Clan Eshin

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Re: Clan Eshin

Post autor: Lazur »

Armor na assasynie jest bez sensu ten model ma wyjść z oddziału krzyknąć haaa-jaaaa i coś zabić. Lepiej wrzucić jakąś broń ale potion to chyba słaby pomysł bo z tego co pamiętam trzeba go wypić na początku tury a assasin pojawia się w późniejszej fazie
Obrazek

Awatar użytkownika
Burgund
Chuck Norris
Posty: 376
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Burgund »

potion mozesz wypic bez ujawniania sie assasina.
Podpis usunięty, gdyż narusza regulamin forum podpunkt 5.1 http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=12&t=69

pozdrawiamy
Administracja

Awatar użytkownika
Kervyn
Chuck Norris
Posty: 497
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kervyn »

KrzysiekW, Lidder twierdzi że jest legalny ;p

Do tej pory zawsze używałem Eshinowca w scoucie, nie hidden - na maszynki i strzelców jest OK, choć jego koszt punktowy powala ;p
Queek.

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3847
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Kervyn pisze:KrzysiekW, Lidder twierdzi że jest legalny ;p
O kurde, i może mieć rację. :shock:
Zawsze opieprzałem graczy piszących coś bez sprawdzenia jakie są zasady, a tu sam coś takiego zrobiłem... :oops: Przepraszam. Jest jakaś zasada w podręczniku zabraniająca wyposażania w magiczny pancerz jeśli bohater nie w opcjach zwykłego?.. Bo istotnie nie widzę, ale może źle patrzę...

Awatar użytkownika
Kervyn
Chuck Norris
Posty: 497
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kervyn »

To się tyczy tylko magów ;) czyli np. inżynier bez kupionego lvla też może wziąć Armour of Silvered Steel.
Queek.

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3126
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Jak to jest z tym zabójcą mającym potion of speed? Może tego użyć w turze, w której się ujawnia? Bo czytałem o tym zagraniu na paru forach, do tego gadałem z paroma graczami twierdzącymi, że tak, ale jak czytam opis tego browarka ;-) to sam nie jestem pewien.
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
Młody
Niszczyciel Światów
Posty: 4074
Lokalizacja: SNOT- Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Młody »

Ujawniasz się w dowolnym momencie gry, więc możesz równolegle z momentem picia soczku z gumijagód ;)
Pozdro
Młody

Snot Fanpage

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3126
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Lepiej późno niż wcale ;-)

Problem jest taki, żę ujawniam się z tego co pamiętam na początku fazy, a soczek muszę wypić na początku tury, czyli musiałbym się ujawnić zanim przeciwnik zadeklaruje szarże (w jego turze oczywiście), no nie?
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
Burgund
Chuck Norris
Posty: 376
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Burgund »

tak. ale mozesz zrobic taki patent. przyjac szarze na klate i ustac. a w twojej turze dopiero jawnic assasina i wypic potion.
Podpis usunięty, gdyż narusza regulamin forum podpunkt 5.1 http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=12&t=69

pozdrawiamy
Administracja

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

gracie na assach?;] jakieś faile albo sukcesy?

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3126
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Taaa, mój assassyn z S7 z napoju i weeping blades trafia w smoka 3/3 razy i ani razu na 3+ nie rani... Ogólnie to za bardzo ich nie używam, nie mogą się u mnie spłacić na polach bitew.
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
Burgund
Chuck Norris
Posty: 376
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Burgund »

Niestety moj assasin rowniez mimo wieelku bitew nie splacil sie ani razu...
Podpis usunięty, gdyż narusza regulamin forum podpunkt 5.1 http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=12&t=69

pozdrawiamy
Administracja

Awatar użytkownika
Kervyn
Chuck Norris
Posty: 497
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kervyn »

Mój lata z Armour of Silvered Steel i Luckstone'm, za cholerę się nie spłaca. 170 pts to skandal.

Dzisiaj w 1. bitwie z TK wszarżował i sklepał 4 rydwany, potem klopę, a potem załapał KB od strażnika casketu ;) toteż całkiem nieźle mu poszło.

