Clan Eshin

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
Janiszek
Masakrator
Posty: 2035

Post autor: Janiszek »

nie ? Co , będziesz grał na samych nightach ? Jezzaile są dobre , ale same sobie nie poradzą . Clanraty muszą być . Ale tak jak chcesz grać z kolegą w domu , to czemu nie :D , ale na turnieju ......

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3847
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Pandemonicum pisze:Jak myślicie - Eshini na full skirmishu są grywalni?
Raczej nie. Może udać się tam coś ugrać, ale przy braku zasady z wczesniejszych edycji (tej, że sirmish może zawsze poruszac się na podówjną odległość ruchu) to traci mocno. Można było się też wspomagać rojami, ale przy ich obecnych zasadach to też nie mam za bardzo sensu.
Można niby się tam ratować np. Mengilami (zasady), ale generalnie bardzo ciężko coś pełnym skirmishem zrobić.
W rozpiskach jest moja armia z zasadą UCOD, na 7 edycję.

Ale w domu, z kolegą, dla zabawy - czemu nie. Warto spróbować, choćby dla samego ubawu. :)

Janiszek
Masakrator
Posty: 2035

Post autor: Janiszek »

Czy opłaca się wystawiać slota rare Eshin Traid ??
Co myślicie ?? 3 takich panów jest w stanie coś zrobić ??

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3847
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

WG mnie, dopóki popylali jak w 6 edycji (to co pisałem powyżej) to dobrze prowadzeni dawali radę często namieszać. Osobiście bardzo lubiłem ich wystawiać, choć opinie były różne, i sprawdzali mi się.
Ale teraz rary wykorzystuję na coś innego (najczęściej globadierzy i ... ironguts. :) , czasem monki)

Janiszek
Masakrator
Posty: 2035

Post autor: Janiszek »

Ironguts ? Opłaca się ich brać do eshinu ?? Bo to czy się wogóle opłaca to nie trzeba mi mówić bo zbieram Ogry :D NO i mam ich figurki :D

Awatar użytkownika
Pandemonicum
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 38
Lokalizacja: Pod-Gdańsk

Post autor: Pandemonicum »

Dobra, ale co Ironguts mają wspólnego ze skavenami? Czemu można je brać do szczurzej armii?
Obrazek

Awatar użytkownika
skink
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 120

Post autor: skink »

Iron gutci są najemnikami i można je dać do innych armii jako dogs of war. A chyba jedyne dwie wspólne rzeczy ogrów i szczurów, to to że najazd obu tych ras nazywany jest plagą i obie rasy jedzą spaczeń :D

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3847
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

skink pisze: A chyba jedyne dwie wspólne rzeczy ogrów i szczurów, to to że najazd obu tych ras nazywany jest plagą i obie rasy jedzą spaczeń :D
Oj, oj...
Ja wiem, że ogroszczury wystawia się rzadko, ale to jest chyba najważniejsza rzecz łącząca te dwie rasy. :twisted:
Ponieważ lista klanu Moulder z White Dwarfa jest nieoficjalna, to zacząłem sobie sklejać zmutowane rat ogry, wystawiane z zasadami właśnie irongutów lub leadbelcherów. Zdarza się, ze na bitwę mam 2 zestawy figurek dla irongutów: albo stare metalowe ogry żeby było wysiwyg, albo zmutowane rat ogry żeby był klimat. :) Co kolega przeciwnik sobie życzy.
Wg mnie ironguty się opłacają. Wystawiałem je kilka razy i niemal za każdym razem się spłaciły.

Janiszek
Masakrator
Posty: 2035

Post autor: Janiszek »

Krzysiek , a jak myślisz opłaca się Irongutsów do Eshinu dać ?? MV 6 to dość dużo :D Tylko trzeba byłoby to osłaniać .

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3847
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Ja je przede wszystkim do Eshinu pakowałem, gdzie brakuje kopnięcia elektryków i latary i gdzie raczej idziesz do zwarcia. Chłopaki robli mi cuda: odbijali szarże imperialnej jazdy z BSB, zżerali kloce ciężkiej jazdy itp.
S6, Ld 8, sztandar magiczny, fear, impakty - fajne rzeczy. Dzięki Mv 6 zwykle uda się wjechać na flankę, a wtedy nawet kloc BK przeżują. Boli save, ale własnie jakby osłaniać, to dają radę. Raz mnie osłona z nightrunnersów zawiodła, bo zdecydowałem się nimi na ucieczkę od Master Rune of Challenge, przebiegli po ironach i ... Ld 8 okazało sie za mało. :) I niski weapon skill tez boli momentami.
Poza tym po prostu lubie ich wystawiać. Fajnie wygląda taka czwóreczka zmutowanych ogroszczurów i mina przeciwnika który pyta "co to jest?", odzwyczajony od widoku tych stworów na polu bitwy. Ale jakby komuś nie pasowało, to "normalni" ironi czekają w pudełku. :)

