraz z tego co widzę to chodzą po 70-80 zł.
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Świński
Wodzirej
Posty: 747

Post autor: Świński »

Cześć

Pozwoliłem sobie wbić się na konto kolegi i w sumie powiedzieć co mi się podoba. Może ktoś coś ciekawego doradzi.

- Plague furnance
- plague lord nurglish
- lord skrolk
- skavn clan plague priest
- throt the unclean
- rat swarms
- warpfire thrower
- giants ratsy
- plague monks
- plague canserzy
- poison wind globadries
- skaven doomwheal
- plague catapult
- doom flayer
(wiem, że jeszcze jakieś slavy będą potrzebne)


Generalnie są to jednostki, które mi się podobają oraz sądzę, że można je ładnie zrobić pod pestilies (o ile same z urzędu nie są). Jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi zarówno o warhammera battla ale swego czasu miałem przyjemność pograć w chronopię i warzona. Fundusz jaki posiadam to ok 1 - 1.2k przy czym armię w tej kwicie chciałbym też pomalować. Punkty o ile wiem to 1.6k ( na takich gra Vr ).

Czy pomożecie coś sensownego z tego zrobić? Armia ma być głównie klimatyczna ale nie chce dostawać non stop bęcek od krasnoludów O&G i VC, którymi grają nasi znajomi. Nie posiadam AB i wiem, że to będzie mój pierwszy zakup. Starałem się znaleźć na sieci aby przejrzeć co tam jest ciekawego napisane ale wersji polskiej nie uświadczyłem a po angielsku ciężko to widzę.

pozdrawiam i liczę na pomoc

Kali

Awatar użytkownika
Gangrel
Mudżahedin
Posty: 250
Lokalizacja: Dziki Wschód

Post autor: Gangrel »

Jak flluffowo wyglada wystawianie klanu pesttilens z skryre ? Wiem ze byla wojna domowa i te klany ze soba walczyly ale jak sytuacja wyglada teraz ?
"Od dwóch dobrych generałów wolę jednego, który ma szczęście", Napoleon
"Mieć rację nie sprawia żadnej przyjemności, jeśli nie można wykazać innym, że się mylą..."

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Teraz wszystko pod kontrolą Rady 13-tu
Obrazek

Awatar użytkownika
Gangrel
Mudżahedin
Posty: 250
Lokalizacja: Dziki Wschód

Post autor: Gangrel »

Czytalem na forum "subiektywne" opinie na temat censerow z ktorych wynikalo ze ta jednostka nie nadaje sie za bardzo do gry. Czy moglby sie wypowiedziec ktos bardziej hmm... obiektywny ? Zastanawiam sie nad kupnem 10 sztuk tych panow. Tak wogole jesli ktos je wystawia to w jakiej ilosci ? Czy censerzy kadzidlami robia krzywde rowniez sobie ? tzn jesli wystawiam np 10 sztuk to musze rzucac na kazdego i na 6+ beda umieraly ?
"Od dwóch dobrych generałów wolę jednego, który ma szczęście", Napoleon
"Mieć rację nie sprawia żadnej przyjemności, jeśli nie można wykazać innym, że się mylą..."

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Jak się zetkną podstawkami to tak. Czyli w walce, bo normalnie hasają luzem i się nie trują nawzajem :wink: .
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

kufel007
Mudżahedin
Posty: 258

Post autor: kufel007 »

Kilka razy wystawiałem 6-7, generalnie nie jest źle, to takie suicide commando. Postraszą a i kilka ran potrafią zadać. W jednej grze z Bretonnią złamali lancę 9 knightów
Kupię:
Bretonnia
Ogre Kingdoms
Wood Elves

Awatar użytkownika
Gangrel
Mudżahedin
Posty: 250
Lokalizacja: Dziki Wschód

Post autor: Gangrel »

Jak się zetkną podstawkami to tak. Czyli w walce, bo normalnie hasają luzem i się nie trują nawzajem
Czyli w walce jak wystawiam 7 sztuk to automatycznie 7 testow i na 6+ padaja. Troche bez sensu przeciez kazdy z nich ma takie same opary, od swoich sie nie truja a juz od kumpla szczura tak :P
"Od dwóch dobrych generałów wolę jednego, który ma szczęście", Napoleon
"Mieć rację nie sprawia żadnej przyjemności, jeśli nie można wykazać innym, że się mylą..."

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

Gangrel pisze:
Jak się zetkną podstawkami to tak. Czyli w walce, bo normalnie hasają luzem i się nie trują nawzajem
Czyli w walce jak wystawiam 7 sztuk to automatycznie 7 testow i na 6+ padaja. Troche bez sensu przeciez kazdy z nich ma takie same opary, od swoich sie nie truja a juz od kumpla szczura tak :P
to jakieś czary :p
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Gangrel pisze:
Jak się zetkną podstawkami to tak. Czyli w walce, bo normalnie hasają luzem i się nie trują nawzajem
Czyli w walce jak wystawiam 7 sztuk to automatycznie 7 testow i na 6+ padaja.
Zgadza się :)

Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2063
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Post autor: Janus »

6 w grze z HE wybili 10 konnych z Caledoru. Później przekonałem się bardziej do gutter runers(większa inicjatywa, poison i ich ambush)
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

kufel007
Mudżahedin
Posty: 258

Post autor: kufel007 »

Chętnie poświęcę 1 Censera czy 2 po to żeby zadać kilka woundów bez AS. W Walce z Elfam raczej nie ma co liczyć na to, że przeżyje choćby 1 i zdąży oddać ale z armiami z I < 4 jest fajnie, 3@5 za każdego Censera + hatred. Jak jeszcze jest Furmanka z Monkami to obowiązkowo trzeba wystawić 6 lub 7 ;)
Kupię:
Bretonnia
Ogre Kingdoms
Wood Elves

Awatar użytkownika
Gangrel
Mudżahedin
Posty: 250
Lokalizacja: Dziki Wschód

Post autor: Gangrel »

zdąży oddać ale z armiami z I < 4 jest fajnie
Czesto gram z lizakami wiec moze sie nimi pobawie :) a jak sie spisuja z dzwonem ? i monki z dzwonem ? czy do monkow obowiazkowo furmanka ?
"Od dwóch dobrych generałów wolę jednego, który ma szczęście", Napoleon
"Mieć rację nie sprawia żadnej przyjemności, jeśli nie można wykazać innym, że się mylą..."

Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2063
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Post autor: Janus »

Co do monków to mogą być i bez furmanki wtedy 30+plague banner. Dzwon daje duży zasięg ld co zawsze jest dobre, ale censerzy są niszczące głównie z furmanką.
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

Awatar użytkownika
Necro
Chuck Norris
Posty: 638
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: Necro »

Monki z dzwonem nie mogą być wystawione więc sądzę, że to raczej słaby pomysł. :)

Awatar użytkownika
Gangrel
Mudżahedin
Posty: 250
Lokalizacja: Dziki Wschód

Post autor: Gangrel »

Czemu nie moga ?
"Od dwóch dobrych generałów wolę jednego, który ma szczęście", Napoleon
"Mieć rację nie sprawia żadnej przyjemności, jeśli nie można wykazać innym, że się mylą..."

ODPOWIEDZ