Warlord Clan

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3126
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Re: Warlord Clan

Post autor: Myth »

No FAQ takie wymiary zaleca właśnie ;-)
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

-Borsuk-
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 41

Post autor: -Borsuk- »

to jest fajny warlitter
http://www.coolminiornot.com/269977
i raczej made in Polska

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3126
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Nie podoba mi się, może to i fantasy, ale jakoś chodzić to musi, a mechanizmu brak. Oczywiście robota niezła, nie powiem, po prostu koncept jakby nietrafiony.
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
Luciu
Mudżahedin
Posty: 235

Post autor: Luciu »

Z jakim wyposażeniem sobie zrobić warlorda na ogrze? Chcę zrobić poprostu konwersję i zastanawiam się co mu dać do łapy. tarcze mu dać np. i halabardę? Albo tarczę i HW? Albo tylko jakąś dwuręczną? Help mi plis:) Jakieś sugestie?
No i jeszcze pyanie nr.2. chcę sobię zrobić dla zabawy jakąś jednostkę z któregoś z klanów z fluffowej książeczki. i zasatanawiam się czy lepszy będzie oddział 40clanratów z HW i shieldami czy lepiej stormverminów 25? dac im jeszcze jakiś ładny sztandar i własnego lorda np. na ogrze własnie albo war litterze.. co radziecie? I nie mówcie proszę, że najlepiej slavy bo i tak mam 200:P

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

Warlord na ogrze z Fellbladem, szczurzy berserker pełną gębą :D
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Kasia
Wałkarz
Posty: 75

Post autor: Kasia »

Hej!

Próbowałam gdzieś dokopać się do odpowiedzi na moje pytanie, ale jej nie znalazłam.

W ramach ścisłości: Jeśli biorę sobie Bitewnego Wodza na Lektyce to musi się on znajdować w jednostce Stormów? Napisane jest niby, że trzymany przez niewolników i pilnowany przez Stormów, ale ni cholery nie wiem jak to działa w praktyce.

Janus mówił mi z ogromną dozą cierpliwości, że wstawiając go w oddział modele "pod" lektyką też mogą atakować. I teraz jak liczyć ilość modeli w pierwszym szeregu? Jeśli faktycznie taką lektykę sobie ulepię z czegośtam i postawię na niej wodza to mam w pierwszym szeregu teoretycznie o jeden model więcej.

HALP!

Awatar użytkownika
Deus
Falubaz
Posty: 1035
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Deus »

Normalny warlod jest na podstawce 20x20 prawda ? A lektyka jest zazwyczaj na 40x40 i ona wraz z Warlordem traktowana jest jako jeden model, na potrzeby pojedynków i czarów. Wystawić o ile sie nie mylę możesz ją w dowolnej jednostce piechoty, bo to że jest napisane, że jest pilowana przez stormy i noszona przez slejvy nic nie znaczy, traktowana jest jako wierzchowiec i na potrzeby niektórych czarów i pojedynków traktowana jest wraz z warlordem jako jeden model jak już napisałem wyżej i ma ona swoje statystyki a jej ataki i są wypłacane w walce zgodnie z pożadkiem inicjatywy lub asf. I jest tak jak napisałaś, żę lektyka z warlordem będzie zajmować jakby dodatkowe miejsce piechociarza, ale formację możesz ustawiać tak jak chcesz( bohaterowie i grupa dowodzenia muszą być w pierwszym szeregu) o ile lektyka jest na podstawce 40x40, bo na 50x50 musiałabyś ją chyb a dostawić z boku jednostki. Mam nadzieję że Ci całą sprawę lekko rozjaśniłem. :) Jeśli coś pokręciłem niech ktoś mnie poprawi.
Obrazek

Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2063
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Post autor: Janus »

Tak, ale czy jest gdzieś napisane na jakiej podstawce jest lektyka?
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

chomik
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Katowice

Post autor: chomik »

nigdzie :) nie ma modelu... możesz ją wstawić 20x40(jak u krasi na tarczy) 40x40 w sumie jak chcesz :)

Awatar użytkownika
Deus
Falubaz
Posty: 1035
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Deus »

Najwięcej chyba osób wystawia na 40x40 bo wtedy dosyc ciekawy model samemu można sklecić, ale zapewne jacyś power gamerzy wystawiają na 20x20 :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Q. What are the Unit Strengths and base size of a
War-litter? And what about a Bonebreaker?
A. For both models, we suggest using a Unit
Strength of 3 (plus 1 for the Warlord), and a base
size of 40mm square. However, do keep in mind
that, as for all conversions, there are no strict rules
about base size (other than: ‘Be reasonable!’), and
that any forthcoming Citadel miniature might be
different from this suggested size.
Stary FaQ z 2010 roku.
Obrazek

ravtheone
Mudżahedin
Posty: 238
Lokalizacja: Najczarniejsze, najrzadziej odkurzane zakątki Ciemnogrodu

Post autor: ravtheone »

Jak war litter traktowac w kontekście lookousira? I jak liczyć te szeregi, bo "be resonable" pozwala na przyklad na 40x60 mm, i jezeli poslugiwac sie analogią screaming Bella, byłoby to 6 modeli, które z 9 zwyklasami dadzą 3 szeregi. Dobrze rozumiem?
Ostatnio zmieniony 10 lip 2013, o 20:42 przez ravtheone, łącznie zmieniany 1 raz.
MISFIRE 2022 - turniej WFB6
MISFIRE 2022 na Facebook

WFB: HE, SK, OK, EMP, O&G
WH40K: IG Steel Legion, Catachan, Karskin, Tallarn, Vostroyan, GK, DA, SoB, Orks, Necrons, Kroot Mercenaries
Mordheim: Skaven, Possesed
Box: Warhammer Underworlds, Warhammer Quest, Space Hulk, Blacktone Fortress, Blood Bowl, Deathwatch Overkill

Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2063
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Post autor: Janus »

Look out sir działa normalnie. Kwestia podstawki to to na ile jesteś PG.
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

ODPOWIEDZ