Clan Moulder

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Nie i tym bardziej nie. :P

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

Jak wykorzystujecie giant raty? - ostatnio zacząłem się zastanawiać - po co właściwie jest ta jednostka??? Jako obcinaczka maszerowania - za droga i za mało mobilna w porównaniu z 5 night runnerami. Jak tania jednostka bojowa - mają mały potencjał i są niewiele tańsze od klocka gołych slavów. Jakie więc widzicie dla nich sensowne zstosowanie???

Pytania odnośnie poszczegolnych jednostek zadawać w działach dot. odpowiednich klanów.
M

kufel007
Mudżahedin
Posty: 258

Post autor: kufel007 »

osobiście nie mam z tym doświadczenia ale wiem, że ponoć nieźle spisują się rat-darty (dawna formacja węża). mobilne to, zwrotne i ma 2A szczur+poganiacz, dobre do flankowania.
Kupię:
Bretonnia
Ogre Kingdoms
Wood Elves

P..
Wałkarz
Posty: 69

Post autor: P.. »

główne zalety tej jednostki są takie że jest rank & file i jest tak badziewna ze przeciwnik ja ignoruje. Żadnego strzelania w nią, żadnych czarów... A tu myk i wielkie szczury w boku klocka. Wady - kto dzisiaj gra na klockach? Druga wada to panika. Zęby spanikowac szczury trzeba zabić 2 a potem zostaje US5...
"Przyszliśmy po prośbie-prośbie... daj nam trochę sera... od biedy może być spaczeń..."

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Można stosować jako rat-torpedo. Jeden pack ustawiony w rządku z packmasterem w pierwszej linii. Ściąga ranki, a maksymalnie 1 wounda można mu zadać. Tylko to szczyt powergamerstwa i straszna chamówa, więc ja tego nie napisałem.
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

jak to - tylko jedną ranę??? Jaka jest podstawa prawna takiego podejścia? A co z działami, bolt throwerami, czarami, katapultami, broniami obszarowymi (zionięcia), czy ostrzalem z boku???

Awatar użytkownika
WhiteWolf
Mudżahedin
Posty: 252
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: WhiteWolf »

Zdaje się, że Hobbit miał na myśli 1 ranę w HtH....
Ale zastanawiam się, czy to nie działa tak, że jeśli wbijesz 3 rany na poganiacza, to w tedy ginie a 2 przechodzą na szczury? :)

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

WhiteWolf- też mi się tak wydaje... wszak poganiacz nie jest żadnego rodzaju characterem, ani nawet czampionem oddziałowym - tylko inną częścią oddziału giant ratów.

Ogólnie wychodzi na to, że ta jednostka nie ma zastosowania:
- jako ktos, kto szarzuje od boku i kasuje bonus z szeregów - droga i mało mobilna, za te same punkty można mieć 6 night runnersow, ktorzy jako skirmish, lepiej manewrują

- jako zasłona dla innych oddziałów - za mało zasłania, i spanikowana sama może wzbudzić panikę... już lepiej dołożyć 10 pkt i mieć 20 slavów...

Jedyne, co przychodzi mi do głowy, to wystawić takie szczury na przeciwko maszyny i uparcie przeć w jej kierunku. Przeciwnik albo zmarnuje strzał na giant raty, albo pożegna się z obsługą... Jedyne ryzyko to to, że obsługa wygra zwarcie...

Awatar użytkownika
WhiteWolf
Mudżahedin
Posty: 252
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: WhiteWolf »

Nigdy nimi nie grałem (chociaż nie raz zabierałem się do tego :P) ale uważam, że jeśli mają coś zdziałać to tylko w większej ilości. 6 szczurów + poganiacz raczej za wiele nie zdziałają, ale np. 30 szczurów i 5 poganiaczy już mogą (proszę nie wrzucać komentarzy typu "Za te 150pkt masz odział klanbraci" :P). Fakt że jest to drogie, a brak pancerza i sztandaru boli, ale 6 ruchu daje im jaaaaaaakąś szanse ataku od boku :P W tedy to wydaje mi się, że już z górki :mrgreen: (przeciwnik musi wbić przynajmniej 4 rany)

Taak, wiem że głupi pomysł, ale w końcu trzeba dać jakiś pomysł :P

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3087
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

jak wykorzystujecie giant raty
Stawiamy na jakimś w miarę wysokim płocie. Ćwiczymy celność z wiatrówki.

