Pierwsze szczury 1500

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
MichauM
Pseudoklimaciarz
Posty: 24

Pierwsze szczury 1500

Post autor: MichauM »

Witam wszystkich, podejmując pierwsze próby sił na ścieżce spaczenia proszę o opinie na temat poniższej rozpy :)

Z góry dzięki :)

Unnamed1500 Pts - Skaven Army

1 Warlord @ 225.0 Pts
General; Heavy Armour; War-Litter
Enchanted Shield [10.0]
Talisman of Preservation [45.0]
Ogre Blade [40.0]
Rat Hound Bodyguard [5.0]

1 War-litter @ [35.0] Pts

1 Chieftain @ 90.0 Pts
Heavy Armour; Battle Standard
Charmed Shield [5.0]
Opal Amulet [15.0]

1 Warlock Engineer @ 150.0 Pts
Magic Level 2
Doom Rocket [30.0]
Gambler's Armour [20.0]

1 Warlock Engineer @ 90.0 Pts
Magic Level 1
Dispel Scroll [25.0]

29 Stormvermin @ 263.0 Pts
Halberd; Heavy Armour; Standard; Musician
Razor Standard [45.0]

40 Clanrats @ 208.0 Pts
Spear; Light Armour; Shields; Standard

1 Doomwheel @ 150.0 Pts

1 Crew @ [0.0] Pts

1 Warp-lightning Cannon @ 90.0 Pts

3 Warp Crew @ [0.0] Pts

1 Warp-lightning Cannon @ 90.0 Pts

3 Warp Crew @ [0.0] Pts

2 Rat Ogres @ 143.0 Pts
Frenzy

1 Masterbred @ [15.0] Pts

1 Rat Ogre Packmasters @ [8.0] Pts
Whip; Light Armour

Models in Army: 74


Total Army Cost: 1499.0

Awatar użytkownika
Deus
Falubaz
Posty: 1035
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Deus »

Niezła jak na pierwszą rozpę, ale ja bym wywalił rat ogiery i za nich wstawił guttersów z poisonami i procami, bo lepiej się sprawdzą i jak możesz mieć lorda, to mógłbyś zamienić ew. Warlorda na Szaraka, ale wtedy to będzie bardziej powergaming a nie czysty fun. Ja zawsze chciałem grać na Warlordzie na War-litterze. Aha, i brakuje Ci masy, z dwa klocki slejvóv by się przydały, takie po 35 chłopa, możesz je wrzucić za 1 latarkę bądź rat ogry ale wtedy bez guttersów.
Obrazek

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Deus pisze:Warlorda na Szaraka, ale wtedy to będzie bardziej powergaming a nie czysty fun.
Szlag mnei trafia jak czytam takie pierdoły. Litości. Kto wymyślił, że granie dobrą rozpiską wyklucza fun? Generalnie Seer byłby dużo lepszą opcją, ale Warlord też zły nie jest. Ten konkretny może niekoniecznie. Jak warlord to warto już dać mu Fellblade. Ten powiedzmy nie jest jakiś super tragiczny i może dać radę. Opal Amulet to jednak bardzo słaba opcja i definitywnie do wywalenia ten przedmiot. Tak samo Gambler's Armour. Do wywalenia definitywnie też Ratogry. Słabe jak cholera. Clanraty zbędne. Jest to całkiem nienajgorszy unit, ale nie kiedy brakuje slavów. 2x40, może nawet trochę mniej powinno być ok. Btw tarcze całkowicie useless.
Podreślam. Jest to moje zdanie. Obstawiam, że wykorzystujesz w rozpie wszystkie posiadane modele, skoro jest to początek, ale zmiany jak już to w takim kierunku jak napisałem. Wbrew temu co napisał Deus mocno nie polecam grania słabymi rzeczami na początku z prostej przyczyny. Doświadczony gracz pogra wszystkim i może eksperymentować, kombinować itd. Początkującemu łatwiej będzie się zniechęcić zbierając bęcki, stąd warto na początku poćwiczyć na sprawdzonych pomysłach rozp, zwłaszcza gdy jest to kwestia zmiany uzbrojenia/ekwipunku i pojedynczych modeli.

MichauM
Pseudoklimaciarz
Posty: 24

Post autor: MichauM »

Dzięki za opinie, bitwa odbyła się przeciwko VCtom, przegrałem ale było trochę funu z doomwhellem. Błędem były ratogry które w koncu wystawiłem, mieliście racje mało przydatne, tym bardziej ze całą bitwe spedziły w CC z jedna wyjącą staruchą która nic nie mogła im zrobić ani oni jej.

Następnym razem 2400 na dzwonku ale zakładam oddzielny temat.
Pozdro

ODPOWIEDZ