Clan Pestilens

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
kufel007
Mudżahedin
Posty: 258

Re: Clan Pestilens

Post autor: kufel007 »

Hmmm bo dzwon mogą pchać tylko Clanrats albo Stormvermin
"Pushed into battle" str. 43
Kupię:
Bretonnia
Ogre Kingdoms
Wood Elves

Awatar użytkownika
Gangrel
Mudżahedin
Posty: 250
Lokalizacja: Dziki Wschód

Post autor: Gangrel »

No to, ze nie moga pchac to wiem. Myslalem ze jest jakas zasada, ze nie mozna wystawic monkow w rozpisce z dzwonem.
"Od dwóch dobrych generałów wolę jednego, który ma szczęście", Napoleon
"Mieć rację nie sprawia żadnej przyjemności, jeśli nie można wykazać innym, że się mylą..."


Świński
Wodzirej
Posty: 747

Post autor: Świński »

Vraith pisze:Cześć

Pozwoliłem sobie wbić się na konto kolegi i w sumie powiedzieć co mi się podoba. Może ktoś coś ciekawego doradzi.

- Plague furnance
- plague lord nurglish
- lord skrolk
- skavn clan plague priest
- throt the unclean
- rat swarms
- warpfire thrower
- giants ratsy
- plague monks
- plague canserzy
- poison wind globadries
- skaven doomwheal
- plague catapult
- doom flayer
(wiem, że jeszcze jakieś slavy będą potrzebne)


Generalnie są to jednostki, które mi się podobają oraz sądzę, że można je ładnie zrobić pod pestilies (o ile same z urzędu nie są). Jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi zarówno o warhammera battla ale swego czasu miałem przyjemność pograć w chronopię i warzona. Fundusz jaki posiadam to ok 1 - 1.2k przy czym armię w tej kwicie chciałbym też pomalować. Punkty o ile wiem to 1.6k ( na takich gra Vr ).

Czy pomożecie coś sensownego z tego zrobić? Armia ma być głównie klimatyczna ale nie chce dostawać non stop bęcek od krasnoludów O&G i VC, którymi grają nasi znajomi. Nie posiadam AB i wiem, że to będzie mój pierwszy zakup. Starałem się znaleźć na sieci aby przejrzeć co tam jest ciekawego napisane ale wersji polskiej nie uświadczyłem a po angielsku ciężko to widzę.

pozdrawiam i liczę na pomoc

Kali


Chętnie podbije pytanie

Morok

Post autor: Morok »

Plague Monks mają jakieś powiązanie z nurglem?

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Fluffowo żadnego
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Morok

Post autor: Morok »

a nie fluffowo ?

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

nie fluffowo to kiedys jak byl test z censerów to oddziały papy tez nie zdawały tylko na "6"
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Morok

Post autor: Morok »

pytam bo gram na armii nurgla i chciałem pomieszać plaqusy z odpowiednio zrobionymi monkami :) i z tąd pytanie bo i ci i ci są siewcami zarazy

Awatar użytkownika
raat
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: raat »

Fluffowe powiązania monków z Nurglem są np.w książce, o ile dobrze pamiętam, "zabójca skavenów" (chodzi o tą gdzie skaveny atakują nuln i plague priest przygotowywał zarazę w artefakcie od Nurgla zwanym chyba kotłem zarazy)

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Morok pisze:z tąd
Co to jest tąd? :mrgreen:

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Raat - cytat! imo oni sami sobie wszystko syzkuja a są tylko i wyłącznie wyznawcami Rogatego
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
MadMax
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Pisz

Post autor: MadMax »

Morok pisze:pytam bo gram na armii nurgla i chciałem pomieszać plaqusy z odpowiednio zrobionymi monkami :) i z tąd pytanie bo i ci i ci są siewcami zarazy

Karasie nurgla :?: :?: :?: :?: :?:
"War. War never changes".

TRAYE MAGNETYCZNE / PCV / MAGNESY. Najlepsza jakość !!! Najtaniej !!!


Ekspresowa Realizacja !!!

Awatar użytkownika
Deus
Falubaz
Posty: 1035
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Deus »

Cytat z książki nie potwierdzający tego, że Kocioł Tysiąca Osp był relikwią Nurgla.
To był dobry znak. Jego trawione chorobami ciało zasili ducha kłębiącego się w naczyniu i wzmocni mieszaninę, która wkrótce przyniesie śmierć wrogom skavenów. Kocioł Tysiąca Osp był niegdyś świętą relikwią i bronią Klanu Pestilens, a on zamierzał wykorzystać oba aspekty przeznaczenia przedmiotu
Zresztą we Fluffie nie ma żadnego odniesienia, w genezie klanu Pestilens, do Nurgla.
Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Dokladnie tak myslalem! czekaj na nowa kampanie end of times! :D
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
raat
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: raat »

O nie!, przeraził się Thanquol. Kocioł był jednym z najbardziej
potężnych i ohydnych artefaktów, jakie należały do Klanu Pestilens. Od
czasów wczesnego szczenięctwa Thanquol słyszał przerażające opowieści
o mocach tego przedmiotu. Powiadano, że było to urządzenie służące do
warzenia straszliwych plag, artefakt wykradziony ze świątyni Boga
Zarazy, Nurgle’a, gdy świat był jeszcze młody i powtórnie poświęcony
służbie Rogatemu Szczurowi

Awatar użytkownika
Deus
Falubaz
Posty: 1035
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Deus »

Cholera tak dokładnie to nie szukałem :/
Obrazek

Awatar użytkownika
raat
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: raat »

Ja akurat podczas czytania zwróciłem uwagę na ten fakt (bo druga moja armia to demony), więc nie miałem problemu ze znalezieniem ;)

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Został wykradziony nurgle'owi = nie pochodzi od niego, tylko zostął zagarniety dla Rogatego, zadnych oficjalnyhc zwiazkow brak, to pewnie tylko jeden z wielu gadzetów w szczurzej manifestacji zarazy!
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
raat
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: raat »

Brak logiki w Twojej wypowiedzi.
został wykradziony nurglowi = pochodzi od niego.

Zresztą pytanie było o fluffowe powiązania i to jedno z nich. To, że nie odpowiada Twoim oczekiwaniom wobec powiązania, to nie znaczy, że nim nie jest.

Edit:Generalnie, jeśli kolega szukał jakiegoś powiązania z Nurglem, żeby wymieszać jednostki monków z plagusami, to raczej zapisu, że razem chodzili na piwo nie znajdziemy nigdzie, ale ja tu widzę co najmniej potencjał dla jakiegoś fillerka z plagusami niosącymi kociołek ze zgniłozieloną cieczą. W końcu Nurgle cieszy się jak zaraza jest szerzona przez obojętnie kogo, a skaveny też korzystały fluffowo z pomocy/świadczyły usługi dla nieskaveńskich ras (głównie po to by je na końcu zdradzić).

ODPOWIEDZ