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

ja giant raty wykorzystuje w następujący sposób:
szczurki idą do clanratów i slavów żeby uzupełnić szeregi, z poganiaczy zrobiłem poganiaczy do slavów. Narazie jedyne konkretne zastosowanie jakie dla nich znalazłem ;)
Obrazek

Szambonur Ponury
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 35

Post autor: Szambonur Ponury »

giant raty w duzych regimentach znacznie lepiej spisuja sie przeciw oddzialom asf niz klanbracia...

np w walce z swordmasterami albo white lions szczury obrywaja tak samo jak clanraty ale zawsze oddamy z linii packmasterow. mozna tez packmasterami ustrzelic bohatera na smoku

inna sprawa jest fakt ze zawsze traktuje giant raty jak ostatnie scierwo podczas bitwy, wiec podobnie jak przy slave'ach mam z nimi zawsze niezlego farta :P

Awatar użytkownika
Corabb
Pseudoklimaciarz
Posty: 28

Post autor: Corabb »

Giant Raty są super za ceną, którą się za nie płaci.

Mi zawsze mieści się jeden oddział za 90 pts (3 packi), 21 modeli, w szarży 8 ataków (tak wiem słabych, ale zawsze coś mogą zrobić).

To taka nasza lekka kawaleria :) z rankami, radzą sobie ze skirmisherami, i niektórymi fastami. Najlepiej oczywiście wysłać je na flankę, szybko mogą dostać się na tyły przeciwnika, jeśli się nimi zainteresuje i zechce zniszczyć, to zawsze coś musi na nie poświęcić, czyli dobra nasza :D , w końcu to tylko większe szczury.

Co do packmasterów to tez nie tak łatwo ich zdjąć, bo trafiani są z magii i strzelania tylko na 6 (nadal nie rozumiem czemu za większymi Rat Ogrami trudniej się im schować i dostają już od 5 -6 ehh), a w walce zawsze te swoje ataki wypłacą.

Awatar użytkownika
Młody
Niszczyciel Światów
Posty: 4074
Lokalizacja: SNOT- Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Młody »

Hobbit pisze:Można stosować jako rat-torpedo. Jeden pack ustawiony w rządku z packmasterem w pierwszej linii. Ściąga ranki, a maksymalnie 1 wounda można mu zadać. Tylko to szczyt powergamerstwa i straszna chamówa, więc ja tego nie napisałem.
Jest tak jak piszesz, tylko niestety z racji tego ze ta jednostka sie nie sypie ani nie ma stubborna, w praktyce nie ma to żadnego zastosowania ;)
Pozdro
Młody

Snot Fanpage

Awatar użytkownika
WhiteWolf
Mudżahedin
Posty: 252
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: WhiteWolf »

hm..... a można by zrobić tak z dwoma packami?:D ustawiając w ten sposób:
poganiacz<poganiacz<12 szczurów ? :P Czy w takim przypadku trzeba ustawić szczury w 2 kolumnach :)?

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

To wtedy zginą ci 2 poganiacze, a nie 1, chociaż możesz ustawić ich w 2 kolumnach.

Awatar użytkownika
WhiteWolf
Mudżahedin
Posty: 252
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: WhiteWolf »

.... noo, faktycznie.... zawsze można zaskoczyć przeciwnika i w 2 rance ustawić master mouldera :D

A tak nawiasem (dla pewności :)), skoro cmg musi być zawsze w 1 szeregu, nie da się ustawić ich w jednej kolumnie?:P

P..
Wałkarz
Posty: 69

Post autor: P.. »

Poganiacze mogą być gdzie chcą - mają to w zasadach
"Przyszliśmy po prośbie-prośbie... daj nam trochę sera... od biedy może być spaczeń..."

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

nie miałem tego gdzie wrzucić. Jakoś od minuty filmiku biegają całkiem niezłe zmutowane szczury ;)
http://xboxforum.pl/aktualnosci-f9/nowy ... 45218.html
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Luciu
Mudżahedin
Posty: 235

Post autor: Luciu »

A co z wykorzystaniem ogrów jako oddział, do którego warto może wykupić tego imiennego poganiacza skweela:P? Grał ktoś w ogóle tym badziewiem :) ?

ODPOWIEDZ