Janiszek
Masakrator
Posty: 2035

Post autor: Janiszek »

Hmmm muszę to wypróbować :D znaczy Ironów do Eshinu . Z figsami nie będę miał problemów bo tak się składa , że Ogry zbieram :D Krzysiek patrząc po twoich postach widać , że lubisz grać na Eshinie . Mógłbyś mi dać jakąś rozpę do nich ? Albo pomysł na nią ? Co dajesz ? Opłaca się dawać bsb ? Rozpy takie do 2000 Pts mnie interesują najbardziej .

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3847
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Wypróbuj koniecznie - nie powinieneś być rozczarowany. :)
Eshin jako armia bardzo mi się podoba ze względu na klimat. Jak zobaczyłem listę armii, z możliwością grania w full skirmiszu, to bardzo się ucieszyłem. Mam sporo modeli, więc nawet większe armie dało się wystawiać. I nawet na turniejach próbowałem sił Eshinem, niestety okazało się że jestem posiadaczem najbardziej pechowych Master Assasinów w Polsce Południowej. Przykład: rzucony na drzewca wbija jedną ranę... I więcej tego typu akcji. Turniejowo więc zarzuciłem Eshin, a i w domu bardzo rzadko obecnie grywam.
Rozpisek na mniej niż 2000 mam mało, ale bsb wg mnie bardzo się przydaje, tylko wtedy zostaje Ci miejsca na 2 charaktery, z czego jeden przydałby się konkretniej do walki. Ale widziałem tu na forum takie naporowe Eshiny, np. z chieftainem, którego próbujesz teleportować na maszyny, podczas gdy reszta armii maszeruje ostro (generał sorcerer daje zwykle klocom 10 Ld, czyli bardzo fajnie na małe punkty). No i polujesz na charaktery, bo póki org nie napisze inaczej, to masz te 100 pkt bonusa.

Generalnie lubię klimaty. wspominana armia klanu Moulder ("Hell Pit army list") daje bardzo fajne możliwości konwersji i naprawdę jest klimatna, co z tego jak nie do wystawienia w normalne grze...

Awatar użytkownika
WhiteWolf
Mudżahedin
Posty: 252
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: WhiteWolf »

Chciałbym wystawić imiennego bohatera, IKIT CLAWa, nie jestem tylko pewien jednej rzeczy:
"Magic: Ikit Claw is a level 4 Wizard. He can choose his spells from one of the following lists: Lores of Fire, Shadow, Death, Beasts, Metal, Heavens, Dark Magic and Dark Emissaries magic."
Moge wybrać sobie tylko lora, czy też 4 zaklęcia.
A tak nawiasem, czyje są Dark Magic (dark elfy?) i Dark Emissaries magic.

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3847
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Upierałem się kiedyś że choose to choose i może wybrać, ale mnie przekonali że jednak wybiera tylko lore, a z niego losuje. Chyba nawet gdzies na BP mnie przekonali. :)
Dark Magic - dark elfy, Dark Emissaries - z kampanii Albion, gdzies jeszcze można znaleźć. Poza tym Be'Lakor też jej używa, więc jeśli masz dostęp do SoC-owej listy Daemonic Legionu, to tam znajdziesz opis.
Bardzo lubię Ikita, to mój pierwszy model do WFB jaki miałem. :) A i czasem w domowej bitwie potrafił zaszefić. :)

Awatar użytkownika
mdłości
Chuck Norris
Posty: 595

Post autor: mdłości »

Powiedzcie mi proszę, czy jeśli gram eshinem w skirmiszu na zasadach nocy i mam sztandarowego ze strom bannerem, to co robię najpierw, deklaruję włączenie bannera czy rzucam artylerką za noc? Proszę o odp z uzasadnieniem. Dzięki!

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Pytanko proste: 2 oddziały gutterów z procami/poisonem, czy 3 bez? :)

Coraz częściej się nad tym zastanawiam i ciężko mi zdecydować.
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Z poisonem są moim zdaniem za drodzy. Ja wystawiam 5-7 ze slingami.
Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Imo bez posionów to nie ma sensu - jak zobaczyłęm dizś w rzutach na trafienie na 20 4x6 to już byłem w stu procentach pewien

Awatar użytkownika
Bartas
Chuck Norris
Posty: 640

Post autor: Bartas »

jakoś zajebiste nagięcie statystyki to to nie było :P Ale też jestem zdania że jeśli ich wystawiać to tylko z poisonami

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

eshin tylko z poisonem!

ODPOWIEDZ