W 2. bitwie z Imperium stał za obeliskiem całą grę.

W 3. bitwie z krasnoludami przyjął tę samą taktykę co z Imperium :twisted:

Moja opcja jest b. przeżywalna, ale koleś zdecydowanie jest zbyt małym dla przeciwnika zagrożeniem jak na swoją cenę.
Queek.

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

problem z nim taki że on nie powinien stac za obeliskiem tylko zasuwac do przodu i liczyć na warda i pecha przeciwnika/stormbanner jeśli ma klepać maszynki:P sam się zastanawiam nad ustawieniem itemków na nim... mam parę pomysłów, musze najpierw potestować.
ward i asf i poison to teoretycznie koszt 85p w itemach, więc ass jest praktycznie za free:P myślę że klucz do niego to użycie w klockach, jest nietykalny póki sie nie ujawni więc snajperki czy LOS nie grożą;]
ewentualnie gołego assa, 4A S4 z poisonem i rerolami nietrafień starcza na maszyny, ewentualnie mu dorzucić +1A w szarży raz na grę i mamy 125p za scouta. bo napchany ass za 170p to praktycznie 2x5 gutterów ze slingami poison... a oni budzą większy respekt. ale w tym tez może być siła assa że go zlekceważą.

szeszej
Falubaz
Posty: 1024
Lokalizacja: Świdnik/Lublin

Post autor: szeszej »

A próbował go ktoś z warpstone stars jako zabójca wszystkiego co ma >1W?

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

szeszej pisze:A próbował go ktoś z warpstone stars jako zabójca wszystkiego co ma >1W?
Zasięg 6", z s5 na maszynki raczej nie zapoluje a smoków i innych dużych cudaków jest na stole mniej niż w 7ed (tym bardziej że z S5 trudno zranić smoka, stedzia, sfinksa itp.) ...

Niestety z Assasynem jest tak że wszystko co on może zrobić zrobią gutterzy lepiej.
A chowanie go w klocku to też średnio się opłaca bo albo go można zakuć w zbroję co sprawi że raczej przeżyje ale się nie spłaci, albo wrzucić mu itemy do walki co przy odrobinie farta może sprawić że się spłaci zabijając jakiegoś herosa w pojedynku (co wcale nie jest takie oczywiste), lecz później zginie od ataków zwykłych typów :roll:
A za jego cenę można mieć 35+ clanratów lub 2x40 slejwów.
W grach domowych można się nim pobawić lecz turniejowo jest skazany na porażkę.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Młody
Niszczyciel Światów
Posty: 4074
Lokalizacja: SNOT- Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Młody »

A tam marudzicie z tym assasinem, mi w kofiguracji z potionem i tail weaponem się świetnie sprawdza ;), i raczej zabieram typa na Euro. Gościu dodaje mi szereg zagrań, dzięki którym zyskuję skuteczną kontrę na pare rzeczy :)
Pozdro
Młody

Snot Fanpage

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

ale tail weapon chyba nie ma +3S:/ za to sam myślę nad 4A+ tail z poisonem + POS;) ostatnio testowałem jeszcze z nurgle swordem (-1T na 1W zadany), ale źle trafiłem bo na sfinxa z T8:P ale zwykłemu monsterowi obniżenie T o 1-2 na ASF i rerolach a potem dobicie np stormami z In5 zanim stwór zaatakuje to wyszło mi że może działać;]

Pedros
Oszukista
Posty: 856

Post autor: Pedros »

Potionek na siłę Młody?

Grał kimś takim zabójcą? Weaping Blade i Potion of Strength? Jest drogi, bo aż 170 punktów, ale powinien spokojnie sklepać prawie każdego.

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3126
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Problem jest taki, że musi łyknąć napój na początku tury, a to oznacza, że nie użyje go w turze, w której dostajesz szarżę na oddział z takim ukrytym zabójcą (bo ujawnia się na początku fazy walki, kiedy już nie może walnąć sobie jednego głębszego). Ja zagrałem takim, ale na 3+ nie zranił smoka ani razu...
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

ODPOWIEDZ