Clan Pestilens

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Goglem
Wodzirej
Posty: 773
Lokalizacja: Koszali, Klub Zad Trola

Re: Clan Pestilens

Post autor: Goglem »

Tak tylko, że bez pieca nie masz najfajniejszej rzeczy - niezłomności, a poza tym jak sobie maja poradzić mnisi z kawalerią z savem na 2+ i np 4T

Awatar użytkownika
warkseer
Wodzirej
Posty: 741
Lokalizacja: żyrardowskie kanały

Post autor: warkseer »

Z taką kawą to wszyscy we wszystkich armiach mają problem, nie tylko monki. Taka kawa przy szarży bierze się za rozkręcanie piecyka i mają spore szanse na rozklekotanie czegoś takiego w ciągu pierwszej rundki. Trzeba odginać, wyciągać lub strzelać/czarować do tego. A należy jeszcze pamiętać, że piecyk truje swoich normalnie, a nie na 6 jak cenzery.
Obrazek

Marcins
Masakrator
Posty: 2012
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

Twoja-Stara pisze:kadzidełko w razie pojedynków
fail!
ty też przecież się testujesz![wszyscy w kontakcie z furmanką również]

Awatar użytkownika
Pacek
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3404
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Pacek »

warkseer pisze:Z taką kawą to wszyscy we wszystkich armiach mają problem, nie tylko monki. Taka kawa przy szarży bierze się za rozkręcanie piecyka i mają spore szanse na rozklekotanie czegoś takiego w ciągu pierwszej rundki. Trzeba odginać, wyciągać lub strzelać/czarować do tego. A należy jeszcze pamiętać, że piecyk truje swoich normalnie, a nie na 6 jak cenzery.
Piecyk też truje na 6. Zasada "Pestilent Blessing" str. 48 armybooka naszego :)
The messanger bowed low. "Speak-speak" snarled the Grey Seer, to agitated to appreciate the fawning. "Unexpected complications, most powerful of the potentates" said the Scurrier. Before the creature finish,Grey Seer sent bolt of lightning to roast him alive."Bad news can always wait" thougt the mage..

Awatar użytkownika
WhiteWolf
Mudżahedin
Posty: 252
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: WhiteWolf »

Hejka po długiej nieobecnosci ;)

Chce się upewnić jak wygląda sprawa Pox Rata z Plague Priestem na nim. Model uznawany jest za zwykłą kawalerie, czyli wszystkie ataki skierowane są na priesta? Szczurek nie musi testować T w kontakcie z censerem?

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3126
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Tak, cavalry i tak, nie musi testować T ;-) Inna sprawa, że ponieważ nie mamy w armii kawalerii, to nie ma sensu go wystawiać przeciwko jakiemukolwiek strzelaniu (brak look out, sir).
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

w ograch nie będzie miał LoS?

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3126
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Inny typ jednostki, nie ma bata niestety.
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
Shakin' Dudi
Masakrator
Posty: 2633
Lokalizacja: Moria - Lublin

Post autor: Shakin' Dudi »

jak dziala i sprawuje sie katapa na nowa edycje?

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3126
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Katapa boli wszystkie armie wystawiające hordy, jest też straszna dla bretonii (tak lanc rycerzy jak i oddziałów piechoty). Zyskała strasznie na nowych zasadach celowania. Nie licz, że zabije multum figurek, ale negowanie pancerza naprawdę psuje przeciwnikowi szyki, a testy paniki jednak czasem się oblewa (ostatnio widziałem taką akcję, lanca w pierwszej turze dostała z katapy, dwóch zabitych, reszta za stół :D ).

Działo jakby nie należy do tego działu, no ale ok. Dalej super na duże cele, w dodatku placek może strasznie rozorać dowolną piechotę (negacja pancerza).
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
Luciu
Mudżahedin
Posty: 235

Post autor: Luciu »

Mam furmankę i do dyspozycji 40 monczasów, jak ich rozstawiać? Bo jak zrobie movement traya to będzie za późno:P zastanawiam się nad opcjami takim że 11x5 albo 10x5 i zostanie mi 5 do ostatniego szeregu:P albo 8x 6 ale chyba chciałbym horde... Czy 11 w szeregu to za dużo?:P

Awatar użytkownika
Goglem
Wodzirej
Posty: 773
Lokalizacja: Koszali, Klub Zad Trola

Post autor: Goglem »

ja ich wystawiam normalnie czyli z przodu 5 modeli (znaczy 2 plauge monki i furmanka) z racji, że nie używam plauge bannera, aczkolwiek jestem chętny na wszelkie propozycje zmian

Awatar użytkownika
Luciu
Mudżahedin
Posty: 235

Post autor: Luciu »

ale ja mam 40 monków:P zastanawiam się czy szerokość 11 to czy to nie jest za dużo jednak...

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3126
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Wszystko zależy przeciwko czemu. Na co chcesz wystawić ten oddział? Bo wydaje mi się, że taka horda będzie nie do zdarcia, a punktów wcale nie zje aż tak dużo, bo ja np. wystawiam 24-28 mnichów z piecem, wtedy idę na głębokość oddziału, a nie na szerokość. Dopłacisz bodajże 120 pkt, a obrażeń zadasz niepomiernie więcej.
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
Luciu
Mudżahedin
Posty: 235

Post autor: Luciu »

No to ja bym miał szerokość 11 a głębokość 5. Daje rade? Czy tak średnio raczej:P?

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3126
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Zapytaj siebie przeciwko czemu ;-) To jest olbrzymi klocek, który na pewno zablokuje niejedną jednostkę przeciwnika, i to na długo, a sporo zmieli nawet się nie zatrzymując.

Dać radę da, ale pytanie co jeszcze jest w rozpie i przeciw komu.
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
Luciu
Mudżahedin
Posty: 235

Post autor: Luciu »

niee tak poprostu mam ułożone wszystkie figurki na półeczce i się zastanawiam jakiego traya monkom zrobić:P poprostu zrobie tego 11x 5 a jak będzie trzeba to do grania rozstawie inaczej i tyle:P

Awatar użytkownika
Mr. Hyde
Mudżahedin
Posty: 286
Lokalizacja: Koszalin Zad Trolla
Kontakt:

Post autor: Mr. Hyde »

Ej, opłaca się grać w tej edycji na censerach, wydaje mi się że mogą być fajni??

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3126
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Wszystko zależy jak nimi zagrasz, już nie wymiatają od frontu każdego oddziału, ale i tak potrafią solidnie ugryźć. Używaj ich do okrążania przeciwnika, wbijania się na flanki, albo jako jednorazowego pocisku armatniego na twarz (od frontu) wszystkiego, co ma I 3 albo mniej. Ja ich wystawiam i jestem zadowolony.
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
Luciu
Mudżahedin
Posty: 235

Post autor: Luciu »

A ja zapłaciłem tyle, żeby ich z mailorderować, że aż żal nimi nie grać więc nie mam wyboru:P

ODPOWIEDZ